Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, BladeRunner είπε

Το έχω στείλει ήδη screenshot σε φίλους. Κρίμα

Γενικά από ουβέντες που έκανα με ανθρώπους της δίωξης εγκλήματος μου ανέφεραν πως μάλλον είναι απάτη γιατί δεν βρίσκουν τίποτα στοιχεία γι'αυτόν. Συνεπώς ότι είναι να γίνει ας γίνει από εδώ και στο εξής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα η τράπεζα Πειραιώς προχώρησε σήμερα το απόγευμα σε απενεργοποίηση της χρεωστικής μου κάρτας γιατί όπως είπαν  έχουν υποκλαπή τα στοιχεία της. Σε ερώτησή μου αν αυτό έχει να κάνει με τη συναλλαγή μου με το a-mobiles, για την οποία έχω ήδη από την Παρασκευή προχωρήσει σε αμφισβήτηση,  δεν μπορούσαν να μου απαντήσουν. Είπαν πιθανόν.  Συνέβη σε κάποιον κάτι παρόμοιο?

Επεξ/σία από dsxls
λαθος
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dsxls είπε

Εμένα η τράπεζα Πειραιώς προχώρησε σήμερα το απόγευμα σε απενεργοποίηση της χρεωστικής μου κάρτας γιατί όπως είπαν  έχουν υποκλαπή τα στοιχεία της. Σε ερώτησή μου αν αυτό έχει να κάνει με τη συναλλαγή μου με το a-mobiles, για την οποία έχω ήδη από την Παρασκευή προχωρήσει σε αμφισβήτηση,  δεν μπορούσαν να μου απαντήσουν. Είπαν πιθανόν.  Συνέβη σε κάποιον κάτι παρόμοιο?

Τι λες ρε φίλε τωρα???? 

Θα αρχίσουν να μοιράζουν και ccv στο dark web? Απίστευτοι απατεωνες. 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BladeRunner είπε

Τι λες ρε φίλε τωρα???? 

Θα αρχίσουν να μοιράζουν και ccv στο dark web? Απίστευτοι απατεωνες. 

Εγω που έκανα κατάθεση μέσω winbank κυνδινευω; Ειλικρινά θα φρικάρω με αυτα π διαβάζω εδω μεσα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαζα σε κάποιον ότι είχε πάει στην τράπεζα να κάνει κατάθεση και ο υπάλληλος της τράπεζας του είχε πει ότι ο λογαριασμός είναι φουλ από τη μεριά της τράπεζας δεν πρέπει να υπάρχει ένας ελεγκτικός μηχανισμός. Δεν θα έπρεπε να το ‘χει ένας έλεγχος για αυτές τις κινήσεις μήπως είναι ύποπτες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, blanchet_parisi είπε

Διάβαζα σε κάποιον ότι είχε πάει στην τράπεζα να κάνει κατάθεση και ο υπάλληλος της τράπεζας του είχε πει ότι ο λογαριασμός είναι φουλ από τη μεριά της τράπεζας δεν πρέπει να υπάρχει ένας ελεγκτικός μηχανισμός. Δεν θα έπρεπε να το ‘χει ένας έλεγχος για αυτές τις κινήσεις μήπως είναι ύποπτες .

Μα δεν γινεται να φουλάρει ένας λογαριασμός 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PopiAlba είπε

Εγω που έκανα κατάθεση μέσω winbank κυνδινευω; Ειλικρινά θα φρικάρω με αυτα π διαβάζω εδω μεσα !!!!

Μακάρι όχι.Αλλά αν την υποκλοπή στοιχείων την έκαναν αυτοί...τότε μάλλον έχουμε μεγάλο πρόβλημα...Θα πάω αύριο στην τράπεζα και θα ζητήσω λεπτομέρειες. Τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν έχω κάποια ενημέρωση στο Winbank για κάποια συναλλαγή που δεν πραγματοποίησα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, dsxls είπε

Εμένα η τράπεζα Πειραιώς προχώρησε σήμερα το απόγευμα σε απενεργοποίηση της χρεωστικής μου κάρτας γιατί όπως είπαν  έχουν υποκλαπή τα στοιχεία της. Σε ερώτησή μου αν αυτό έχει να κάνει με τη συναλλαγή μου με το a-mobiles, για την οποία έχω ήδη από την Παρασκευή προχωρήσει σε αμφισβήτηση,  δεν μπορούσαν να μου απαντήσουν. Είπαν πιθανόν.  Συνέβη σε κάποιον κάτι παρόμοιο?

Πως ξέρει το μαγαζί τα στοιχεία της κάρτας αφού η συναλλαγή γίνεται σε περιβάλλον της τράπεζας;Εκτός αν τους έδωσες τα στοιχεία για πχ τηλεφωνική χρέωση σε pos.

Για να βάζετε το μυαλό να δουλευει πριν το ανάθεμα γιατι γράφονται ιστορίες για αγρίους.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα μίλησα με το τμήμα ασφαλείας της Πειραιώς και μου είπαν τα εξής :

1.οταν κανουμε συναλλαγή με visa ,mastercard και αποδεδειγμένα υπάρχει απάτη  μας αποζημιώνει η visa ή mastercard.

