Προς το περιεχόμενο

Xbox live ultimate 3μήνες/1ευρω(-97%)


Christos84#

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 561
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, bad_freddy είπε

Για πες, έκανες την διαδικασία απο την κονσόλα η απο browser?

α)αγόρασα 1 μήνα του gold για 1€ από την κονσόλα και απενεργοποίησα την πληρωμη. β) πέρασα τον ένα μήνα δώρο που ήρθε με την κονσόλα από το xbox και απενεργοποίησα την πληρωμη γ) μετά από υπολογιστή πέρασα την 12μηνη(από brazil με VPN) και μου έκανε 1 μήνα δώρο ενεργοποιόντας την αυτόματη πληρωμή δ) επανάληψη του γ  και ε) πέρασα την ultimate από PC παλι ενεργοποιόντας την αυτόματη πληρωμή.

οπότε έφτασα μέχρι τον 7ο του 22 πρώτα ο θεός.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεγιστοποίηση κέρδους μηνών (δεν θέλω να αγοράσω 12μηνη ή 24μηνη) αυτή είναι η σωστή σειρά;

1) Εισαγωγή δωρεάν κωδικού Xbox Live Gold 1 μήνα που έρχεται μαζί με την κονσόλα.

2) Αγορά 1 μήνα Xbox Live Gold με 1€ και ενεργοποίηση του.

3) Αγορά 3 μήνες Ultimate Game Pass με 1€ και ενεργοποίηση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kpapageo1 είπε

Για μεγιστοποίηση κέρδους μηνών (δεν θέλω να αγοράσω 12μηνη ή 24μηνη) αυτή είναι η σωστή σειρά;

1) Εισαγωγή δωρεάν κωδικού Xbox Live Gold 1 μήνα που έρχεται μαζί με την κονσόλα.

2) Αγορά 1 μήνα Xbox Live Gold με 1€ και ενεργοποίηση του.

3) Αγορά 3 μήνες Ultimate Game Pass με 1€ και ενεργοποίηση του.

οχι.

πρώτα αγορα του gold με το 1€ και μετα το δώρο.το 3 οπως το αναφέρεις

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

οχι.

πρώτα αγορα του gold με το 1€ και μετα το δώρο.το 3 οπως το αναφέρεις

Χαζή ερώτηση αλλά την αγορά του 3μηνου Ultimate μπορείς να την κάνεις και απο την κονσόλα έτσι? Το ίδιο υποθέτω είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Χαζή ερώτηση αλλά την αγορά του 3μηνου Ultimate μπορείς να την κάνεις και απο την κονσόλα έτσι? Το ίδιο υποθέτω είναι?

ναι φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

ναι φυσικά!

Λοιπόν, παρέλαβα την κονσόλα το μεσημέρι, τσέκαρα πρώτα στο account μου οτι είχα κλειστό το recurring billing, αγόρασα gold με 1 ευρώ, πέρασα τον κωδικό για ενα μήνα gold που ήταν μαζί με την κονσόλα, έπειτα πέρασα τις 2 ετήσιες που είχα αγοράσει και τέλος αγόρασα και την τρίμηνη ultimate με 1 ευρώ.

Το αποτέλεσμα ήταν να εχω πλέον ultimate μέχρι τον 05/2022 ΑΛΛΑ δεν μου ζήτησε ποτέ να ενεργοποιήσω το recurring billing είτε με ενα μήνα bonus είτε χωρίς.

Την πρώτη αγορά gold με 1 ευρώ, τον κωδικό της κονσόλας και την μια ετήσια τα έκανα απο την κονσόλα, ενω την δεύτερη ετήσια και την αγορά ultimate τα έκανα απο το PC μήπως αλλάξει τίποτα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Δοκίμασα και manually να ανοιξω το recurring μετά απο κάθε κωδικό αλλά τζίφος.

