Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, jzago είπε

Εγώ είμαι αυτός που με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα παραλάβω καθώς εχθές έστειλαν το κινητό που έχω αγοράσει. Μόλις πριν λίγο μίλησα με τη τράπεζα στην οποία ανήκει η πιστωτική που χρησιμοποίησα για την αγορά και μου είπαν πως αίτηση αμφισβήτησης μπορώ να κάνω και να πάρω πίσω τα χρήματα μου ακόμα και αν παραλάβω το αντικείμενο και δεν είναι αυτό που πρέπει μέσα στη συσκευασία. Όποτε θα περιμενω μέχρι αύριο μήπως και παραλάβω. Να σημειώσω ότι η τράπεζα μου κάνει δυο εργάσιμες για να στείλει την αίτηση αμφισβήτησης. Όποτε μέχρι αύριο θα την έχω λογικά. 

Ποιες ενέργειες κάνατε ώστε να σας καλέσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προς τους συντονιστές

μια διόρθωση στην ανακοίνωση που γράφουν

ο Συνήγορος του πολίτη είναι για διαφορές με ότι έχει να κάνει με το δημόσιο https://www.synigoros.gr/?i=stp.el

ο Συνήγορος του καταναλωτή είναι για διαφορές με επιχειρήσεις/εταιρείες/καταστήματα http://www.synigoroskatanaloti.gr/index.html

το 1520 είναι η γενική γραμματεία καταναλωτή http://www.mindev.gov.gr/προστασία-του-καταναλωτη/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρον.

Αυτο το κειμενο εμφανιζετε στην ιστοσελιδα, αυτη τη στιγμη:

 

<<Ζητάμε συγνώμη για την καθυστέρηση στη διεκπεραίωση των παραγγελιών.

Το πρόβλημα δημιουργήθηκε λόγω καθυστέρησης από τον προμηθευτή μας.

Αυτή τη στιγμή έχει επιλυθεί και οι παραγγελίες εκτελούνται με σειρά προτεραιότητας >>

Επεξ/σία από adminaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, adminaros είπε

Ενδιαφέρον.

Αυτο το κειμενο εμφανιζετε στην ιστοσελιδα, αυτη τη στιγμη:

<<Ζητάμε συγνώμη για την καθυστέρηση στη διεκπεραίωση των παραγγελιών.

Το πρόβλημα δημιουργήθηκε λόγω καθυστέρησης από τον προμηθευτή μας.

Αυτή τη στιγμή έχει επιλυθεί και οι παραγγελίες εκτελούνται με σειρά προτεραιότητας >>

Μια χαρα ξηγηθηκε το καταστημα...καντε υπομονη μια στραβη του ετυχε δεν θα σας τα φαει. Ειναι επαγγελνατιας σωστος. Ευγε του

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ELTASSOS είπε

Μια χαρα ξηγηθηκε το καταστημα...καντε υπομονη μια στραβη του ετυχε δεν θα σας τα φαει. Ειναι επαγγελνατιας σωστος. Ευγε του

Όλη αυτή η αναστάτωση δημιουργήθηκε γιατί δεν υπήρχε καμία επικοινωνία εκ μέρους της επιχείρησης. 
Εάν αυτή η ενημέρωση είχε αναρτηθεί την προηγούμενη εβδομάδα ζητώντας χρόνο και εξηγώντας (έστω και με ανακοίνωση στο site) τους λόγους, δεν θα είχε γίνει αυτό το θέμα. 

Οπότε "ΔΕΝ ΞΗΓΗΘΗΚΕ" καλά το κατάστημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Amath είπε

Ποιες ενέργειες κάνατε ώστε να σας καλέσουν;

Καμία απλά με κάλεσαν. Δεν έχω παραλάβει όμως τίποτα και από ότι καταλαβαίνω δεν πρόκειται να παραλάβω. Αύριο μόλις φανεί στο mail μου η αιτηση αμφισβήτησης θα την υποβάλω στη τράπεζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

παρακαλώ να κάνεις επεξεργασία το μήνυμα σου και να αφαιρέσεις το παραπάνω  file://C:/Users/ikorolis/Downloads/signedAnnouncement.pdf

ευχαριστώ

το καταστατικό του καταστήματος και υπόλοιπες πληροφορίες θα τις βρείτε στην ιστοσελίδα του καταστήματος ή στην αρμόδια υπηρεσία του ΓΕΜΗ.

