Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, cupra20vt είπε

δεν ισχυει γιατι να σου πω ψεματα,σου γραφω πραγματικα γεγονοτα για 3 απο αυτες που αναφερεις.

Προφανώς και αυτό που σου ο @kostpap λέει ισχύει. Απλά είσαι περίπτωση όπως φαίνεται γνωστού κλπ.

Με την λογική σου στείλε μου κάτι να το ανοίξω μπροστά στον φίλο μου τον courier να το αλλάξω με κάτι δικό μου χαλασμένο ή να βγάλω parts και να στο στείλω πίσω. Καταλαβαίνεις πως αυτά δεν γίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από τα σχόλια στο blog του mrminaras

https://m.facebook.com/b2badeelakhtar/videos/2196620017056440/?locale2=el_GR

Αυτά είναι τα skroutzομαγαζα !! Δείτε ό,τι έχει ποσταρει και τα comment έχει πολύ ζουμί η υπόθεση . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/12/2019 στις 8:15 ΜΜ, GeorgeC είπε

Σε έλεγχο που έκανα όσο αφορά την IP του server που φιλοξενείτε το site είναι επίσης και τα γνωστά σκρουτζομαγαζιά trackstore.gr bskmarket.eu και worldmobile.gr

Με ένα check που έκανα η BSK Market βρίσκεται στην ίδια οδό που βρίσκεται και το a-mobile με διαφορά μόνο της οδού η οποία είναι: Αδελφών Κυπραίου αρ. 23 - ΤΚ 19200 σε αντίθεση με το amobiles που είναι 86 

Μάλλον πρέπει να υπάρχει πολύ καλή κομπίνα πίσω από όλο αυτό παιδιά οπότε καλό κουράγιο σε όλους τους παθόντες.,...!

EDIT: Τώρα είδα πως οι nameserver ανήκουν στην Netmobile.gr άλλο γνωστό bestpriceμάγαζο η οποία πρόσφατα τροποποιήσε το καταστατικό και μεταβίβασε τις μετοχές  στην BSK ELECTRONICS MARKET LIMITED..!!

Είμαι και εγώ από τους παθόντες. Κάτι λιγότερο απο 1000€ έχασα.  Βρέθηκα στην περιοχή συλλέγοντας πληροφορίες. Πρόκειται για μια οικογενειακή επιχείρηση, πατέρας, γιος και αδέρφια  οι οποίοι διατηρούν 2-3 τέτοιου είδους "μαγαζιά"  στην συγκεκριμένη περιοχή. Ο γιος που διαχειρίζεται  το συγκεκριμένο ιντερνετομάγαζο ονομάζεται Σωτήρης και ο πατέρας που έχει την εταιρία BSK ELECTRONICS MARKET LIMITED ονομάζεται Μιχάλης. Έμαθα και το επίθετό τους από άτομο που λέει ότι τους γνωρίζει. Κυκλοφορούν επίσης με πολυτελή αυτοκίνητα. Η κοπέλα που με είχε εξυπηρετήσει  στο τηλέφωνο της Α-MOBILES  ονομάζεται Νίκη.  Νομίζω κύριοι  ότι την πατήσαμε κανονικότατα. Θα πρέπει να διασταυρωθούν  οι πληροφορίες για τα ονόματά τους ώστε από κάπου να ξεκινήσουμε τις καταγγελίες.

Επεξ/σία από dimlef75
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimlef75 είπε

Είμαι και εγώ από τους παθόντες. Κάτι λιγότερο απο 1000€ έχασα.  Βρέθηκα στην περιοχή συλλέγοντας πληροφορίες. Πρόκειται για μια οικογενειακή επιχείρηση, πατέρας, γιος και αδέρφια  οι οποίοι διατηρούν 2-3 τέτοιου είδους "μαγαζιά"  στην συγκεκριμένη περιοχή. Ο γιος που διαχειρίζεται  το συγκεκριμένο ιντερνετομάγαζο ονομάζεται Σωτήρης και ο πατέρας που έχει την εταιρία BSK ELECTRONICS MARKET LIMITED ονομάζεται Μιχάλης. Έμαθα και το επίθετό τους από άτομο που λέει ότι τους γνωρίζει. Κυκλοφορούν επίσης με πολυτελή αυτοκίνητα. Η κοπέλα που με είχε εξυπηρετήσει  στο τηλέφωνο της Α-MOBILES  ονομάζεται Νίκη.  Νομίζω κύριοι  ότι την πατήσαμε κανονικότατα. Θα πρέπει να διασταυρωθούν  οι πληροφορίες για τα ονόματά τους ώστε από κάπου να ξεκινήσουμε τις καταγγελίες.

Ωραία ότι περισσότερο μάθουμε γι αυτούς να γίνει αναφορά εδώ μέσα ώστε να παίξουν στοχευμένες καταγγελίες . Το Παρλεπος σαν όνομα δεν υφίσταται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fivos76 είπε

Ωραία ότι περισσότερο μάθουμε γι αυτούς να γίνει αναφορά εδώ μέσα ώστε να παίξουν στοχευμένες καταγγελίες . Το Παρλεπος σαν όνομα δεν υφίσταται;

