Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, alexnen2019 είπε

παιδια μια ερωτηση εγω που πληρωσα μετρητα σε τραπεζα σε υπαλληλο με χαρτι καταθεσης τραπεζης η τραπεζα κανει τιποτα να τα παρει πισω τα χρηματα η οχι??

οποιοσ ξερει ασ μου πει 

Αυτό μόνο η τράπεζα που έκανες την κατάθεση μπορεί να σου το πει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ας μπω κι εγω στη λιστα με τους εξαπατημενους. Αυριο κι εγω θα ξεκινησω με την τραπεζα και μετα στο τμημα για καταγγελια. Ισως εχει αναφερθει καπου ηδη αλλα επειδη τα μηνυματα ειναι παρα πολλα και ισως δεν προσεξα, θα γινει καποια προσπαθεια για ομαδικη καταγγελια;

Ευχαριστω και.. μακαρι να βγαλουμε ακρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, alexnen2019 είπε

ρε φιλε γιατι εισαι τοσο αρνητικοσ μια ερωτηση εκανα παλι με ειρωνεια εδω μεσα ??? αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω μπαινετε μεσα μερικοι εδω μονο και μονο να φαινεστε εξυπνοι και καλα -εγω μια ερωτηση εκανα -εσυ πουλας  πνευμα -δηλαδη μασ δειχνεις οτι εσυ εισαι ο εξυπνοσ και εμεις οι μ......ες-ειπα εκανα καταθεση μετρητων σε υπαλληλο στην τραπεζα υπαρχει περιπτωση να γινει τιποτα? εσυ ερχεσαι και πουλασ πνευμα εδω μεσα ντροπη σου

Αν δεν καταλαβαίνεις ούτε τα βασικά σε μια κατάθεση τότε νομίζεις ότι σε ειρωνεύονται. Καταθεσες στον λογαριασμό του; Λες να τα έχει αφήσει εκεί για να τα πάρεις πίσω; Που και να γινόταν  με ποια δικαιολογία θα το έκανε η τράπεζα; Έχεις απόφαση δικαστηρίου για δέσμευση λογαριασμού;Έκανε λάθος κατάθεση η τράπεζα ενώ έπρεπε να τα βάλει αλλού; Μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται.  

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, eiliak97 είπε

Η εν γένει συμπεριφορά του Skrouz είναι απαράδεκτη. 1ον δεν έχει ένα τηλέφωνο για να μπορεί κάποιος να επικοινωνήσει άμεσα. 2ον δεν έχει ένα φορουμ για να μπορουν να συζητάνε οι καταναλωτές και να επισημαίνουν αυτά τα προβλήματα. Αυτή εδώ η συζήτηση έπρεπε να γίνεται στο Skrouz.

Ειδικά για την περίπτωση a-mobiles, από την πρώτη μέρα που διαπίστωσα ότι δεν απαντούσαν στα τηλέφωνα μπήκα στις κριτικές του καταστήματος (η σελίδα του καταστήματος ΥΠΗΡΧΕ στις 12/12/19) και έκανα την καταγγελία.

Ιδου η απαντηση που μου έδωσαν στο mail: <<H αξιολόγησή σου για το κατάστημα `A-mobiles` είναι υπό έγκριση - Οι διαχειριστές του Skroutz θα εξετάσουν αν η αξιολόγησή σου πληροί τους όρους χρήσης του Skroutz. Επειδή η αξιολόγησή σου είναι αρνητική θα προωθηθεί στο κατάστημα για να δώσει την απάντησή του μέσα σε διάστημα 10 ημερών. Η αξιολόγησή σου θα δημοσιευτεί μετά την παρέλευση των 10 ημερών ανεξάρτητα της τοποθέτησης του καταστήματος. Εφόσον το κατάστημα τοποθετηθεί στην αρνητική αξιολόγηση, έχεις την δυνατότητα να αξιολογήσεις>>  Εγώ βαράω συναγερμό για να μην την πάθουν άλλοι κι ο Skrouz αφενός λέει ότι σε 10 μερες θα δούμε τι έχει γίνει και αφετέρου (ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ) κατεβαζει τη σελιδα με τις κριτικές για να μην ενημερωθούν και να προστατευτούν οι υποψήφιοι πελάτες.  

