Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 8 Global 4+64GB EU @ Gearbest 123.99€ [ΤΕΛΟΣ]


BoullyBoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, papp0us είπε

Δεν ειναι κρατικά μυστικά φιλε, όλοι οι affliates τα ίδια κουπόνια έχουν, δεν τα κάνουμε mine απο πουθενά, ένα excel στέλνουν.

@termitiss τι υπευθυνότητα θες; Να ορκίζετε σε ευαγγέλια πριν βάλει λινκ; Μια δουλειά κάνει και την κάνει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ. Αφήστε τον να κάνει αυτό που ξέρει. 

Αν και είναι offtopic και το είδα τώρα. Για την υπευθυνότητα βασικό για μένα είναι να μην σου λέει φούμαρα, να μην σε γεμίζει με χιλιάδες άχρηστα κουπόνια, να μπορεί να σε υποστηρίξει και να έχει γνώσεις. Είπα ότι υπάρχουν κ άλλοι που κάνουν σοβαρή δουλειά, δεν είπα κάτι για τον συγκεκριμένο αν και για μένα δεν μου κάνει κλικ(θέμα γούστου είναι όλα)

--Συνήθης τακτική πάντως είναι να αναφέρουν ότι εξασφάλισαν προσωπικά κουπόνια(ναι και ο συγκεκριμένος) ενώ όπως είπες κ εσύ μοιράζονται σε όλους σε excel

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ZaxasK είπε

μακάρι να έρθει πριν της γιορτές αν και δεν το βλέπω,

To άσπρο /moonlight εχει shipping 10 μερες νωριτερα

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, termitiss είπε

Αν και είναι offtopic και το είδα τώρα. Για την υπευθυνότητα βασικό για μένα είναι να μην σου λέει φούμαρα, να μην σε γεμίζει με χιλιάδες άχρηστα κουπόνια, να μπορεί να σε υποστηρίξει και να έχει γνώσεις. Είπα ότι υπάρχουν κ άλλοι που κάνουν σοβαρή δουλειά, δεν είπα κάτι για τον συγκεκριμένο αν και για μένα δεν μου κάνει κλικ(θέμα γούστου είναι όλα)

--Συνήθης τακτική πάντως είναι να αναφέρουν ότι εξασφάλισαν προσωπικά κουπόνια(ναι και ο συγκεκριμένος) ενώ όπως είπες κ εσύ μοιράζονται σε όλους σε excel

Υπάρχουν περιπτώσεις που τους δίνουν και προσωπικά κουπόνια. Δούναι και λαβείν είναι η δουλεια . Και εγώ affliate είμαι και ο άλλος affliate είναι, μόνο που εγώ έχω Α ανθρώπους που με διαβάζουν και με εμπιστεύονται, και κάποιος άλλος έχει 10χΑ .Λογικό ειναι ο δεύτερος να έχει και διαφορετική αντιμετώπιση και απο τα ίδια τα καταστήματα. Αν πει "μου ζητάνε πολλοί αυτό' ή "¨μου φαινεται πάρα πολυ ενδιαφέρον, φέρε ένα καλό κουπόνι να το σπρωξουμε" θα το κάνει το κατάστημα. 

Για τον ίδιο λόγο που ο κωτσόβολος θα δώσεις στον Καρπά ένα κινητό να χαρίσει, και όχι σε μένα, το κάθε κατάστημα μπορεί να δώσει ένα προσωπικό κουπόνι σε κάποιον. Αν θες μια καλή λύση για να αναγνωρίζεις τα προσωπικά κουπόνι συνήθως είναι για πολύ λίγα τεμάχια. Οχι κανόνας, αλλα συνήθως έτσι πάει.

Αν κάποιος στην Ελλάδα θα μπορούσε να έχει προσωπικα κουπόνια θα πόνταρα σε κάποιον με 100+ χιλιάδες ακολούθους στο Youtube.

