Προς το περιεχόμενο

OnePlus 8 Lite: Επιστροφή στην κατηγορία των οικονομικότερων κινητών;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To oneplus ήταν κάποτε φτηνό και καλό flagship killer και από τότε που άρχισε να συνεργάζεται με την αμερικανική εταιρία έχει γίνει πιο ακριβή και από Samsung. Γιατί τουλάχιστον μετά από ένα διάστημα τα Samsung πέφτουν σε τιμή, τα oneplus δε πέφτουν. Εκεί που ανέβαζε βαριά 30 ευρώ τώρα ανέβασε το oneplus t7 pro σε σχέση με το oneplus 7 pro 50€ λες και είναι το 50ρικο καραμέλα χωρίς καν να έχει ουσιαστική διαφορά. Πέταξαν πάνω τον 855+  και είπαν ναι αυτό κοστίζει +50€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

... εγώ πάντως τους τιμώρησα. Με ωραίο σεντόνι στο φόρουμ κ άλλο ένα στο support, τους είπα ευχαριστώ για την συντροφιά όλα αυτά τα χρόνια, τους λυπήθηκα γιατί έχουν γίνει απαράδεκτοι κ ότι εύκολα πρόδοσαν αυτό το περιβόητο fanbase κ τους αποχαιρέτησα συνοπτικά... καμια κακία, just business, as usual.

...Carl, φιλουθκια ψυχούλα μου, τα'παμε...

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TechnoState είπε

@One+ ... είχα op (1, 3,5,5t,6t) έχω x2 pro (12/256) με τρελή τιμή ( για τα specs του)... Παίρνει αναβαθμίσεις ( patches, fixes, improvements, πραγματικά updates) όπως τα υποστήριζε κ η op... κάποτε ( όχι μόνο security patches, τώρα πια) οθόνη(90hz) κ κάμερες(quad ai 64mp) είναι πάρα πολύ καλά κ φανερά ποιοτικότερη κ καλύτερη συσκευή...για απόκριση κ smoothness, το gap είναι τεράστιο (συγκρίνω πάντα σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές μου αλλά κ με flagships που έχω πιάσει στα χέρια κ έχω δουλέψει/ poco, mi9, mi9 t pro, p20 pro, s9 duos, s9+)

Αν δεν το έχεις δουλέψει τα συμπεράσματα σου είναι άτοπα.

IMG_20191209_161449.jpg

Απο που και ποσο το πηρες το συγκεκριμενο? Με χαλαει λιγο η σταγονα και οτι δεν περνει καρτα μνημης αλλα με 256gb προσπερναω την καρτα μνημης και κρυβουμε τη σταγονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TechnoState είπε

@One+ ... είχα op (1, 3,5,5t,6t) έχω x2 pro (12/256) με τρελή τιμή ( για τα specs του)... Παίρνει αναβαθμίσεις ( patches, fixes, improvements, πραγματικά updates) όπως τα υποστήριζε κ η op... κάποτε ( όχι μόνο security patches, τώρα πια) οθόνη(90hz) κ κάμερες(quad ai 64mp) είναι πάρα πολύ καλά κ φανερά ποιοτικότερη κ καλύτερη συσκευή...για απόκριση κ smoothness, το gap είναι τεράστιο (συγκρίνω πάντα σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές μου αλλά κ με flagships που έχω πιάσει στα χέρια κ έχω δουλέψει/ poco, mi9, mi9 t pro, p20 pro, s9 duos, s9+)

Αν δεν το έχεις δουλέψει τα συμπεράσματα σου είναι άτοπα.

IMG_20191209_161449.jpg

Δεν διαφωνώ μαζί σου. Έχει φοβερά spec για τα λεφτά του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Arkin ...κ μένα με χαλάει, η μοναδική υποχώρηση που έκανα αφού ήμουν ένθερμος κραχτης της ...νοτσάρας, γενικά. Βέβαια ... "άλλαξα την πίστη μου" όμως μέσα σε μια βδομάδα συνηθίζεται.   Μόνο σε βίντεο/full screen ανασαίνω λίγο βαριά :(

Απο Realme.com/Europe ,μου ήρθε με Forward2Me στην Ελλάδα (δωρεάν μεταφορικά διότι είχα credits απο προηγούμενες παραγγελίες, απο την δεύτερη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, One+ είπε

855+,6,67 90hz qhd+ amoled display, ufs 3.0, 8Gb,256Gb,warp charge 30t,in display fingerprint, haptic vibration.,Dolby atmos, dual stereo speakers. 