υπάρχει εγώ είμαι και προφανώς ο φίλος μας διάβασε το μήνυμα μου με τις πληροφορίες του καταστήματος που πήρα από την ίδια την ιστοσελίδα του (αλλά αφαίρεσα κάθε σύνδεσμο που οδηγεί σε αυτήν για ευνόητους λόγους.)

Στην ιστοσελίδα του καταστήματος πάλι αναγράφει την ανακοίνωση...

Που βρίσκεται η ανακοίνωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vaso88 είπε

 Πως. Μπορούμε να κάνουμε ομαδική καταγγελίες . Εμένα μου κλέψανε 800& 

Αρχικά πάνε κάνε μήνυση μόνη σου. Και μετά βλέπουμε. Περιμένετε όλοι απο τους άλλους ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κανείς ρε παιδιά ?

Πραγματικά απορώ γιατί είχα δει την προσφορά,και υπήρχαν ενστάσεις από πολλούς χρήστες ..

Όλοι εσείς τις προσπεράσατε και πήγατε και κάνατε παραγγελίες ? και με τι κέρδος ? 20 και 70 ευρώ που διάβασα πιο πάνω ?

Τώρα ποιο είναι το κέρδος και σε ποιον ? Κρίμα Κρίμα Κρίμα..

Είσαστε εδώ για ανταλλαγή γνώσεων.. δεν χρειάζεται π.χ να κάψεις μια μητρική η μια κάρτα γραφικών για να μάθεις, το ίδιο και στις προσφορές,ετσι ακυρώνετε εσείς οι ίδιοι την παρουσία σας..

Κρίμα ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, PopiAlba είπε

Το θέμα ειναι ότι με τους τραμπουκισμους η κοπέλα ειναι έτοιμη να παραιτηθεί. Και αν παραιτηθεί αυτη τότε γεια σας .. αν υπήρχε μια πιθανότητα να μας βάλει τα λεφτά τώρα δεν υπάρχει καμία 

Τι πάει να πει μαζική καταγγελία;; Δλδ αν δεν υπάρχει μαζική καταγγελία εσυ δεν θα πας μόνη σου στο ΑΤ Να κανεις μήνυση;; Προφανώς ο καθένας μας θα πρεπει να κανει μήνυση απο την στιγμή που εχει εξαπατηθεί! Οσο πιο πολλές οι μηνύσεις τόσο το καλύτερο. Μην περιμένετε τους άλλους να κάνουν μηνύσεις για εσας. 

Ρε φίλε χαλάρωσε. Κάποιοι ήδη πήραν τα λεφτά τους. Με τον εναν η τον άλλον τροπο τα πήραν 

Η κοπελα ειναι ενα πιονι αναλωσιμο. Εσυ νομιζεις αυτη μας εσωσε  δλδ? Γιατι εγω που ημουν εκει ειδα να περνει τα λεφτα οποιος να ναι! Την acs να φερνει δεμα,ανθρωποι ενω οριονταν να λενε ξαφνικα μηπως έχει το ενα κινητο μηπως το αλλο. Απιστευτα πραγματα εγω προσωπικα εχω αποζημίωθει και ημουν εκει μπας Και βοηθήσω τη κατάσταση για αλλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Η κοπελα ειναι ενα πιονι αναλωσιμο. Εσυ νομιζεις αυτη μας εσωσε  δλδ? Γιατι εγω που ημουν εκει ειδα να περνει τα λεφτα οποιος να ναι! Την acs να φερνει δεμα,ανθρωποι ενω οριονταν να λενε ξαφνικα μηπως έχει το ενα κινητο μηπως το αλλο. Απιστευτα πραγματα εγω προσωπικα εχω αποζημίωθει και ημουν εκει μπας Και βοηθήσω τη κατάσταση για αλλους. 

Δεν μας έσωσε αυτη απλα αν δεν πάει αύριο στο μαγαζι δεν πρόκειται να πάρουμε τπτ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...