Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi ανακοίνωσε έσοδα ρεκόρ για το τρίτο τρίμηνο, παρά τη μείωση στις πωλήσεις κινητών


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Έχεις πάει Γερμανία η έτσι στην τύχη πετάμε κάτι και ότι κάτσει? Σε πληροφορώ σε όλα τα καταστήματα του Μονάχου είναι γεμάτα με κινεζικές συσκευές. Όχι Xiaomi,  αλλά Huawei κλπες ψιλό άγνωστες 

Δεν έχει σημασία τι έχει στα καταστήματα της Γερμανίας. Σημασία έχει τι πουλάει περισσότερο. Τώρα εάν νομίζουμε ότι τριτοκοσμικές και μπασταρδεμενες χώρες σαν την Ελλάδα, την Πορτογαλία και την Ισπανία, που οι οικονομίες τους είναι στα τάρταρα και ο πληθυσμός τους αποτελείται από Ρομά, Άραβες κλπ, νομίζεις ότι είναι δείγμα του τι κάνει η Xiaomi στην Ευρώπη, μάλλον είσαι γελασμενος. Η Huawei που ανέφερες είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο.

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, baiosss είπε

Δεν έχει σημασία τι έχει στα καταστήματα της Γερμανίας. Σημασία έχει τι πουλάει περισσότερο. Τώρα εάν νομίζουμε ότι τριτοκοσμικές και μπασταρδεμενες χώρες σαν την Ελλάδα, την Πορτογαλία και την Ισπανία, που οι οικονομίες τους είναι στα τάρταρα και ο πληθυσμός τους αποτελείται από Ρομά, Άραβες κλπ, νομίζεις ότι είναι δείγμα του τι κάνει η Xiaomi στην Ευρώπη, μάλλον είσαι γελασμενος. Η Huawei που ανέφερες είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο.

Δηλαδη γεμίζουν τα stand στο saturn με συσκευές που δεν πουλάνε? Γιατί καθυστερημένοι είναι? 

 

Ρομα και άραβες μαζί, κατάλαβα. Άστο νταξει, πολύ ασχολήθηκα 

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ryzenlake είπε

Δηλαδη γεμίζουν τα stand στο saturn με συσκευές που δεν πουλάνε? Γιατί καθυστερημένοι είναι? 

Δεν γνωρίζω κάτι για τις άγνωστες μάρκες που λες πως έχουν. Για Xiaomi που είναι το θέμα μας, πουλάνε στην Γερμανία; Και εάν ναι δείξε μας τα στατιστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, baiosss είπε

Δεν γνωρίζω κάτι για τις άγνωστες μάρκες που λες πως έχουν. Για Xiaomi που είναι το θέμα μας, πουλάνε στην Γερμανία; Και εάν ναι δείξε μας τα στατιστικά.

Ρε φίλε σου εξηγω έχει μάρκες 25 φορές πιο άγνωστες. Αφού δεν ξέρεις τι γινεται στις άλλες χώρες γιατί γράφεις ανακρίβειες? Άμα δεν ξέρεις μη γράφεις, απλά πραματα. Πας να βγάλεις επιχείρημα για την Ευρώπη ενώ το πολύ έχεις ταξιδέψει μέχρι το περίπτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ryzenlake είπε

Ρε φίλε σου εξηγω έχει μάρκες 25 φορές πιο άγνωστες. Αφού δεν ξέρεις τι γινεται στις άλλες χώρες γιατί γράφεις ανακρίβειες? Άμα δεν ξέρεις μη γράφεις, απλά πραματα. Πας να βγάλεις επιχείρημα για την Ευρώπη ενώ το πολύ έχεις ταξιδέψει μέχρι το περίπτερο. 

Πολύ ασχολήθηκες και δεν τεκμηρίωσες τίποτα για την xiaomi στην Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, baiosss είπε

Πολύ ασχολήθηκες και δεν τεκμηρίωσες τίποτα για την xiaomi στην Γερμανία.

Ενώ εσύ τεκμηριώσες τα πάντα, χωρίς να έχεις πατήσει καν πόδι εκεί. Εγώ μένω στο Μόναχο και εσύ στο Μοσχάτο, αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα. Εύγε, κλασσικε ελληναρα, όλα τα ξέρεις δια αλληλογραφίας και επί πάντων έχεις άποψη. Τεκμηριωμένη κιόλας. 

Πολύ ασχοληθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Ενώ εσύ τεκμηριώσες τα πάντα, χωρίς να έχεις πατήσει καν πόδι εκεί. Εγώ μένω στο Μόναχο και εσύ στο Μοσχάτο, αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα. Εύγε, κλασσικε ελληναρα, όλα τα ξέρεις δια αλληλογραφίας και επί πάντων έχεις άποψη. Τεκμηριωμένη κιόλας. 

Πολύ ασχοληθηκα

Και όλοι κυκλοφορούν με Xiaomi και άγνωστες κινέζικες μάρκες στο Μόναχο, ε;😂

Τρεις φορές το έγραψες! Το εμπεδώσαμε! Πολύ ασχολήθηκες!

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, baiosss είπε

Και όλοι κυκλοφορούν με Xiaomi και άγνωστες κινέζικες μάρκες στο Μόναχο, ε;😂

Τρεις φορές το έγραψες! Το εμπεδώσαμε! Πολύ ασχολήθηκες!

