Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας ,και εγώ μία από τα ίδια .Μάλιστα έκανα δύο παραγγελίες για να μη χασω την ευκαιρία.Τις συναλλαγες τις έκανα μέσω χρεωστικής Visa απο τράπεζα Πειραιώς .Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής :υπάρχει κάποιος που να έκανε αμφισβήτηση στην τράπεζα Πειραιώς .Εγώ έκανα μέσω τηλεφώνου και η υπάλληλος δε μου είπε τιποτα για  συμπλήρωση εντύπων.Μου είπε ότι θα λάβω μήνυμα με τον αριθμό της αίτησης μου και ότι θα ενημερωθεί το τμήμα ασφαλείας της τράπεζας .Θα ήθελα να ρωτήσω ,αν ξέρει κάποιος ,πρέπει να πάμε και απο την τράπεζα και να συμπληρώσουμε αίτηση ;

Κατα τ αλλα η άποψη μου μετά απο συζητήσεις με φίλο ,ο οποίος διαθέτει μεγάλο ηλεκτρονικό κατάστημα ,η μόνη περίπτωση για να πάρουμε τα χρήματα μας είναι μέσω αμφισβήτησης συναλλαγής Visa,Mastercard .Όλα τα άλλα καλά είναι ,αλλά δε νομίζω να επιστραφούν τα χρήματα.Άλλωστε υπάρχει πρόβλεψη απο Visa ,Mastercard για τέτοιες περιπτώσεις .

 

Ευχαριστώ .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, licitrop είπε

Καλησπέρα σας ,και εγώ μία από τα ίδια .Μάλιστα έκανα δύο παραγγελίες για να μη χασω την ευκαιρία.Τις συναλλαγες τις έκανα μέσω χρεωστικής Visa απο τράπεζα Πειραιώς .Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής :υπάρχει κάποιος που να έκανε αμφισβήτηση στην τράπεζα Πειραιώς .Εγώ έκανα μέσω τηλεφώνου και η υπάλληλος δε μου είπε τιποτα για  συμπλήρωση εντύπων.Μου είπε ότι θα λάβω μήνυμα με τον αριθμό της αίτησης μου και ότι θα ενημερωθεί το τμήμα ασφαλείας της τράπεζας .Θα ήθελα να ρωτήσω ,αν ξέρει κάποιος ,πρέπει να πάμε και απο την τράπεζα και να συμπληρώσουμε αίτηση ;

Κατα τ αλλα η άποψη μου μετά απο συζητήσεις με φίλο ,ο οποίος διαθέτει μεγάλο ηλεκτρονικό κατάστημα ,η μόνη περίπτωση για να πάρουμε τα χρήματα μας είναι μέσω αμφισβήτησης συναλλαγής Visa,Mastercard .Όλα τα άλλα καλά είναι ,αλλά δε νομίζω να επιστραφούν τα χρήματα.Άλλωστε υπάρχει πρόβλεψη απο Visa ,Mastercard για τέτοιες περιπτώσεις .

Ευχαριστώ .

Ok εισαι. Γινεται και τηλεφωνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, licitrop είπε

Καλησπέρα σας ,και εγώ μία από τα ίδια .Μάλιστα έκανα δύο παραγγελίες για να μη χασω την ευκαιρία.Τις συναλλαγες τις έκανα μέσω χρεωστικής Visa απο τράπεζα Πειραιώς .Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής :υπάρχει κάποιος που να έκανε αμφισβήτηση στην τράπεζα Πειραιώς .Εγώ έκανα μέσω τηλεφώνου και η υπάλληλος δε μου είπε τιποτα για  συμπλήρωση εντύπων.Μου είπε ότι θα λάβω μήνυμα με τον αριθμό της αίτησης μου και ότι θα ενημερωθεί το τμήμα ασφαλείας της τράπεζας .Θα ήθελα να ρωτήσω ,αν ξέρει κάποιος ,πρέπει να πάμε και απο την τράπεζα και να συμπληρώσουμε αίτηση ;

Κατα τ αλλα η άποψη μου μετά απο συζητήσεις με φίλο ,ο οποίος διαθέτει μεγάλο ηλεκτρονικό κατάστημα ,η μόνη περίπτωση για να πάρουμε τα χρήματα μας είναι μέσω αμφισβήτησης συναλλαγής Visa,Mastercard .Όλα τα άλλα καλά είναι ,αλλά δε νομίζω να επιστραφούν τα χρήματα.Άλλωστε υπάρχει πρόβλεψη απο Visa ,Mastercard για τέτοιες περιπτώσεις .

