Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι τιμές στήθηκαν με τις προσφορές Black Friday. Δεν φαινόταν παράλογο. Εκεί στηρίχθηκε όλο το παιχνίδι και προφανώς έπαιξαν ρόλο οι θετικές βαθμολογίες από το κοινό του skroutz.

Πίστεψε με το site είχε θετικές κριτικές και γι' αυτό τη πάτησε ο κόσμος και γι' αυτό παρασύρθηκα και εγώ. Πως αλλιώς...

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, fivosdi είπε

Οι τιμές στήθηκαν με τις προσφορές Black Friday. Δεν φαινόταν παράλογο. Εκεί στηρίχθηκε όλο το παιχνίδι και προφανώς έπαιξαν ρόλο οι θετικές βαθμολογίες από το κοινό του skroutz.

Πίστεψε με το site είχε θετικές κριτικές και γι' αυτό τη πάτησε ο κόσμος και γι' αυτό παρασύρθηκα και εγώ. Πως αλλιώς...

Black Friday στο iPhone 11 δεν υπάρχει πουθενά στον κόσμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όχι κατάθεση σε μικρό καταστημα

Όποιος και να είναι αυτο

Δεν έχουν καμία συνέχεια . Σήμερα είναι αύριο δεν είναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά μιας και πλήρωσα μέσω πιστωτικής και έχω κάνει αίτηση αμφισβήτησης της συναλλαγής, θα περιμένω να δω τι θα γίνει από την πλευρά της τράπεζας.
Τώρα εάν απορριφθεί η αίτηση που έκανα θα στραφώ μέσω καταγγελίας στον συνήγορο του καταναλωτή προς τις εταιρίες που είχαν πελάτη την a-mobile.gr και έβγαλαν κέρδοςαπό αυτήν δίχως να την ελέγξουν.

Ποιες είναι αυτές;
Πρώτη η εταιρία skroutz, η οποία πρέπει να αποδείξει πως οι θετικές ψήφοι που δημοσίευσε, ψήφοι που παραπλάνησαν κόσμο και εμπιστεύτηκαν τον πελάτη τους (a-mobile.gr) ήταν ψήφοι κανονικοί και όχι μαϊμού. Χάριν της εταιρίας skroutz διαφημίστηκε και αμί τι άλλου θα πρέπει η εταιρία skroutz να αλλάξει την πολιτική της στην δημοσίευση των αξιολογήσεων (κυρίως των θετικών) καθώς συμβουλευόμενοι των αξιολογήσεων που βλέπουμε από άλλους χρήστες, βγάζουμε συμπεράσματα. 

Η δεύτερη εταιρία είναι η Εθνική τράπεζα η οποία έδωσε pos και βάση αυτού έπαιρνε προμήθεια. 

Το site της skroutz έχει φροντίσει να αφαιρέσει το κατάστημα και πλέον δεν φαίνονται οι αξιολογήσεις.
Αλλά υπάρχουν στο cache της google και θα τις βρείτε εδώ:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://www.skroutz.gr/m/5939/A-mobiles
https://mega.nz/#!EVoHAKhL!myLaSX4ziqv2g1cLod9wyrNFe3E14eLdFk8LBdIO9Po

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://www.skroutz.gr/m/5939/A-mobiles?page=2
https://mega.nz/#!wVxXjK4Q!a9GNj9o4om4lA1aBt0riZB0qMR06PU1QTFFmL_0fJyU

Επεξ/σία από kostpap
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος αλλά ένα p30 Lite και ένα ταμπλέτ σαμσουγκν τα έβρισκα 80 ευρώ φθηνότερα από οποιαδήποτε άλλο κατάστημα πριν το bf. αν και δελεαστικές τιμές ψιλιαστικα την δουλειά γιατί ο τύπος ανερτησε τις τιμές 2-3 μέρες πριν τις εκπτωσεις μια ημέρα αν θυμαμε καλά πριν το bf το μαγαζί κατέβηκε από το σκρουτζ αλλά το σαιτ έπαιζε κανονικά. Σήμερα δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν κλαίω τα λεφτά μου. Τώρα όσον αφορά το νομικό κομμάτι σίγουρα θα βρειτε άκρη αλλά αν μπείτε στην διαδικασία μύνησης δικηγόρου και αναμονής το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ξοδέψετε χρόνο και χρήμα περισσότερο από την αγορά οποιασδήποτε συσκευης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostpap είπε

Προσωπικά μιας και πλήρωσα μέσω πιστωτικής και έχω κάνει αίτηση αμφισβήτησης της συναλλαγής, θα περιμένω να δω τι θα γίνει από την πλευρά της τράπεζας.
Τώρα εάν απορριφθεί η αίτηση που έκανα θα στραφώ μέσω καταγγελίας στον συνήγορο του καταναλωτή προς τις εταιρίες που είχαν πελάτη την a-mobile.gr και έβγαλαν κέρδοςαπό αυτήν δίχως να την ελέγξουν.

