Προς το περιεχόμενο

Bloomberg: Το Samsung Galaxy S11 θα διαθέτει κύρια κάμερα 108MP


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, One+ είπε

Καλύτερο από τι? Η κάθε εταιρεία έχει κάποια χαρακτηριστικά στις συσκευές της καλύτερα από κάποια άλλη. Βλέπεις τις ανάγκες σου και τι ακριβώς σε καλύπτει και αγοράζεις. Αν διαβάσεις τα σχόλια μου θα δεις ότι σχολιάζω αρνητικά τον exynos. Εδώ συζητάμε για το s11 και για τον καινούργιο αισθητήρα των 108mp ο οποίος αποτελεί καινοτομία και φέρνω παράδειγμα το mi Note 10 γαι να καταλάβουν μερικοί για την ποιότητα της φωτογραφίας και μερικοί σχολιάζετε λες και έχετε μετοχές εταιρείας. Συγκρίνεις μια συσκευή με 5 καμερες με αισθητήρα 108mp με το iphone που ξαφνικά ανακάλυψε το 2020 τη wide camera?Ας ελπίσουμε ότι οι νέες συσκευές θα επενδύσουν και άλλο στον νέο αισθητήρα των 108 mp και θα δούμε καλύτερες υλοποιήσεις το 2020.Εχεις γράψει 20 σειρές άσχετα σχόλια και δεν απάντησες σε τι είναι καλύτερο το iphone και αν θεωρείς ότι το s11 δεν θα είναι το καλύτερο μέχρι τώρα στον τομέα της φωτογραφίας. Τέλος δεν ξέρω γίνεται να αλλάξω nickname? Γιατί σκέφτομαι να πουλήσω το oneplus κάποια στιγμή 

Αν θεωρείς ότι το να χώνεις megapixel και να βάζεις 5 κάμερες σε κινητό είναι καινοτομία τότε μάλλον έχεις λάθος προσέγγιση που προσωπικά δε με νοιάζει κιόλας απλά κουβέντα να γίνεται. 

Γιατί γράφετε σε σχεδόν κάθε ποστ τη φράση "λες και έχεις μετοχές;" Ναι έχουμε, μπορούμε τώρα να είμαστε αρκετά fanboys, έχουμε το ελεύθερο;

Με ρωτάς ΑΝ το s11 θα έχει την καλύτερη φωτογραφία; Σοβαρά μιλάς τώρα;

1ον δεν μου καίγεται καρφί, 2ον θα φοράει τον exynos ενώ οι απέναντι θα φοράνε τον "καλό" και 3ον αν με ρωτάς, προτιμώ xiaomi με τα χαζά της και τους ερασιτεχνισμούς της που τουλάχιστον τα πληρώνεις φθηνά παρά υπερκοστολογημένα παρτάλια και να σε κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια σου. 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, efstratios1982 είπε

Selfie? Μηπως μπερδευεις την κυρια καμερα με τη μπροστινή?

Αλλα MP εχει το miA3 και αλλα το Note 7 οσον αφορα τη selfie καμερα που αναφέρεις....

Οσον αφορα το Μ20 καλοριζικο αλλα σε θα το αγόραζα στη θεση σου. Η σειρα Μ παει προς κατάργηση και αντικατάσταση απο τη σειρα Α. Εχει παλιό λογισμικό, δε ξερω αν εχει ερθει σε άλλη ευρωπαϊκή χωρα

 Μεχρι τωρα ηταν για τις αγορες Ινδίας, Μπαγκλαντές κτλ...

Για το παιδι μια χαρά ειναι το m20.απο να του έπαιρνα τιποτε αλλο μια χαρά ειναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafaf είπε

Αν θεωρείς ότι το να χώνεις megapixel και να βάζεις 5 κάμερες σε κινητό είναι καινοτομία τότε μάλλον έχεις λάθος προσέγγιση που προσωπικά δε με νοιάζει κιόλας απλά κουβέντα να γίνεται. 

Γιατί γράφετε σε σχεδόν κάθε ποστ τη φράση "λες και έχεις μετοχές;" Ναι έχουμε, μπορούμε τώρα να είμαστε αρκετά fanboys, έχουμε το ελεύθερο;

Με ρωτάς ΑΝ το s11 θα έχει την καλύτερη φωτογραφία; Σοβαρά μιλάς τώρα;

1ον δεν μου καίγεται καρφί, 2ον θα φοράει τον exynos ενώ οι απέναντι θα φοράνε τον "καλό" και 3ον αν με ρωτάς, προτιμώ xiaomi με τα χαζά της και τους ερασιτεχνισμούς της που τουλάχιστον τα πληρώνεις φθηνά παρά υπερκοστολογημένα παρτάλια και να σε κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια σου. 

Άστο πήγαινε αγόρασε κανένα iPhone και άσε τους υπόλοιπους κατασκευαστές κινεζους, Ινδούς, Ιάπωνες να βγάζουν καινοτομίες. Ίσως μετά από 2-3 χρόνια τις δεις και σε iPhone. 

Fanboys=οπαδοί=σκοταδισμός.

