Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vali είπε

Νομίζω ότι η PayPal εμφανίζει μεν την συναλλαγή στον έμπορο μόλις πληρώνεις, αλλά το ποσό είναι διαθέσιμο προς ανάληψη μετά από κάποιο διάστημα, γι'αυτό και δίνει δυνατότητα αμφισβήτησης συναλλαγής 180 ημέρες. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με τις πιστωτικές κάρτες αλλά εκεί ο χρόνος εκκαθάρισης των συναλλαγών είναι συνήθως λίγες ημέρες.

Διαθέσιμο για να κάνει ανάληψη η Paypal? Αν έχει κλείσει ο λογαριασμός πως θα γίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, alexnen2019 είπε

ti ginetaoi grapsame 17 selides se ti apotelesma ftasame?

wgo ekana katayhesi metriton re paidia ti kano ? 

i trapeza kanei tipota ? kapios na mou pei????????

Προσωπικά πλήρωσα μέσω πιστωτικής Πειραιώς. Έκανα αίτηση αμφισβήτησης την Πέμπτη. Από την τράπεζα μου είπαν πως θα χρειαστεί το αργότερο 60 μέρες για να τελειώσει η διαδικασία αμφισβήτησης. 
Μέχρι τότε, αναμονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Kig24 είπε

Μπορειτε να μου πείτε ακριβως τη διαδικασία;

Θα πας στο τμήμα ασφαλείας της περιοχής σου θα ζητήσεις να κανεις καταγγελία το συγκεκριμένο κατάστημα. Θα σε ρωτήσουν τι και πως και θα τους πεις την ιστορία. Πιθανόν να σου ζητήσουν κ καποια απόδειξη ότι πλήρωσες. Δεν ειναι κατι δύσκολο. Να πας όπως δηποτε. 

28 λεπτά πριν, alexnen2019 είπε

ti ginetaoi grapsame 17 selides se ti apotelesma ftasame?

wgo ekana katayhesi metriton re paidia ti kano ? 

i trapeza kanei tipota ? kapios na mou pei????????

Άκυρωση εμβάσματος κ ότι βγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Διαθέσιμο για να κάνει ανάληψη η Paypal? Αν έχει κλείσει ο λογαριασμός πως θα γίνει αυτό?

Όταν πληρώνεις μέσω PayPal δεν πιστώνεται κάποιος τραπεζικός λογαριασμός του εμπόρου, αλλά ο PayPal λογαριασμός του. Τα χρήματα που πήρε από την πώληση δεν είναι άμεσα διαθέσιμα προς ανάληψη ή μεταφορά σε κάποιον τραπεζικό του λογαριασμό. Μετά από κάποιο διάστημα, που διαφέρει ανάλογα με το μέγεθος του κάθε πωλητή, απελευθερώνεται το ποσό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgerapp είπε

θα σπασω τα δαχτυλα μου πανω στα πληκτρα paypall , δε θα βαρεθω να το γραφω , θα γινω κουρατσικος ισως και να φτιαξω και 100 ιδια σχολια μονο και μονο επειδη μπαινουν συνεχεια καινουργιοι και διαβαζουν το νημα μα και το forum .

δεν ειμαι σπασ@ρχιδας απλα σας νιωθω σαν να ειμαι εγω .

PAYPALL ΛΕΜΕ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!

ΑΚΟΜΑ ΡΩΤΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

2019 σε λιγο 2020 PAYPALL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχεις δει τι προμήθεια έχει το paypal για τον έμπορο σε κάθε transaction? καλό, χρυσό αλλά αν δεν υπάρχει κάποια ειδική συμφωνία είναι ασύμφορο. Δεν είναι τυχαίο που το έχουν ως τρόπο πληρωμής ελάχιστα ελληνικά μαγαζιά. Το βασικό είναι να γίνεται πολύ καλύτερο KYC από τις τράπεζες/fintech έτσι ώστε να διασφαλίζεται όσο γίνεται ο πελάτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vali είπε

Όταν πληρώνεις μέσω PayPal δεν πιστώνεται κάποιος τραπεζικός λογαριασμός του εμπόρου, αλλά ο PayPal λογαριασμός του. Τα χρήματα που πήρε από την πώληση δεν είναι άμεσα διαθέσιμα προς ανάληψη ή μεταφορά σε κάποιον τραπεζικό του λογαριασμό. Μετά από κάποιο διάστημα, που διαφέρει ανάλογα με το μέγεθος του κάθε πωλητή, απελευθερώνεται το ποσό.

