Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoiler

 

Στις 13/12/2019 στις 4:09 ΜΜ, dekol24 είπε

Καλησπέρα και εγώ βρίσκομαι στην ίδια θέση με εσάς αφού έκανα αγορά και ακόμα τους ψάχνω. Σήμερα πήγα στο κατάστημα και ήταν κλειστό και δεν υπήρχε κανείς. Έκανα καταγγελία στον Συνήγορο του καταναλωτή και αμφισβήτηση συναλαγής στην Εθνική Τράπεζα. Δεν ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό και αν θα πάρω τα χρήματα μου πίσω, απλά σκέφτηκα να κάνω ότι μπορώ.

Καλ

 

Στις 12/12/2019 στις 10:55 ΜΜ, Valdazzar είπε

Επειδη το αλλο θεμα κλειδωθηκε και ειστε το μονο site που βρισκω καποιους που να εχουν ασχοληθει, ανοιγω ξανα το θεμα.

Αγορασα πριν τη black friday απο το συγκεκριμενο καταστημα ενα tablet σε πολυ καλη τιμη.

Εκανα τραπεζικη καταθεση και περιμενα τις 15 εργασιμες μερες που μου ειχαν πει.

Σημερα τους πηρα πολλα τηλεφωνα και ή εδειχνε οτι μιλαει ή οτι δεν το σηκωνουν.

Πριν 3 ημερες τους ειχα στειλει ενα email πως αν δεν στειλουν το ταμπλετ μεχρι σημερα θελω να ακυρωσουν την αγορα.

Απο οτι βλεπω ομως ουτε φωνη ουτε ακροαση. Επειδη φοβαμαι οτι μου εφαγαν τα χρηματα, υπαρχει καποιος αλλος που να ξερει τι να κανουμε;

Καλησπέρα παιδιά και εγώ μια από τα ίδια έκανα μεταφορά χρημάτων για ένα tablet στης 22/11 και τους είχα πάρει αρχές Δεκεμβρίου και μου είπε μια κοπέλα ότι η παραγγελία είναι σε εξέλιξη και σε 15 εργάσιμες θα το έχω. Στης 12/12 & 13/12 περνώ τηλέφωνο στα 3 νούμερα σε σταθερα και πότε μηλαει και πότε δεν το σηκώνουν και στα 2 κοινιτα που κλασικά είναι κλειστά. Και εγώ θα πάω στην τράπεζα να κάνω αμφισβήτηση ποσού και θα κοινιθω νομικα. Αλλά νομίζω καλλίτερα είναι να μαζευτούμε όσοι έχουν χρόνο και την δηνατουοτα και να το κοινιγησουμε ομαδικά. 

Καλησπέρα παιδιά και εγώ μια από τα ίδια έκανα μεταφορά χρημάτων για ένα tablet στης 22/11 και τους είχα πάρει αρχές Δεκεμβρίου και μου είπε μια κοπέλα ότι η παραγγελία είναι σε εξέλιξη και σε 15 εργάσιμες θα το έχω. Στης 12/12 & 13/12 περνώ τηλέφωνο στα 3 νούμερα σε σταθερα και πότε μηλαει και πότε δεν το σηκώνουν και στα 2 κοινιτα που κλασικά είναι κλειστά. Και εγώ θα πάω στην τράπεζα να κάνω αμφισβήτηση ποσού και θα κοινιθω νομικα. Αλλά νομίζω καλλίτερα είναι να μαζευτούμε όσοι έχουν χρόνο και την δηνατουοτα και να το κοινιγησουμε ομαδικά. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Eviga είπε

Αν πιστεύετε ότι με ομαδική αγωγή θα πάρουμε πίσω τα λεφτά μας τότε να οργανωθούμε γρήγορα. Εγώ είμαι μέσα. 

Όλοι θα είναι μέσα, διότι θα είναι λιγότερα τα χρήματα που πρέπει να καταβάλουν στον δικηγόρο σε σχέση με το να πήγαινε ο καθένας μόνος του, συν ότι πολλές φορές, μπορείς να καταφέρεις καλύτερα αποτελέσματα. Για αρχή, μπορεί κανείς να απευθυνθεί στον συνήγορο του καταναλωτή. 
http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_ReportGuidelines.html
θεωρώ οτι θα μας κατευθύνουν και θα "βρεθούμε" όλοι όσοι έχουμε ίδιο πρόβλημα. 
Όταν πήγα την Παρασκευή να κάνω μύνηση στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, ρώτησα αν υπάρχουν άλλες περιπτώσεις σαν και την δική μου, αυτοί αρνήθηκαν να μου απαντήσουν λες και τους ρώτησα κάτι πολύ προσωπικό, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αντέδρασαν έτσι, μου είπαν επίσης οτι : ΑΝ  το κρίνει σκόπιμο ο εισαγελέας, μπορεί να κάνει την μήνυση συλογική. 
* Συγχωρέστε με αν έχω "σκοτώσει" τους νομικούς όρους, σίγουρα θα υπάρχει κάποιο νόημα αν δεν λέγονται συλογικοί και λέγονται πχ ομαδικοί ή κάτι άλλο, απλά τα γράφω όπως καλύτερα μπορώ να διατυπώσω το συμπέρασμα που είχα βγάλει απο μνήμης κατα την επίσκεψή μου στην Γ.Α.Δ.Α. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

