Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, loukaspv είπε

Παιδιά και εγώ μια από τα ίδια...περίμενα 2 εβδομάδες μέχρι  που τους κάλεσα είπα να ακυρωθεί και να μου επιστραφεί το ποσό και μου είπαν σε 2-3 εργασιμες και έχουν περάσει 10 μέρες.  Τηλέφωνο δεν σηκώνουν και έχω αγχωθεί αρκετά. Δεν ήταν λίγα τα λεφτά που έδωσα και διαβάζοντας εδώ συνειδητοποιώ  ότι μάλλον τα έχασα τα λεφτά.  Κοίταξα τις κινήσεις του λογαριασμού  μου και τον μαλακά τον λένε ΠΑΡΛΕΠΟΣ ΜΙΧΑΗΛ στον οποίο πήγαν τα λεφτά μου . Μπορούμε να κάνουμε κάτι εμείς που είμαστε από Αθήνα; Να πάμε από εκεί όλοι μαζεμένοι .

Κ εμενα σε 2-3 εργάσιμες μου είπαν θα επιστραφούν αλλα δεν .. ειναι ξεκάθαρα απατεώνες. Καταγγελία γρήγορα!!!!!!! Ελπίζω βασικά ΟΛΟΙ  να έχουνε κανει μέχρι στιγμής!!! Να μαζευτούμε πολλοί. Και ακύρωση εμβάσματος μηπως την ψηλιαστει την δουλειά η εθνική!! 

Επεξ/σία από PopiAlba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, PopiAlba είπε

Κ εμενα σε 2-3 εργάσιμες μου είπαν θα επιστραφούν αλλα δεν .. ειναι ξεκάθαρα απατεώνες. Καταγγελία γρήγορα!!!!!!! Ελπίζω βασικά ΟΛΟΙ  να έχουνε κανει μέχρι στιγμής!!! Να μαζευτούμε πολλοί 

Καταγγελία που όμως ; Ειναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τετοιο και τα έχω χαμένα . Προσπαθώ τώρα να μιλήσω με την τράπεζα μου να με κατευθύνουν ίσως κάπως . 

Εγώ λέω σε όσους μας έχουν φάει λεφτά να κάνουμε μια ομαδική στο Messenger να δούμε τι θα κάνουμε και όσοι είναι και είμαστε και απο Αθήνα να κανονίσουμε και να πάμε εκεί αν και απο ότι βλέπω δεν είναι κάνεις στο "καταστημα" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, loukaspv είπε

Καταγγελία που όμως ; Ειναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τετοιο και τα έχω χαμένα . Προσπαθώ τώρα να μιλήσω με την τράπεζα μου να με κατευθύνουν ίσως κάπως . 

Θα πας να κανεις καταγγελία στην αστυνομία σήμερα κιόλας!!! Πάρε κ στο αστυνομικό τμήμα της ελευσινασ Θα σου πουν ότι πέρασαν πολλοί απ εκει. Και στον συνήγορο του καταναλωτή. Γενικώς ειναι δύσκολο να τα πάρουμε τα λεφτά πίσω. Ίσως τα πάρουν αυτοί π πλήρωσαν με κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PopiAlba είπε

Θα πας να κανεις καταγγελία στην αστυνομία σήμερα κιόλας!!! Πάρε κ στο αστυνομικό τμήμα της ελευσινασ Θα σου πουν ότι πέρασαν πολλοί απ εκει. Και στον συνήγορο του καταναλωτή. Γενικώς ειναι δύσκολο να τα πάρουμε τα λεφτά πίσω. Ίσως τα πάρουν αυτοί π πλήρωσαν με κάρτα. 

Σε ευχαριστώ πολύ θα πάω το απόγευμα από το τμήμα να δω τι θα γίνει αν και δεν βλέπω να γίνουν και πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, loukaspv είπε

Σε ευχαριστώ πολύ θα πάω το απόγευμα από το τμήμα να δω τι θα γίνει αν και δεν βλέπω να γίνουν και πολλα

Οσο πιο πολλοί τόσο πιο καλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, loukaspv είπε

Δοκίμασε κάνεις να βρει κανένα τηλέφωνο αυτουνού του Μιχαήλ; Επικοινωνήστε κάποιος μαζί του;

Εγω προσπάθησα να πάρω τηλ αλλα δεν ειναι διαθεσιμα. Ωστόσο πολύ πιθανόν να μην κρύβεται αυτός πίσω απ όλο αυτο αλλα κάποιοι άλλοι να έστησαν επιχείρηση στο ονόμα του καθιστώντας τον το εύκολο θύμα .. αλλα και παλι αυτο ειναι μια υπόθεση κανεις δεν ξερει ακριβώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή από την τράπεζα του κυρίου αυτού δεν γίνεται να του κλείσουν τον λογαριασμό και να επιστραφούν τα χρήματα μας πισω;  Κάπως πρέπει να δράσουμε. Θα πάει κανένας αύριο από εκει;