Σχετικά με την ομαδική αγωγή έχω να προτείνω το εξής.  Αν κάποιος από τους παθόντες διαμένει στην Αθήνα, να βρει έναν δικηγόρο που θέλει να αναλάβει την υπόθεση, να μας δώσει τα στοιχεία του δικηγόρου και οι όλοι όσοι θέλουν να συμετάσχουν να επικοινωνήσουν με τον συγκεκριμένο δικηγόρο.  Αν μαζευτούμε πολλοί προφανώς τα έξοδα θα είναι λιγότερα.

Νομίζω επίσης ότι το θέμα πρέπει να πάρει δημοσιότητα στα μεγάλα ΜΜΕ.  Ενας τρόπος για να τους τσιγκλίσουμε ώστε να ασχοληθούν με το θέμα, είναι να αρχίσουμε να τους βομβαρδίζουμε με mail επισυνάπτοντας το παρόν link 

Μόλις τώρα έστειλα αυτό το κείμενο στον Skai. Αν κάνουμε το ίδιο συνεχώς σε όλα τα κανάλια νομίζω οτι θα ασχοληθούν. 

Αυτές τις μέρες αποκαλύφθηκε μια μεγάλη απάτη από συγκεριμένο κατάστημα ηλεκρονικών πωλήσεων με θύματα πολούς καταναλωτές και το θέμα δυστυχώς δεν έχει αναδειχθεί από τα μεγάλα ΜΜΕ . Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επισκευτείτε το παρακάτω link https://www.insomnia.gr/forums/topic/726093-a-mobilesgr/page/11/?tab=comments#comment-57604651

Πηγή: https://www.skai.gr/contact
Follow us: @skaigr on Twitter | skaigr on Facebook | @skaigr on Instagram

παντως αν θέλετε να έχετε ελπίδες να γινει κάτι προσωπικά προτείνω να κινηθείτε και κατα του σκρούτζ. Δεν θέλει σιγουρα να λερώσει το ονομα του για τον καθε απατεώνα οπότε μάλλον θα σας βοηθήσει. Η κίνηση του @eiliak97 να δημοσιοποιήσει το θέμα ειναι πολύ σωστη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά λυπάμαι που εν έτη 2020 σύντομα , υπάρχουν ακόμα άτομα που κοιτάνε την εξαπάτηση .

Επίσης λυπούμαι για άτομα που ενθουσιάζονται με το παραμικρό χωρισ να το ελέγξουν και προπληρωνουν ένα προϊόν από μαγαζί με πολύ λίγες αξιολογήσεις και αυτές αρνητικες.

Κύριοι, λεφτά δίνετε εν έτη κρισης, όχι στραγάλια.. 

Πάντα μα πάντα έρευνα αγοράς... Μπορεί με 10 ευρώ πάνω να περνάτε το ίδιο προϊόν από άλλο πιο έμπιστο κατάστημα ... 

Πόσοι απατεώνες πρέπει να υπάρξουν ακόμα για να γίνετε πιο προσεκτικοί ;;

Δεν αντιλέγω και εγώ την έχω πατήσει ευτυχώς με πολύ μικρό κόστος 110 ευρώ και πριν χρόνια .

Υπάρχει και η φράση, το φθηνό το χρυσοπληρωνεις

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, panosk0 είπε

Αρχικά λυπάμαι που εν έτη 2020 σύντομα , υπάρχουν ακόμα άτομα που κοιτάνε την εξαπάτηση .

Επίσης λυπούμαι για άτομα που ενθουσιάζονται με το παραμικρό χωρισ να το ελέγξουν και προπληρωνουν ένα προϊόν από μαγαζί με πολύ λίγες αξιολογήσεις και αυτές αρνητικες.

Κύριοι, λεφτά δίνετε εν έτη κρισης, όχι στραγάλια.. 

Πάντα μα πάντα έρευνα αγοράς... Μπορεί με 10 ευρώ πάνω να περνάτε το ίδιο προϊόν από άλλο πιο έμπιστο κατάστημα ... 

Πόσοι απατεώνες πρέπει να υπάρξουν ακόμα για να γίνετε πιο προσεκτικοί ;;

Δεν αντιλέγω και εγώ την έχω πατήσει ευτυχώς με πολύ μικρό κόστος 110 ευρώ και πριν χρόνια .