Με κάλυψες 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

 

πριν λιγο έψαχνα για ενα p30 lite. κοιταξα στο ιστορικο του skroutz και ειδα το μαγαζι αυτο. μπηκα στην σελίδα και τσεκαρα τιμες. επισης ειδα οτι δεν υπαρχει στο σκρουτζ. σκέφτηκα να περάσω απο εκει (δεν σκοπευα να παραγγείλω χωρις να το δω απο κοντα). 2 ώρες μετα βλέπω αυτο εδω το θέμα! δεν ειχα ιδεα!! Στο ιστορικο έχουν κρατησει ακόμη το ονομα του απατεώνα! Δεν ξερω αν θα μπορούσα να κάνω αγορά η θα την ακύρωνε η τράπεζα αλλα θα έπρεπε ήδη να έχει αφαιρεθεί απο το σκρουτζ γιατι δίνει και λάθος εικονα για τις τιμές των προιόντων. Ουτε αυτο δεν έκαναν! Πρέπει να τσέπωσαν πανω απο 100κ σε μία μέρα και ναι, πιστευω το σκρουτζ έχει μερίδιο ευθύνης. Αυτο βέβαια θα το αποφανθεί δικαστηριο το οποίο ελπίζω να γίνει αλλα κάνοντας μια υπόθεση σχετικα με το ποιοι κρύβονται πίσω απο την απάτη δεν θα περίμενα να γίνει κάτι. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

:o

πριν λιγο έψαχνα για ενα p30 lite. κοιταξα στο ιστορικο του skroutz και ειδα το μαγαζι αυτο. μπηκα στην σελίδα και τσεκαρα τιμες. επισης ειδα οτι δεν υπαρχει στο σκρουτζ. σκέφτηκα να περάσω απο εκει (δεν σκοπευα να παραγγείλω χωρις να το δω απο κοντα). 2 ώρες μετα βλέπω αυτο εδω το θέμα! δεν ειχα ιδεα!! Στο ιστορικο έχουν κρατησει ακόμη το ονομα του απατεώνα! Δεν ξερω αν θα μπορούσα να κάνω αγορά η θα την ακύρωνε η τράπεζα αλλα θα έπρεπε ήδη να έχει αφαιρεθεί απο το σκρουτζ γιατι δίνει και λάθος εικονα για τις τιμές των προιόντων. Ουτε αυτο δεν έκαναν! Πρέπει να τσέπωσαν πανω απο 100κ σε μία μέρα και ναι, πιστευω το σκρουτζ έχει μερίδιο ευθύνης. Αυτο βέβαια θα το αποφανθεί δικαστηριο το οποίο ελπίζω να γίνει αλλα κάνοντας μια υπόθεση σχετικα με το ποιοι κρύβονται πίσω απο την απάτη δεν θα περίμενα να γίνει κάτι. 

Aυτή την στιγμή (0020 ωρα Ελλάδας ) δεν ανοίγει η σελίδα. 

This site can’t be reached

www.a-mobiles.gr’s server IP address could not be found.

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Edit μετα απο λίγο άνοιξε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να ναι και αυτοί...Θα βαρέσω τηλεφωνακια αύριο αν και ξέρω ήδη πως  δεν θα το σηκώσουν...μου αρέσει  που έχουν και 2 κινητά τηλέφωνα σε περίπτωση  που το τηλεφωνικό κέντρο δεν λειτουργεί και είναι απενεργοποιημένα  και αυτά. Θα πάει κάνεις από εκεί αύριο να δει αν είναι κανεις; εγώ εάν προλάβω μπορεί να περάσω το μεσημέρι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, loukaspv είπε

Ότι να ναι και αυτοί...Θα βαρέσω τηλεφωνακια αύριο αν και ξέρω ήδη πως  δεν θα το σηκώσουν...μου αρέσει  που έχουν και 2 κινητά τηλέφωνα σε περίπτωση  που το τηλεφωνικό κέντρο δεν λειτουργεί και είναι απενεργοποιημένα  και αυτά. Θα πάει κάνεις από εκεί αύριο να δει αν είναι κανεις; εγώ εάν προλάβω μπορεί να περάσω το μεσημέρι  

πραγματικά πιστευεις οτι θα βρεις κάποιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση εγω που πληρωσα μετρητα σε τραπεζα σε υπαλληλο με χαρτι καταθεσης τραπεζης η τραπεζα κανει τιποτα να τα παρει πισω τα χρηματα η οχι??

οποιοσ ξερει ασ μου πει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Απο που να τα πάρει τα λεφτά;Πέταξαν!!!

ρε φιλε γιατι εισαι τοσο αρνητικοσ μια ερωτηση εκανα παλι με ειρωνεια εδω μεσα ??? αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω μπαινετε μεσα μερικοι εδω μονο και μονο να φαινεστε εξυπνοι και καλα -εγω μια ερωτηση εκανα -εσυ πουλας  πνευμα -δηλαδη μασ δειχνεις οτι εσυ εισαι ο εξυπνοσ και εμεις οι μ......ες-ειπα εκανα καταθεση μετρητων σε υπαλληλο στην τραπεζα υπαρχει περιπτωση να γινει τιποτα? εσυ ερχεσαι και πουλασ πνευμα εδω μεσα ντροπη σου

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...