Προς το περιεχόμενο

Το Resident Evil 3 Remake επιβεβαιώθηκε και θα μας τρομάξει στις 3 Απριλίου 2020


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, foxgre είπε

Φυσικά καλοδεχούμενο αλλά προφανώς δεν απευθύνεται σε εμάς που το έχουμε λιώσει τότε(παρεπιμπτόντως τέλειωνα το λύκειο τότε).Παρά μόνο για λόγους νοσταλγίας.

Απευθύνεται στη νέα γενιά που καλό είναι να γνωρίζει τέτοιες παιχνιδάρες με κονσόλες νέας γενιάς χωρίς την ανάγκη να είναι μόνιμα online.

Καλά τα NES kai Snes παιχνίδια που μας μεγάλωσαν αλλά μόνο τέτοιοι τίτλοι όπως το RE3 έχουν νόημα στο να γίνονται remake. Όταν είχα παίξει το Tomb Raider στο PS1 μου είχε πέσει το σαγόνι. Ομοίως σε ocarina of Time, Mario 64, GTA San Adreas, Turok, Panzer Dragoon, Pandemonium και πολλές άλλες παιχνιδάρες που θα μπορούσαν να γίνουν remake για τη νέα γενιά. Γιατί κακά τα ψέμματα, στην ηλικία μας ποιος έχει πια το χρόνο που είχε τότε για να κάτσει να παίζει. Αλλά εάν βάλω στο γιο μου που είναι Γ'Δημοτικού που παίζει μόνο smash bros και fortnite, να παίξει RE3 με νέας γενιάς γραφικά θα τρέχει κλαίγοντας στη μάνα του.

 

Μην το λες αυτό. Και το re2 το είχαμε λιώσει τότε, και το ξαναλιώσαμε τώρα στο remake! Ιδια φάση θα είναι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 1ο μέχρι το 3ο ήταν όλα επικά, το 4ο και το 5ο συμπαθητικά, το 6ο δεν το θεωρώ καν resident evil, το 7ο προς τον σωστό δρόμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγαπημένο μου genre ξαναζεί επικές στιγμές !!!!! Παιχνιδάρα και αυτή βγαλμένη από μια άλλη εποχή χωρίς youtube walkthroughs, να προσπαθείς πραγματικά με αγωνία να σκεφτείς γρήγορα για να επιβιώσεις. Θέλω και Silent Hill , Parasite Eve, Dino Crisis  κτλ!!!!   Survival Horror strikes back  !!!!!!!!

5 λεπτά πριν, music_lover είπε

Από το 1ο μέχρι το 3ο ήταν όλα επικά, το 4ο και το 5ο συμπαθητικά, το 6ο δεν το θεωρώ καν resident evil, το 7ο προς τον σωστό δρόμο.

Συμφωνώ απόλυτα αν και το 7 κατ εμέ απέχει πολύ από το κλίμα των 3 πρώτων.

53 λεπτά πριν, neof1z είπε

Άντε με το καλό και το Code Veronica X!

θα έρθει και αυτό σίγουρα. Άλλη παιχνιδάρα ΚΑΙ ΑΥΤΌ !!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

 Θέλω και Silent Hill 

Αν πάρουμε υπόψην την σημερινή στρατηγική της Konami, μάλλον θα το δεις σε φλιπεράκι παρά σε remake βελινεκούς RE2. 

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gregory22 είπε

1st person θα είναι σαν το Resident Evil 7 Biohazard?

Οχι, όπως το 2 remake θα είναι. 

Σε άλλα νέα νομίζω ότι τόσο το zero όσο και το πρώτο πρέπει να γίνει πάλι remake. Resi 1 remake remake. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Οχι, όπως το 2 remake θα είναι. 

Σε άλλα νέα νομίζω ότι τόσο το zero όσο και το πρώτο πρέπει να γίνει πάλι remake. Resi 1 remake remake. 

Μακάρι να γίνουν ολοκληρωμένα remake τα zero , 1 και Veronica !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν είχα τι να κάνω αντί να παίξω πασιέτζα ή ναρκαλιευτή, έπαιζα το RES3. Το τελείωνα σε 40 λεπτά περίπου. Το λατρεύω το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Δηλαδή τώρα θα αναγκαστώ να αγοράσω pc με win???? Στο playstation δεν μπόρεσα ποτέ να τα παίξω, εκτός από τα πρώτα 2.

Αχ Staaaaaaaaaars (με βαθιά μπάσα φωνή!)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panossar95 είπε

Είχα τα Resident Evil στην έπαυλη και το Νέμεσις, σε ηλικία 6ή7 χρονών κάπου εκεί. Το πολύ να πήγαινα Γ' δημοτικου.

