Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση ή καινούργιο??


Protoboulia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα μου έδωσε ένας φίλος μια gtx 1060 6gb, μια ddr4 8gb, ένα ssd 128gb και έναν intel 7400. Κουτί έχω και τροφοδοτικό. Αξίζει να κρατήσω τίποτα από αυτά ή να πάρω καινούργια. League of legends σε high settings 1080p θέλω να παίζω με καλά fps. Μπορώ να δώσω 200+ ευρώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ για league of legends. Απο εκεί και πέρα αν πιστεύεις ότι 128gb σου φτάνουν μην βάλεις παραπάνω, αν μπορείς παραπάνω ram καλύτερα αλλά εύκολα κάνεις browsing και lol με 8GB.

Η 1060 απο μόνη της αξίζει 150+.

Επεξ/σία από Cell_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Protoboulia είπε

Μητρική ποια αξίζει με τον 7400? Η να παρω κάποιον άλλον επεξεργαστή με άλλη μητρική??

Καλημέρα. Για την 1060, ο συγκεκριμένος επεξεργαστής νομίζω είναι υπεραρκετός. Τώρα με μία μητρική με chipset h110, όπως είπε ο φίλος, ή b250 για μεγαλύτερη άνεση (ή τις  m εκδόσεις τους, γιατί δεν ξέρω τι κουτί έχεις), θα είσαι κομπλέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το σύστημα προορίζεται για Lol δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω. Για αναβαθμίσεις και μελλοντικές επενδύσεις είναι άλλη ιστορία. 

Το μόνο που θα μπορούσε να δει είναι ο ssd σε περίπτωση που είναι ανεπαρκής η χωρητικότητα του με τα 120 GB. Το στικ των 8 της ραμ επίσης εύκολο να προστεθεί και με μικρό κόστος, όχι ότι είναι μείζον αυτή τη στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο τροφοδοτικό έχεις? Για lol μια χαρά είναι μπορείς να βάλεις όπως λένε και τα παιδιά 8gb ram ακόμα και έναν μεγαλύτερο ssd!
Αν θες να είναι future proof το pc σου καλύτερα πούλα τα και πήγαινε σε κάτι amd!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...