Προς το περιεχόμενο

Accounts στον Κωτσοβολο - για ελεγξτε [ΑΚΟΜΑ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ-συνεχιζει το προβλημα]


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν χαθεί κι εμένα παλιότερες παραγγελίες αλλά μικρό το κακό. Σήμερα έκανα μια παραγγελία και στο ιστορικό μου φαίνεται μία ακυρωμένη και μια υπό επεξεργασία. Σίγουρα δεν έκανα 2, σίγουρα δεν είχα πρόβλημα σύνδεσης. Μου ήρθε ένα email επιβεβαίωσης που δεν έχει τίποτε, κενό εκτός από τίτλο. Ούτε λέξη ούτε υπογραφή. Αυτό μ' έκανε και μπήκα να δω ιστορικό. Στο τηλ κέντρο δεν έκανα προσπάθεια, ξέρω την αναμονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα πάντως έγινε το εξής. Έκανα παραγγελία 2 κλιματιστικά με δωρεάν εγκατάσταση την Τετάρτη 26/11 με πλάνο δόσεων.

Την επόμενη ημέρα με πήραν τηλέφωνο για να πάω να υπογράψω.  Άφησα επίτηδες να περάσουν λίγες ημέρες μήπως και βρώ κάτι καλύτερο ή μήπως γίνει κανένα θάυμα με το εξοικονομώ που είμαι επιλαχών. Την Δευτέρα 2/12 με ξαναπήραν τηλέφωνο για να παω από το κατάστημα να υπογράψω και τελικά πήγα και υπέγραψα την Τετάρτη 4/12.

Αφού διάβασα το θέμα με τα account σκέφτηκα μήπως τελικά έχω και εγώ πρόβλημα με την παραλαβή και μπαίνωντας μέσα στο account μου δεν υπήρχε η παραγγελία μου. Προσπάθησα να βγάλω γραμμή αλλά το τηλ. κέντρο δεν....Την Τετάρτη 11/12 πέρασα από το κατάστημα και ρώτησα σε τι στάδιο βρίσκετε η παραγγελία μου και μου είπαν ότι θα μου έρθει sms μια μέρα πριν και από ότι βλέπουν η παράδοση είναι προγραμματισμένη για 13/12. Δεν μου ήρθε sms άλλα μου ήρθε e-mail με το παραστατικό και τελικά σήμερα παρέλαβα κανονικά. 

Το καλύτερο είναι ότι 10 λεπτά πριν παραλάβω με πήρε και ο εγκαταστάτης και την Δεύτερα το πρωι έχω κλείσει ραντεβού για εγκατάσταση.

Τώρα γιατί δεν μου βγάζει τις αγορές μου άλλο θέμα και η αλήθεια είναι ότι δεν με ενδιαφέρει αφού ποτέ δεν είχα θέμα με τον Κώτσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας κάνει την παραγγελία 25/11 μετά από πολλή αναμονή και πολλά τηλέφωνα, αναδρομολογήσεις, γιατί και καλά εχει φόρτο η αποθήκη, μου περνούν τηλέφωνο χθες, ύστερα απο 20 μέρες, να μου πουν ότι δεν υπάρχει απόθεμα. Το μπάχαλο και η κοροϊδια στα καλύτερά τους. Οπότε, όσοι κάνετε ηλεκτρονικές αγορές από εκεί, στενή παρακολούθηση της παραγγελίας και καλή τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από το internet στις 29-11. Τώρα 3 μέρες παίρνω τηλέφωνο και από τύχη έπιασα 2 φορές γραμμή και ο ένας με έστελνε στον άλλο, όπου το τελευταίο τμήμα δεν απαντούσε ποτέ λόγο πληθώρας γραμμών αναμονής.

Πέρασα σήμερα από κατάστημα, είδαν την παραγγελία κανονικά στο σύστημα, έχει φύγει από της 3-12 και μέχρι σήμερα 14-12 δεν έχει παραδοθεί ακόμα!!

Μίλησε η ταμίας με τα κεντρικά, και θα με πάρουν τηλέφωνο…….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SATELLITE είπε

Παραγγελία από το internet στις 29-11. Τώρα 3 μέρες παίρνω τηλέφωνο και από τύχη έπιασα 2 φορές γραμμή και ο ένας με έστελνε στον άλλο, όπου το τελευταίο τμήμα δεν απαντούσε ποτέ λόγο πληθώρας γραμμών αναμονής.

Πέρασα σήμερα από κατάστημα, είδαν την παραγγελία κανονικά στο σύστημα, έχει φύγει από της 3-12 και μέχρι σήμερα 14-12 δεν έχει παραδοθεί ακόμα!!