Ευχαριστώ .

Εγώ έκανα συναλλαγή μέσω πιστωτικής Πειραιώς.

Την αμφισβήτηση της συναλλαγής την αιτηθηκα τηλεφωνικώς την Πέμπτη.

Την Παρασκευή έλαβα SMS στο κινητό μου για την καταχώριση του αιτήματος της αμφισβήτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στεναχωριέμαι για 2 λόγους.

Α. Για τους φίλους που χάσανε λεφτά μόχθου από ένα λαμόγιο που εύκολα θα ήθελα να του κάνω την μούρη ψιφιδοτο με κομμάτια να κρέμονται.

Μισώ τους κλέφτες.

 

Β. Σε site τεχνολογίας με ανθρώπους κάποια μικρής ας πούμε ηλικίας να βλέπω τόσους εξαπατημένους.

Δείχνει ότι θέλουμε ακόμα δουλειά στην καταναλωτική συνείδηση και τρόπους αγορών.

Δε θέλω να σας προσβάλλω αλλά τι λέτε ύστερα από το πάθημα σας να βάλετε το PayPal στην καθημερινότητα των διαδικτυακών σας αγορών;

Ποτέ δεν είναι αργά.

Όχι PayPal; Τότε μαύρο .

Να κλείσει , να σαπίσει να πεινάσει ο ραγιάς.

Για τα προϊόντα τεχνολογίας κιόλας PayPal και βίντεο unboxing .

Και κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.

Λιωστε τους γραικυλους εμπόρους της φακής .

Ούτε αντικαταβολή , μόνο PayPal.

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alexnen2019 είπε

ESY POS TIN BRIKES IPARTKTI XEREIS TO AFM?

EINAI PARLAPIPAS

To ΑΦΜ είναι στην ιστοσελίδα τους κάτι που ορίζεται από τον νόμο για όλα τα ηλεκτρονικά καταστήματα.

https://www.a-mobiles.gr/index.php?route=information/information&information_id=4

Αν ψάξεις λοιπόν στο Γεμή θα δεις ότι η εταιρεία είναυ υπαρκτή. Και όταν λέω υπαρκτή εννοώ ότι το ΑΦΜ ειναι έγκυρο , τα στοιχεία ειναι έγκυρα και δεν είναι ψεύτικα.

Τώρα αν αυτός που την άνοιξε η αυτοί που την άνοιξαν ειναι ότι ειναι αυτό ειναι άλλο θέμα.

 

Επεξ/σία από theavenger2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όλοι εσείς κάνατε προπληρωμή ? Είναι δυνατόν σε τέτοια μαγαζιά να κάνετε προπληρωμή ? 

Και εννοώ τα περισσότερα που είναι στο Σκρουτζ 

Αυτά σήμερα είναι αύριο δεν είναι 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Στεναχωριέμαι για 2 λόγους.

Α. Για τους φίλους που χάσανε λεφτά μόχθου από ένα λαμόγιο που εύκολα θα ήθελα να του κάνω την μούρη ψιφιδοτο με κομμάτια να κρέμονται.

Μισώ τους κλέφτες.

Β. Σε site τεχνολογίας με ανθρώπους κάποια μικρής ας πούμε ηλικίας να βλέπω τόσους εξαπατημένους.

Δείχνει ότι θέλουμε ακόμα δουλειά στην καταναλωτική συνείδηση και τρόπους αγορών.

Δε θέλω να σας προσβάλλω αλλά τι λέτε ύστερα από το πάθημα σας να βάλετε το PayPal στην καθημερινότητα των διαδικτυακών σας αγορών;

Ποτέ δεν είναι αργά.

Όχι PayPal; Τότε μαύρο .

Να κλείσει , να σαπίσει να πεινάσει ο ραγιάς.

Για τα προϊόντα τεχνολογίας κιόλας PayPal και βίντεο unboxing .

Και κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.