Άμα αυτό κατάλαβες ότι έγραψα οκ. Έχεις θέματα κατανόησης γραπτού κειμενου. Τώρα κάτσε εσύ στο Μοσχάτο και βγάζε ανακοινώσεις για το τι γίνεται σε χώρες που έχεις δει μόνο στο national geographic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ryzenlake είπε

Άμα αυτό κατάλαβες ότι έγραψα οκ. Έχεις θέματα κατανόησης γραπτού κειμενου. Τώρα κάτσε εσύ στο Μοσχάτο και βγάζε ανακοινώσεις για το τι γίνεται σε χώρες που έχεις δει μόνο στο national geographic 

Ξέχασες να γράψεις ότι ασχολήθηκες πολύ.

Κούρασες μεγάλε. Άδικος κόπος είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, baiosss είπε

Ξέχασες να γράψεις ότι ασχολήθηκες πολύ.

Κούρασες μεγάλε. Άδικος κόπος είσαι.

Βρε αγόρι μου που δεν ξέρεις ελληνικά, μιλάς για την Γερμανία μεταξύ άλλων που δεν έχεις ιδέα τι γίνεται. Και εγώ που μένω εκεί σου λέω ότι έχεις μαύρα μεσάνυχτα και είσαι λάθος. Τέλος, δεν είναι θέμα άποψης, είναι γεγονός. Όλα τα καταστήματα κινητής τίγκα στα κινέζικα είναι στη Γερμανία, τι δεν καταλαβαίνεις. Να σου βγάλω photo από τον πάγκο στο saturn να δεις? Ήμαρτον δηλαδή, αφού δεν ξέρεις γιατί επιμένεις? Α ναι, γιατί είσαι Έλληνας. Κλασσικα, μας δέρνει άγνοια αλλά το παίζουμε αυθεντιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Βρε αγόρι μου που δεν ξέρεις ελληνικά, μιλάς για την Γερμανία μεταξύ άλλων που δεν έχεις ιδέα τι γίνεται. Και εγώ που μένω εκεί σου λέω ότι έχεις μαύρα μεσάνυχτα και είσαι λάθος. Τέλος, δεν είναι θέμα άποψης, είναι γεγονός. Όλα τα καταστήματα κινητής τίγκα στα κινέζικα είναι στη Γερμανία, τι δεν καταλαβαίνεις. Να σου βγάλω photo από τον πάγκο στο saturn να δεις? Ήμαρτον δηλαδή, αφού δεν ξέρεις γιατί επιμένεις? Α ναι, γιατί είσαι Έλληνας. Κλασσικα, μας δέρνει άγνοια αλλά το παίζουμε αυθεντιες.

Τι ποσοστά πωλήσεων έχουν αυτά τα κινητά, σε ποιους και σε ποιες ηλικίες πουλάνε, έχεις να μου πεις; Τι έχουν στους πάγκους τους δεν με ενδιαφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, baiosss είπε

Τι ποσοστά πωλήσεων έχουν αυτά τα κινητά, σε ποιους και σε ποιες ηλικίες πουλάνε, έχεις να μου πεις; Τι έχουν στους πάγκους τους δεν με ενδιαφέρει. 

Γιατί ξέρεις εσύ τι ποσοστά πωλήσεων έχουν σε Γαλλία και Γερμανία που ανέφερες? Οχι, απλά πέταξες την ανενημερωτη απόψαρα σου και περιμένεις οι υπόλοιποι να σε πάρουν στα σοβαρά. Και για να τα έχουν στους πάγκους εσύ τι λες, να μη πουλάνε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, nikchris είπε

Τα έχω ακούσει αυτά 500 φορές για το 'xiaomi' που έρχεται και την 'καταπληκτική κάμερα'

Πάντα όταν έρχεται ένα καλό κινητό από xiaomi ,πέφτουν δύσπνοιες στην αγορά...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ryzenlake είπε

Γιατί ξέρεις εσύ τι ποσοστά πωλήσεων έχουν σε Γαλλία και Γερμανία που ανέφερες? Οχι, απλά πέταξες την ανενημερωτη απόψαρα σου και περιμένεις οι υπόλοιποι να σε πάρουν στα σοβαρά. Και για να τα έχουν στους πάγκους εσύ τι λες, να μη πουλάνε? 

Συνεχίζεις να ασχολείσαι όμως. 

Καταλαβαίνεις υποθέτω ότι τα Saturn Γερμανίας και όποια Saturn, δεν περιμένουν να σωθούν από αυτά τα άγνωστα brands. Ακόμη και να μην τα ειχαν. Και εννοείται ότι μπορούν να έχουν ποικιλία brands για όλα τα γούστα. 

Εσύ δε μου λες στον δρόμο τι συσκευές βλέπεις όμως να έχει ο κόσμος και συνεχίζεις να πετάς αρλουμπολογιες.

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, baiosss είπε

Συνεχίζεις να ασχολείσαι όμως. 

Καταλαβαίνεις υποθέτω ότι τα Saturn Γερμανίας και όποια Saturn, δεν περιμένουν να σωθούν από αυτά τα άγνωστα brands. Ακόμη και να μην τα ειχαν. Και εννοείται ότι μπορούν να έχουν ποικιλία brands για όλα τα γούστα. 

Εσύ δε μου λες στον δρόμο τι συσκευές βλέπεις όμως να έχει ο κόσμος και συνεχίζεις να πετάς αρλουμπολογιες.

Sony βλεπω. Εσυ ομως πως ξερεις τι συσκευες εχουν στην Γαλλια και στην Γερμανια απτο Μοσχατο δεν μας ειπες


Και ναι τα saturn απο αυτα σωνονται. Το κεντρο της Γερμανιας απο τουριστες ζει, πλουσιους απο ασιατικες χωρες που αγοραζουν κινητα με το τσουβαλι.

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...