Και βέβαια δεν "πρεπει" ντε και καλα να σου κάνει κλικ, αλλα τα "χιλιάδες άχρηστα κουπόνια" είναι μεγάλο λάθος. Μου έχουν ζητήσει κουπόνι για μυτοκαθαριστή. Το βρήκα. Για ΟΟΟΟΟΛΟΥΣ τους άλλους ήταν άχρηστο του κερατά. Αυτός ομως που το ήθελε ,το πήρε πιο φτηνά, οπότε δε βλέπω το κακό.

Όσο για τον όγκο των κουπονιών σε καταλαβαίνω απολύτως, ΑΛΛΑ και εδώ, αν σου στείλω το εν λόγω Excel θα καταλάβεις οτι ΜΟΝΟ να το ψάξεις, ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ, είναι ένα μεροκάματο. Δεν είναι ουτε απλό ουτε εύκολο.

Τέλοσπάντων, δεν έχει νόημα να συζητήμαε την αποψη σου για τριτο άτομο, είναι απολύτως σεβαστή, το μόνο που έχω εγώ να πώ, είναι να ξεχωρίσετε ποιοι σας δουλεύουν. Οσοι λένε αυτό που πιστεύουν κάνουν σωστά κατ'εμε τη δουλεια΄τους, ακόμα και αν δε συμφωνείτε σε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, papp0us είπε

Υπάρχουν περιπτώσεις που τους δίνουν και προσωπικά κουπόνια. Δούναι και λαβείν είναι η δουλεια . Και εγώ affliate είμαι και ο άλλος affliate είναι, μόνο που εγώ έχω Α ανθρώπους που με διαβάζουν και με εμπιστεύονται, και κάποιος άλλος έχει 10χΑ .Λογικό ειναι ο δεύτερος να έχει και διαφορετική αντιμετώπιση και απο τα ίδια τα καταστήματα. Αν πει "μου ζητάνε πολλοί αυτό' ή "¨μου φαινεται πάρα πολυ ενδιαφέρον, φέρε ένα καλό κουπόνι να το σπρωξουμε" θα το κάνει το κατάστημα. 

Για τον ίδιο λόγο που ο κωτσόβολος θα δώσεις στον Καρπά ένα κινητό να χαρίσει, και όχι σε μένα, το κάθε κατάστημα μπορεί να δώσει ένα προσωπικό κουπόνι σε κάποιον. Αν θες μια καλή λύση για να αναγνωρίζεις τα προσωπικά κουπόνι συνήθως είναι για πολύ λίγα τεμάχια. Οχι κανόνας, αλλα συνήθως έτσι πάει.

Αν κάποιος στην Ελλάδα θα μπορούσε να έχει προσωπικα κουπόνια θα πόνταρα σε κάποιον με 100+ χιλιάδες ακολούθους στο Youtube.

Και βέβαια δεν "πρεπει" ντε και καλα να σου κάνει κλικ, αλλα τα "χιλιάδες άχρηστα κουπόνια" είναι μεγάλο λάθος. Μου έχουν ζητήσει κουπόνι για μυτοκαθαριστή. Το βρήκα. Για ΟΟΟΟΟΛΟΥΣ τους άλλους ήταν άχρηστο του κερατά. Αυτός ομως που το ήθελε ,το πήρε πιο φτηνά, οπότε δε βλέπω το κακό.

Όσο για τον όγκο των κουπονιών σε καταλαβαίνω απολύτως, ΑΛΛΑ και εδώ, αν σου στείλω το εν λόγω Excel θα καταλάβεις οτι ΜΟΝΟ να το ψάξεις, ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ, είναι ένα μεροκάματο. Δεν είναι ουτε απλό ουτε εύκολο.

