Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Για να καταλάβω, μέσα σε όλα αυτά μπλέκεται και το WorldMobile? 

Δεν ξερω αν εμπλεκεται και καλο ειναι να μην αναφερουμε αλλα μαγαζια περα του amobiles που αποδεδειγμενα 'δαγκωσε'  κοσμο. 

Ομως ειναι ενα μαγαζι με 58 αρνητικες κριτικες στο skroutz,  δεν μπορει να ειναι τυχαιο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Για να καταλάβω, μέσα σε όλα αυτά μπλέκεται και το WorldMobile? 

σύμφωνα με τις "έρευνες" που έχουν κάνει συνομιλητές μας

όσα αναφέρονται είναι "ύποπτα"

επίσης μην ξεχνάτε μια λεπτομέρεια

αν κάτι είναι παράνομο δηλαδή απάτη - κομπίνα

η εταιρεία ή εταιρείες που κρύβονται πίσω από αυτό

θα έχουν ένα άτομο "τυχαίο" ορισμένο ως ιδιοκτήτη οποίος θα φαίνεται στο ΓΕΜΗ και στην ΑΑΔΕ αλλά ο πραγματικός ιδιοκτήτης θα είναι άλλος και πιθανόν να μην το μάθετε ποτέ.

γιατί αυτό το "τυχαίο" άτομο μπορεί να είναι αθώος αλλά μπορεί να είναι συνένοχος στην απάτη-κομπίνα άρα θα αναλάβει την ευθύνη και τελείωσε το πράγμα.

1 λεπτό πριν, godfather0991 είπε

Δεν ξερω αν εμπλεκεται και καλο ειναι να μην αναφερουμε αλλα μαγαζια περα του amobiles που αποδεδειγμενα 'δαγκωσε'  κοσμο. 

Ομως ειναι ενα μαγαζι με 58 αρνητικες κριτικες στο skroutz,  δεν μπορει να ειναι τυχαιο αυτο.

πολύ σωστή η παρατήρηση

αφήστε να αναφέρουν επωνυμίες κάποιοι άλλοι που το κάνουν επώνυμα και αντιπροσωπεύουν ότι αντιπροσωπεύουν

όπως έχω πει από την αρχή δυστυχώς το a-mobiles.gr δεν είναι ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο σίγουρα θα υπάρξουν και άλλα κρούσματα

μέχρι οι αγοραστές να αποκτήσουν καταναλωτική συνείδηση και μάθουν τα δικαιώματα τους (εκπαιδευτούν)

τότε μόνο οι πωλητές αυτού του είδους θα γίνουν είδος προς εξαφάνιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Δεν ξερω αν εμπλεκεται και καλο ειναι να μην αναφερουμε αλλα μαγαζια περα του amobiles που αποδεδειγμενα 'δαγκωσε'  κοσμο. 

Ομως ειναι ενα μαγαζι με 58 αρνητικες κριτικες στο skroutz,  δεν μπορει να ειναι τυχαιο αυτο.

Φίλε και το NETMOBILE.gr εμπλέκεται μέσα ;; Πάντως αυτό δεν εχει σχεδόν καθόλου αρνητικές κριτικές 😛😛, άντε τώρα να αποφασίσω αν θα παραγγείλω από εκεί η όχι , μου φενεται θα το ακυρώσω και θα το πάρω από tokinito.gr για αυτό είμαι σίγουρος ότι είναι αξιόπιστο ( θέλω να πιστεύω ) 😛

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MASTER9800 είπε

Φίλε και το NETMOBILE.gr εμπλέκεται μέσα ;; Πάντως αυτό δεν εχει σχεδόν καθόλου αρνητικές κριτικές 😛😛, άντε τώρα να αποφασίσω αν θα παραγγείλω από εκεί η όχι , μου φενεται θα το ακυρώσω και θα το πάρω από tokinito.gr για αυτό είμαι σίγουρος ότι είναι αξιόπιστο ( θέλω να πιστεύω ) 😛

