Προς το περιεχόμενο

[VPN] Okayfreedom δωρεάν για 1 χρόνο


enteacher04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, thantalos1 είπε

ma 

mal.jpg

Τι διαολο .. Χτυπησε αμεσως με το download ;  Εχω το ιδιο AVG και περασε ... Απέφυγα το OkayFreedom VPN 1 Jahresversion - CHIP-Installer

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλησα να χρησιμοποιήσω ένα σαβουρο-mail [τύπου yopmail] γιατί η εταιρεία δεν (μου) εμπνέει μεγάλη εμπιστοσύνη. Το απέρριψαν. Αναγκάστηκα να κάνω αναζήτηση για *κανονικούς* e-mail providers που ΔΕΝ απαιτούν αριθμό κινητού τηλεφώνου ως μέτρο ασφαλείας (θα εκπλαγείτε όταν διαπιστώσετε πόσο λίγοι έχουν απομείνει). Κατέληξα στο mail.com* (το interface του είναι πανομοιότυπο με αυτό του gmx.com) - αυτή τη φορά δεν υπήρξε πρόβλημα και έλαβα τον premium code.

Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι δεν είναι ιδιαιτέρως θετικές. Υποτυπώδης client, με τις απολύτως στοιχειώδεις πληροφορίες και τίποτα άλλο (Server load, pings etc.) Επέλεξα τον αυστριακό server για 1η δοκιμή, και οι ταχύτητες ήταν κάτω του μετρίου: Σε 100άρα γραμμή, έπιασε ~29 Mbps DL / 7,50 UL -> https://www.speedtest.net/result/8833955277 | Στον ολλανδικό τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλύτερα https://www.speedtest.net/result/8834000519 αλλά και πάλι υπολείπεται σε σχέση με τις ταχύτητες που επιτυγχάνει στις αντίστοιχες χώρες ο ανταγωνισμός π.χ. η Windscribe.

Γενικώς, δεν μου γεμίζει το μάτι. Σημειωτέον πως αποτελεί τον 5ο VPN πάροχο (3ος με premium συνδρομή) που δοκιμάζω τα τελευταία 2 χρόνια, κατά συνέπεια έχω μια μικρή έστω εμπειρία στον χώρο.

*σε περίπτωση που ανησυχείτε για παρακολουθήσεις, privacy και κέρατα, να έχετε υπ’ όψιν πως μετά την εγγραφή στο OkayFreedom, μπορείτε να κάνετε ένα ωραιότατο "Delete Account" και να ξεγνοιάσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να υπαρχει αφου ειναι δωρεαν. Με kaspersky εμενα περασε κανονικα. Ελπιζω να ειναι οντως καθαρο και να μην ελουσε το antivirus. Τελος μια δοκιμη που εκανα με netflix στο usa server επαιξε κανονικα το περιεχομενο βεβαια μπορει να ηταν τυχαιο(να ειχαν παρει καινουρια ip που δεν ειχε προλαβει να μπλοκαρει το netflix).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...