Προς το περιεχόμενο

[PC Games] Humble Choice - 40% έκπτωση στη συνδρομή για πάντα για τις επόμενες ~36 ώρες


Otacon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Abudi είπε

Τώρα παίδες που γύρισε σε "Humble Choice", βλέπω εκεί που έχει όλα τα games ένα κουμπί που λέει "Unlock My Choices". Αυτό βγάζει ένα prompt για χρέωση $12. Άρα λοιπόν, τα πρώτα games του Humble Choice θα είναι δικά μας μετά τις 27/12, σωστά; Και απλώς μας λέει από τώρα ποιά θα είναι αυτά

Μπορείς να τα αποκτήσεις και σήμερα αν θέλεις. Στις 27 Δεκεμβρίου θα γίνει η αυτόματη χρέωση για το Humble Choice Δεκεμβρίου 2019, μπορείς όμως να πληρώσεις νωρίτερα ώστε να αποκτήσεις τα games πριν από αυτή την ημερομηνία, καθώς φυσικά και να κάνεις pause το μήνα ώστε να μη χρεωθείς σε περίπτωση που δε σε ενδιαφέρουν.

 

31 λεπτά πριν, imvrios είπε

Κάτι δε καταλαβαίνω:

έχω ετήσιο πλάνο classic που λήγει σε έξι μήνες. Πατάω στο subscription και βλέπω μια λίστα με παιχνίδια μεταξύ των οποίων και το "Shadow of the Tomb Raider" σε μία λίστα που λέγεται December 2019 Games. 

Πάω στα κλειδιά μου, σήμερα έδωσε και κλειδιά για τα υπόλοιπα παιχνίδια του μήνα και βλέπω άλλα παιχνίδια. Και το Shadow of the Tomb Raider.

Θα έχουμε άλλα παιχνίδια στο κλασικό πλάνο;

Αυτό το μήνα υπήρξε και Humble Monthly Δεκεμβρίου 2019 και Humble Choice Δεκεμβρίου 2019. Από τον Ιανουάριο θα υπάρχει μόνο Humble Choice κάθε μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Otacon

    Otacon 11 αναρτήσεις

  • panoc

    panoc 10 αναρτήσεις

  • fou

    fou 8 αναρτήσεις

  • Abudi

    Abudi 7 αναρτήσεις

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, panoc είπε

Για την αυξηση τιμης που ζηταει τουλαχιστο στο 15Ε tier που παιρνεις μονο 2 (απο 6+ στο παλαιο καθεστως) ε κακο ειναι.

Στα 20Ε εαν παιξεις τα 9 εχει καλως, αλλα οπως ειπες 3 ειναι να παιξεις οπως και πριν αλλα με 8Ε καπελο.

έχω κρατήσει το 12αρι. Η αύξηση για τους νέους συνδρομητές είναι αστεία.

Επεξ/σία από SpoonyBar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ που αγόρασα το monthly του Δεκεμβρίου, δεν δικαιούμαι το Choise του Δεκεμβριου? Και αν θέλω το Choice του Δεκεμβρίου πως ακριβώς πληρώνω από τωρα?

Επεξ/σία από pankostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, kostasgpa said:

Μιλάμε δίνουν το Tomb Raider σε γυμνή έκδοση, ενώ στο Steam υπάρχει η definitive edition μόνο; Αίσχος. Άκυρο από μένα.

blashemuous horizon chase dead winter dark future ειναι ολα πολυ καλα. Και το shadow of the tr ειναι ενος χρονου AAA με η χωρις τα dlc για ολα αυτα με 11 ευρο έπρεπε να μας πληρώνουν και απο πανω εχει δίκιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, kostasgpa είπε

Μιλάμε δίνουν το Tomb Raider σε γυμνή έκδοση, ενώ στο Steam υπάρχει η definitive edition μόνο; Αίσχος. Άκυρο από μένα.

Η definitive είναι. 

Η απλη ειναι.

 

Επεξ/σία από EliasKir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, EliasKir είπε

Η definitive είναι. 

Δεν είναι. Είδα το ποστ σου και το έψαξα, γιατί αν όντως ήταν θα το έπαιρνα. Έτσι ονομάζεται αναγκαστικά μιας και μόνο αυτή υπάρχει στο steam πλέον, αλλά δε σου δίνει τα dlc. Κατευθείαν από το humblebundle: Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition will only include the base game. This does not include the Definitive Upgrade, Croft Edition Extras, or Deluxe Extras.

