Προς το περιεχόμενο

Hades


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
4 ώρες πριν, Venerable είπε

9 Ιουλίου βγαίνει η Version 1.0

Link please?

26 Ιουνίου βγήκε το Blood Price update και περνάνε μήνες από το ένα update στο άλλο, δεν έχω δει κάπου να λένε για το 1.0 τίποτα εκτός από "later this year".

Συμφωνώ ότι είναι διαμαντάκι. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εχω λιωσει το παιχνιδακι, παρα πολυ καλο να το τιμησετε σιγουρα οι roguelite/like fans θα ριξετε αρκετες ωρες. Το καλυτερο παιχνιδι της supergiant για εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Bastion το είχα αγαπήσει, εχουν τρελό στυλ αυτοι οι δημιουργοί ειδικά σε μουσική και voice casting. Το Transistor και το Pyre έδειχναν το ίδιο υπέροχα αλλα δεν με μαγεψαν όπως το πρώτο παιχνίδι τους και τα παράτησα με τα απο 8-10 ώρες.

Περίμενα το Hades να βγει απο EA αλλα γίνεται χαμός αυτό το διάστημα.  Αυτή την στιγμή έχω έτοιμα τα Death Stranding, Horizon Zero Dawn, Crusader Kings 3, Path of Exile(Heist), Wasteland 3, ακόμα δεν τελείωσα το Half Life Alyx λόγω της ζέστης, σε μια εβδομάδα βγαίνει και το Mafia remake....

Τέλος πάντων αγοράστηκε και αυτό. Σε λίγο θα παρακαλάμε τη CD Project Red για μια ακόμα αναβολή του Cyberpunk για να προλάβουμε να τελειώσουμε και κανένα παιχνίδι.😁

Επεξ/σία από psof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά πρεπει να το έιχα παίξει το 2019 που ηταν early access , αλλα σήμερα που επιτέλους κυκλοφόρησε μου φαίνεται αρκετά καλύτερο απο πριν αν και γενικά και στο early access του ειδικα στα τελευταία στάδια ηταν αρκετά ολοκληρωμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα μερικές ώρες, δοκίμασα όλα τα όπλα απο 2 φορές και μόνο με το τόξο και το special spray ability κατάφερα να προχωρήσω πέρα απο την Μέγαιρα. Αφού την πρώτη φορά  έφαγα και το 2ο boss. Με τα άλλα όπλα τρώω πολύ ξύλο ειδικά αν δεν έχω κάτι καλό σε AOE damage. Ισως έχω bad RNG με τις ειδικές δυνάμεις...

Εθιστικότατο παιχνίδι. Φοβερή μουσική, ατμόσφαιρα και voice casting όπως παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, psof είπε

Έπαιξα μερικές ώρες, δοκίμασα όλα τα όπλα απο 2 φορές και μόνο με το τόξο και το special spray ability κατάφερα να προχωρήσω πέρα απο την Μέγαιρα. Αφού την πρώτη φορά  έφαγα και το 2ο boss. Με τα άλλα όπλα τρώω πολύ ξύλο ειδικά αν δεν έχω κάτι καλό σε AOE damage. Ισως έχω bad RNG με τις ειδικές δυνάμεις...

Εθιστικότατο παιχνίδι. Φοβερή μουσική, ατμόσφαιρα και voice casting όπως παντα.

To spear νομίζω είναι αρκετά καλύτερο από το τόξο. Κάνεις σπαμ το special (Q) και πετσώνεις. Καντό remap στο δεξί κλικ και έτοιμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, τι παιχνιδάρα είναι αυτή; Την έχω λιώσει τις τελευταίες 5 μέρες.

Δεν ξενερώνω μόλις πεθαίνω γιατί θέλω να δω όλους τους διαλόγους με όλους τους χαρακτήρες και μέχρι στιγμής (γύρω στα 25 runs) δεν υπάρχει ίδιος διάλογος με κανέναν (εκτός από τον Χάρο 😝)

Έχω φτάσει μέχρι το 3ο boss προς το παρόν οπού εκει τρώω ξύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

To spear νομίζω είναι αρκετά καλύτερο από το τόξο. Κάνεις σπαμ το special (Q) και πετσώνεις. Καντό remap στο δεξί κλικ και έτοιμος. 

Παίζω με controller. Μήπως είναι πιο ευκολο με mouse και keyboard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, psof είπε

Παίζω με controller. Μήπως είναι πιο ευκολο με mouse και keyboard?

Στο συγκεκριμένο και εγώ με controller παίζω , νομίζω οτι βολεύει πιο πολυ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, psof είπε

Παίζω με controller. Μήπως είναι πιο ευκολο με mouse και keyboard?

Εγώ mouse keyboard, Στο πρωτο διωρακι έφτασα στο 3ο boss, Θησέας και Μινώταυρος. 

Δεν έχω δοκιμάσει controller αλλά δεν μου φαντάζει βολικό. Δεν έχει και πολλά κουμπιά το παιχνίδι οπότε βρίσκω μια χαρά το keyboard

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, psof said:

Παίζω με controller. Μήπως είναι πιο ευκολο με mouse και keyboard?

Controller και εγώ, επίσης επειδή παίζω από το steam χρησιμοποιώ το repeat στο dash για να αξιοποιώ πιο εύκολα το dash-skill του κάθε όπλου. Με τα fist π.χ απλά κρατάω πατημένο το dash και το main attack και πάω μπάλα από εχθρό σε εχθρό.

Btw ξέρει κανείς πως καταφέρνω να πάρω τον Bouldy σαν pet? του έχω δώσει πάνω από 15 νέκταρ αλλά ακόμα τίποτα. 

Επεξ/σία από Xvipes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...