Λιωστε τους γραικυλους εμπόρους της φακής .

Ούτε αντικαταβολή , μόνο PayPal.

Φίλε μου ,έχω κάνει άπειρες ηλεκτρονικές συναλλαγές και αγορές απ όλο τον κόσμο .Ποτέ δεν περίμενα ότι θα την πατούσα έτσι .Τη συναλλαγή μέσω Visa την έκανα καθαρά λόγω τύχης ,γιατί δεν είχα χρήματα σε λογαριασμό της Εθνικής.Μάλιστα,κοροιδευά τη γυναίκα μου γιατί την είχε πατήσει με μια μικρή αγορά απ το εξωτερικό,πρόσφατα κιόλας.Θεωρώ ότι όποιος κάνει συχνές ηλεκτρονικές αγορές έχει μεγάλες πιθανότητες να την πατήσει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε έλεγχο που έκανα όσο αφορά την IP του server που φιλοξενείτε το site είναι επίσης και τα γνωστά σκρουτζομαγαζιά trackstore.gr bskmarket.eu και worldmobile.gr

Με ένα check που έκανα η BSK Market βρίσκεται στην ίδια οδό που βρίσκεται και το a-mobile με διαφορά μόνο της οδού η οποία είναι: Αδελφών Κυπραίου αρ. 23 - ΤΚ 19200 σε αντίθεση με το amobiles που είναι 86 

Μάλλον πρέπει να υπάρχει πολύ καλή κομπίνα πίσω από όλο αυτό παιδιά οπότε καλό κουράγιο σε όλους τους παθόντες.,...!

EDIT: Τώρα είδα πως οι nameserver ανήκουν στην Netmobile.gr άλλο γνωστό bestpriceμάγαζο η οποία πρόσφατα τροποποιήσε το καταστατικό και μεταβίβασε τις μετοχές  στην BSK ELECTRONICS MARKET LIMITED..!!

Επεξ/σία από GeorgeC
Προσθήκη περιεχομένου
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε ακόμη έναν στα θύματα φίλοι μου. Δευτέρα θα πάω στην Εθνική κ στην αστυνομία δυστυχώς δεν είμαι από Αθήνα αλλά συμφωνώ πως κ το Σκρουτζ φταίει κ εννοείται ο απατεώνας . Ειμαι υπερ στο να κινηθούμε ομαδικά πάντως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Isildil είπε

Όλοι θα είναι μέσα, διότι θα είναι λιγότερα τα χρήματα που πρέπει να καταβάλουν στον δικηγόρο σε σχέση με το να πήγαινε ο καθένας μόνος του, συν ότι πολλές φορές, μπορείς να καταφέρεις καλύτερα αποτελέσματα. Για αρχή, μπορεί κανείς να απευθυνθεί στον συνήγορο του καταναλωτή. 
http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_ReportGuidelines.html
θεωρώ οτι θα μας κατευθύνουν και θα "βρεθούμε" όλοι όσοι έχουμε ίδιο πρόβλημα. 
Όταν πήγα την Παρασκευή να κάνω μύνηση στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, ρώτησα αν υπάρχουν άλλες περιπτώσεις σαν και την δική μου, αυτοί αρνήθηκαν να μου απαντήσουν λες και τους ρώτησα κάτι πολύ προσωπικό, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αντέδρασαν έτσι, μου είπαν επίσης οτι : ΑΝ  το κρίνει σκόπιμο ο εισαγελέας, μπορεί να κάνει την μήνυση συλογική. 
* Συγχωρέστε με αν έχω "σκοτώσει" τους νομικούς όρους, σίγουρα θα υπάρχει κάποιο νόημα αν δεν λέγονται συλογικοί και λέγονται πχ ομαδικοί ή κάτι άλλο, απλά τα γράφω όπως καλύτερα μπορώ να διατυπώσω το συμπέρασμα που είχα βγάλει απο μνήμης κατα την επίσκεψή μου στην Γ.Α.Δ.Α. 