Τέλοσπάντων, δεν έχει νόημα να συζητήμαε την αποψη σου για τριτο άτομο, είναι απολύτως σεβαστή, το μόνο που έχω εγώ να πώ, είναι να ξεχωρίσετε ποιοι σας δουλεύουν. Οσοι λένε αυτό που πιστεύουν κάνουν σωστά κατ'εμε τη δουλεια΄τους, ακόμα και αν δε συμφωνείτε σε τίποτα.

Μεγάλη συζήτηση και όπως είπα κ πριν είναι offtopic και είναι κρίμα να το χαλάμε. Μπορώ να γράψω άνετα κ εγώ ένα κατεβατό και να κουράσω το νήμα.

Μένω και αν θες μείνε στο εξής. Άλλο ζήτησα κουπόνι γιατί το ψάχνει πελάτης κ άλλο πήρα αποκλειστικό κουπόνι με το όνομα μου ή κάτι άλλο γιατί είμαι όμορφος κτλ κτλ

--Η ένσταση μου ήταν για την προσωπική διαφήμιση που ξεκίνησε ο φίλος που απάντησα και πιστεύω έχω απόλυτο δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dess είπε

Καταλαβαίνω τη δύσκολη οικονομική κατάσταση που το κάθε ευρώ μετράει για όλους, αλλά  θα προσθέσω: 

1) Ελληνική αντιπροσωπεία με 2 χρόνια εγγύηση  (Infoquest αν δεν κάνω λάθος) VS τι? Paypal refund ή τραβήγματα με τον Κινέζο? και 

2) όλη αυτή η ιστορία με τις γκρι/ημι-νόμιμες τριγωνικές συναλλαγές μέσω Ολλανδίας και το φορο-κρυφτό, μπορεί να χτυπήσει στο μέλλον.

Επειδή την τελευταία εβδομάδα έψαχνα για κινητό στα 150-200 ευρώ πάνω κάτω και έκανα συγκρίσεις σε τιμές και προδιαγραφές (κοιτούσα το mi a3 πιο πολύ, παρά το note 8 του θέματος), βρήκα ότι το mi a3 πουλιόταν  στις αλυσίδες σε τιμή μαρκέ 269 ευρώ και σε ''σπέσιαλ'' τιμή black friday θα κόστιζε 199 ευρώ σε άτοκες.

Ενώ ετοιμοπαράδοτο (το τονίζω ετοιμοπαράδοτο), σε skroytzο-καταστήματα στην Αθήνα με μηδέν πρόσθετα έξοδα με παραλαβή από το κατάστημα, κόστιζε γύρω στα 150-155 (τιμές πριν μερικές μέρες, τώρα ανέβηκε λίγο).

Και στις αλυσίδες ηλεκτρονικών και στα σκρουτζοκαταστήματα (που ρώτησα ), συνοδευόταν με επίσημη διετή εγγύηση (ξανα-τονίζω διετής infoquest). Όχι μονοετής, όχι εγγύηση του καταστήματος-εισαγωγέα.

Δεν έχω άποψη για την κάλυψη της infoquest σαν service και υποστήριξη, μπορεί να είναι καλή - μπορεί να είναι κακή. 

2) Να πω στον φίλο που έγραψε: ''δε μας αφορά το θέμα'' ότι μας αφορά. Κάνουμε οικονομία παραγγέλνωντας από Κίνα, αλλά το ξέρουμε, ότι παίρνουμε μέρος σε ένα κύκλο γκρίζας φοροαποφυγής..

Δηλαδή δίνω όνομα, διεύθυνση, στοιχεία, καρτούλες, paypal κλπ. και νομίζω είμαι αόρατος όταν αγοράζω κάτι από Κίνα? Δεν με ξέρουν Visa, Mastercard, Paypal, ΕΛΤΑ, τάδε Post του εξωτερικού?

Τον τελευταίο καιρό η αγορά από εξωτερικό, Ευρώπη ή Κίνα αξίζει, μόνο αν δεν υπάρχει κάτι στην Ελλάδα (κοιτούσα και Realme) ή αν είναι σε απίστευτα ακριβή τιμή (γνώμη μου και φιλικά πάντα).