Κάνε το γιατί με τόσα ποστ που έχεις κάνει μας έχει πιάσει μια αγωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, MASTER9800 είπε

Φίλε και το NETMOBILE.gr εμπλέκεται μέσα ;; Πάντως αυτό δεν εχει σχεδόν καθόλου αρνητικές κριτικές 😛😛, άντε τώρα να αποφασίσω αν θα παραγγείλω από εκεί η όχι , μου φενεται θα το ακυρώσω και θα το πάρω από tokinito.gr για αυτό είμαι σίγουρος ότι είναι αξιόπιστο ( θέλω να πιστεύω ) 😛

Δεν μπορώ να σου πω από που θα αγοράσεις αλλά σκέψου το εξής:

Πόσο μεγάλη διαφορά είναι στην τιμή να αγοράσεις από πιο αξιόπιστα μαγαζιά και πόσο κοστολογείς τον χρόνο σου και την ταλαιπωρία που θα περάσεις αν σου συμβεί μια στραβή. Και να παραλάβεις, αν σου βγάλει πρόβλημα μετά ποιος εγγυάται ότι θα υπάρχει το μαγαζί κτλ.

Εγώ προσωπικά κινητά (στην ζωή μου είχα μόνο τρια) αγοράζω από επίσημο αντιπρόσωπο π.χ. το xiaomi που έχω το πήρα κατευθείαν από το mistore, υπήρχαν σαφέστατα και πιο φθηνά μαγαζιά στην Ελλάδα ή να το πάρω από Κίνα αλλά προτίμησα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από διάφορες στραβές που μπορεί να τύχουν αν το αγόραζα αλλιώς.

Οπότε εσύ πρέπει να ζυγίσεις τα υπερ και τα κατα και να αποφασίσεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, godfather0991 είπε

Δεν μπορώ να σου πω από που θα αγοράσεις αλλά σκέψου το εξής:

Πόσο μεγάλη διαφορά είναι στην τιμή να αγοράσεις από πιο αξιόπιστα μαγαζιά και πόσο κοστολογείς τον χρόνο σου και την ταλαιπωρία που θα περάσεις αν σου συμβεί μια στραβή. Και να παραλάβεις, αν σου βγάλει πρόβλημα μετά ποιος εγγυάται ότι θα υπάρχει το μαγαζί κτλ.

Εγώ προσωπικά κινητά (στην ζωή μου είχα μόνο τρια) αγοράζω από επίσημο αντιπρόσωπο π.χ. το xiaomi που έχω το πήρα κατευθείαν από το mistore, υπήρχαν σαφέστατα και πιο φθηνά μαγαζιά στην Ελλάδα ή να το πάρω από Κίνα αλλά προτίμησα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από διάφορες στραβές που μπορεί να τύχουν αν το αγόραζα αλλιώς.

Οπότε εσύ πρέπει να ζυγίσεις τα υπερ και τα κατα και να αποφασίσεις. 

ακριβώς έτσι

εγώ το xiaomi redmi note 4X που ήθελε η μάνα μου το πήρα από το mi store

το δικό μου lenovo/motorola το πήρα από το μαγαζί τους στην θεσσαλονίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Δεν μπορώ να σου πω από που θα αγοράσεις αλλά σκέψου το εξής:

Πόσο μεγάλη διαφορά είναι στην τιμή να αγοράσεις από πιο αξιόπιστα μαγαζιά και πόσο κοστολογείς τον χρόνο σου και την ταλαιπωρία που θα περάσεις αν σου συμβεί μια στραβή. Και να παραλάβεις, αν σου βγάλει πρόβλημα μετά ποιος εγγυάται ότι θα υπάρχει το μαγαζί κτλ.

Εγώ προσωπικά κινητά (στην ζωή μου είχα μόνο τρια) αγοράζω από επίσημο αντιπρόσωπο π.χ. το xiaomi που έχω το πήρα κατευθείαν από το mistore, υπήρχαν σαφέστατα και πιο φθηνά μαγαζιά στην Ελλάδα ή να το πάρω από Κίνα αλλά προτίμησα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από διάφορες στραβές που μπορεί να τύχουν αν το αγόραζα αλλιώς.

