Προς το περιεχόμενο

RX 580 freeze σε 2η Οθόνη


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες,

Έχω μία απορία γιατί μάλλον κάτι δεν πάει καλά και δεν ξέρω αν όντως δεν είναι φυσιολογικό ή μήπως δεν κάνω κάτι εγώ σωστά.

Λοιπόν έχω μία RX580 αγορασμένη πριν κάτι μήνες. Στο hdmi 1 έχω την οθόνη του PC και στο hdmi 2 έχω συνδέσει μία F&J 40αρα που την έχω στο γραφείο απλά για να υπάρχει.

Έπαιζα εχθές WoW και ήρθαν τα παιδιά να τους βάλω youtube να βλέπουν για να είμαστε παρέα.

Άνοιξα λοιπόν την TV , έκανα extend και έβαλα το youtube στον chrome. Με το που άρχισε να παίζει το video τότε κόλλησε και το WoW και κόλλησε και η εικόνα του youtube στην τηλεόραση και άκουγα μόνο την φωνή. Με το που έκλεισα το wow τότε ήταν κομπλέ.

Σήμερα ήρθαν πάλι τα παιδιά και έκλεισα το WoW πριν βάλω το youtube (παλι extend). Άνοιξα λοιπόν το twitch στην οθόνη του PC και ήταν όλα κομπλέ. Με το που έκανα full screen το twitch τότε συνέβη ακριβώς το ίδιο. Κόλλησε το twitch(οθόνη PC) και το video στο youtube (Τηλεόραση) και συνέχισε ο ήχος απο την TV να παίζει κανονικά.

Με το βγήκα απο την full screen του twitch τότε ξεκόλλησαν όλα.

Δείχνει να έχει θέμα όταν έχω κάτι full screen στο PC (monitor) . Μάλλον πρέπει να δοκιμάσω αν το κάνει και στο WoW αν είναι σε Windowed Mode

Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Υ.Γ. Ελπίζω να έγινα κατανοητός

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση των οδηγών για αρχή ή αν έχεις τους τελευταίους, βάλε τους προηγούμενους και δες πως πάει. Προφανώς και δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά, δεν κάνεις κάτι λάθος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexinhogr είπε

Βγάλε το chill, εμένα αυτό εφτεγε σε πολλά games. Ίδια κάρτα εχω

Chill? Είναι κάποια ρύθμιση από το software? Θα το δω ευχαριστώ δεν έχω πρόλαβει να παίξω και με τους drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...