Επεξ/σία από dess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

https://www.skroutz.gr/s/19450932/Xiaomi-Mi-A3-64GB.html

Καλυτερο θεωρειται αυτο;

Αε καμία περίπτωση. Καλό είναι ναι, καλύτερο όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Το stock android που εχει το MI A3 τι ρολο παιζει;

Είναι το μαμά λειτουργικό της google όπως έχουν τα pixel phone πριν μπει το MIUI από πάνω, με τα καλά του και τα κακά του.

Πράγμα που σημαίνει αρκετά κλειστό και περιοριστικό λειτουργικό σε σχέση με αυτό που έχει η xiaomi στα υπόλοιπα τηλέφωνα της, αλλά ταυτόχρονα γρηγορότερες και ίσως περισσότερες αναβαθμίσεις σε επόμενη έκδοση του Android.  Κρίνεις, παίρνεις. Δεν υπάρχει λάθος , και τα δύο καλά τηλέφωνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dess είπε

...2) Να πω στον φίλο που έγραψε: ''δε μας αφορά το θέμα'' ότι μας αφορά. Κάνουμε οικονομία παραγγέλνωντας από Κίνα, αλλά το ξέρουμε, ότι παίρνουμε μέρος σε ένα κύκλο γκρίζας φοροαποφυγής..

Δηλαδή δίνω όνομα, διεύθυνση, στοιχεία, καρτούλες, paypal κλπ. και νομίζω είμαι αόρατος όταν αγοράζω κάτι από Κίνα? Δεν με ξέρουν Visa, Mastercard, Paypal, ΕΛΤΑ, τάδε Post του εξωτερικού?

Ελα φιλε, δεν το εννοουσα ετσι οπως το λες. Τιποτε δεν ειναι αορατο την ψηφιακη εποχη, ολα καταγραφονται.

Δεν υπαρχει φοροαποφυγη, κανονικα πληρωνουν δασμους τα κινεζομαγαζα οταν εισερχονται σε Ευρωπαικο εδαφος τα προιοντα τους.

Το "τα βρισκουν οι μεγαλοι", εχει να κανει με την πολιτικη που εχουν οι κυβερνησεις και η ΕΕ με τις εμπορικες συμφωνιες με την Κινα.

Προφανως εχουν ειδικες συμφωνιες μαζικων εισαγωγων.

Τα κινεζομαγαζα ψαχνουν συνεχεια απο ποιο "καναλι"/χώρα, τους συμφερει οικονομικα και διαδικαστικα, να προωθουν τα προιοντα τους.

Με αυτην την εννοια δεν μας αφορα. Εμεις προσαρμοζομαστε στα οποια νομιμα καθοριζουν οι "μεγαλοι" και διαλεγουμε τι μας συμφερει οικονομικα και σαν υποστηριξη φυσικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, StigmaX είπε

Είναι το μαμά λειτουργικό της google όπως έχουν τα pixel phone πριν μπει το MIUI από πάνω, με τα καλά του και τα κακά του.

Πράγμα που σημαίνει αρκετά κλειστό και περιοριστικό λειτουργικό σε σχέση με αυτό που έχει η xiaomi στα υπόλοιπα τηλέφωνα της, αλλά ταυτόχρονα γρηγορότερες και ίσως περισσότερες αναβαθμίσεις σε επόμενη έκδοση του Android.  Κρίνεις, παίρνεις. Δεν υπάρχει λάθος , και τα δύο καλά τηλέφωνα. 

Θα παρει πιο μεγαλο android? Π.χ android 11? 

To redmi note 8 που υπερτερει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zx είπε

GBNOTE801

στα 129.83 euro

132,19 είναι

4 λεπτά πριν, giantzeron είπε

Μου βγαινει με shipping quaranty 136+...πως το βγάζω αυτό? 

πάτα το κυκλάκι να βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...