Θυμάμαι να τα παίζω όσο έλειπε η μάνα μου γιατί ήταν σίγουρο ότι θα μου το έκλεινε, και ένα Σαββάτο απόγευμα που σιδερωνε μετά από πολλούς τσακωμούς με είχε αφήσει να παίζω κανονικά.

Εκεί ήταν που τις έφαγα.

Θυμάμαι ότι είχε στο Νέμεσις, ένα γκαράζ που για να ανοίξει έπρεπε να βρεις μια μανιβέλα. Την είχα βρει και γυρναγα προς τα πίσω να ανοίξω το γκαράζ. Εκεί ήταν που πετάχτηκαν τα σκυλάκια από τα τζάμια που όταν είχα περάσει δεν υπήρχαν, οπότε πήγαινα και εγώ χαλαρά. 

Με το που πετάχτηκαν, άρχιζα να φωνάζω,παίζει να έκλαψα κιόλας, μετά έφαγα και κάποιες και έκλεισε για καμία βδομάδα το Play...

ΦΕΡΤΕ ΤΟ ΡΙΜΕΙΚ ΤΩΡΑ,ΜΕΝΩ ΜΟΝΟΣ

Πωπω ρε φίλε τι μου θύμισες τώρα... Είμαι λίγο μεγαλύτερος σου, και θυμάμαι χαρακτηριστικά που έπαιζα με τον κολλητό μου στο σπίτι του το RE3. Αλλά παίζαμε σε δόσεις των 10 λεπτών γιατί μας είχε φύγει το σκ..το! Κάνα μισάωρο αντέχαμε και μετά το γυρίζαμε σε gran turismo ή fifa. Μετά από δύο τρία χρόνια σαν Μεγάλος πια(γυμνάσιο) δοκίμασα solo το re4, αλλά πάλι αποδείχτηκα χέστης. Έπρεπε να φτάσω 17 για να πιάσω το franchise πάλι. Βέβαια από τότε, μέχρι και τώρα είναι η αγαπημένη, με διαφορά, σειρά παιχνιδιών.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Οχι, όπως το 2 remake θα είναι. 

Σε άλλα νέα νομίζω ότι τόσο το zero όσο και το πρώτο πρέπει να γίνει πάλι remake. Resi 1 remake remake. 

Κρίμα, επειδή στο trailer φαίνεται σαν 1st person

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Behe13 είπε

σίγουρα δεν θα είναι ο ίδιος τρόμος όπως το παίζαμε στο play 1 αλλά καλοδεχουνενο!!! αξίζει να δούμε κάποια στιγμή και κάνα silent hill remake🙏🙏🙏😱😱😱

Τι επες τώρα!!!!!Silent hill!!!

Parasite Eve!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η konami το έχει ρίξει στα καζίνο, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να πουλήσει τελείως τα δικαιώματα και το τμήμα gaming σε κάποιον που θα ασχοληθεί σοβαρά με αυτό αντί να τα κρατάει δέσμια της αδιαφορίας της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το πόσο καλό βγήκε το RE2 remake, έχω υψηλές ελπίδες. Ελπίζω να μην μας προδόσουν.

Προσωπικά θα μου άρεσε και ένα κανονικό remake του Darkstalkers, αλλά δε το βλέπω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Για μένα που ποτέ μέχρι σήμερα δεν ασχολήθηκα με το συγκεκριμένο franchise είναι μια ευκαιρία να το δω με ανανεωμένα γραφικά. 

Όπως επίσης αν έβγαινε το Half Life 1 and 2 με την  φημολογούμενη source engine  2 και με RTX ας πούμε θα ήμουν  από τους πρώτους που θα έκανε preorder. Το ίδιο και για το Crysis 1 και για το Far Cry 1 και για το Wolfenstein 1. 

Δεν παύει όμως να πλανιέται στο μυαλό μου μια πικρία. To remake  φαίνεται είναι το μέλλον για κάποιες εταιρίες. Νέες ιδέες και κυρίως σωστό launch ενός παιχνιδιού δεν παίζει τόσο; 

Θέλω να πιστεύω ότι εν έτει 2020 πλέον η βιομηχανία είναι σε θέση να μας παρέχει και τα δύο σε πολύ υψηλό επίπεδο. Και καλά remakes και νέα δυνατά IPs. Προσωπικά, επειδή ως παιδί δεν πρόλαβα να παίξω όσο θα ήθελα, remakes όπως αυτό τα γλυκοκοιτάζω σαν λουκούμια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...