Προς το περιεχόμενο

Xbox live ultimate 3μήνες/1ευρω(-97%)


Christos84#

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, ababapanos είπε

καλησπερα. Αγορασα το XBOX ONE X 299 ευρω απο το Γαλλικο MS store και το περιμενω τελος της εβδομαδας.αγορασα τωρα 2 Χ12 μηνες Gold και με +1 ευρω  +3 μηνες ultimate και εχω ultimate μεχρι 17/3/22

επειδη ομως στον παλιο μου λογαριασμο ειχα ειδη ξανα ενεργοποιησει την προσφορα και δεν με αφηνε εφτιαξα νεο λογαριασμο. μπορω μαζι με τον νεο λογαριασμο να περασω μεσα και τον παλιο που εχω μεσα πολλα saves παιχνιδιων  και να μοιραζω την Live συνδρομη και στο παλιο account? πιο παλια ειχα διαβασει οτι γινεται να μοιραστει η συνδρομη , καπως λεγεται σαν family sharing η καπως ετσι. το εχει κανειι κανεις?

Δυστυχώς δεν γίνεται να μεταφερθούν τα save games από τον ένα λογαριασμό στον άλλον. Το family sharing γίνεται όταν υπάρχουν 2 xbox στο ίδιο δίκτυο με διαφορετικά accounts και μοιράζονται την ίδια συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 561
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Dimoleon είπε

Δυστυχώς δεν γίνεται να μεταφερθούν τα save games από τον ένα λογαριασμό στον άλλον. Το family sharing γίνεται όταν υπάρχουν 2 xbox στο ίδιο δίκτυο με διαφορετικά accounts και μοιράζονται την ίδια συνδρομή.

Δεν λέω να μεταφέρω τα saves. Αυτό ξέρω ότι δεν γίνεται. 

αλλά νομίζω ότι γίνεται σε ένα Xbox να έχεις 2 account που το ένα που θα είναι το κύριο με την gold συνδρομή και να μοιράζουν και σε άλλους χρήστες. 
τουλαχιστον εδώ στο παρακάτω βίντεο αυτό βλεπω νομίζω 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Δεν λέω να μεταφέρω τα saves. Αυτό ξέρω ότι δεν γίνεται. 

αλλά νομίζω ότι γίνεται σε ένα Xbox να έχεις 2 account που το ένα που θα είναι το κύριο με την gold συνδρομή και να μοιράζουν και σε άλλους χρήστες. 
τουλαχιστον εδώ στο παρακάτω βίντεο αυτό βλεπω νομίζω 

Σωστός, δεν το είχα δει ποτέ αυτό!! Εγώ έχω 2 xbox ένα του γιου μου κι ένα δικό μου και μοιραζόμαστε μία συνδρομή. Αλλά αυτό είναι ακόμα καλύτερο για να επωφεληθεί κάποιος την τρέχουσα προσφορά!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Θα κάνεις Login με το παλιό account και θα ορίσεις ως Home Console το Χ. Μπαίνεις μετά με το καινούργιο account και πλέον μοιράζεστε τα πάντα...

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά θα ορίσω το παλιό account σαν κύριο στο X και απλά θα συνδέομαι μετά με το καινούριο? Εγώ νόμιζα το αντίθετο, ότι θα βάλω σαν home Xbox το καινούριο και μετά θα συνδεόμουνα με το παλιό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά θα ορίσω το παλιό account σαν κύριο στο X και απλά θα συνδέομαι μετά με το καινούριο? Εγώ νόμιζα το αντίθετο, ότι θα βάλω σαν home Xbox το καινούριο και μετά θα συνδεόμουνα με το παλιό...

Βασικά και αυτό γίνεται αφού θα πρόκειται για μια κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/12/2019 στις 3:58 ΜΜ, CyberMarco είπε

Λοιπόν, έπειτα από 2 μέρες υπομονής και κραξίματος online του cdkeys.com (σε Facebook, Twitter και σπαμάρισμα σε email), μου στείλανε τις δυο 12μηνες συνδρομές που αγόρασα από το site τους.

Κατέληξα να έχω Game Pass Ultimate μέχρι τις 13/09/2022.