είμαι εκτός Αθήνας προσπάθησα να την κάνω ηλεκτρονικά αλλά δεν κατάφερα να κάνω επισυναψη των αρχείων αρα θα περιμένω τη Δευτέρα να τα καταθέσω με ταχυδρομείο.. έστειλα mail στο skroutz ακόμη βέβαια δε μου απάντησαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκρουτΖ είναι η ομπρέλα όλων αυτών των απατεώνων. Η πολιτεία κάνει πως δε βλέπει . Άλλαξε νόμους για αποφορολογηση αγαθών αντί να ελέγξει όλους του απατεώνες αυτούς 

Ρε παιδιά όλοι εσείς κάνατε προπληρωμή ? Είναι δυνατόν σε τέτοια μαγαζιά να κάνετε προπληρωμή ? 

Και εννοώ τα περισσότερα που είναι στο Σκρουτζ 

Αυτά σήμερα είναι αύριο δεν είναι 

 

 

 

Τώρα μπήκα και είδα το site 

Κάνει μπαμ από μακριά ότι είναι απάτη 

Και από το στήσιμο του site και από το ότι θέλει μόνο κατάθεση η κάρτα 

Κρίμα σε όσους την πάτησαν 

Μακάρι να βρουν ακρη (που δε νομίζω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ αλλα αν κλείσει το Σκρουτζ και η μόνη επιλογή για αγορά κινητού είναι μέσω των επισήμων αλυσίδων με το επιπλέον κόστος, πόσοι θα διαμαρτυρηθούν; Κρίμα για όσους την πατήσατε αλλά το Σκρουτζ, bestprice κτλ είναι θετικό που υπάρχουν και πολύς κόσμος έχει βγει κερδισμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, GeorgeC είπε

Σε έλεγχο που έκανα όσο αφορά την IP του server που φιλοξενείτε το site είναι επίσης και τα γνωστά σκρουτζομαγαζιά trackstore.gr bskmarket.eu και worldmobile.gr

Με ένα check που έκανα η BSK Market βρίσκεται στην ίδια οδό που βρίσκεται και το a-mobile με διαφορά μόνο της οδού η οποία είναι: Αδελφών Κυπραίου αρ. 23 - ΤΚ 19200 σε αντίθεση με το amobiles που είναι 86 

Μάλλον πρέπει να υπάρχει πολύ καλή κομπίνα πίσω από όλο αυτό παιδιά οπότε καλό κουράγιο σε όλους τους παθόντες.,...!

EDIT: Τώρα είδα πως οι nameserver ανήκουν στην Netmobile.gr άλλο γνωστό bestpriceμάγαζο η οποία πρόσφατα τροποποιήσε το καταστατικό και μεταβίβασε τις μετοχές  στην BSK ELECTRONICS MARKET LIMITED..!!

Σε όλη αυτήν την ιστορία θίγονται και το Skroutz που πρέπει προφανώς να πάρει θέση ευθύνης και όχι να βγάζει την ουρά του απ'έξω. Όλα α υτα τα site προοθούνται απ' το skroutz.  Δεν το κόβω πλέον να έχει μέλλον και αυτό... Από ότι καταλαβαίνω είναι μια αποθήκη που όλα τα παραμάγαζα προμηθεύονται απ'α αυτήν και βγάζουν χρήμα από τα μεταφορικά κ.λ.π.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, bbbb είπε

Ναι οκ αλλα αν κλείσει το Σκρουτζ και η μόνη επιλογή για αγορά κινητού είναι μέσω των επισήμων αλυσίδων με το επιπλέον κόστος, πόσοι θα διαμαρτυρηθούν; Κρίμα για όσους την πατήσατε αλλά το Σκρουτζ, bestprice κτλ είναι θετικό που υπάρχουν και πολύς κόσμος έχει βγει κερδισμένος

Ναι όπως έχει κλείσει το insomnia και η χρυσή ευκαιρία. Το skroutz και κάθε skroutz ξέρει τι γράφει στους όρους χρήσης για να είναι καλυμμένο. Το θέμα είναι ο καταναλωτής να καταλάβει ότι ευκαιρίες σε είδη τελευταίας τεχνολογίας δεν υπαρχουν 

Επεξ/σία από karaLRS
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εδώ στην περίπτωση αυτή φταίει ο καταναλωτής 1000%

Βλέπεις σιτε στημένο στο πόδι 

Βλέπεις ότι θέλει μόνο προκαταβολή τα χρηματα

Βλέπεις τιμές εκτός λογικής 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...