2.οταν έχουμε κατάθεση σε λογαριασμό περνούμε τα λεφτά μας μέσω δικαστηρίου 

3.Δεν παραγγέλνουμε πότε με αντικαταβολή ,γιατί εμπλέκεται και η courier και δε βγάζουμε άκρη .

Επεξ/σία από licitrop
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, licitrop είπε

 

3.Δεν παραγγέλνουμε πότε με αντικαταβολή ,γιατί εμπλέκεται και η courier και δε βγάζουμε άκρη .

Γιατί;Αν δεν παραλάβεις δεν πληρώνεις.Πως κινδυνευεις να χάσεις τα λεφτά σου έτσι;Μιλάμε για αυτή τη περίπτωση πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Γιατί;Αν δεν παραλάβεις δεν πληρώνεις.Πως κινδυνευεις να χάσεις τα λεφτά σου έτσι;Μιλάμε για αυτή τη περίπτωση πάντα. 

Γιατί πληρώνεις κινητό και παίρνεις φουλαρι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καθησα και διαβασα και τις 26 σελιδες, πραγματικα χρειαζεται κουραγιο, ψυχραιμια και μακαρι ολα τα παιδια που την πατησαν απο τον απατεωνα να βγαλουν ακρη, θελω να σταθω σε ενα σημειο που μου εκανε εντυπωση οσο αναφορα την τραπεζα που ανεφερε παρα πισω ενα παλικαρι, πως γινεται να φουλαρει ενας τραπεζικος λογαριασμος και πως ενας υπαλληλος της τραπεζας δινει σε καποιον τριτο προσωπικα στοιχεια για καποιον λογαριασμο... η κομπινα φενεται οτι ηταν παρα πολυ καλα στημενη και ο αλητης αυτος εξαφανισμενος, βασικα δεν ειναι ενας στο κολπο αλλα αρκετοι, γιατι τετοια κομπινα θελει και αλλους στο κολπο.. Λεει ενα παλικαρι λιγο ποιο πανω οτι δεν παραγγελνουμε ποτε αντικαταβολη? Θελω να ρωτησω γιατι απλα.. πιστευω οτι ειναι ο ασφαλεστερος τροπος κατα προσωπικη μου αποψη, ανοιγεις και μπροστα στον κουριερ το δεμα και αν δεν ειναι αυτο που θες το γυριζεις πισω με τα λεφτα να παραμενουν στην τσεπη σου. 

10 λεπτά πριν, licitrop είπε

Γιατί πληρώνεις κινητό και παίρνεις φουλαρι!

πρεπει να εχω παραγγειλει με αντικαταβολη πανω απο 300 φορες, ολες μα ολες τις φορες το δεμα  το ανοιγω μπροστα του. 

Επεξ/σία από cupra20vt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, licitrop είπε

Γιατί πληρώνεις κινητό και παίρνεις φουλαρι!

Μα εδώ δεν έγινε ούτε τέτοια αποστολή.Ασε που μπορείς να απαιτείς να ανοιχτεί το δέμα πριν πληρώσεις.Αν είναι σωστό το μαγαζί δεν θα έχει αντίρρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Μα εδώ δεν έγινε ούτε τέτοια αποστολή.Ασε που μπορείς να απαιτείς να ανοιχτεί το δέμα πριν πληρώσεις.Αν είναι σωστό το μαγαζί δεν θα έχει αντίρρηση. 

Αν μπορείς να το ανοίξεις πριν το πληρώσεις ,ναι οκ ....Για αυτό είμαστε τυχεροί ,διότι δε μας έστειλε κανένα φουλαρι και μετά έλεγε στη visa ότι έστειλα κινητό .Οπότε αποζημιώνει η ,visa και όλα καλά .Μετά από 2 μήνες βέβαια και χωρίς να σε βεβαιώσει κάνεις οτι θα τα πάρεις 100%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πως ξέρει το μαγαζί τα στοιχεία της κάρτας αφού η συναλλαγή γίνεται σε περιβάλλον της τράπεζας;Εκτός αν τους έδωσες τα στοιχεία για πχ τηλεφωνική χρέωση σε pos.

Για να βάζετε το μυαλό να δουλευει πριν το ανάθεμα γιατι γράφονται ιστορίες για αγρίους.

Την κάρτα αυτή την χρησιμοποιώ 10 χρόνια και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Η σύμπτωση να υποκλαπούν τα στοιχεία τώρα που έκατσε και το θέμα με το a-mobiles μου προκάλεσε την περιέργεια. Γι αυτό και το ανέφερα. Από κει και πέρα δεν γνωρίζω αν είναι δυνατόν  κάποιος να υποκλέψει στοιχεία στο ίντερνετ έστω και αν η συναλλαγή γίνεται σε περιβάλλον τράπεζας. Δεν έχω κάνει χακερ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...