To  skroutz   πάλι   έχει  επικοινωνία  με  e-mail ,όχι  τηλεφωνική  ...  όταν    αποφάσισα  να   ψωνίσω  από  a-mobiles  το  είχε  στη  λίστα  των   skroutzομάγαζων  τρόμαρα   μας  ,μετά  το  εξαφάνισε  προσωρινά  και   τώρα  που  έσκασε  το  κανόνι    μόνιμα  ,η  ζημιά  έγινε  .  Χωρίς   αντικαταβολή  στο  χώρο  του  καταστήματος  (έτσι  συνήθως  ψωνίζω,για  να  αποφεύγω  και  τα  ελαττωματικά  προϊόντα   )  ...που  πάμε  και  εμείς;   Πλήρωσα  με  κάρτα  ηλεκτρονικά  στις  23/11  ως  τότε  τα  τηλέφωνά  τους  δούλευαν  φουλ   και   ξεγελάστηκα  ...Μετά  άκουσα   για   το  4-15  ημέρες  στα  τηλ  που  έκανα    για  την  εξέλιξη  της  παραγγελίας  και  άρχισα  να   το   υποψιάζομαι ...(όταν  έκανα  την  παραγγελία  νόμιζα  για  4-10  ημ )...κάποια  στιγμή  το  προηγούμενο   Σάββάτο  πριν  το  κανόνι  εξαφανίστηκαν  από  τα  τηλ  ...μετά   Δευτέρα  -Τρίτη  ξαναεμφανίστηκαν   να  μας  καθησυχάσουν  πως  αυτή  την  εβδομάδα θα  εκτελεστούν  οι  αποστολές   (τόσο   χρόνο  ήθελαν  να  την  κάνουν  φαίνεται  ...)  .Καθαρή  απάτη και  με  δόλο  μάλλον   για  να   μας  καθησυχάζουν ...τι  ψάχνουμε ;  όσοι  πλήρωσαν  με  κάρτα  και  έκαναν  αμφισβήτηση  συναλλαγής  λόγω  μη  παραλαβής  προίόντος   έχουν  ελπίδες  να  πάρουν   τα  χρήματά  τους  ;  έχει  κάποιος  γνώση   για  αυτό  το  ερώτημα  ;   Καλή  τύχη  ...ακόμα  το  site  του  δουλεύει  ...ακόμα  πατώντας  a-mobiles  ...δεν  εμφανίζεται  τίποτα  πέρα  από  τα  σχόλια   στο   χώρο   αυτό  .  Ελλην.κράτος   για  κλάματα  ...πολίτες  στο  έλεος  των  Παρλέπων  ...που  νομίζει   και   αυτός  να  καταλήξει  με  τόσους  να   τον   ψάχνουν  ;  εκτός  και αν   είναι   ο  εύκολος  μπροστινός  στόχος  ...

Επεξ/σία από Bazaar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fivosdi είπε

Παιδιά από ερώτηση στην ασφάλεια και από τον αριθμό της ταυτότητας του κυρίου φάνηκε πως δήλωσε απώλεια και την έχει αλλάξει, και μέχρι στιγμής δεν συντρέχει κάτι επίσημο εναντίων του. Το θέμα είναι πως σε αυτή την περίπτωση όλοι παρασυρθήκαμε από το skroutz που αυτό βγάζει πλεόν την ουρά του απ'έξω, Τίθεται λοιπόν ΜΕΓΑΛΟ θεμα αξιοπιστίας του skroutz. Τα λεφτά μας φοβάμαι πως τα κλαίμε... αν τουλάχιστον δεν βρούμε τους τύπους που κρύβοναται πίσω από αυτό τον καημένο τον Παρλέπο... Χαχαχα με έχει πιάσει νευρικό γέλιο που κλαίω γύρω στο 1000 €.  Σε κάποιο σημείο της συζήτησης πιο πάνω προφανώς κάποιος από το skroutz έγραψε πως και στο ebay γίνονται απάτες. ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ. Το ebay σε προστατεύει και ακόμα αν σου δώσουν ελαφρώς διαφορετικό προϊόν από αυτό που φαινόταν στις φωτογραφίες σου επιστρέφει το λεφτά σου. Οπότε το skroutz ως site δεν αξίζει. Είναι απλά ένα μέσό για διαπραγμάτευση της τιμής προϊόντως που θα αγοράσουμε από υπαρκτό κατάστημα και απλά ηλεκτρονικό - ιδεατό που μας προωθεί.

