Προς το περιεχόμενο

[Software] Δωρεάν προγράμματα 1-24/12 σε Γερμανικές ιστοσελίδες


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, lanc3lot είπε

Ευχαριστώ TS, έψαχνα κάποια προσφορά antivirus σήμερα, το έβαλα, να δούμε πόσο βαρύ ή όχι είναι 😉

Υπόψιν ότι δεν είναι κλασικό antivirus, λειτουργεί παράλληλα με το antivirus. Ακόμα και το ενσωματωμένο των Windows.

Μιας και είναι γερμανικά sites, κάθε χρόνο, προς τις τελευταίες ημέρες, δίνουν ετήσια licenses για Αvast Internet Security και AVG Internet Security. Έχε το νου σου κάθε ημέρα, πιστεύω ότι θα τηρήσουν και φέτος την παράδοση τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, imvrios είπε

Πρόκειται για το γνωστό ετήσιο event ορισμένων γερμανικών ιστοσελίδων, όπου κάθε ημέρα από την 1η έως και την 24η Δεκεμβρίου έχουν προσφορές σχετικές με λογισμικό. Συνήθως δίνουν δωρεάν ένα επί πληρωμεί πρόγραμμα.

Είναι το γνωστό μοντέλο προώθησης, όπου προσφέρουν ένα πρόγραμμα που πρέπει να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις αυθημερόν ή εντός ελάχιστων ημερών. Μέχρι να κάνεις format το πρόγραμμα λειτουργεί κανονικά. Αν κάνεις format, αν πεθάνει ο Η/Υ κλπ το χάνεις γιατί το activation δε λειτουργεί πλέον. Επίσης, αν διατεθεί update και το θες, πρέπει να πληρώσεις για license. Αυτό που παίρνεις δωρεάν είναι η τρέχουσα έκδοση.

Οι κλασικές ιστοσελίδες που συμμετέχουν κάθε χρόνο είναι το chip.de, το pcwelt. de και το heise.de . Τα ημερολόγια τους με τις καθημερινές προσφορές βρίσκονται στους παρακάτω συνδέσμους:

https://www.chip.de/events/adventskalender

https://www.pcwelt.de/specials/xmas/xmas-vollversions-kalender

https://www.heise.de/download/blog/Der-heise-Adventskalender-2019-4596950

Όσοι ξέρετε και άλλες σελίδες, γράψτε το για να τις προσθέσω στο αρχικό post.

Σήμερα η πιο ενδιαφέρουσα προσφορά είναι από το heise.de που δίνει δωρεάν το videoproc. Πρόκειται για εξαιρετικό πρόγραμμα / ελβετικό σουγιά σε ότι έχει να κάνει με audio / video encoding, video downloading από γνωστά site, dvd backup και screen recording (προσωπικά έχω lifetime license).

Στο Chip έχει το iobit malware fighter (license ενός χρόνου), κάτι σαν το malwarebytes, για όσους θέλετε ένα πρόσθετο επίπεδο ασφαλείας για τα δεδομένα σας.

Κατεβασα το VideoPRoc γιατι το ειχα DEMO και ηταν φοβερο.. αλλα δεν παιζει (οταν παω να κανω Verify to Serial λεει Forbiden.).

 

 

 

Επεξ/σία από newtech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, newtech είπε

Κατεβασα το VideoPRoc γιατι το ειχα DEMO και ηταν φοβερο.. αλλα δεν παιζει (οταν παω να κανω Verify to Serial λεει Forbiden.).

Τι θα λεγατε αν καναμε ποστ αν εχει κατεβασει καποιος πχ το προγραμμα της ημερας μαζι με σχολια?

Μήπως βάζεις το license για Mac (ή ανάποδα, αν έχεις Mac, μήπως βάζεις το license για Windows); Δυστυχώς στην προκειμένη περίπτωση δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί εγώ το έχω αγοράσει και δε θέλω να αλλάξω serial που θα επηρεάσει την άδεια μου.

Άλλο ένα, απορώ πως το ξέχασα, θα το προσθέσω και στο αρχικό post: https://www.computerbild.de/Download-Adventskalender-2019-22690701.html

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, imvrios είπε

Μήπως βάζεις το license για Mac (ή ανάποδα, αν έχεις Mac, μήπως βάζεις το license για Windows); Δυστυχώς στην προκειμένη περίπτωση δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί εγώ το έχω αγοράσει και δε θέλω να αλλάξω serial που θα επηρεάσει την άδεια μου.

Άλλο ένα, απορώ πως το ξέχασα, θα το προσθέσω και στο αρχικό post: https://www.computerbild.de/Download-Adventskalender-2019-22690701.html

Βαζω αυτο που ερχεται για PC .. θα το ψαξω.. μεχρι 31/12 εχω χρόνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, newtech είπε

Βαζω αυτο που ερχεται για PC .. θα το ψαξω.. μεχρι 31/12 εχω χρόνο :P

Αλήθεια πάντως, αν το βρίσκεις φοβερό, όπως κι εγώ, τα 32,95€ που κοστίζει το lifetime licence και για να παίρνεις όλα τα μελλοντικά (minor και major) updates χωρίς να ψάχνεις για giveaways είναι πραγματικά τίποτε. 

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, newtech είπε

Κατεβασα το VideoPRoc γιατι το ειχα DEMO και ηταν φοβερο.. αλλα δεν παιζει (οταν παω να κανω Verify to Serial λεει Forbiden.).

Όταν κάνεις copy από το pdf δεν παίρνει τις παύλες και βάζει κενά στη θέση τους.

Σβήσε τα κενά, και αντικατέστησέ τα με παύλες και θα δουλέψει (άλλη μια αναπηρία του pdf προφανώς).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dennis_7 είπε

Όταν κάνεις copy από το pdf δεν παίρνει τις παύλες και βάζει κενά στη θέση τους.

Σβήσε τα κενά, και αντικατέστησέ τα με παύλες και θα δουλέψει (άλλη μια αναπηρία του pdf προφανώς).

Thanx Bro :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaykis27 είπε

αντιμετώπισε κανείς πρόβλημα με το iobit; πριν κάνει την εγκατάσταση μου βγάζει σφάλμα..

Καλησπέρα, εγώ πήρα το κωδικό και το κατέβασα ξεχωριστά

 

1 ώρα πριν, newtech είπε

Βαζω αυτο που ερχεται για PC .. θα το ψαξω.. μεχρι 31/12 εχω χρόνο :P

Πάντως εμένα δούλεψε μια χαρά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...