Έχοντας βάλει VPN για USA αγόρασα την προσφορά 1$/1 μήνα XBL Gold, αλλά δεν μου έβγαλε το +1 με recurring billing.

Μετά με VPN Brazil, έβαλα τα δύο κουπόνια που αγόρασα και μετά από κάθε ενεργοποίηση μου έβγαλε το +1 με recurring billing. (απενεργοποιώντας το μετά από κάθε xbl gold συνδρομή)

Στη συνέχεια έβαλα το κουπονι που ήρθε με την κονσόλα  αλλά δεν μου έβγαλε ειδοποίηση για recurring billing.

Τέλος, ενεργοποίησα και την προσφορά 1$/3 μήνες Game Pass Ultimate, χωρίς ωστόσο να μου δώσει πάλι +1 για το recurring billing.

BONUS

Έχοντας αλλάξει τα στοιχεία του Microsoft Account μου σε USA, με διεύθυνση κλπ, μπορώ να χρησιμοποιήσω το Microsoft Rewards (με US VPN), όπου μαζεύεις πόντους κάνοντας quiz, αναζητήσεις στο bing κλπ (υπόθεση 5' την ημέρα) και μπορείς να τους εξαργυρώσεις για Gift Cards, συνδρομές XBL Gold και Game Pass και άλλα. Μέσω αυτού του προγράμματος μάζεψα αρκετούς πόντους για να εξαργυρώσω κουπόνι 3$ για να αγοράσω το XBL Gold και GPU από το αμερικάνικο store.

Το Game Pass έχει και αυτό Rewards, και παίζοντας τα παιχνίδια του και ξεκλειδώνοντας achievements κερδίζεις και άλλους πόντους.

Επιπλέον, επειδή ενεργοποίησα το Game Pass Ultimate με USA VPN, δίνει δώρο extra συνδρομές σε Spotify 6 μήνες, EA Access 1 μήνα και Discord Nitro 3 μήνες, όπου το τελευταίο δίνει 3 μήνες Game Pass (για Xbox ή για PC), και με την ενεργοποίηση το Game Pass Xbox σου μετατρέπει τους 3 μήνες σε 2 μήνες Ultimate.

Οπότε με κάτι λιγότερο από 60€ για τις συνδρομές από το κλειδάδικο και μια εβδομάδα συλλογή πόντων Microsoft Rewards έχω 34 μήνες Game Pass Ultimate. Θα δώσω τον λογαριασμό μου στον αδερφό μου να παίζει τα παιχνίδια του Game Pass στο PC.

Αυτά τα ολίγα από εμένα.

Έκανα 5 λεπτά να αγοράσω και να περάσω τις συνδρομές απο Brazil. Έφαγα 2 ώρες να μπορέσω να κάνω αγορά ψέμα και καλά ότι είμαι απο USA όμως γιατί δεν επέτρεπαι την πληρωμή.

Προφανώς ήθελε ίδια διευθυνση σε πιστωτική/paypall και σε billing info στο λογαριασμό της Microsoft. Τελικά άλλαξα τα στοιχεία , ότι είμαι στην Ελλάδα και επιτέλους πήρα την 3μηνη Ultimate

*το κενό ασφαλείας του να χρησιμοποιεί κάποιος vpn / tunnel bear και να πληρώνει με πιστωτικές κλπ το αφήνω στην άκρη. Ξεκάθαρα στέλνεις πιστωτικές κλπ σε κάποιον που αν θέλει, τα έχει χρησιμοποιήσει.

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georget35 είπε

Screenshot_2019-12-16-10-29-55-540_com.android.chrome.jpg

Αυτό πως εγινε; Αγόρασες από Βραζιλία και αφού την ενεργοποιήσεις σου έγραψε ότι είναι από διαφορετική περιοχή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κάποιος γιατί δε μπορώ να πάρω όλα τα free games που δίνει καθε 2 βδομάδες? στο προηγούμενο δε μπορουσα να βάλω το toy story 3 και τώρα δε με αφήνει να πάρω το castlevania.