Εγώ χαίρομαι όταν εταιρείες κατασκευαζουν και ανακαλύπτουν νέες τεχνολογίες 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, One+ είπε

Άστο πήγαινε αγόρασε κανένα iPhone και άσε τους υπόλοιπους κατασκευαστές κινεζους, Ινδούς, Ιάπωνες να βγάζουν καινοτομίες. Ίσως μετά από 2-3 χρόνια τις δεις και σε iPhone. 

Fanboys=οπαδοί=σκοταδισμός.

Εγώ χαίρομαι όταν εταιρείες κατασκευαζουν και ανακαλύπτουν νέες τεχνολογίες 

Καλά, ας αντιγράψουν ακόμη κάνα notch, κάνα camera bump, ας βάλουν και καμία κάμερα 200mp και καμία fastcharge 100w που θα βράζει το κινητό και εσύ να χαίρεσαι με τις "καινοτομίες", περιμένοντας κάθε χρόνο τον Σεπτέμβριο ώστε να τις δεις να υλοποιούνται όπως πρέπει, ξέρεις που. 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα.. Και ήθελα να αναβαθμίσω από S9. Άσχημο design και νιώθω κορόιδο με τον Exynos, ακόμη και εάν οι διάφορες είναι ανεπαίσθητες. 

Όπως κάθε χρόνο, όλες οι εταιρείες λίγο πολύ ακολουθούν τις γραμμές τις Apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, stafaf είπε

Καλά, ας αντιγράψουν ακόμη κάνα notch, κάνα camera bump, ας βάλουν και καμία κάμερα 200mp και καμία fastcharge 100w που θα βράζει το κινητό και εσύ να χαίρεσαι με τις "καινοτομίες", περιμένοντας κάθε χρόνο τον Σεπτέμβριο ώστε να τις δεις να υλοποιούνται όπως πρέπει, ξέρεις που. 

Χαίρομαι με αυτές τις καινοτομίες γιατί μου κάνουν τη ζωή πιο εύκολη. Και συ πρέπει να ευχαριστείς τους κινεζους που έχεις iPhone με τριπλή κάμερα fast charging, USB-C και οθόνη amoled και του χρόνου τετραπλή, με in display fingerprint scanner, οθόνη 120hz και όλα αυτά που θα αντιγράψει.Πραγματικά είναι θλιβερό πως κατάντησε μια εταιρεία σαν την Apple που όλοι αγαπήσαμε στο ξεκίνημα,μια εταιρεία που πρωτοστατούσε σε καινοτομίες και ποιότητα και τώρα αντιγράφει τις κινεζικές εταιρείες και τρέχει να προλάβει τα προγράμματα αντικατάστασης με σοβαρά θέματα ποιότητας. 

Η κάμερα στο s11 αναμένεται να δώσει εκπληκτικά αποτελέσματα σε ποιότητα φωτογραφίες και βίντεο. Αξίζουν συγχαρητήρια στην Samsung και στην xiaomi για την συνεργασία τους σε ότι αφορά τον αισθητήρα των 108mp. Η xiaomi αν και μικρή εταιρεία και σχετικά καινούργια στο χώρο αποδεικνύει ότι προσπαθεί σοβαρά και επενδύει σε καινοτομίες. Πρώτη φορά κυκλοφορεί άξιος ανταγωνιστής των imx της Sony. Αναμένουμε απάντηση από την sony

7 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Ελεος μερικοί δήθεν έξυπνοι ..

Τι link θέλεις . 
 Έχω δει 100 βίντεο από διάσημους και μη στο YouTube . Δες τα .

Ακομα και ο saf που κάθε χρόνο τα έθαβε λέει τα καλύτερα .

Το είπε και ο μπαμπης ο σουγιάς 

Επεξ/σία από One+
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Ποιος είναι αυτός ;

 Γιατί αυτός που λέω εγώ έχει και 1,5 μυριο συνδρομητές ας πούμε ...

Αν έχει 1.5 μυριο συνδρομητές τότε σίγουρα θα είναι πιο έγκυρος από το dxomark 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, One+ είπε

Αν έχει 1.5 μυριο συνδρομητές τότε σίγουρα θα είναι πιο έγκυρος από το dxomark 

Μπορεί και να είναι· και αυτός και οι υπόλοιποι που έχουν την ίδια άποψη με αυτόν .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/12/2019 στις 4:57 ΜΜ, Linux_ticket είπε

Mi Note 10 pro Η καλυτερη καμερα στον κοσμο αυτή τη στιγμη

..μαζι με Reno 2 Oppo...ποιο αιφον τωρα

Αυτό πού ακριβώς το είδες γραμμένο ? το λές σοβαρά αυτό,η κουβέντα να γίνεται,μήπως απλά επειδή σου αρέσει προσωπικά(και μένα μου αρέσει,αλλά μην τρελαθούμε κιόλας πως έχει την καλύτερη κάμερα)και λόγο του "μάρκετινγκ" του αριθμού "108"MP ? δηλ τα Iphone 11,Google pixel 4,Huawei P30 Pro,Samsung galaxy 10+ κλπ έχουν χειρότερες κάμερες  ? 🤔

 

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...