Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαίωσε το πρόβλημα του ξαφνικού «shutdown» του 13-inch MacBook Pro (2019)


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ktiniatros είπε

Σκούξτε όσο θέλετε, το support της Apple δεν το φτάνει κανείς (είναι άλλωστε ένας από τους λόγους της υπερτιμολόγησής τους).

 

Ποιο support. Αυτο που αργησε να αγανωρισει το προβλημα στο πληκτρολογιο, στο θεμα μπαταριων των iphones, στο bendgate κτλ? 

Επεξ/σία από overpower
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, SeaLion είπε

Τα μοντέλα 2016-2019 (εκτός από το νέο 16άρι) είναι σε black list από εμένα. Ούτε μεταχειρισμένα. Δυστυχώς δεν στάθηκαν στο ύψος του ονόματός τους και θα τα θυμόμαστε ως τις κακές παρενθέσεις στο line-up.

 

Περιμένουμε να δούμε το νέο 13άρι το 2020.


εγω παντως περιμενω τι προβλημα θα σκασει στο νέο 16άρι χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, overpower είπε

Ποιο support. Αυτο που αργησε να αγανωρισει το προβλημα στο πληκτρολογιο, στο θεμα μπαταριων των iphones, στο bendgate κτλ? 

Αυτό δεν αφορά το support αλλά την ίδια την Apple ως εταιρία.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, MasterX είπε

εγω παντως περιμενω τι προβλημα θα σκασει στο νέο 16άρι χαχαχα

Κάτι θα βρεθεί κι εκεί, αλίμονο! Απλά στα μοντέλα που λέω είχε παραγίνει το κακό.

Το κυριότερο είναι πως ακούσανε τον κόσμο και έκαναν αλλαγές. We'll see...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάνω που έκαναν τους dev να σοβαρευτουν έρχονται οι άλλοι με το hardware Και τα κάνουν ΣΚ!@τα .

Ο άλλος λέει μόνο linux χχαχαχαχ ρε τι διαβάζουμε,  εκείνοι θα του έλεγαν να κάνει compile τον νέο kernel για να λυθεί το πρόβλημα χαχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Είναι αστείο να έχουν τέτοια προβλήματα, μηχανήματα των 1500+ ευρώ. Ειδικά αυτοί που το παίρνουν επειδή "it just works", dude guess what, it doesn't.

Δεν ειναι μονο τα λεφτα. Τα hardware configurations τα μετρας στα δαχτυλα, σε αντιθεση με microsoft που εχει να υποστηριξει χιλιαδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Και πάνω που έκαναν τους dev να σοβαρευτουν έρχονται οι άλλοι με το hardware Και τα κάνουν ΣΚ!@τα .

Ο άλλος λέει μόνο linux χχαχαχαχ ρε τι διαβάζουμε,  εκείνοι θα του έλεγαν να κάνει compile τον νέο kernel για να λυθεί το πρόβλημα χαχχα

Αυτή η παπατζα ότι το Linux χρειάζεται να είσαι επιστήμονας πρέπει να την τελειώνετε. Μην βλέπετε πολύ Mr. Robot. Κατσε με MS που σε κάθε πρόβλημα το suggest από το support τους είναι “fresh install”

9 λεπτά πριν, xristos97 είπε

Δεν ειναι μονο τα λεφτα. Τα hardware configurations τα μετρας στα δαχτυλα, σε αντιθεση με microsoft που εχει να υποστηριξει χιλιαδες.

Μεντολες υποστηρίζει η ms. Δις εταιρεία είναι και πάλι κατηγορεί όλους τους κατασκευαστες για κάθε fail update. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κατοχος Macbook Pro 2017 δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα π.χ. στο πληκτρολογιο η στην μπαταρια. Αλλα οσον αφορα την ποιοτητα ναι μεν ειναι καλη αλλα προσωπικα για μενα δεν θα ξεπερασουν τα παλαια μοντελα οπως τα late 2008 που ητανε οχι σκυλια αλλα βρωμοσκυλα. Απο την μια πιστευω οτι μικραινεις την motherboard και τα εχεις ολα σε ενα καπου θα υπαρχει προβλημα και αυτο θα λυνεται παντα στα επομενα μοντελα. Κοινως εμεις οι χρηστες ειμαστε beta testers για να διορθωνει η εταιρεια τα προβληματα κατι που συμβαινει και σε αλλες εταιρειες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, paragontikos είπε

η μπαταρια ηδη ειναι dead δε φορτιζει ουτε ειχε καποιο ποσοστο καθως το λαπτοπ χωρις φορτιστη δεν ανοιγε καν, στο πλαισιο λενε παει για service και δε γινεται αντικατάσταση,  τι να σου πω..

Ωραία πάει το laptop εκεί και λέει δούλεψέ το. Έχει μπαταρία, αφού δεν ανοίγει, υποστήριξε ότι δεν έχει. Και θες αντικατάσταση ή να σου πουν τι προβλέπει το doa τους. Ωστόσο γράφουν ότι εγγύηση στα laptop έχουν το πρώτο έτος από τον επίσημο αντιπρόσωπο.

Επεξ/σία από Lanc3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κρίμα μετά από 12 χρόνια χρήστης Apple κ αφού έχω αγοράσει πάνω από 15 συσκευές της λαπτοπ κινητά ταμπλετ υπολογιστές πλέον φεύγω. Λίγο το πληκτρολόγιο λίγο το τ2 τσιπ λίγο αυτά η εταιρία δεν είναι αυτό που ήταν. Παραμένει καλή σε κάποια πράγματα αλλά έχει χάσει για μένα το innovation κομμάτι κ όχι μόνο.  Όλο προβλήματα πια. Για να μη σκεφτώ ποσά θέματα με το σασί των συσκευών. Τα αιφον λυγίζουν τα αιπαντ το ίδιο κ μιλώ από προσωπική εμπειρία. Δε ξέρω σα παθών πια έχω απογοητευθεί. Πάμε για αλλά. Καλά ήταν όσο κράτησε ώρα για άλλα όμως. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giannis_fe είπε

Παιδιά κρίμα μετά από 12 χρόνια χρήστης Apple κ αφού έχω αγοράσει πάνω από 15 συσκευές της λαπτοπ κινητά ταμπλετ υπολογιστές πλέον φεύγω. Λίγο το πληκτρολόγιο λίγο το τ2 τσιπ λίγο αυτά η εταιρία δεν είναι αυτό που ήταν. Παραμένει καλή σε κάποια πράγματα αλλά έχει χάσει για μένα το innovation κομμάτι κ όχι μόνο.  Όλο προβλήματα πια. Για να μη σκεφτώ ποσά θέματα με το σασί των συσκευών. Τα αιφον λυγίζουν τα αιπαντ το ίδιο κ μιλώ από προσωπική εμπειρία. Δε ξέρω σα παθών πια έχω απογοητευθεί. Πάμε για αλλά. Καλά ήταν όσο κράτησε ώρα για άλλα όμως. 

Choose the product, not the brand. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Rockdye είπε

Choose the product, not the brand. 

Σε τέτοιες εταιρίες δυστυχώς πας στο μπράντ γιατί έχουν εντελώς δικό τους οικοσύστημα. Κ η αλήθεια είναι μαγεία το πως δουλεύουν μεταξύ τους όλες οι συσκευές. Όσοι έχουν όλα τα προϊόντα κ τα έχουν μεταξύ τους συνδεμένα ξέρουν τι εννοώ. 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...