Επεξ/σία από NoiSy MaN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν πάω να κάνω pause μου προτείνει έκπτωση 2$ στην επόμενη συνδρομή. Μήπως να το δοκιμάσετε και εσείς που θέλετε να συνεχίσετε και απλά να κερδίσετε την έκπτωση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NoiSy MaN είπε

Δεν είναι. Είδα το ποστ σου και το έψαξα, γιατί αν όντως ήταν θα το έπαιρνα. Έτσι ονομάζεται αναγκαστικά μιας και μόνο αυτή υπάρχει στο steam πλέον, αλλά δε σου δίνει τα dlc. Κατευθείαν από το humblebundle: Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition will only include the base game. This does not include the Definitive Upgrade, Croft Edition Extras, or Deluxe Extras.

Τωρα το ειδα κι εγω. Ενω στο Steam μου δειχνει οτι εχω την definitive edition, δεν περιεχει κανενα DLC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

A καλα εγω δεν εχω πατησει να το παρω ακομα . Πολλα παιζει να το εχω απο Gold η playstation plus οποτε γινεται ενα μπαχαλο με τα διπλα . Επισης καποια παλια κλειδια που ειχα unrevealed βλεπω ληγουν και bye bye - οποτε αμεσα activation στο steam τωρα ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lefta_yparxoun είπε

όταν πάω να κάνω pause μου προτείνει έκπτωση 2$ στην επόμενη συνδρομή. Μήπως να το δοκιμάσετε και εσείς που θέλετε να συνεχίσετε και απλά να κερδίσετε την έκπτωση;

Μπήκα για να αναφέρω ακριβώς αυτό, αλλά με πρόλαβες! :P

Δεν το προτείνει σε όλους τους συνδρομητές, αλλά αρκετοί αναφέρουν ότι δέχθηκαν πρόταση να μην προχωρήσουν σε pause με αντάλλαγμα έκπτωση $2. Οπότε όποιος ενδιαφέρεται για το Humble Choice αυτού του μήνα ή κάποιου επόμενου, ας δοκιμάσει προτού προχωρήσει στην απόκτηση των games να προσποιηθεί ότι θέλει pause ώστε ενδεχομένως να γλιτώσει $2.

 

19 ώρες πριν, pankostas είπε

Εγώ που αγόρασα το monthly του Δεκεμβρίου, δεν δικαιούμαι το Choise του Δεκεμβριου? Και αν θέλω το Choice του Δεκεμβρίου πως ακριβώς πληρώνω από τωρα?

Όχι, είναι ξεχωριστά bundles. Ειδικά για αυτό το μήνα προσφέρθηκαν και τα δύο, από τον επόμενο θα υπάρχει μόνο το Choice.

Έχει επιλογή για άμεση απόκτηση των games, αν κοιτάξεις στη σελίδα του Choice θα τη βρεις. Τη στιγμή που θα ζητήσεις την άμεση απόκτηση των games θα χρεωθείς αυτόματα $12 στην πιστωτική/χρεωστική ή το PayPal που χρησιμοποίησες για να γίνεις συνδρομητής.

 

20 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Απο οτι βλεπω στα σχολια αδικαιολογητη θεωρουν την αυξηση που εχωσε το ign .