Δεν ξέρω αν έκανα πατάτα και έχασα τους bonus μήνες ή αν παίζει ρόλο οτι τον λογαριασμό αυτόν τον χρησιμοποιώ ήδη στο PC και εχω (είχα) ενεργό Gamepass for PC αλλά δεν τον είχα βάλει ποτέ σε κονσόλα.

Αν ξέρει κανείς να μας διαφωτίσει θα ήταν χρήσιμο πιστεύω και για τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, bad_freddy said:

Λοιπόν, παρέλαβα την κονσόλα το μεσημέρι, τσέκαρα πρώτα στο account μου οτι είχα κλειστό το recurring billing, αγόρασα gold με 1 ευρώ, πέρασα τον κωδικό για ενα μήνα gold που ήταν μαζί με την κονσόλα, έπειτα πέρασα τις 2 ετήσιες που είχα αγοράσει και τέλος αγόρασα και την τρίμηνη ultimate με 1 ευρώ.

Το αποτέλεσμα ήταν να εχω πλέον ultimate μέχρι τον 05/2022 ΑΛΛΑ δεν μου ζήτησε ποτέ να ενεργοποιήσω το recurring billing είτε με ενα μήνα bonus είτε χωρίς.

Την πρώτη αγορά gold με 1 ευρώ, τον κωδικό της κονσόλας και την μια ετήσια τα έκανα απο την κονσόλα, ενω την δεύτερη ετήσια και την αγορά ultimate τα έκανα απο το PC μήπως αλλάξει τίποτα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Δοκίμασα και manually να ανοιξω το recurring μετά απο κάθε κωδικό αλλά τζίφος.

Δεν ξέρω αν έκανα πατάτα και έχασα τους bonus μήνες ή αν παίζει ρόλο οτι τον λογαριασμό αυτόν τον χρησιμοποιώ ήδη στο PC και εχω (είχα) ενεργό Gamepass for PC αλλά δεν τον είχα βάλει ποτέ σε κονσόλα.

Αν ξέρει κανείς να μας διαφωτίσει θα ήταν χρήσιμο πιστεύω και για τους υπόλοιπους.

Εσένα λογικά δεν στο πέρασε επειδή είχες game pass.  Βεβαία και εγώ που δεν είχα τπτ πριν δεν μου έβγαλε πότε επιλογή για RB..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Λοιπόν, παρέλαβα την κονσόλα το μεσημέρι, τσέκαρα πρώτα στο account μου οτι είχα κλειστό το recurring billing, αγόρασα gold με 1 ευρώ, πέρασα τον κωδικό για ενα μήνα gold που ήταν μαζί με την κονσόλα, έπειτα πέρασα τις 2 ετήσιες που είχα αγοράσει και τέλος αγόρασα και την τρίμηνη ultimate με 1 ευρώ.

Το αποτέλεσμα ήταν να εχω πλέον ultimate μέχρι τον 05/2022 ΑΛΛΑ δεν μου ζήτησε ποτέ να ενεργοποιήσω το recurring billing είτε με ενα μήνα bonus είτε χωρίς.

Την πρώτη αγορά gold με 1 ευρώ, τον κωδικό της κονσόλας και την μια ετήσια τα έκανα απο την κονσόλα, ενω την δεύτερη ετήσια και την αγορά ultimate τα έκανα απο το PC μήπως αλλάξει τίποτα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Δοκίμασα και manually να ανοιξω το recurring μετά απο κάθε κωδικό αλλά τζίφος.

Δεν ξέρω αν έκανα πατάτα και έχασα τους bonus μήνες ή αν παίζει ρόλο οτι τον λογαριασμό αυτόν τον χρησιμοποιώ ήδη στο PC και εχω (είχα) ενεργό Gamepass for PC αλλά δεν τον είχα βάλει ποτέ σε κονσόλα.

Αν ξέρει κανείς να μας διαφωτίσει θα ήταν χρήσιμο πιστεύω και για τους υπόλοιπους.