Υπάρχει και η φράση, το φθηνό το χρυσοπληρωνεις

Δεν λες λίγες αξιολογήσεις, ούτε και αρνητικές.

Στο skroutz είχε πολύ καλές κριτικές.

24 Θετικές και μόλις 7 αρνητικές.

Οι δε αρνητικές στην πλειονότητα αφορούσαν την αγορά κινητού με αποφορολογηση, κριτικές για τον λόγο αυτό (την αφορολόγητη) υπάρχουν και σε άλλα πάρα πολλά καταστήματα πελάτες της skroutz.

https://mega.nz/#!EVoHAKhL!myLaSX4ziqv2g1cLod9wyrNFe3E14eLdFk8LBdIO9Po

 

https://mega.nz/#!wVxXjK4Q!a9GNj9o4om4lA1aBt0riZB0qMR06PU1QTFFmL_0fJyU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά που λέτε και κρατάτε για το σκουτζ δεν έχουν καμία αξία αν δεν προβείτε σε  νομικές οδούς. 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, εποικοδομητική η μέχρι τωρα συζήτηση, αλλά πρέπει να αναλάβουμε δράση. Η υπόθεση έχει δυο διαστάσεις την ποινική που αφορά τις αρχές (αστυνομία εισαγγελέα) και την αστική που αφορά τα χρήματα μας. Στο αστικό κομμάτι θα πρέπει να βρούμε έναν δικηγόρο και πρότεινα ήδη να βρεθεί κάποιος Αθηναίος να το οργανώσει. Όσον αφορά το ποινικό μην περιμένετε να κινητοποιηθούν οι αρχές αν δεν υπάρχει πίεση. Ισχυρή πίεση θα υπάρξει αν οι καταγγελίες είναι πολλές και Κύριως αν δοθεί δημοσιότητα. Βομβαρδιστε με mail τα κανάλια! Το αδίκημα που έχουν διαπράξει είναι σοβαρό και αφορά τη δίωξη ηλεκτρονικού και οικονομικού εγκλήματος. Αυτοί έχουν τα μεσα να τους ταυτοποιήσουν αλλά προφανώς θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, loukaspv είπε

Ότι να ναι και αυτοί...Θα βαρέσω τηλεφωνακια αύριο αν και ξέρω ήδη πως  δεν θα το σηκώσουν...μου αρέσει  που έχουν και 2 κινητά τηλέφωνα σε περίπτωση  που το τηλεφωνικό κέντρο δεν λειτουργεί και είναι απενεργοποιημένα  και αυτά. Θα πάει κάνεις από εκεί αύριο να δει αν είναι κανεις; εγώ εάν προλάβω μπορεί να περάσω το μεσημέρι  

Δεν υπάρχει κανένα μαγαζί εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CAVEMANSP είπε

Από ότι μου είπε ένας φίλος είδε στης ειδήσεις του έπιασαν.... Ήταν από Θεσσαλονίκη τα παιδάκια 

Ονόματα και λινκ μην τα λες έτσι αυτά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, gothakos είπε

Ονόματα και λινκ μην τα λες έτσι αυτά 

Δεν κατάλαβα, υπάρχει κανένα? πρόβλημα απλά αναφέρω τη άκουσα σήμερα το πρωί

Επεξ/σία από CAVEMANSP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CAVEMANSP είπε

Δεν κατάλαβα, υπάρχει κανένα? πρόβλημα απλά αναφέρω τη άκουσα σήμερα το πρωί

Όχι ρε φίλε εννοείται πως δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά αν άκουσες κάτι τέτοιο ρωτά να δούμε και εμείς ποιοι είναι μπας και βρούμε το δίκιο μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο θέμα Το συζητάγαμε σήμερα το πρωί στη δουλειά και ένας άσχετος με κινητά μου είπε ότι είδε στις ειδήσεις. μία καλοστημένη απάτη με κινητά τηλέφωνα και όταν πήγαν οι δημοσιογράφοι έξω από το κατάστημα υπήρχαν αρκετοί καταναλωτές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CAVEMANSP είπε

Από ότι μου είπε ένας φίλος είδε στης ειδήσεις του έπιασαν.... Ήταν από Θεσσαλονίκη τα παιδάκια 

Ρε φίλε μας πετάς την βόμβα και μας αφήνεις έτσι; στείλε περισσότερα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...