Προς το περιεχόμενο

[PC Games] Humble Choice - 40% έκπτωση στη συνδρομή για πάντα για τις επόμενες ~36 ώρες


Otacon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Otacon

    Otacon 11 αναρτήσεις

  • panoc

    panoc 10 αναρτήσεις

  • fou

    fou 8 αναρτήσεις

  • Abudi

    Abudi 7 αναρτήσεις

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, spook είπε

Απ ότι καταλαβαίνω πρέπει να κάνεις pause κάθε μήνα. Σου αναφέρει όταν κάνεις pause πότε σταματάει να ισχύει κιόλας και για ποιο μήνα-bundle κάνεις παύση.

άλλη δουλειά δεν θα κάνουμε, θα μπαίνουμε στο Humble συνέχεια για να κάνουμε pause συνδρομές. Loool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα, τα πρώτα 12 δολάρια αξίζει να τα δώσεις μόνο και μόνο για να κατεβάσεις δωρεάν μέσω του Trove τα Torchlight, τα Deponia, τα Broken Sword και το έπος Indiana Jones and the Fate of Atlantis (και πολλά άλλα παιχνίδια). Αυτό δυστυχώς που δεν μπορείς να αγοράσεις, είναι ο χρόνος για να παίξεις όλα αυτά τα παιχνίδια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, PortgasDiAce είπε

Καλησπερα! Πληρωσα κανονικα τον πρωτο μηνα μεσω PayPal και στη συνεχεια μπηκα στο λογαριασμο του PayPal και ακυρωσα την αυτοματη μηνιαια πληρωμη. Θα εχω καποιο θεμα ή ειμαι κομπλε για να μπω αυτοματα στο Humble Classic;

Καποια βοηθεια καποιος? Να ξερω αν πρεπει να ξαναενεργοποιησω το paypal για αυτοματες πληρωμες τουλαχιστον μεχρι αυριο. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

άλλη δουλειά δεν θα κάνουμε, θα μπαίνουμε στο Humble συνέχεια για να κάνουμε pause συνδρομές. Loool

Εντάξει μία διαδικασία ενός λεπτού είναι δεν χάθηκε ο κόσμος βάλε μία υπενθύμιση στο κινητό σου.

13 games για 11 ευρώ είναι κλεψιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2019 στις 7:39 ΠΜ, mic2mic είπε

Ειλικρινής απορία: Όσοι παίρνουν με αυτόν ή άλλον τρόπο 5-10 ή και παραπάνω παιχνίδια το μήνα, τα παίζουν ποτέ; Ή απλά τα έχουν και κάθονται αιωνίως; Επειδή βλέπω κάποιους και έχουν κάτι χιλιάδες games στο Steam.  Εγώ έχω μείνει στις εποχές που έβρισκες ένα παιχνίδι που σου άρεσε και το έλιωνες. 

Θα βγω off topic αν μου το επιτρέπει η Σύγκλητος του φόρουμ. Η αλήθεια είναι πως τα τελευταία 7 χρόνια έτσι κινείται ο gamer καταναλωτής και ενδεχομένως θα μπορούσαμε να πούμε και οι Publishers. 

Τι είναι 11 ευρώ για τρείς ΑΑΑ τίτλους και μια χούφτα Indies; Ίσως (!) κάποια στιγμή στο μέλλον να παιχτούν. Καλού κακού ας βρίσκονται στη βιβλιοθήκη steam. Αυτή είναι η λογική του gamer σήμερα. 

Ας έβγαζε η κάθε μεγάλη εταιρεία ένα αξιοπρεπές game χωρίς προβλήματα, χωρίς να είναι ίδιο με το προηγούμενο, πλήρως optimised και ας ζητούσαν 70-80 ευρώ και -50% μετά από χρόνο, να δεις τι καλά όλοι με 1-3 games το χρόνο θα παίρναμε κ θα λιωναμε (αφεντικού και σχέσεως θελοντως πρώτα απ'όλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, Vasilis 07 said:

Τελικά κάποιοι χθες που αναφέρατε ότι δεν σας χρέωσε, το τρέχων πακέτο το πήρατε ή απλά είστε ενεργεί χρήστες ?

