Προς το περιεχόμενο

Το Δημοτικό Συμβούλιο της Καλαμάτας διακόπτει την πιλοτική λειτουργία δικτύου 5G


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, KilliK είπε

το κοινο σημειο ειναι οτι  η προοδος δεν προχωραει, επειδη μια μεριδα πολιτων εξακολουθει να πιστευει σε φανταστικα  κατασκευασματα, και στεκεται εμποδιο στην προοδο αυτη.

Και καταδικάζουν και όλους τους υπόλοιπους 

165GCOVER-articleLarge.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, adiasistoss said:

To τι θα κόψεις εσύ στο σπίτι σου είναι δικό σου θέμα, αλλά οι κεραίες που θα μπουν πάνω από τα κεφάλια μας είναι δικο ΜΑΣ θέμα και αν σου κάνει η Δημοκρατία θα το αποφασίσουμε εμείς γιατί εκεί θα επιρρεάζει τις ζωές όλων μας

αυτό είναι το πρόβλημα..

Πώς ζητάς να αποφασίσεις εσύ που "επιρρεαζει" τη ζωή μας,και δεν θες κεραίες πάνω από το κεφάλι σου.Το ασφαλέστερο σημείο να υπάρχουν δηλαδή.

Δε ξέρεις από Η/Μ ακτινοβολία,δεν ξέρεις καν  να γράφεις το επηρεάζω,αλλά θες να έχεις άποψη.

Πρόβλημα,για τους υπόλοιπους.

58 minutes ago, Stergios74 said:

Ναι, κι εγώ έχω τις αμφιβολίες μου, είμαι και λίγο ημιμαθής, αλλά αυτοί ρε φίλε λένε ότι υπάρχει σχέδιο στείρωσης των καλαματιανων και το συνδέουν με την αθρόα έλευση μεταναστών. Ότι οι "δε ξέρω ποιοι" θέλουν να εξοντώσουν τους Καλαματιανός ειδικά. 

 

second only to Pirgos στη βλακεία,στην Ελλάδα.

Επεξ/σία από IT chef
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως στην περιοχή της καλαμάτας ως αντίδραση (επίσης απορώ με την WIND πως δεν έκανε ασφαλιστικά μέτρα να ζητήσει τα χρήματα της επένδυσης για το 5G να επιστρέψει ο δήμος αφού ακύρωσε την σύμβαση)

θα ξήλωνα κάθε κεραία κινητής τηλεφωνίας να μην πιάνει κανένα δίκτυο σήμα

μετά θα σταμάταγα κάθε επένδυση στην σταθερή τηλεφωνία που αφορά το διαδίκτυο δηλαδή τεχνολογία ADSL - VDSL - FTTH

θα τους άφηνα το βασικό αγαθό που είναι η σταθερή τηλεφωνία (PSTN) και αν ήθελαν να μπουν στο διαδίκτυο ας χρησιμοποιούσαν τα παλιά καλά dial up modem 56Kbps

να δεις μετά στρώνουν χαρακτήρα...

πάντως μου αρέσει που από την μια φωνάζουμε και διαμαρτυρόμαστε για τις ταχύτητες σύνδεσης με το διαδίκτυο και επιζητούμε να γίνουμε "Ευρωπαική Χώρα" με γρήγορες ευρυζωνικές συνδέσεις τεχνολογίας FTTH

και από την άλλη βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας

ρε καλά μας κάνουν τι επιδότηση για τις FTTH

θες ADSL 30 ευρώ το μήνα

θες VDSL 50 ευρώ το μήνα

θες FTTH 100 ευρώ το μήνα

κάναμε αμάν το "καρτέλ" των ιδιωτικών εταιρειών να βάλει βαθιά το χέρι στην τσέπη και να κάνει επενδύσεις σκάβοντας για να περάσουν καλώδια οπτικών ινών , να φτιάξουν καμπίνες κτλ ... ώστε να μην υπάρχει καμία δικαιολογία

και τώρα λέμε αυτά τα πράγματα 2019 σε λίγο 2020

τα συγχαρητήρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fisfirikos είπε

Η πλειοψηφία των ελλήνων γενικότερα είναι χαμηλότατου επιπέδου, όχι μόνο όσων εκλέγονται σε δήμους.

προς τι ο ρατσισμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...