Οπότε εσύ πρέπει να ζυγίσεις τα υπερ και τα κατα και να αποφασίσεις. 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου , tokinito.gr πως το βλέπεις , έχεις κάποια εμπειρία μαζί του; Καλό φενεται. Είναι 70 ευρώ παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MASTER9800 είπε

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου , tokinito.gr πως το βλέπεις , έχεις κάποια εμπειρία μαζί του; Καλό φενεται. Είναι 70 ευρώ παραπάνω 

Έχω ψωνίσει αρκετές φορές από κει, μου είναι αξιόπιστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2019 στις 10:31 ΜΜ, vsiamat είπε

περιμενω iphone 11 pro max απο 27/11. Ελπιζω να παραλαβω συντομα αν τα παραπανω αληθευουν.

Και γω το ίδιο ελπιζω ίδια ημερομηνία την έβαλα την παραγγελία και πριν μια εβδομάδα μου απολογήθηκαν και μου είπαν ότι προχωράει κανονικά.στο τηλέφωνο φυσικα δεν τους βρήκα ποτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Deli22 είπε

Και γω το ίδιο ελπιζω ίδια ημερομηνία την έβαλα την παραγγελία και πριν μια εβδομάδα μου απολογήθηκαν και μου είπαν ότι προχωράει κανονικά.στο τηλέφωνο φυσικα δεν τους βρήκα ποτε 

φαντάζομαι μιας και μόλις γράφτηκες ότι μας κάνεις πλάκα (δεν έχεις διαβάσει τις συνολικά 108+ σελίδες του θέματος ούτε τις 5 πρώτες σελίδες...)

παραγγελία 27/11/2019

έχουμε 8/1/2020

περιμένεις ακόμα να παραλάβεις το οποιοδήποτε κινητό...μάλλον θα περιμένεις μέχρι την επόμενη Black Friday

ελπίζω

να πλήρωσες με πιστωτική/χρεωστική κάρτα για να έχεις δικαίωμα αμφισβήτησης συναλλαγής

αλλιώς αν πλήρωσες με διαφορετικό τρόπο θα πρέπει να στα επιστρέψει το κατάστημα (δύσκολο έως αδύνατο) ή να πας στα δικαστήρια

δεν συνεχίζω άλλο καταντάει κουραστικό όπως είπε ένας συνομιλητής μας...

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2019 στις 5:59 ΜΜ, Pitia είπε

Παιδια εχω τον αριθμό κατάθεσης 5191 και απαντηση ακομα καμια...Εκτός απο ενα  email να μην ανησυχω θα γινει η παραδοση....έλεος τι θα γίνει δε ξερω....εχουν παθει τα νευρα μου με ολο αυτο.

Έκανα τη κατάθεση βρε παιδιά στις 26/11 και απο τοτε το μόνο που έκανα ηταν να παιρνω τηλ μέρα παρα μέρα και να μου λένε το ίδιο κατεβατο απο βδομάδα και απο βδομάδα..μου στειλαν ενα email και με καθυσηχουσαν  οτι το κιν υπαρχει και θα σταλθει....Τώρα διαβάζω όλα αυτά και μου χει έρθει ο ουρανός σφοντιλι...τι πρέπει να κανω;;; κατατοπιστε με !!!!

 

Τα ίδια και εγω!!! 

9 λεπτά πριν, ikorolis είπε

φαντάζομαι μιας και μόλις γράφτηκες ότι μας κάνεις πλάκα (δεν έχεις διαβάσει τις συνολικά 108+ σελίδες του θέματος ούτε τις 5 πρώτες σελίδες...)

