Προς το περιεχόμενο

Νέες προσφορές και περισσότερα Data για όλα τα συμβόλαια κινητής Vodafone


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμμία αλλαγή στα data των ήδη υπαρχόντων συμβολαίων. Αυτά δεν είναι ακριβά; Γιατί εξαιρούνται;

Μόνο στα επιπλέον πακέτα εφαρμόζεται η μείωση τιμής.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, ATG είπε

Επίσης το ανταγωνιστικοι πως το εννοείς; Αν βάλουν πχ 20GB 1 ευρώ και οι τρεις, είναι ανταγωνισμός; 

Δεν υπάρχει καρτέλ στην χαμηλότερη τιμή αφού εκεί φτάνεις στο κόστος και δεν μπορείς να πας παρακάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θετικό για τν Κυργιάκο αυτό που έκανε όταν κάποιοι άλλοι μόνο ιδέες είχαν και θεωρεία .. αλλά δεν τους στρίμωξε όσο έπρεπε ίσως δεν μπορούσε γτ μιλάμε για 100% καρτέλ  που θα επέφερε τεράστιεα πρόστιμα επιτέλους μια κυβέρνηση δεν ασχολείται μόνο με γύφτους . οι εταιρείες θα βγουν χώρις πρόστιμα αλλά αυτό σε άλλη χώρα δεν θα γινόταν οπότε είναι κατά τν γνώμη μου αρνητικό

Επεξ/σία από Hal9000
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ATG είπε

Πρόστιμο? Όταν δεν μας αρέσει κάτι δεν μπορούμε να βάλουμε πρόστιμο. Μόνο αν παραβει κάποιος το νόμο. 

Επίσης το ανταγωνιστικοι πως το εννοείς; Αν βάλουν πχ 20GB 1 ευρώ και οι τρεις, είναι ανταγωνισμός; 

Προφανώς δεν καταλαβαίνεις τις έννοιες εναρμόνιση τιμών και ανταγωνισμός. Ας στο κάνω λοιπόν ταληράκια.

Όταν σε μια αγορά όλοι αυξάνουν ταυτόχρονα τις τιμές αυτό λέγεται εναρμόνιση τιμών και αποτελεί ένδειξη δημιουργίας καρτέλ. Το οποίο είναι παράνομο. Όταν όλα τα σουβλατζίδικα αποφάσισαν να αυξήσουν το σουβλάκι την ίδια εποχή αυτό είναι ένδειξη καρτέλ. Σε μια σοβαρή χώρα θα είχαν τιμωρηθεί.

Ανταγωνισμός θα πει ότι υπάρχει διακύμανση τιμών και διαφοροποίηση υπηρεσιών. Εδώ όλες οι εταιρίες τηλεπικοινωνιών αυξάνουν τις τιμές την ίδια εποχή κι έχουν σχεδόν παντού τις ίδιες παροχές. Επίσης αλλάζουν όλες μαζί την διάρκεια των συμβολαίων καρτοκινητής. Από το εξάμηνο πήγε στο τρίμηνο κι από εκεί στο δίμηνο. Και το έκαναν όλοι. Αυτό δείχνει ότι υπάρχει προσυμφωνία.

Καρτέλ επίσης υπάρχει όταν η αγορά μοιράζεται βάσει συμφωνίας. Τα βρίσκουν δύο μεγάλες εταιρίες γαλακτοκομικών και ο ένας εστιάζει στο γιαούρτι κι ο άλλος στο γάλα, με ταυτόχρονη απόσυρση τους από την αντίστοιχη αγορά. Εγώ δηλαδή εστιάζω στο γιαούρτι και διαφημίζω λιγότερο τα γάλατα κι εσύ εστιάζεις στα γάλατα και διαφημίζεις λιγότερο τα γιαούρτια. Ή συμφωνούμε όλοι να μειώσουμε τις τιμές που δίνουμε στους παραγωγούς. Το είχαν κάνει στο παρελθόν οι μεγάλες γαλακτοβιομηχανίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάνε όλοι μιλάει και η vodafone... ξέχασε να αναφέρει πως έχει 3GB ημερήσιο limit στα πακέτα αυτά που έτσι και αλλιώς (όπως και των άλλων) ειναι πολύ λίγα GB για το κόστος τους. Τουλάχιστον οι άλλοι δεν κάνουν τέτοια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

