Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, GeorgeR1_700 είπε

 Αν τα είδατε και δεν είχε σχόλια που να δείχνουν το ανάποδο πως θα μπορέσουμε να γλιτώσουμε από παρόμοια περιστατικά στο μέλλον? 

θα σπασω τα δαχτυλα μου πανω στα πληκτρα paypall , δε θα βαρεθω να το γραφω , θα γινω κουρατσικος ισως και να φτιαξω και 100 ιδια σχολια μονο και μονο επειδη μπαινουν συνεχεια καινουργιοι και διαβαζουν το νημα μα και το forum .

δεν ειμαι σπασ@ρχιδας απλα σας νιωθω σαν να ειμαι εγω .

PAYPALL ΛΕΜΕ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!

ΑΚΟΜΑ ΡΩΤΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

2019 σε λιγο 2020 PAYPALL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, Kig24 είπε

Παιδιά παρηγγειλα απο το συγκεκριμένο σάιτ οταν εμφανίστηκε στο σκρουτζ. Η τελευταία επικοινωνία μ ηταν την Δευτέρα και μ ειπαν οτι βρισκόμαστε στην 11η ημέρα εργάσιμη. Μου ειχαν απαντήσει και στο εμαιλ και οτι θα παραδοθεί στο προβλεπόμενο διάστημα. Αλλες φορες που είχα δοκιμάσει σαββατο να τους καλέσω δεν το σήκωναν. Υπάρχει περίπτωση απλα να έχουν φόρτο εργασίας και επειδη περιμεναμε ολοι τια παραγγελίες μας τωρα να έχει επικρατήσει αυτος ο πανικός; μια αισιόδοξη λύση για όλους εμάς που μαλλον  χάσαμε τα χρήματα μας δεν ξερω αληθεια τι να υποθέσω 

Να πας να κανεις καταγγελία. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Kig24 είπε

Υπάρχει περίπτωση απλα να έχουν φόρτο εργασίας και επειδη περιμεναμε ολοι τια παραγγελίες μας τωρα να έχει επικρατήσει αυτος ο πανικός; 

Λες;

Αν συμβεί κάτι τέτοιο την έχω πατήσει καθώς έχω κάνει αίτηση αμφισβήτησης και θα χάσω την ευκαιρία να πάρω το τηλέφωνο, και κυρίως

ΤΟ ΔΩΡΕΆΝ ΤΖΑΜΑΚΙ😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, georgerapp είπε

θα σπασω τα δαχτυλα μου πανω στα πληκτρα paypall , δε θα βαρεθω να το γραφω , θα γινω κουρατσικος ισως και να φτιαξω και 100 ιδια σχολια μονο και μονο επειδη μπαινουν συνεχεια καινουργιοι και διαβαζουν το νημα μα και το forum .

δεν ειμαι σπασ@ρχιδας απλα σας νιωθω σαν να ειμαι εγω .

PAYPALL ΛΕΜΕ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!

ΑΚΟΜΑ ΡΩΤΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

2019 σε λιγο 2020 PAYPALL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι και paypal εννοείται φυσικά, μέχρι στιγμής την χρησιμοποιώ μόνο για αγορές από εξωτερικό. Για εντός Ελλάδας ότι θέμα έτυχε να μου προκύψει με την τράπεζα λυνόταν άμεσα το θέμα σε περίπτωση που το κατάστημα δεν συνεργαζόταν. Αλλά αν κλείσει ο λογαριασμός του πωλητή από τον ίδιο εκεί το πράγμα δυσκολεύει λίγο αλλά πιστεύω πως πάλι παίρνεις τα λεφτά σου πίσω. Με Paypal βέβαια παίρνεις άμεσα τα λεφτά σου πίσω, αν όμως ο λογαριασμός είναι εξίσου κλειστός εκεί δεν ξέρω αν και η Paypal ακολουθεί την ίδια διαδικασία με την τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι κανεις με το εξωτερικο το ιδιο και με εδω , ουτε αντικαταβολη.

paypall και βιντεο στο unboxing , στην στραβη κατευθειαν ανοιγεις case στο paypall και μετα μιλας με το μαγαζι .

ηρθε ο καιρος να γινουμε λιγο σκληροι με τα κατακαθια ραγιαδες .

χωρια οτι μαγαζι με paypall κατευθειαν δειχνει εαν σεβας στον εαυτο του και ας το ανταμειψουμε με την προτιμηση μας .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, georgerapp είπε

οτι κανεις με το εξωτερικο το ιδιο και με εδω , ουτε αντικαταβολη.

paypall και βιντεο στο unboxing , στην στραβη κατευθειαν ανοιγεις case στο paypall και μετα μιλας με το μαγαζι .

ηρθε ο καιρος να γινουμε λιγο σκληροι με τα κατακαθια ραγιαδες .

χωρια οτι μαγαζι με paypall κατευθειαν δειχνει εαν σεβας στον εαυτο του και ας το ανταμειψουμε με την προτιμηση μας .

