Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, PCAPTURES είπε

Εγώ να το πώ αλλά ολόκληρη ΕΛΑΣ δεν γνωρίζει ή δεν μπορεί να βρεί σε ποιόν ανήκει η επιχείρηση?

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση!

Μα άμα από τα 500-1000 άτομα που είμαστε εδώ έχουν πάει μόνο οι 20 σε τμήματα για αυτό . Πηγαίνετε όλοι στο τμήμα δωρεάν είναι και πείτε τα όλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, PCAPTURES είπε

Εγώ να το πώ αλλά ολόκληρη ΕΛΑΣ δεν γνωρίζει ή δεν μπορεί να βρεί σε ποιόν ανήκει η επιχείρηση?

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση!

Ε πες το μας ντε ! Ειμαστε σε ανάμενα κάρβουνα όλοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PCAPTURES είπε

Εγώ να το πώ αλλά ολόκληρη ΕΛΑΣ δεν γνωρίζει ή δεν μπορεί να βρεί σε ποιόν ανήκει η επιχείρηση?

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση!

Τα στοιχεία της εταιρείας είναι δημοσιευμένα από εκεί και πέρα μέσω των αρμόδιων αρχών βρίσκεις τα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Έχει αλλάξει το όριο για ανέπαφες συναλλαγές μέχρι 150 ευρώ τότε θα ζητήσει PIN

Το όριο των €25, για κάθε ανέπαφη συναλλαγή, συνεχίζει να ισχύει. Για τις συναλλαγές έως και €25, δεν χρειάζεται να εισάγετε το ΡΙΝ σας. Θα χρειαστεί να το πληκτρολογήσετε μόλις το συνολικό ποσό των ανέπαφων συναλλαγών, χωρίς PIN, ξεπεράσει τα €150 (σωρευτικά).
https://www.ethnos.gr/oikonomia/56954_allazoyn-ola-stis-anepafes-synallages-ti-prepei-na-gnorizete-gia-pliromes-me-karta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

22 λεπτά πριν, ga25 είπε

Δεν ισχύει ... αντιθέτως... με την νέα οδηγία οι συναλλαγές αυτές έχουν ημερήσιο όριο 150 ευρώ 

άρα μπορείς να κάνεις πολλά 25άρια μέχρι όμως 150 ευρώ. Μετά τα 150 ζητάει pin 

https://www.newsbeast.gr/financial/arthro/5310228/to-orio-poy-mpainei-stis-anepafes-synallages-me-kartes

τοτε λαθος δικο μους σε αυτο που εγραψα πιο πισω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ga25 είπε

Δεν ισχύει ... αντιθέτως... με την νέα οδηγία οι συναλλαγές αυτές έχουν ημερήσιο όριο 150 ευρώ 

άρα μπορείς να κάνεις πολλά 25άρια μέχρι όμως 150 ευρώ. Μετά τα 150 ζητάει pin 

https://www.newsbeast.gr/financial/arthro/5310228/to-orio-poy-mpainei-stis-anepafes-synallages-me-kartes

Αυτό έγραψα φίλε μου είδες που βιάζεσαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kostpap είπε

Το όριο των €25, για κάθε ανέπαφη συναλλαγή, συνεχίζει να ισχύει. Για τις συναλλαγές έως και €25, δεν χρειάζεται να εισάγετε το ΡΙΝ σας. Θα χρειαστεί να το πληκτρολογήσετε μόλις το συνολικό ποσό των ανέπαφων συναλλαγών, χωρίς PIN, ξεπεράσει τα €150 (σωρευτικά).
https://www.ethnos.gr/oikonomia/56954_allazoyn-ola-stis-anepafes-synallages-ti-prepei-na-gnorizete-gia-pliromes-me-karta

Το έχω αναφέρει ήδη είδες που βιάζεσαι να σχολιάσεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υπάρχει στην κορυφή κάθε σελίδας ένα σύντομο σημείωμα με το τι πρέπει οπωσδήποτε να τηρείτε, για να προστατεύσετε πρώτα και κύρια τους εαυτούς σας, ώστε να μην καταλήξετε απολογούμενοι στο τέλος σε μια υπόθεση όπου έχετε χίλια δίκια, και κατ' επέκταση να προστατεύσετε το χώρο που σας φιλοξενεί. 

