Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Androgk είπε

Παιδια καλημερα εμενα μου ηρθε χτες μήνυμα με τον αριθμο αποστολής, πλεον το δέμα βρίσκεται στο κατάστημα της acs της περιοχής μου. Θα παω σε λιγο να παραλάβω. Ελπιζω να μην ειναι κανενα άδειο κουτί ή απλώς ενα χαρτί σε φαση "σορρυ πήραμε τα λεφτα σου μαι φύγαμε" ή μια καρτ ποστάλ....😂

καινουργιο προφιλ... θα σου ζητανε αριθμο αποστολης εδω οι ΄΄δικαστες΄΄ για να σε πιστεψουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Androgk είπε

Παιδια καλημερα εμενα μου ηρθε χτες μήνυμα με τον αριθμο αποστολής, πλεον το δέμα βρίσκεται στο κατάστημα της acs της περιοχής μου. Θα παω σε λιγο να παραλάβω. Ελπιζω να μην ειναι κανενα άδειο κουτί ή απλώς ενα χαρτί σε φαση "σορρυ πήραμε τα λεφτα σου μαι φύγαμε" ή μια καρτ ποστάλ....😂

Ρε φιλε τι ώρα θα πας να παραλάβεις;

ρωτάω γιατί γύρω στις 12 θα πάω στη τράπεζα για να καταθέσω την αίτηση αμφισβήτησης. Αν είναι να έχει παραδώσεις σήμερα και είναι και σωστές τότε  να περιμένω. 

Επεξ/σία από jzago
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, gothakos είπε

Παπάρια απαντούν . Ούτε τηλέφωνα ούτε email . Έστειλαν σε λίγους το μήνυμα που ποσταραν εδώ και τέλος . Ακόμα και τώρα μετά από όλα αυτά οργάνωση μηδέν 

Time stamp or never happened 

👇🏼

13 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

καινουργιο προφιλ... θα σου ζητανε αριθμο αποστολης εδω οι ΄΄δικαστες΄΄ για να σε πιστεψουν 

Ασε μας εχουμε το άγχος μας εχουμε και αυτους.

13 λεπτά πριν, jzago είπε

Ρε φιλε τι ώρα θα πας να παραλάβεις;

ρωτάω γιατί γύρω στις 12 θα πάω στη τράπεζα για να καταθέσω την αίτηση αμφισβήτησης. Αν είναι να έχει παραδώσεις σήμερα και είναι και σωστές τότε  να περιμένω. 

Πηγα ηδη αλλα κατι μου λεγε για τον κούριερ και μου ειπε να το κρατησει αυτη εκει και να παω μετα τις 10 να το παραλάβω.

IMG_8693.JPG

IMG_8692.JPG

Επεξ/σία από Androgk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Androgk είπε

Παιδια καλημερα εμενα μου ηρθε χτες μήνυμα με τον αριθμο αποστολής, πλεον το δέμα βρίσκεται στο κατάστημα της acs της περιοχής μου. Θα παω σε λιγο να παραλάβω. Ελπιζω να μην ειναι κανενα άδειο κουτί ή απλώς ενα χαρτί σε φαση "σορρυ πήραμε τα λεφτα σου μαι φύγαμε" ή μια καρτ ποστάλ....😂

Κάνε unboxing τραβώντας βίντεο ΠΡΙΝ ανοίξεις το κουτί, να φαίνεται στο βίντεο το S/N και το IMEI που έχει στην ετικέτα του κουτιού και συνέχισε το μέχρι να ανοίξει η συσκευή και στο τέλος ενώ συνεχίζεται το βίντεο πάτα *#06# κλήση ώστε να καταγραφεί στο βίντεο το IMEI του κινητού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostpap είπε

Κάνε unboxing τραβώντας βίντεο ΠΡΙΝ ανοίξεις το κουτί, να φαίνεται στο βίντεο το S/N και το IMEI που έχει στην ετικέτα του κουτιού και συνέχισε το μέχρι να ανοίξει η συσκευή και στο τέλος ενώ συνεχίζεται το βίντεο πάτα *#06# κλήση ώστε να καταγραφεί στο βίντεο το IMEI του κινητού. 

Μηπως να τραβήξω και την ταυτότητα μου? Ας παραλάβω και ας εχει κινητο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Androgk είπε

Μηπως να τραβήξω και την ταυτότητα μου? Ας παραλάβω και ας εχει κινητο.....

Επίσης τσέκαρε εδώ το IMEI της συσκευής.
https://www.imei.info/

Η ταυτότητα σου δεν έχει νόημα να φαίνεται στο βιντεο.
Σκοπός είναι να έχεις ένα βίντεο που να φαίνεται ΑΚΑΤΕΡΓΑΣΤΟ και στο οποίο να φαίνεται πως το κουτί ήταν κλειστό, και μετά το περιεχόμενο του κουτιού, και στο τέλος τα στοιχεία S/N, ΙΜΕΙ 

Αλλά το βίντεο να είναι συνεχόμενο. 