400 ευρώ έχω χάσει,  εντάξει βλέπω και αλλά πόσα από εδώ που ξεπερνούν τα 1000 ευρώ αλλά φοιτητής είμαι τα λεφτά αυτά τα μάζευα κάνα 2μηνο δουλειάς για να αγοράσω κινητό. Για να μην σχολιάσω και αυτήν την αγενή κοπέλα κατά την διάρκεια της παραγγελίας μου που μου μίλαγε λες και ήμουν η φιλενάδα της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα άλλος ένας παθών  το κακό είναι ότι το είχα καταλάβει και εγώ ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με την συγκεκριμένη εταιρεία και την πάτησα λόγω του Σκρουτζ και των κρητικών που είχε το ενλόγω κατάστημα και πιστεύω οτι η συγκεκριμένη απάτη δεν θα μπορούσε να υπάρχει αν το Σκρουτζ ηταν μια πιο σοβαρή εταιρία αλλα κλασικοί *Ελληναράδες και αυτοί μπρος στο χρήμα τπτ αλλο και το λεω γιατι το κατάστημα σβήστηκε μετα απο 1 μήνα και δεν άφηναν το  κόσμο να ενημερώσει τους καταναλωτές μέσω αρνητικής κριτικής το τι συμβενει ώστε να προστατευτεί ο κόσμος προσπαθούσα να γραψω κριτική στο κατάστημα που υπήρχε μεσα στο Σκρουτζ αλλα το έδειχνε ανενεργό και δεν με άφηνε! Το θεμα πρεπει να παρει διάσταση στα MME οστε να ενημερωθεί ο κόσμος για το Σκρουτζ και τουλάχιστον να μην εχει εμπιστοσύνη δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν τέτοιες σελίδες   στην ελληνική αγορά!Είναι πάρα πολλά τα άτομα που πάτησαν και εχει ευθύνη και το Σκρουτζ!!! Καλό είναι να κινηθούμε ομαδικά κα εννωειτε λευτα δεν θα παρουμε πίσω  (Ελλαδαρα ήμαστε) αλλα τουλάχιστον να ενημερωθεί ο κόσμος και να μην ψωνίζει μεσα απο τον Σκρουτζ!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AYTOI POY EXOYNE ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΜΕΤΡΗΤΑ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ Η ΤΡΑΠΕΣΙΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ???????

ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ?????? ΤΙ ΖΗΤΑΜΕ????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι πρεπει να γινεται,για αυτο δινει διασφαλιση το σκρυτζ.Για να μπεις στο σκρουτζ πρεπει να εχεις πιχειρηση με ταμειακη ,αφμ,νομιμο προσωπο υπαρκτο,δεν μπαινεις ετσι τυχαια ,και μετα αφου τα δωσεις αυτα περναει ελεγχο ο σκουρζ εφοριακα οτι οντως υπαρχει αυτο το ονομα και ειναι επιχειρηση

  Τωρα πως αυτος ο μαγκας  απλα ενω εχει δωσει σωστα στοιχεια και τα παντα του ,.δεν φοβαται την αστυνομια  και την περιπτωση φυλακης δεν ξερω.Αν παει δικαστικα δηλαδη το θεμα [που θα παει με τοσες μηνυσεις] θα βγει ενταλμα συλληψης,τι διαολο,στις μπαχαμες θα παει με 15 χιλλιαρικα?Πολυ περιεργο το τι εχει συμβει

44 λεπτά πριν, loukaspv είπε

Δηλαδή από την τράπεζα του κυρίου αυτού δεν γίνεται να του κλείσουν τον λογαριασμό και να επιστραφούν τα χρήματα μας πισω;  Κάπως πρέπει να δράσουμε. Θα πάει κανένας αύριο από εκει;

400 ευρώ έχω χάσει,  εντάξει βλέπω και αλλά πόσα από εδώ που ξεπερνούν τα 1000 ευρώ αλλά φοιτητής είμαι τα λεφτά αυτά τα μάζευα κάνα 2μηνο δουλειάς για να αγοράσω κινητό. Για να μην σχολιάσω και αυτήν την αγενή κοπέλα κατά την διάρκεια της παραγγελίας μου που μου μίλαγε λες και ήμουν η φιλενάδα της 

Φυσικα και θα το παγωσουν,αλλα θελει μερες ,και το μονο σιγουρο οτι ο μαστορας αυτος το πολυ πολυ να εχει αφησει μεσα στον λογαριασμο του αντε το πολυ 50 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexnen2019 είπε

AYTOI POY EXOYNE ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΜΕΤΡΗΤΑ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ Η ΤΡΑΠΕΣΙΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ???????

ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ?????? ΤΙ ΖΗΤΑΜΕ????

