Προς το περιεχόμενο

Xbox live ultimate 3μήνες/1ευρω(-97%)


Christos84#

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, thanos75x είπε

Καλησπέρα στους experts!
Περιμένω την κονσόλα από Δευτέρα - Τρίτη στο tracking φαίνεται Αθήνα από τις 6.12 και μένω στο Βόλο.
Ερώτηση: Αγόρασα πριν λίγο από το PC το 1€/3 μήνες Ultimate και έκανα κατευθείαν ακύρωση περιοδικής χρέωσης. Έχω μέχρι 7 Μαρτίου λέει όλα καλά.
Όταν έρθει η κονσόλα μπορώ να κατεβάσω κατευθείαν το Forza Horizon 4 που ήταν και ο κύριος λόγος που αγόρασα την κονσόλα; Θα παίζει ή πρέπει να το αγοράσω ή να αγοράσω κάτι άλλο έξτρα;
Ευχαριστώ προκαταβολικά, και sorry για την noob ερώτηση 😊

Το κατεβάζεις και παίζεις. Η κονσόλα πρέπει να είναι ήδη στο Βόλο, πας στο κατάστημα της γενικής στην περιοχή και παραλαμβάνεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 561
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, leo066 είπε

Το κατεβάζεις και παίζεις. Η κονσόλα πρέπει να είναι ήδη στο Βόλο, πας στο κατάστημα της γενικής στην περιοχή και παραλαμβάνεις

Εχθές που ήταν του Αγ. Νικολάου είναι πολυούχος εδώ και ήταν τα πάντα κλειστά οπότε δεν πειράζει από Δευτέρα :)
Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση να' σαι καλά! Και μην χαθούμε θα έχω κι άλλες απορίες στο μέλλον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, tiniakos said:

Τώρα που πήρατε πολλοί xbox και θα βάλετε game pass και όχι μόνο (4κ playback movies) θα καταλάβετε τι υπεραξία πληρώνετε στο ps4. 

Συμφωνώ και επαυξάνω, αν και είχα για λιγότερο από χρόνο το PS4 στην κατοχή ένας από τους λόγους που το πούλησα ήταν ότι είχα βαρεθεί να περιμένω να πέσει η τιμή στα νέα παιχνίδια και ταυτόχρονα να προσπαθώ να πουλήσω αυτά που έχω... Τώρα με 86€ αγόρασα 29 μήνες ultimate και θα έχω να παίξω περισσότερα παιχνίδι από όσο προλαβαίνω! Σίγουρα θα ήθελα νλστι game pass nlνα έχει κάποια παλιά AC ή GTA/RDR1, αλλά σε καμία περίπτωση δεν παραπονιέμαι. Σίγουρα τα exclusive της Sony είναι δυνατά αλλα είναι μικρά και δεν έχουν replayability και στην τελική υπάρχει και YouTube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα κι εγώ 2 χρόνια Brazil, με 2 μήνες δώρο λόγω recurring billing (TunnelBear και chrome σε mobile). Απλά χρειάστηκε να αλλάξω την τοποθεσία σε Βραζιλία στις ρυθμίσεις της Microsoft γιατί δεν πέρναγε αλλιώς ο κωδικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, παρελαβα και εγω χθες και εκανα redeem τον κωδικο για live gold που ειχε μεσα στη συσκευασια.

Το προβλημα ειναι οτι ενω ειχα αγορασει το game pass(1 ευρω/3 μηνες) πριν την παραλαβη του xbox και φαινοταν κανονικα στο λογαριασμο μου, τωρα το μονο subscription που φαινεται να εχω ειναι το live gold.

Επισης στο ιστορικο των subscriptions δεν υπαρχει καν η αγορα του game pass που ειχα κανει.

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να εχει συμβει και πως μπορω να βρω τη συνδρομη στο game pass ;

Ευχαριατώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 minutes ago, dipap7 said:

Καλησπερα σε ολους, παρελαβα και εγω χθες και εκανα redeem τον κωδικο για live gold που ειχε μεσα στη συσκευασια.

Το προβλημα ειναι οτι ενω ειχα αγορασει το game pass(1 ευρω/3 μηνες) πριν την παραλαβη του xbox και φαινοταν κανονικα στο λογαριασμο μου, τωρα το μονο subscription που φαινεται να εχω ειναι το live gold.

Επισης στο ιστορικο των subscriptions δεν υπαρχει καν η αγορα του game pass που ειχα κανει.

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να εχει συμβει και πως μπορω να βρω τη συνδρομη στο game pass ;

Ευχαριατώ εκ των προτέρων.