Στην Ελλάδα όμως νομίζω πως δεν είναι πολλοί αυτοί που μπορείς να τους πληρώσεις μέσω paypal. Αλλά πέρα από αυτό, αν ο λογαριασμός κλείσει όπως ανέφερα πριν, η paypal δε νομίζω να βάλει τα λεφτά από την τσέπη της για να σου επιστραφούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fivos76 είπε

Αγαπητέ φίλε έχω λογαριασμό εδώ και 3 χρόνια στο φόρουμ και πάντοτε σε διαβάζω. Προσωπικά δεν έχεις δίκιο. Και προφανώς δεν αναφέρομαι σε εσενα

Εχεις λογαριασμο εδω και 3χρονια αλλα χωρις καποια συμμετοχη στο forum,αρα δεν μου λεει κατι αυτο.

Περαν τουτου σε τι ακριβως δεν εχω δικιο?

Οτι τα λεγαμε αυτα τον προηγουμενο μηνα για το συγκεκριμενο καταστημα?

Μεχρι και ειδικη ενοτητα για να ρωταει κοσμος για τα διαφορα σκρουτζομαγαζα υπαρχει 

Ολες αυτες οι απατες και στις αγγελιες και με τα ακυρα καταστηματα σε bestprice/skroutz απο τις τιμες χωμα ξεκινανε.

Δηλαδη ρε παιδια οταν μου εχει το εν λογω καταστημα που ειπατε 1000ευρω το Iphone Pro max την ιδια στιγμη που σε ολη την Ευρωπη εχει 260ευρω πανω,ε δεν θελει και πολυ να πεις οτι κατι δεν παει καλα. Απο ποιον προμηθευτη θα το βρει ο αλλος τοσο φθηνα οταν σε ολο τον κοσμο πωλειται ακριβοτερα?Ουτε καν αν αγορασεις χωρις ΦΠΑ δεν εβγαινε τοσο φθηνα.

Αλλα το ζητουμενο καθε φορα αυτο ειναι,οτι πρεπει να κανεις ερευνα αγορας και να το ψαξεις και να μην πας στα τυφλα.

Το ιδιο ισχυει και για τις αξιολογησεις στο skroutz οπως και για τις διαφορες αγγελιες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω θα τα βαλει κανονικα ως μεσολαβητης και εγγυητης .

και εχουν αρχισει τα μαγαζια και το βαζουν κανονικα , δεν εχω πετυχει καποιον να μην εχει απο αυτα που επιλεξα ποτε κατι να αγορασω.

καιρος να βγουν απο την στρουγκα οι γραικυλοι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/12/2019 στις 3:16 ΜΜ, fivosdi είπε

Πόσοι είμαστε συνολικά ρε παιδιά. Ας βρεθούμε όλοι και ας κάνουμε ΟΜΑΔΙΚΗ καταγγελία να τελειώνουμε. Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα. Τα λεφτά σίγουρα τα έχουμε χάσει αλλά υπάρχουν πολύ ελάχιστες πιθανότητες να επιστραφούν αν το κυνηγήσουμε.

Σαν άτομο υπάρχει; Στην αστυνομία μου είπαν πως οι απάτες συνήθως γίνονται με πρόπωπα διαχειριστές άνω των 70 ετών που δεν έχουν να χάσουν τίποτα... Δεν ξέρω τι πληροφορίες έχετε οι τριγύρω, πάει για κανόνι σίγουρα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kostpap είπε

Λες;

Αν συμβεί κάτι τέτοιο την έχω πατήσει καθώς έχω κάνει αίτηση αμφισβήτησης και θα χάσω την ευκαιρία να πάρω το τηλέφωνο, και κυρίως

ΤΟ ΔΩΡΕΆΝ ΤΖΑΜΑΚΙ😂

Πέθανα...ότι γελάμε με τα χάλια μας...😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Στην Ελλάδα όμως νομίζω πως δεν είναι πολλοί αυτοί που μπορείς να τους πληρώσεις μέσω paypal. Αλλά πέρα από αυτό, αν ο λογαριασμός κλείσει όπως ανέφερα πριν, η paypal δε νομίζω να βάλει τα λεφτά από την τσέπη της για να σου επιστραφούν.

Νομίζω ότι η PayPal εμφανίζει μεν την συναλλαγή στον έμπορο μόλις πληρώνεις, αλλά το ποσό είναι διαθέσιμο προς ανάληψη μετά από κάποιο διάστημα, γι'αυτό και δίνει δυνατότητα αμφισβήτησης συναλλαγής 180 ημέρες. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με τις πιστωτικές κάρτες αλλά εκεί ο χρόνος εκκαθάρισης των συναλλαγών είναι συνήθως λίγες ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kig24 είπε

Μπορειτε να μου πείτε ακριβως τη διαδικασία;

Πας στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σουκαι ζητάς να κάνεις καταγγελία στο συγκεκριμένο site στο οποίο αναγράφονται τα στοιχεία αυτούνου του γελοίου και εκείνοι στέλνουν το χαρτί που υπογράφεις στο τμήμα της Ελευσίνας διότι ο "κυριος" με τις καταγγελίες μας έχει δημιουργήσει τόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...