υπάρχει κάποιο όριο ? τα πήρε κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω ενεργο xbox game pass ultimate μεχρι σεπτεμβριο 2020 υπαρχει περιπτωση καπως να ξανακανω το κολπακι με το 1€ ;
Το ειχα κανει το καλοκαιρι 

Η 

Αν βαλω πχ τωρα μια xbox live gold 6αμηνη θα στακαρει απλα το live gold για 6 μηνες εξτρα η θα γινει ultimate κ αυτο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, malias4 είπε

Εγω που εχω ενεργο xbox game pass ultimate μεχρι σεπτεμβριο 2020 υπαρχει περιπτωση καπως να ξανακανω το κολπακι με το 1€ ;
Το ειχα κανει το καλοκαιρι 

Η 

Αν βαλω πχ τωρα μια xbox live gold 6αμηνη θα στακαρει απλα το live gold για 6 μηνες εξτρα η θα γινει ultimate κ αυτο;

Γίνεται. Φτιάχνεις νέο account φορτώνεις όσο μπορεις gold από Βραζιλία και μετά με ένα ευρώ προσθέτεις 3 μηνες ultimate και τα μετατρέπει όλα σε ultimate. Μετά κανείς Xbox family sharing με το καινούριο account και την μοιράζεσαι με το παλιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Έκανα 5 λεπτά να αγοράσω και να περάσω τις συνδρομές απο Brazil. Έφαγα 2 ώρες να μπορέσω να κάνω αγορά ψέμα και καλά ότι είμαι απο USA όμως γιατί δεν επέτρεπαι την πληρωμή.

Προφανώς ήθελε ίδια διευθυνση σε πιστωτική/paypall και σε billing info στο λογαριασμό της Microsoft. Τελικά άλλαξα τα στοιχεία , ότι είμαι στην Ελλάδα και επιτέλους πήρα την 3μηνη Ultimate

*το κενό ασφαλείας του να χρησιμοποιεί κάποιος vpn / tunnel bear και να πληρώνει με πιστωτικές κλπ το αφήνω στην άκρη. Ξεκάθαρα στέλνεις πιστωτικές κλπ σε κάποιον που αν θέλει, τα έχει χρησιμοποιήσει.

 

10 ώρες πριν, georget35 είπε

Screenshot_2019-12-16-10-29-55-540_com.android.chrome.jpg

Να μεταφέρω κι εγώ την εμπειρία μου με το όλο θέμα συνδρομές αφού έφαγα όλο το Σάββατο βράδυ. Ευτυχώς το support της MS είναι διαθέσιμο (τουλάχιστον το  US) και μεταμεσονύχτια.

1) Στήνω US region και διεύθυνση για να εκμεταλλευτώ την προσφορά που αναφέρθηκε πιο πριν για το αμερικάνικο store.

2) Δεν είχα κερδίσει πόντους όπως ο φίλος για να αγοράσω το live με αυτούς, οπότε πήγα να αγοράσω την συνδρομή Live με VPN US. Κόλλησε στο Paypal αφού η κάρτα είναι ελληνική (τουλάχιστον αυτό κατάλαβα) με error για την μέθοδο πληρωμής αν θυμάμαι καλά.

3) Οκ, μικρό το κακό. Πάμε κανονικά. Σύνδεση χωρίς VPN και αγορά από το ελληνικό του Xbox Live με 1€/1 μήνα. Όλα καλά. Δεν μου έβγαλε το bonus για 1 μήνα έξτρα λόγω του recurring. Απενεργοποιώ το recurring billing για να συνεχίσω στο επόμενο βήμα.

4) Πάω και ενεργοποιώ το Game Pass που μου ήρθε με την κονσόλα. Ενεγοποιείται κανονικά και μου δίνει και 1 μήνα δώρο λόγω του recurring. Όμως, το region μου ξέχασα να το αλλάξω και παραμένει US με αποτελέσμα το Game Pass να φαίνεται σαν US στο επόμενο βήμα. Απενεργοποιώ ξανά το recurring billing.