Μίλησε η ταμίας με τα κεντρικά, και θα με πάρουν τηλέφωνο…….

29-11 και το σκέφτεσαι; Εγώ είμαι απο 14/11 σε αναμονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις παρέλαβα σήμερα από παραγγελία μαύρης Παρασκευής. Ταλαιπωρηθηκα στο κυνήγι για το πότε θα είναι διαθέσιμη.

Την Δευτέρα 9/12 είχα λάβει SMS πως η παραγγελία θα καθυστερήσει επειδή δεν είναι διαθέσιμη.Μπαίνω στην σελίδα και την βλέπω διαθέσιμη άμεσα! Μετά από 40 λεπτά αναμονής στο τηλέφωνο, τους λέω ότι την βλέπω διαθέσιμη στην σελίδα! Ωχ έχετε δίκιο μου λέει, θα το προωθήσω να το δούμε. Αποστολή στην κούριερ έγινε την Πέμπτη! Σήμερα πήγα ο ίδιος στην κούριερ για να παραλάβω.

 

Επεξ/σία από johnnys4u
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 28/11 παρέλαβα 13/12.  Χωρίς να ασχοληθώ.

Στην ιστοσελίδα τους βέβαια δεν υπάρχει καμία αναφορά για την παραγγελία αυτή ή τις προηγούμενες - μόνο ονοματεπώνυμο έχουν κρατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να τελειωνουμε με εσας της μαυροπαρασκευης μπας και ξεμπλεξουν οι υπαλληλοι και ασχοληθει κανενας να μου βαλει τους ποντους στην alpha απο την αγορα απο 29/9, οι οποιοι επρεπε να μπουν 16/11 και πλεον κλεισαμε 1 μηνα "εκπροθεσμοι"... Ειναι τραγικοι σε αυτο το θεμα, σε αντιθεση με αλλους συνεργατες του προγραμματος. Δοκιμασα μια-δυο φορες προχθες τηλεφωνο, τζιφος, ουτε η 'υποδοχη' δεν εβγαινε, που συνηθως το σηκωνουν σε 5 δευτερολεπτα.

ΒΤW παραγγελια ξημερωματα της περασμενης Δευτερας παραδοθηκε ....2 μερες μετα (!), ενω επισης εμφανιστηκε εις διπλουν (η 2η ακυρωμενη). Πλακα ειχε, η τιμη που τσακωσα αυξηθηκε κατα 43% μεχρι την Πεμπτη...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 λεπτά πριν, mtriandros είπε

...

1. Δεν επιτρεπονται τα κεφαλαια, αν θες γραψε με μικρα το παραπανω κειμενο

2. Το προβλημα στο συστημα ηταν σχεδον ενα μηνα πριν την μπι εφ, απο τοτε που αλλαξαν το σαιτ τους. Το οτι επι 2 σχεδον μηνες δεν εχει φτιαχτει ειναι κατι το μοναδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

2. Το προβλημα στο συστημα ηταν σχεδον ενα μηνα πριν την μπι εφ, απο τοτε που αλλαξαν το σαιτ τους. Το οτι επι 2 σχεδον μηνες δεν εχει φτιαχτει ειναι κατι το μοναδικο.

Εκτιμώ ότι θα άλλαξαν εταιρία που διαχειρίζεται το λογισμικό της ή θα την άφησαν απλήρωτη και θα πήγαν σε λύση ανάγκης ή και τα 2 :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τα direct link στις προσφορες τα ειχαν χαλασει επιτηδες ... Επισης μου εχουν απαντησει οτι δεν εχουν τηλεφωνα να μη σε αφηνουν να καλεσεις το τοπικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, achilles_g_ είπε

Εκτιμώ ότι θα άλλαξαν εταιρία που διαχειρίζεται το λογισμικό της ή θα την άφησαν απλήρωτη και θα πήγαν σε λύση ανάγκης ή και τα 2 :) :) :)

Θεωρώ ότι κάποιο πρόβλημα με τη βάση δεδομένων τους έχει δημιουργηθεί και ίσως προσπαθούν να ενοποιήσουν κάποιο backup με τα τρέχοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σιγουρο είναι ότι επαιρναν παραγγελιες και πληρωμες χωρις να εχουν αποθεματα, και φυσικα θελανε και κυνηγι να τα δωσουν… οσο για το συστημα. δεν επρεπε να γινει συμβατο με το σχεδιο? Ε, δεν ηθελε λιγο καιρο να το κανουν (μη) λειτουργικο και να εξαφανιζουν τα ιχνη? η περίφημη ηχομπαρα, και αλλα  παρομοια, ηταν τεστς… σεβασμος προς τους ιθαγενείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...