Βάσει των τίτλων που προσφέρει το Humble Choice αυτού του μήνα, ναι είναι αναμφίβολα αδικαιολόγητη η αύξηση στα $20. Πιστεύω ωστόσο πως από το νέο έτος θα βλέπουμε πολύ πιο συχνά μήνες που θα περιέχουν 3 δυνατούς τίτλους ως headliners, όπως συνέβη με το Humble Monthly του Νοεμβρίου που έδινε Crash, Spyro και Call of Duty. Αν δεν το κάνουν αυτό, αυτομάτως καθιστούν το προϊόν τους λιγότερο ελκυστικό από το Xbox Game Pass for PC που, ναι μεν δε σου δίνει τα games για πάντα, αλλά κοστίζει τα μισά χρήματα από το Humble Choice των $20 και σου δίνει και τεράστιο αριθμό games και πολύ ποιοτικά games (μεταξύ των οποίων περιλαμβάνονται και όλοι οι τίτλοι των Xbox Game Studios). Κάθε επιχείρηση που διοικείται από άτομα που έχουν σώας τας φρένας έχει ως στόχο της την αύξηση της πελατειακής της βάσης. Αν η Humble Bundle έχει αποφασίσει να προσφέρει το Humble Choice έναντι $20 με σκοπό να δίνει games εφάμιλλου κόστους αθροιστικά αυτών του Humble Monthly που κόστιζε $12, τότε είναι θέμα χρόνου να συνθλιβεί από τη Microsoft και το Xbox Game Pass for PC, καθώς οι μόνοι συνδρομητές που θα της μείνουν θα είμαστε όσοι προλάβαμε και κλειδώσαμε την Classic συνδρομή. Δεν είμαι μέσα στο μυαλό των υπευθύνων της Humble Bundle για να ξέρω τι σκέφτονται και τι θα πράξουν, αλλά θέλω να πιστεύω πως όσα μόλις ανέφερα είναι κοινή λογική. Ο χρόνος θα δείξει...

 

23 ώρες πριν, SpoonyBar είπε

καλό και αναλυτικό το post σου αλλά για να τσιμπήσεις τα refer a friend το έκανες όλο αυτό?...

Όχι. Είμαι συνδρομητής στο Humble Monthly από τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας του το Νοέμβριο του 2015, χωρίς να έχω κάνει ποτέ pause (αυτό όχι επειδή πάντα ενθουσιαζόμουν με τα games που αποκαλύπτονταν ένα μήνα πριν, αλλά εξαιτίας FOMO για τα games που παρέμεναν κρυφά). Παρότι υπήρξαν κάποιοι ελάχιστοι μήνες όλα αυτά τα χρόνια που με απογοήτευσαν, ποτέ δεν αισθάνθηκα ότι έχασα χρήματα και συνολικά έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος με το Humble Monthly. Αυτό βέβαια ισχύει για εμένα, δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα, και μπορώ να κατανοήσω ότι κάποιοι που ενδεχομένως ενδιαφέρονται μόνο για γνωστούς βαρύγδουπους AAA τίτλους (και όχι για indie τίτλους, ανεξαρτήτως του πόσο καλοί αυτοί είναι) δε συμμερίζονται την άποψή μου περί υψηλής value for money του Humble Monthly.

Τη Δευτέρα που μας πέρασε λοιπόν, ξεκίνησα να ενημερώνω σχετικά με την αύξηση τιμών που φέρνει το Humble Choice και την ύπαρξη της προσφοράς για κλείδωμα της τιμής στα $12 φίλους και γνωστούς που γνώριζα ότι είναι PC gamers και ότι ανά διαστήματα αγοράζουν το Humble Monthly, θεωρώντας ότι ενδεχομένως κάποιοι από αυτούς να είχαν άγνοια. Προς μεγάλη μου έκπληξη συνειδητοποίησα ότι σχεδόν κανένας δε γνώριζε το παραμικρό, και κατά συνέπεια σχεδόν όλοι θα βρίσκονταν προ δυσάρεστης εκπλήξεως όταν στο μέλλον θα ήθελαν τα games κάποιου μήνα και θα καλούνταν να πληρώσουν $20 αντί για $12...

Για αυτό το λόγο έκανα όλο τον κόπο με το τεράστιο FAQ, επειδή προσωπικά θεωρώ ότι το Humble Monthly αξίζει και με το παραπάνω τα $12 που ζητάει κι επειδή θεώρησα ότι πολλά μέλη και αναγνώστες του forum δε θα γνώριζαν για την αύξηση των τιμών και την προσφορά. Αν είχα κάνει την ανάρτηση νωρίτερα και όχι 36 ώρες πριν την εκπνοή της προθεσμίας, δε θα είχα σπαταλήσει χρόνο για τη συγγραφή FAQ. Απλώς θα απαντούσα σε ερωτήσεις μελών όποτε μπορούσα, βέβαιος ότι όλα τα μέλη για τα οποία έχει αξία η προσφορά θα προλάβουν και να την κλειδώσουν.

Επεξ/σία από Otacon
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...