Από το πρωί σβήνω ύβρεις, ενώ σας έχω εξηγήσει ήδη πως αυτή η συμπεριφορά δεν επιτρέπεται.

Σεβαστή η αγωνία σας (και είναι ο μόνος λόγος που εξακολουθούμε να ασχολούμαστε με ένα νήμα που μας δημιουργεί διαρκώς πρόβλημα με τον τρόπο που γράφουν πολλοί συμμετέχοντες), αλλά θεωρήστε την παρέμβαση αυτή ως την απολύτως τελευταία προειδοποίηση.

Κόσμια, ή θα κλειδωθεί και δεν πρόκειται να ανοίξει ξανά. 

 

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε θερμά για την φιλοξενία. Παρακαλώ κι εγώ με την σειρά μου για να μην κλείσει το νήμα να  γράφετε κόσμια.

Υπάρχει κάποιος που να βρίσκεται στο κατάστημα να μας ενημερώσει για το τι γίνεται;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, djkokalis είπε

Ευχαριστούμε θερμά για την φιλοξενία. Παρακαλώ κι εγώ με την σειρά μου για να μην κλείσει το νήμα να  γράφετε κόσμια.

Υπάρχει κάποιος που να βρίσκεται στο κατάστημα να μας ενημερώσει για το τι γίνεται;

Μόλις ανέβασε ένα παλικάρι στο fb λέγοντας το ατ του τηλεφώνησε στο ατ Ελευσίνας και είπε ότι πρόκειται περί απάτης άνοιξε το μαγαζί τράβηξε τα λεφτά και άδειασε τους λογαριασμούς 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, μολις βρηκα αυτο το θεμα και εγω ειμαι ενας απο αυτους που "δαγκωσε" με παραγγελια αξιας 600€ και μου κανει εντυπωση καθως με ετρεχαν και τους ετρεχα γιατι εκανα παραγγελια με τιμολογιο και χρειαστικαν καποια παραπανω εγγραφα,μου φανηκαν πολυ σωστοι αρχικα μιλαγα 2-3 μερες με τις κοπελες στο τηλεφωνο αλλα τελικα εκανα λαθος

 

Για την ωρα παω και εγω για μηνυση και μετα κατευθειαν στην Eurobank για να δω τι μπορω να σωσω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια σημερα θα ακουσουμε και αλλα ψεμματα οτι ανοιξε το μαγαζι και δινουν κινητα με παραδοση κτππ και ολα οκ να χαιδεψουμε τα αυτακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexnen2019 είπε

ωραια σημερα θα ακουσουμε και αλλα ψεμματα οτι ανοιξε το μαγαζι και δινουν κινητα με παραδοση κτππ και ολα οκ να χαιδεψουμε τα αυτακια

Ε ναι ρε φίλε πως γίνεται αυτό δηλαδή . Οι μισοί να λένε ότι πήραν χρήματα πίσω ότι τους πήραν τηλέφωνο κλπ κλπ και οι μισοί ότι πρόκειται για απάτη . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Nikoss556 είπε

καλημερα, μολις βρηκα αυτο το θεμα και εγω ειμαι ενας απο αυτους που "δαγκωσε" με παραγγελια αξιας 600€ και μου κανει εντυπωση καθως με ετρεχαν και τους ετρεχα γιατι εκανα παραγγελια με τιμολογιο και χρειαστικαν καποια παραπανω εγγραφα,μου φανηκαν πολυ σωστοι αρχικα μιλαγα 2-3 μερες με τις κοπελες στο τηλεφωνο αλλα τελικα εκανα λαθος

Για την ωρα παω και εγω για μηνυση και μετα κατευθειαν στην Eurobank για να δω τι μπορω να σωσω 

Εγώ θα σου πρότεινα

1. Αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα σου

2. Καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή , γενική γραμματεία καταναλωτή

3. Καταγγελία στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος

4. Μήνυση στο αστυνομικό τμήμα.

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...