χμμμ

έκλεινες το rb μετα απο κάθε αγορά?

προσωπικά δεν μου έδωσε μηνα δώρα όταν έκανα την αγορά του 1 μήνα  με το ευρώ και όταν πέρασα το δωρεαν κουπόνι.

Μου το έδωσε όταν έβαλα την 12μηνη. Και τις 2 τις έβαλα από το PC γιατί πήρα βραζιλιάνικες και έπρεπε να τις περάσω με VPN. ίσως να είναι για αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, konstantin79 είπε

χμμμ

έκλεινες το rb μετα απο κάθε αγορά?

προσωπικά δεν μου έδωσε μηνα δώρα όταν έκανα την αγορά του 1 μήνα  με το ευρώ και όταν πέρασα το δωρεαν κουπόνι.

Μου το έδωσε όταν έβαλα την 12μηνη. Και τις 2 τις έβαλα από το PC γιατί πήρα βραζιλιάνικες και έπρεπε να τις περάσω με VPN. ίσως να είναι για αυτό...

Δεν το έκλεινα γιατί δεν μου το άνοιγε κι ολας! Όπως είπα δοκίμασα και ο ίδιος να το ανοιγοκλείσω χωρίς αποτέλεσμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε σε εμένα έδωσε δώρο κανένα μήνα, το ενεργοποιούσα και μετά το απενεργοποιούσα το rb (στην αρχή ήταν ενεργοποιημένο από μόνο του) έβαλα 1 μήνα gold, 1 μήνα της κονσόλας, 12 μήνες gold και τέλος το ultimate. (αν έχει σημασία σε παλιο hotmail account που δεν είχε ποτέ σχέση με xbox, δε ξέρω αν έπρεπε να δημιουργήσω νέο)

Τώρα η σημαντική ερώτηση, ψάχνω και δε βρίσκω πως παίρνουμε τα free games που δίνει το gold account, π.χ. είδα δίνει τώρα το toy story δε βρίσκω πουθενά πως θα το κάνω add στο ψηφιακό library. Σαν το steam δε λειτουργεί ? μου διαφεύγει κάτι ?

Τέλος, υπάρχει κάποιο άλλο όφελος απο ultimate account που πρέπει να κάνω κάθε μήνα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2019 στις 9:33 ΠΜ, Orgios είπε

Να κανω βραζιλιανικο pass με vpn ή να μην το ρισκάρω?

Αγόρασα πριν 2 ημέρες το Βραζιλιάνικο και το πέρασα με VPN. 

Δυστυχώς δεν έχω κονσόλα να το δοκιμάσω... την περιμένω από βδομάδα :)

Θα ενημερώσω όταν παραλάβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, techy said:

Αγόρασα πριν 2 ημέρες το Βραζιλιάνικο και το πέρασα με VPN. 

Δυστυχώς δεν έχω κονσόλα να το δοκιμάσω... την περιμένω από βδομάδα :)

Θα ενημερώσω όταν παραλάβω

Υπολογιστη δεν εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στους experts!
Περιμένω την κονσόλα από Δευτέρα - Τρίτη στο tracking φαίνεται Αθήνα από τις 6.12 και μένω στο Βόλο.
Ερώτηση: Αγόρασα πριν λίγο από το PC το 1€/3 μήνες Ultimate και έκανα κατευθείαν ακύρωση περιοδικής χρέωσης. Έχω μέχρι 7 Μαρτίου λέει όλα καλά.
Όταν έρθει η κονσόλα μπορώ να κατεβάσω κατευθείαν το Forza Horizon 4 που ήταν και ο κύριος λόγος που αγόρασα την κονσόλα; Θα παίζει ή πρέπει να το αγοράσω ή να αγοράσω κάτι άλλο έξτρα;
Ευχαριστώ προκαταβολικά, και sorry για την noob ερώτηση 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...