εχουμε μια επικοινωνιακή νίκη για την κυβερνηση, μια επικοινωνιακη νικη για τους παρόχους, τίποτα ενδιαφέρον για τους περισσότερους συνδρομητες. εγω ακόμα στην καρτούλα μου με το 10ευράκι (8,5e + φορος) παίρνω 500mb. ΟΛΟΚΛΗΡΑ!!

 

Μόνο στο Σύνταγμα στο Μετρό για καρτοκινητό, και μόνο Cosmote που είναι πραγματικά για πάντα τα προνομιακά νούμερα, και τα MB περνούν στον επόμενο μήνα. Με ένα 10ρικο. Κανονικά, στο ονομά σου. Πήρα και wind, και ήταν μόνο για το καλοκαίρι, ενώ έλεγαν για πάντα. Η voda (πάλι εκεί) δίνει πολύ καλά πακέτα, αλλά μόνο για ένα χρόνο (τουλάχιστον αυτοί το λένε). 

whqts.jpg

Επεξ/σία από BritGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Μιλάνε όλοι μιλάει και η vodafone... ξέχασε να αναφέρει πως έχει 3GB ημερήσιο limit στα πακέτα αυτά που έτσι και αλλιώς (όπως και των άλλων) ειναι πολύ λίγα GB για το κόστος τους. Τουλάχιστον οι άλλοι δεν κάνουν τέτοια... 

Το limit που λες ισχύει στα καρτοκινητα και καρτοσυμβολαια. Στα συμβόλαια όχι.φυσικα υπάρχει και εκεί ποχ το οποίο είναι πάνω από 40gb.Δεν ξέρω ακριβώς το νουμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, phadomas είπε

Το limit που λες ισχύει στα καρτοκινητα και καρτοσυμβολαια. Στα συμβόλαια όχι.φυσικα υπάρχει και εκεί ποχ το οποίο είναι πάνω από 40gb.Δεν ξέρω ακριβώς το νουμερο

Όπως και να έχει ειναι αναχρονιστικό μέτρο και δεν το έχουν οι άλλοι (που και αυτοί κλέφτες ειναι δηλαδή αλλά τουλάχιστον δεν σου βάζουν και το κερασάκι στην τούρτα που βάζει η vodafone) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, IoannisBB είπε

Ισχύει και για πελάτες με εταιρικά συμβόλαια; Ρωτάω γιατί εκεί η Vodafone ακόμα έχει κάτι προγράμματα με 500ΜΒ και μετά κόστος στο θεό. 

Για όλους τους πελάτες συμβολαίου λέει, οπότε ναι ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

εχουμε μια επικοινωνιακή νίκη για την κυβερνηση, μια επικοινωνιακη νικη για τους παρόχους, τίποτα ενδιαφέρον για τους περισσότερους συνδρομητες. εγω ακόμα στην καρτούλα μου με το 10ευράκι (8,5e + φορος) παίρνω 500mb. ΟΛΟΚΛΗΡΑ!!

Κάνε συμβόλαιο...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι καρτα (αν μπορει φυσικα ο καθε ενας ) και εαν υπαρχει εναλλακτικος παροχος στην περιοχη να τον τιμησετε.

πρεπει καπως να μπει φρενο στους κλεφτες .

γιατι ειναι κλεφτες .

αυτοι στελνουν τα 5ψηφια και ψιριζουν κοσμακι.

οσαν πορτοφολαδες .

ο κουλης αυτην την μαστιγα την εχει ακουστα ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...