Για πες μου μια συσκευή με ίδια χαρακτηριστικά κάτω από 759Ε

Screenshot_20191209_143931.jpg

Realme X2 Pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, One+ είπε

Το punch-hole αποτελεί τη φτηνή λύση έναντι της pop up camera. Ας ελπίσουμε ότι θα δούμε μια αξιόλογη και ποιοτική συσκευή σε καλή τιμή. 

 

Ουτε καν, ειναι πιο φτηνο να βαλεις ενα μηχανακι να σηκωνει μια καμερα απο το να κοψεις με λειζερ μια οθονη και να συνεχισει να δουλευει.

Απλα εινα ανωτερη λυση για το τρεχον προβλημα, εως οτου καταφερουν να βαλουν καμερες κατω απο τις οθονες, γιατι δεν χαλαει με το καιρο, ή σε περιπτωση που μπει κατι μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TechnoState είπε

 

 

Απο Realme.com/Europe ,μου ήρθε με Forward2Me στην Ελλάδα (δωρεάν μεταφορικά διότι είχα credits απο προηγούμενες παραγγελίες, απο την δεύτερη).


Στέλνει Ελλάδα;; τους είχα ρωτήσει πριν κανένα μήνα και δεν έστελναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε


Στέλνει Ελλάδα;; τους είχα ρωτήσει πριν κανένα μήνα και δεν έστελναν.

Επισης απο που στελνουν? Δεν ηξερα καν οτι υπαρχει εκδοση 6/64 και μαλιστα ειναι στα 400 ευρω
Ξερουμε εξοδα αποστολης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ γενικά χρησιμοποιώ την Forward2Me (ολόκληρος ο πλανήτης στέλνει Αγγλία) λογικά για το συγκεκριμένο υποθέτω κόστος λίγο-πάνω λίγο κάτω στα 20eu (όπως ανέφερα τον λόγο παραπάνω, δεν πλήρωσα μεταφορικά).

Απο tracking που έκανα στην αποστολή (ξεκίνησε με DHL κ κατέληξε σε μένα με την ίδια, στέλνουν απο Ολλανδία) 3 ημέρες κράτησε όλη η διαδικασία

... Tωρα, για τις παραγγελίες απο Realme/Spain. (κ μόνο για Ισπανία όμως) έχουν αποθήκες εκεί (Ισπανία)... σύμφωνα πάντα με όσα αναφέρονται απο posts χρηστών σε Android Central και xda.

 

Η έκδοση 6/64 δεν είναι με ufs 3.0 οι υπόλοιπες είναι.

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με την αγορά RealMe X2 Pro, τα Amazon spain/de στέλνουν απευθείας ελλαδα. 

Συμφέρει της γερμανίας που τρέχει και ενα promo(-20 euro) για την έκδοση 128gb.

  https://www.amazon.de/dp/B0817ZQ9ZT/ref=sr_1_4?crid=13XPLCA1EMZM2&keywords=realme+x2+pro&qid=1575984422&sprefix=realme%2Caps%2C185&sr=8-4

https://www.amazon.es/realme-X2-Smartphone-Snapdragon-SuperAMOLED/dp/B0817ZQ9ZT/ref=sr_1_1_sspa?__mk_es_ES=ÅMÅŽÕÑ&crid=2D7UAC7TQ2ZZ4&keywords=realme+x2+pro&qid=1575984460&sprefix=rea%2Caps%2C458&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUExNUNIT1cxRVdXS01QJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNTgxNTUyMkI4VlY3RzBYV1pIMCZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwOTI5NDA2MjQyN0hFU1lKQllHWCZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU=

 

Επίσης να επισημάνω και ένα αρνητικό για όσους θέλουν να ξεκλειδώσουν bootloader. Απενεργοποιείται το in-display fingerprint με το unlock.

https://www.xda-developers.com/realme-x2-pro-bootloader-unlock-tool-kernel-source-code-now-available/

Επεξ/σία από xepo13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...