Το skroutz ΔΕΝ είναι ebay. 

Το idealo και το price grabber σε προστατεύουν;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, solid21 είπε

Σημερα πηγε και εκανε μυνηση στην αστυνομια ενας γνωστος,τα στοιχεια ονοματα, αφμ, ανηκουν σε ενα πρεζακι που τον ειχαν πιασει στο παρελθον, η λογικη λεει πως ειναι αλλος απο πισω.

Αν αυτό που λες ισχύει πιστεύω αφήνουμε την παρλεπο και πιάνουμε το skroutz που δεν έκανε έλεγχο για να εξακριβώσει τα στοιχεία και έβαλε στο site ότι να ναι 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, theavenger2 είπε

Πάντως η εταιρεία φαίνεται οτι ειναι υπαρκτή :

https://www.businessregistry.gr/publicity/show/149513001000

Το τηλέφωνο ότι δεν το έχει το 11880 δεν λέει κάτι. Μπορεί να ειναι σε απόρρητο η να ειναι απο διαφορετικό πάροχο.

ESY POS TIN BRIKES IPARTKTI XEREIS TO AFM?

4 ώρες πριν, gothakos είπε

Ναι ρε φίλε έψαξα και εγώ σε τηλεφωνικούς καταλόγους fb κλπ ούτε ένας άλλος παρλεπος πιθανόν και το όνομα να είναι ψεύτικο 

EINAI PARLAPIPAS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alexnen2019 είπε

ESY POS TIN BRIKES IPARTKTI XEREIS TO AFM?

Κάνεις αναζήτηση με τον filled αρ. ΓΕ.ΜΗ.

Παραθέτω το έγγραφο σύστασης, κύριο αποτέλεσμα της αναζήτησης.

Μ.ΠΑΡΛΕΠΟΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ .pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, gothakos είπε

Αν αυτό που λες ισχύει πιστεύω αφήνουμε την παρλεπο και πιάνουμε το skroutz που δεν έκανε έλεγχο για να εξακριβώσει τα στοιχεία και έβαλε στο site ότι να ναι 

Πραγματικά πρέπει να ηρεμήσετε. Οκ πολλά τα λεφτά απάτη αλλά μην λέμε χαζομάρες. 

Δηλαδή πας στην εφορία με ταυτότητα να ανοίξεις επιχείρηση.. Θα σε ρωτήσουν αν είσαι πρεζάκι; 

Θα πας ένα χαρτί μονοπροσωπης επε στο skroutz για να γραφτείς στον κατάλογο επιχειρήσεων; θα σου κάνει εξετάσεις αίματος για ναρκωτικά; 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alexnen2019 είπε

ESY POS TIN BRIKES IPARTKTI XEREIS TO AFM?

Εάν μπεις στο site που σου παραθέτει έχει φτιαχτεί η εταιρεία μέσω διάυγειας. Μπορείς να βρεις μέχρι και το ΑΦΜ του παρλέπου καθώς και της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Shadows είπε

Εδωσαν στο τμημα τα στοιχεια 3ου ανθρωπου σε καποιον που κανει μηνυση?Πολυ δυσκολο εως και παρανομο.

οχι , λαθος καταλαβες, δεν εδωσαν καποιου τριτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

Στις 13/12/2019 στις 4:09 ΜΜ, dekol24 είπε

Καλησπέρα και εγώ βρίσκομαι στην ίδια θέση με εσάς αφού έκανα αγορά και ακόμα τους ψάχνω. Σήμερα πήγα στο κατάστημα και ήταν κλειστό και δεν υπήρχε κανείς. Έκανα καταγγελία στον Συνήγορο του καταναλωτή και αμφισβήτηση συναλαγής στην Εθνική Τράπεζα. Δεν ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό και αν θα πάρω τα χρήματα μου πίσω, απλά σκέφτηκα να κάνω ότι μπορώ.

Καλ

 

Στις 12/12/2019 στις 10:55 ΜΜ, Valdazzar είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ δεν γνωρίζω αν θα πάρουμε τα λευτα μας πίσω αλλά τουλάχιστον όσοι εξαπατηθηκαν νομίζω ότι πρέπει να κάνουν μήνυση. Και θα δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...