Επεξ/σία από kostpap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostpap είπε

Επίσης τσέκαρε εδώ το IMEI της συσκευής.
https://www.imei.info/

Η ταυτότητα σου δεν έχει νόημα να φαίνεται στο βιντεο.
Σκοπός είναι να έχεις ένα βίντεο που να φαίνεται ΑΚΑΤΕΡΓΑΣΤΟ και στο οποίο να φαίνεται πως το κουτί ήταν κλειστό, και μετά το περιεχόμενο του κουτιού, και στο τέλος τα στοιχεία S/N, ΙΜΕΙ 

Αλλά το βίντεο να είναι συνεχόμενο. 

Νομιζω καταλαβαινεις πως ειναι παράλογο αυτο που ζητάς και πως ειρωνευομουν οταν μιλησα για την ταυτότητα. Αυτοι οι αριθμοί ειναι μοναδικοί για το καθε κινητο και δεν εχει νοημα να ανεβάζω ενα βιντεο δημόσια με αυτα τα στοιχεία. Αν ειναι δυνατόν. Αν παραλάβω ομως και ειναι ολα καλα αφου τα ψάξω θα σας ανεβασω φωτογραφια με τη παραλαβή. Χωρις τέτοιου είδους στοιχεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Androgk είπε

Νομιζω καταλαβαινεις πως ειναι παράλογο αυτο που ζητάς και πως ειρωνευομουν οταν μιλησα για την ταυτότητα. Αυτοι οι αριθμοί ειναι μοναδικοί για το καθε κινητο και δεν εχει νοημα να ανεβάζω ενα βιντεο δημόσια με αυτα τα στοιχεία. Αν ειναι δυνατόν. Αν παραλάβω ομως και ειναι ολα καλα αφου τα ψάξω θα σας ανεβασω φωτογραφια με τη παραλαβή. Χωρις τέτοιου είδους στοιχεία.

Δεν είπα να τα ανεβάσεις.
Είπα να τα κρατήσεις ώστε σε περίπτωση που στο δέμα έχει κάτι άλλο από αυτό που έχεις παραγγείλει, να έχεις αποδεικτικά στοιχεία. 

Διαφορετικά θα φαίνεται πως έχεις παραλάβει αλλά εάν δεν είναι αυτό που έχεις πληρώσει, δεν θα έχεις αποδείξεις.

Επεξ/σία από kostpap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Καταλαβαίνετε πως το insomnia δεν θα γίνει κανάλι επικοινωνίας μεταξύ της εταιρείας και των πελατων της. Από τη στιγμή που πλέον απαντούν στα μηνύματα σας, μπορείτε να μιλάτε μαζί τους απευθείας. :) 

Μήπως ήρθε η ώρα να κλειδώσει το θέμα; Γιατί έχει καταντήσει λίγο προκλητικό πια και αν κράξουμε θα θιχτούν οι αυτόδικοι συμφωρουμήτες που ήθελαν iphone με 20 ευρώ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aeljim είπε

Μήπως ήρθε η ώρα να κλειδώσει το θέμα; Γιατί έχει καταντήσει λίγο προκλητικό πια και αν κράξουμε θα θιχτούν οι αυτόδικοι συμφωρουμήτες που ήθελαν iphone με 20 ευρώ.

Είναι σημαντικό να υπάρχει ανοικτό το θέμα ώστε να αναγράψουν όσοι έχουν παραλάβει τυχόν προβλήματα στο δέμα που παρέλαβαν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, invisiblesurfer είπε

Διάβασε την επικοινωνία που παρέθεσε το κατάστημα φίλε μου και μετά ξαναδιάβασε αυτό που έγραψες. Μπορεί οι πλατφόρμες σύγκρισης να γνωρίζουν την αγορά (το αμφισβητώ ευθέως αλλά ας το δεχτούμε) αλλά δεν μπορούν να τραβάνε την πρίζα όποτε θέλουν. Οι ισχυρισμοί "δεν μπόρεσα να σε βρω στο τηλέφωνο" δεν στέκουν στο δικαστήριο.

Διάβασε εσύ καλύτερα φίλε μου τους όρους χρήσης των υπηρεσιών για το skroutz.gr (τους έκανε παράθεση ένας άλλος φίλος) και bestprice.gr (γνωρίζουν πολύ καλά την αγορά)

για να κατέβει μια επιχείρηση/κατάστημα πρέπει να συντρέχουν κάποιες προϋποθέσεις/λόγοι που να χτύπησαν καμπανάκι στις πλατφόρμες αναζήτησης δεν κατεβαίνουν χωρίς αίτια/αφορμή/λόγο

μια χαρά στέκουν στο δικαστήριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...