παραγγελία 27/11/2019

έχουμε 8/1/2020

περιμένεις ακόμα να παραλάβεις το οποιοδήποτε κινητό...μάλλον θα περιμένεις μέχρι την επόμενη Black Friday

ελπίζω

να πλήρωσες με πιστωτική/χρεωστική κάρτα για να έχεις δικαίωμα αμφισβήτησης συναλλαγής

αλλιώς αν πλήρωσες με διαφορετικό τρόπο θα πρέπει να στα επιστρέψει το κατάστημα (δύσκολο έως αδύνατο) ή να πας στα δικαστήρια

δεν συνεχίζω άλλο καταντάει κουραστικό όπως είπε ένας συνομιλητής μας...

Ναι μολις γράφτηκα!και διάβασα όλες τις σελίδες.πηγα αμέσως στην eurobank όπου και εκανα αμφισβήτηση συναλλαγής.δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι περεταίρω.απο την τράπεζα μου είπε ότι αρκεί αυτό και τώρα θα περιμενω ένα μηνα αν και εφόσον.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Deli22 είπε

Τα ίδια και εγω!!! 

Ναι μολις γράφτηκα!και διάβασα όλες τις σελίδες.πηγα αμέσως στην eurobank όπου και εκανα αμφισβήτηση συναλλαγής.δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι περεταίρω.απο την τράπεζα μου είπε ότι αρκεί αυτό και τώρα θα περιμενω ένα μηνα αν και εφόσον.....

αυτό αρκεί για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω

αν τώρα θες να τιμωρηθεί ο υπεύθυνος

θα πρέπει να κάνεις καταγγελία στον Συνήγορο του καταναλωτή - Γενική γραμματεία καταναλωτή

θα πρέπει να κάνεις καταγγελία στην Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και μήνυση στο τοπικό αστυνομικό τμήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ikorolis είπε

αυτό αρκεί για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω

αν τώρα θες να τιμωρηθεί ο υπεύθυνος

θα πρέπει να κάνεις καταγγελία στον Συνήγορο του καταναλωτή - Γενική γραμματεία καταναλωτή

θα πρέπει να κάνεις καταγγελία στην Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και μήνυση στο τοπικό αστυνομικό τμήμα

Να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο και διευκρινιστικό ; Μήνυση πρέπει να παω Ελευσίνα η την κάνω και εδώ στο τμήμα κηφισιας που μένω; Κάποιοι είπαν δεν την πληρώνω,κανονικά όλες οι μηνύσεις δεν πληρώνονται; Τελος καταγγελία στον συνήγορο και στην δίωξη κάνω τηλεφωνικά; Σε ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Deli22 είπε

Να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο και διευκρινιστικό ; Μήνυση πρέπει να παω Ελευσίνα η την κάνω και εδώ στο τμήμα κηφισιας που μένω; Κάποιοι είπαν δεν την πληρώνω,κανονικά όλες οι μηνύσεις δεν πληρώνονται; Τελος καταγγελία στον συνήγορο και στην δίωξη κάνω τηλεφωνικά; Σε ευχαριστώ! 

για το θέμα της μήνυσης πας στο τοπικό αστυνομικό τμήμα (της περιοχής κατοικίας σου εννοώ με το τοπικό)

δεν πληρώνεις κάτι η μήνυση είναι δωρεάν (από τα όσα γνωρίζω μέχρι τώρα)

καταγγελία την κάνεις ηλεκτρονικά - φυσική παρουσία - με φαξ και νομίζω μέσω email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. 

Μόλις με πήραν από ΑCS και μου είπαν ότι έχω ένα πακέτο από τον παρλεπο. 

Φυσικά και δεν το παραλαμβάνω. 

Προσοχή μάγκες, μπορεί το πακέτο να είναι σωστό αν ήμαστε _είστε τυχεροί η πιθανόν να έχει μέσα τούβλο. 

ΥΓ. Δεν μου έστειλε ποτέ email η μνμ με τον αριθμό αποστολής του πακετου ο παρλεπος και βέβαια ποτέ δεν μου απάντησε στα email όταν του είπα θέλω ακύρωση παραγγελίας και επιστροφή χρημάτων πριν πολύ καιρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...