Δεν νομίζω ότι υφίσταται, δεν το γνωριζω. Το θέμα είναι να βρεθεί ποιος είναι πίσω από αυτόν και αν πρόκειται για κύκλωμα. Πιστεύω σιγά σιγά θα φτάσουμε και μέχρι το σπίτι τους 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαστε πολλοι , μονο αν κανουμε κατι ομαδικά θα εχουμε ελπιδες για λεφτα. Υπαρχει καποια ομαδα καπου που να μ ειμαστε μαζεμένοι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω μεγιστο αισχος καποιοι να μπαίνουν με υφακι χιλιων καρδιναλιων και να κραζουν ατομα που χρησιμοποιησαν τη μεθοδο του τραπεζικου εμβασματος. Ειμαι σιγουρος οτι και εσεις οι "εξυπνοι" θα την παθετε στο μελλον γιατι πολυ απλα τα λαμογια ειναι πολλα κι οσο κι αν φυλαγεσαι, η πιθανοτητα υπαρχει παντα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2019 στις 10:43 ΜΜ, xxatziva είπε

και που θα επιστρεψουν τα χρηματα? σε ακυρωμενη καρτα ?η επιστροφη χρηματων γινεται στην μεθοδο πληρωμης που διαλεξες. αν πληρωσες με καρτα και την ακυρωσες τοτε αντε γεια. θα τρεχεις περισσοτερο.

γινεται επιστροφη σε ακυρομενη καρτα μια χαρα, να πληρωσεις κατι οπως ειναι κ λογικο μπορεις.. μου εχουν κανει καταθεση και επιστορφη σε ακυρωμενη και ληγμενη δν εχει θεμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι έχετε εξαπατηθεί μπορείτε να συμμετέχετε στην ομάδα του fb:

https://www.facebook.com/groups/492152434769812/?fref=nf

και να συμπληρώσετε τη φόρμα που έχουμε φτιάξει για να δούμε πόσοι είμαστε:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsUNhs1O0PjrizlS-SOQ66JUU_KkfpWH86SAsIdWHWm_UWrw/viewform?fbclid=IwAR19vcFpBd7ELPple6QS-FwC4dsCio2LxrOAH4iV28z2LSWLbj8CrQFYKDs

Επεξ/σία από joannappplr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, stratospr είπε

Όλο αυτό που λές γίνεται απλά με μια προπληρωμένη κάρτα από την τράπεζα που συνεργάζεσαι

Η προπληρωμένη κάρτα έχει έξοδα για κάθε φορά που βάζεις λεφτά.

Αυτό που περιγράφω ΕΊΝΑΙ ΔΩΡΕΆΝ.

 

Προσωπικά πάντως χρησιμοποιώ πιστωτική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία για εσάς που αγοράσατε iPhone από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Δηλαδή πόσο πιο φτηνά το βρήκατε; Ένα 50αρικο; Δηλαδή έχετε σκοπό να δώσετε 1000€ και κολλάτε στο 50αρικο. Δεν μπορώ να το καταλάβω.

Αν πάλι το βρήκατε πολύ φθηνότερα από αυτό που παίζει στην αγορά θα έπρεπε να υποψιαστείτε ότι κάτι πάει στραβά.

Δεν φταίει το skroutz, η τράπεζα ούτε κάποιος άλλος. Η καταναλωτική μας συνείδηση φταίει. Είδαμε Black Friday, είδαμε φτηνότερο iPhone οπότε να πλακώσουμε να το πάρουμε μη μας το πάρουν.

Μακάρι να βγάλετε άκρη όλοι και να πάρετε μέχρι και το τελευταίο ευρώ πίσω και την επόμενη φορά μεγάλη προσοχή που δίνουμε μεγάλα ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλημερα, αλλο ενα θύμα και εγω. Για οποιαδήποτε ομαδική καταγγελία ή για οποιαδήποτε αλλη λύση ειμαι μεσα. Παρακαλω επικοινωνήστε μαζι μου. Και εγω τωρα παω να κανω καταγγελία στο τμήμα της περιοχής μου.

Επεξ/σία από Androgk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Androgk είπε

Παιδια καλημερα, αλλο ενα θύμα και εγω. Για οποιαδήποτε ομαδική καταγγελία ή για οποιαδήποτε αλλη λύση ειμαι μεσα. Παρακαλω επικοινωνήστε μαζι μου. Και εγω τωρα παω να κανω καταγγελία στο τμήμα της περιοχής μου.

Εάν πλήρωσες μέσω κάρτας (χρεωστική, πιστωτική, προπληρωμένη κλπ) πάνε στην τράπεζα που έβγαλες την κάρτα για αμφισβήτηση της συναλλαγής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω καλή εμπειρία με την κάρτα Cosmote prepaid. τη έβγαλα μέσα σε μερικά λεπτά από κατάστημα Germanos και μέχρι να πάω σπίτι είχε πέσει μέσα στο ebanking της Εθνικής τράπεζας. Η φόρτιση κοστίζει 1% (δηλαδή αν ξοδέψει κάποιος 2000 το χρόνο είναι το ίδιο με συνδρομή 20 ευρώ το χρόνο).

Στο εξωτερικό οι κάρτες έχουν καλύτερη προστασία καταναλωτή. Δεν γνωρίζω αν και κάρτες στην Ελλάδα έχουν τέτοιες υπηρεσίες.  Θέλει να ψαχτεί κάποιος. Προσωπικά δεν θεωρώ οτι είναι καλή ιδέα να εμβάσει κανείς σημαντικά ποσά για προπαραγγελία. Αυτή η συζήτηση είναι κατόπιν εορτής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostpap είπε

Εάν πλήρωσες μέσω κάρτας (χρεωστική, πιστωτική, προπληρωμένη κλπ) πάνε στην τράπεζα που έβγαλες την κάρτα για αμφισβήτηση της συναλλαγής.

Την πάτησα και εγω οπως πολλοί αλλοι με τραπεζική κατάθεση.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...