Δεν πήρα το πακέτο, μου έχει επιλογή αν θέλω να πληρώσω τώρα και να το πάρω αλλιώς η επόμενη χρέωση είναι 27/12 στα 12$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Δεν πήρα το πακέτο, μου έχει επιλογή αν θέλω να πληρώσω τώρα και να το πάρω αλλιώς η επόμενη χρέωση είναι 27/12 στα 12$.

Ακριβως το ιδιο και σε εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κάνατε resubscribe και δεν πήρατε τα παιχνίδια του τρέχοντος μήνα, υπάρχει ενδεχομένως η δυνατότητα να τα πάρετε με 9$ αντί για 12$ αν ενδιαφέρεστε. Τα βήματα είναι τα εξής:

 

1) Πατάτε πάνω δεξιά στο drop down και πηγαίνετε στο Subscriber Hub.

2) Εκεί πηγαίνετε κάτω κάτω στη σελίδα και πατάτε το κουμπί 'Manage your subscription'.

3) Πατήστε το κουμπί 'Cancel my plan'. Μη φοβάστε, πρέπει να περάσετε από αρκετά ακόμα βήματα για να ακυρωθεί η συνδρομή.

4) Στην επόμενη οθόνη υπάρχει η ερώτηση 'Are you sure you want to cancel?' και 4 επιλογές. Επιλέξτε την τελευταία 'Cancel Subscription'.

5) Σε αυτό το σημείο, ενδεχομένως να σας εμφανιστεί μια οθόνη που σας προτείνει να παραμείνετε συνδρομητές και να πάρετε τα παιχνίδια του τρέχοντος μήνα 3$ φθηνότερα.

Εαν δεν εμφανιστεί αυτή η οθόνη, τότε δε μπορείτε να πάρετε το κουπόνι. Θα βρεθείτε σε μια οθόνη με τη φράση 'Before you finish...' και τρεις επιλογές. Επιλέξτε την πρώτη 'Never mind, I want more games' για να παραμείνετε συνδρομητές.

Έχω χρησιμοποιήσει αυτή τη μέθοδο για να πάρω τα παιχνίδια αυτού του μήνα καθώς και του προηγούμενου με 9$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tonkpils είπε

Θα βγω off topic αν μου το επιτρέπει η Σύγκλητος του φόρουμ. Η αλήθεια είναι πως τα τελευταία 7 χρόνια έτσι κινείται ο gamer καταναλωτής και ενδεχομένως θα μπορούσαμε να πούμε και οι Publishers. 

Τι είναι 11 ευρώ για τρείς ΑΑΑ τίτλους και μια χούφτα Indies; Ίσως (!) κάποια στιγμή στο μέλλον να παιχτούν. Καλού κακού ας βρίσκονται στη βιβλιοθήκη steam. Αυτή είναι η λογική του gamer σήμερα. 

Ας έβγαζε η κάθε μεγάλη εταιρεία ένα αξιοπρεπές game χωρίς προβλήματα, χωρίς να είναι ίδιο με το προηγούμενο, πλήρως optimised και ας ζητούσαν 70-80 ευρώ και -50% μετά από χρόνο, να δεις τι καλά όλοι με 1-3 games το χρόνο θα παίρναμε κ θα λιωναμε (αφεντικού και σχέσεως θελοντως πρώτα απ'όλα)

Ετσι ακριβως ειναι. Στα περισσοτερα παιχνιδια κατι θα χαλαει τη σουπα. Σεναριο θα ναι αυτο, optimizations, microtransactions κλπ. Οποτε τι να κανουμε και μεις. Πληρωνουμε ενα ετησιο origin και κανενα μηνα humble η κανενα steam sale και δε χρειαζεται να κλαιμε τα 60αρια σε AAA που δε τα αξιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...