Η λογική είναι ότι με την αγορά του1€/3μήνες platinum μετατρέπεις την οποιαδήποτε προϋπάρχουσα υπηρεσία σε platinum. Εγώ πχ πριν το βάλω ειχα 26 μήνες gold και τo μετέτρεψα σε 29 μήνες ultimate.  Με βάση την δικιά μου εμπειρία/περίπτωση κατά την διαδικασία της μετατροπής σου κάνει "cancel" την υπηρεσία που έχεις μέχρι εκείνη την στιγμή και ενεργοποιείται "νεα" ultimate συνδρομή συνολικής διάρκειας που ισούται με το υπόλοιπο της προϋπάρχουσας συνδρομής + 3 μήνες.  Εσύ τώρα έβαλες gold pass πάνω στο ultimate οπότε ίσως αυτό να δημιούργησε πρόβλημα. 

Μπες στο Microsoft account σου από pc και δες το subscriptions & payment ή όπως αλλιώς λέγεται. 

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο το pc που το ελεγξα φαινεται μονο το live gold , απλα μου κανει εντυπωση που το game pass που ειχα αγορασει δεν φαινεται ουτε καν στο ιστορικο των συναλλαγων.

Υπαρχει περιπτωση να χρεωθω για ανανεωση του game pass μετα το περας του τριμηνου και ας μην φαινεται στα subscriptions;

Οπως και να εχει λογικα θα πρεπει να ξανα αγορασω game pass σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2019 στις 2:25 ΜΜ, Kostasallinone είπε

Το ban ειναι παραφιλολογία. Κανένας δεν έχει γίνει ban απο την Microsoft.

Μάλλον δεν έχεις ζήσει Ban Wave γι' αυτό το λες. Ρώτα και εμάς τους παλιούς που πριν χρόνια μείναμε με "τούβλινα" XBOX 360 :P :P :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, dipap7 said:

Και απο το pc που το ελεγξα φαινεται μονο το live gold , απλα μου κανει εντυπωση που το game pass που ειχα αγορασει δεν φαινεται ουτε καν στο ιστορικο των συναλλαγων.

Υπαρχει περιπτωση να χρεωθω για ανανεωση του game pass μετα το περας του τριμηνου και ας μην φαινεται στα subscriptions;

Οπως και να εχει λογικα θα πρεπει να ξανα αγορασω game pass σωστα;

Αν εσείς κάνει off το recurring billing δεν υπάρχει φόβος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το recurring billing  πρεπεινα το κανω off πανω στο συγκεκριμενο subscription  ή μπορω να το κανω σαν γενικη επιλογη σε ολο το προφιλ μου,μιας και δεν φαινεται καθολου το subscription με το οποιο εχω το προβλημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κάνεις γενικά off, εκτός και έχεις πολλαπλές κάρτες μέσα τότε ενδεχομένως να αλλάζουν τα πράγματα.

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω...

Αν σαν αρχάριος εξαργύρωσα το ultimate μόνο με τον 1 μήνα Gold με αποτέλεσμα να πάρω μόνο 4 μήνες σύνολο, μπορώ πχ να κάνω άλλο e-mail και με άλλη μέθοδο πληρωμής να το κάνω "σωστά", δηλαδή με 2 ετήσιες τουλάχιστον gold κλπ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dipap7 είπε

Καλησπερα σε ολους, παρελαβα και εγω χθες και εκανα redeem τον κωδικο για live gold που ειχε μεσα στη συσκευασια.

Το προβλημα ειναι οτι ενω ειχα αγορασει το game pass(1 ευρω/3 μηνες) πριν την παραλαβη του xbox και φαινοταν κανονικα στο λογαριασμο μου, τωρα το μονο subscription που φαινεται να εχω ειναι το live gold.

Επισης στο ιστορικο των subscriptions δεν υπαρχει καν η αγορα του game pass που ειχα κανει.

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να εχει συμβει και πως μπορω να βρω τη συνδρομη στο game pass ;

Ευχαριατώ εκ των προτέρων.

Αν είχες ultimate πριν βάλεις το gold τότε λογικά όταν έβαλες τον κωδικό θα έπρεπε να αναφέρει ότι αντί για ενα μήνα gold θα μετατραπεί σε 20 μέρες ultimate, οπότε τώρα έχεις 3 μήνες και 20 μέρες ultimate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, leo066 είπε

Αν είχες ultimate πριν βάλεις το gold τότε λογικά όταν έβαλες τον κωδικό θα έπρεπε να αναφέρει ότι αντί για ενα μήνα gold θα μετατραπεί σε 20 μέρες ultimate, οπότε τώρα έχεις 3 μήνες και 20 μέρες ultimate

Παρολα αυτα αυτη τη στιγμη εχω μονο ενα μηνα gold  , το ultimate game pass δε φαινεται...δεν μπορω να καταλαβω γιατι, δεν πολυ ξερω και πολυ απο αυτα,πρωτη φορα ασχολουμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...