Εγώ προσωπικά εκανα ακύρωση έμβασματος μέσω winbank της Πειραιώς. Αν δεν εχεις winbank θα πρεπει να πας στην τράπεζα και να κανεις ακύρωση εμβάσματος. Βέβαια σου παίρνει προμήθεια 15 ευρω. Βέβαια και αυτο να κανεις παλι δύσκολα να γυρίσουν τα λεφτά εφόσον πιστώθηκαν στον λογαριασμού αυτουνου. Στο μονο π ελπιζω ειναι να πιέσουν οι τράπεζες τίποτα άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, PopiAlba είπε

Εγω προσπάθησα να πάρω τηλ αλλα δεν ειναι διαθεσιμα. Ωστόσο πολύ πιθανόν να μην κρύβεται αυτός πίσω απ όλο αυτο αλλα κάποιοι άλλοι να έστησαν επιχείρηση στο ονόμα του καθιστώντας τον το εύκολο θύμα .. αλλα και παλι αυτο ειναι μια υπόθεση κανεις δεν ξερει 

 

Προσπάθησα  να επικοινωνήσω  με την τράπεζα αλλά έχει τεράστια αναμονή.  Μίλησα με μια κοπέλα από άλλο τμήμα και μου είπε ότι όσοι έκαναν την αγορά με κάρτα υπάρχει η δυνατότητα η συναλλαγή  να ακυρωθεί και να μας επιστραφούν τα χρήματα, όμως θα με πάρουν μετά από το αρμόδιο τμήμα να με ενημερώσουν καλύτερα. Θα ενημερώσω και εδώ εννοείται. 

Επεξ/σία από loukaspv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Κατι πρεπει να γινεται,για αυτο δινει διασφαλιση το σκρυτζ.Για να μπεις στο σκρουτζ πρεπει να εχεις πιχειρηση με ταμειακη ,αφμ,νομιμο προσωπο υπαρκτο,δεν μπαινεις ετσι τυχαια ,και μετα αφου τα δωσεις αυτα περναει ελεγχο ο σκουρζ εφοριακα οτι οντως υπαρχει αυτο το ονομα και ειναι επιχειρηση

  Τωρα πως αυτος ο μαγκας  απλα ενω εχει δωσει σωστα στοιχεια και τα παντα του ,.δεν φοβαται την αστυνομια  και την περιπτωση φυλακης δεν ξερω.Αν παει δικαστικα δηλαδη το θεμα [που θα παει με τοσες μηνυσεις] θα βγει ενταλμα συλληψης,τι διαολο,στις μπαχαμες θα παει με 15 χιλλιαρικα?Πολυ περιεργο το τι εχει συμβει

Φυσικα και θα το παγωσουν,αλλα θελει μερες ,και το μονο σιγουρο οτι ο μαστορας αυτος το πολυ πολυ να εχει αφησει μεσα στον λογαριασμο του αντε το πολυ 50 ευρω.

Με 2/3 εκατομμυριάκια που είχε αυτός στην τράπεζα και η τράπεζα έλεγε ότι είναι φουλ και να κάνω άλλου κατάθεση ,όχι μόνο στις Μπαχαμες πας ,στον παράδεισο πας και ξαναγυρνας,!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JayAsk2 είπε

Με 2/3 εκατομμυριάκια που είχε αυτός στην τράπεζα και η τράπεζα έλεγε ότι είναι φουλ και να κάνω άλλου κατάθεση ,όχι μόνο στις Μπαχαμες πας ,στον παράδεισο πας και ξαναγυρνας,!!!

Καταρχάς αυτα τα πράγματα ειναι απόρρητα. Δεν γινεται να πας να ρωτησεις στην τράπεζα Ποσα εχει ο τάδε και να σου πουν ότι εχει 1-2 εκατομμύρια. Εκτός κ αν εχεις τον αδερφό σου μεσα. Πως λοιπόν να ξέρουμε Ποσα εχει ; 

18 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Κατι πρεπει να γινεται,για αυτο δινει διασφαλιση το σκρυτζ.Για να μπεις στο σκρουτζ πρεπει να εχεις πιχειρηση με ταμειακη ,αφμ,νομιμο προσωπο υπαρκτο,δεν μπαινεις ετσι τυχαια ,και μετα αφου τα δωσεις αυτα περναει ελεγχο ο σκουρζ εφοριακα οτι οντως υπαρχει αυτο το ονομα και ειναι επιχειρηση

  Τωρα πως αυτος ο μαγκας  απλα ενω εχει δωσει σωστα στοιχεια και τα παντα του ,.δεν φοβαται την αστυνομια  και την περιπτωση φυλακης δεν ξερω.Αν παει δικαστικα δηλαδη το θεμα [που θα παει με τοσες μηνυσεις] θα βγει ενταλμα συλληψης,τι διαολο,στις μπαχαμες θα παει με 15 χιλλιαρικα?Πολυ περιεργο το τι εχει συμβει

Φυσικα και θα το παγωσουν,αλλα θελει μερες ,και το μονο σιγουρο οτι ο μαστορας αυτος το πολυ πολυ να εχει αφησει μεσα στον λογαριασμο του αντε το πολυ 50 ευρω.

Μονο 15 χιλιάρικα ;;; Ποιος ξερει πόσοι ειναι ακόμα οι εξαπατημένοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...