5) Προχωράω στην ενεργοποίηση του Game Pass 1 έτους από την Βραζιλία. Μπαίνω με VPN Βραζιλίας και προχωράω να κάνω redeem τον κωδικό. Τρώω άκυρο με το ίδιο error όπως ο φίλος georget35 παραπάνω. Στην αρχή φαινόταν κιόλας η πληροφορία ότι το GamePass που είχα ενεργοποιημένο ήταν  US. Καταλαβαίνω την βλακεία και πάω και αλλάζω region στο account μου και διεύθυνση από US σε Ελλάδα. Ξανά αποτυχία. Αλλάζω πάλι region και διεύθυνση σε Βραζιλία. Ξαναδοκιμάζω και πάλι αποτυχία.

6) Μιλάω με το support στο chat. Μου επιβεβαιώνει ότι έχω 1 μήνα Live ελληνικό + 2 μήνες λόγω του bonus Game Pass US και account region Brazil. Με τα πολλά αφού του είπα ότι δεν θέλω να περιμένω να λήξει το Game Pass που είχα (1+1 bonus μήνα) για να βάλω το Βραζιλιάνικο καταλήγουμε στο να το ακυρώσουμε και ουσιαστικά να χάσω αυτό το extra δίμηνο. Η ακύρωση ενεργής συνδρομής Game Pass γίνεται μόνο από το Support.

7) Ξαναδοκιμάζω μετά την ακύρωση και πάλι άκυρο. Λέω θα φταίει και το Live (1 μήνας από το ελληνικό store) και κάπου μου είχε στείλει το support οδηγίες να αλλάξω το region του Live. Δεν το βρίσκω μετά από όλα αυτά και το παρατάω.

8 ) Μπαίνω με άλλο account και περνάω το Βραζιλιάνικο απευθείας. Παίρνω τον 1 μήνα bonus από το recurring. Σύνολο 1 έτος Game Pass Brazil +1 μήνας δώρο. Κλείνω το recurring.

9) Προσθέτω δεύτερο έτος Βραζιλιάνικο Game Pass. Μου δίνει άλλο 1 μήνα bonus. Σύνολο 2 έτη Game Pass Brazil +2 μήνες δώρο. Κλείνω το recurring.

10) Κάπου εκεί στη φούρια μου και από τα νεύρα μου, λέω θα κλείσω όλο το διάστημα των 36 μηνών που σου δίνει max να τελειώνουμε και αγοράζω τρίτο Βραζιλιάνικο ετήσιο με το σκεπτικό ότι απλά θα χάσω του μήνες πέρα από το 36μηνο. ΑΚΥΡΟ. Πάω να το περάσω και λέει φτάσατε στο όριο των 36 μηνών και δεν περνάει... Πάλι βλακεία έκανα.

11) Βάζω το Ultimate κανονικά με 1€/ 3 μήνο. Ενεργοποιείται κανονικά και έχω σύνολο μετά από όλη αυτή την περιπέτεια και βλακεία μου 2 έτη + 5 μήνες Ultimate. Τώρα που ηρέμησα είμαι σε δίλημμα να περάσω το ετήσιο Game Pass πάνω από το Ultimate και να πάρω άλλους 4 μήνες μετά το ratio μετατροπής ή να επιστρέψω το pass στο cdkeys αν γίνεται. Με βλέπω για το δεύτερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Γίνεται. Φτιάχνεις νέο account φορτώνεις όσο μπορεις gold από Βραζιλία και μετά με ένα ευρώ προσθέτεις 3 μηνες ultimate και τα μετατρέπει όλα σε ultimate. Μετά κανείς Xbox family sharing με το καινούριο account και την μοιράζεσαι με το παλιο

Ναι το ξερω αυτο απλα αν το κανω ετσι θα εχω στην ουσια ultimate σε 2 λογαριασμους.

αφου τωρα στον δικο μου εχω μεχρι σεπτεμβριο του 2020

Και θα τρεχουν κ οι 2 ταυτοχρονα.

Αν περιμενω πχ μεχρι να τελειωσει τοτε παιζει να κανω με τον δευτερο μου λογαριασμο στακαρισμα 36 μηνες αλλα η προσφορα με το 1€ σε ultimate τελειωνει σε ενα μηνα οποτε δεν παιζει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...