Ποιες είναι αυτές;
Πρώτη η εταιρία skroutz, η οποία πρέπει να αποδείξει πως οι θετικές ψήφοι που δημοσίευσε, ψήφοι που παραπλάνησαν κόσμο και εμπιστεύτηκαν τον πελάτη τους (a-mobile.gr) ήταν ψήφοι κανονικοί και όχι μαϊμού. Χάριν της εταιρίας skroutz διαφημίστηκε και αμί τι άλλου θα πρέπει η εταιρία skroutz να αλλάξει την πολιτική της στην δημοσίευση των αξιολογήσεων (κυρίως των θετικών) καθώς συμβουλευόμενοι των αξιολογήσεων που βλέπουμε από άλλους χρήστες, βγάζουμε συμπεράσματα. 

Η δεύτερη εταιρία είναι η Εθνική τράπεζα η οποία έδωσε pos και βάση αυτού έπαιρνε προμήθεια. 

Το site της skroutz έχει φροντίσει να αφαιρέσει το κατάστημα και πλέον δεν φαίνονται οι αξιολογήσεις.
Αλλά υπάρχουν στο cache της google και θα τις βρείτε εδώ:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://www.skroutz.gr/m/5939/A-mobiles
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://www.skroutz.gr/m/5939/A-mobiles?page=2

 

Παιδιά, δεν ξέρω τι περιμένετε απο το Skroutz, το οποίο ειναι μια ανοιχτή πλατφόρμα που ο καθένας προσθέτει το κατάστημα του, και αναφέρει κατα γράμμα στους όρους χρήσης ουτε δεν έχει ΚΑΜΙΑ ευθύνη για απώλεια χρήματων κατα τη συναλλαγή σας με το εκάστοτε κατάστημα.

Είναι σαν να κατηγορείς το Gmail που έκανες κατάθεση στον Νιγηριανό Πρίγκηπα τα έξοδα τραπεζικής συναλλαγής για να σου φέρει τα εκατομμύρια σε σακούλες, επειδή του επέτρεψε να σου στείλει Email.

Ασχοληθείτε με τον απατεώνα στο κατάστημα, η Skroutz δεν έχει καμια δουλειά

Μόλις τώρα, manwlis77 είπε

Από το Σκρουτζ πως κατέβηκε αφού δεν υπήρχαν κρούσματα ?

Εκτός αν είναι στο κόλπο και το σκρουτΖ

Θα μαζευτήκαν πάρα πολλές αρνητικές, η απλά θα το απέσυρε ο ίδιος απο το Skroutz, για να ΜΗΝ βγουν στη φόρα οι αρνητικές και να μαζέψει οσα μπορεί.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως δεν περιμένω λεφτά από το skroutz.
Αλλά η καταγγελία θα αφορά ΚΑΙ το skroutz καθώς με τις αξιολογήσεις που έγιναν παραπλανήθηκε κόσμος (μαζί και εγώ) 
Οπότε το skroutz πρέπει να ελεγχθεί προς αποφυγή παρόμοιας απάτης.
Έχει ευθύνη καθώς βγάζει λεφτά. 

 

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Παιδιά, δεν ξέρω τι περιμένετε απο το Skroutz, το οποίο ειναι μια ανοιχτή πλατφόρμα που ο καθένας προσθέτει το κατάστημα του, και αναφέρει κατα γράμμα στους όρους χρήσης ουτε δεν έχει ΚΑΜΙΑ ευθύνη για απώλεια χρήματων κατα τη συναλλαγή σας με το εκάστοτε κατάστημα.

Είναι σαν να κατηγορείς το Gmail που έκανες κατάθεση στον Νιγηριανό Πρίγκηπα τα έξοδα τραπεζικής συναλλαγής για να σου φέρει τα εκατομμύρια σε σακούλες, επειδή του επέτρεψε να σου στείλει Email.

Ασχοληθείτε με τον απατεώνα στο κατάστημα, η Skroutz δεν έχει καμια δουλειά

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεμπτό από πλευράς Skroutz είναι ότι ένα κατάστημα με 7/31 αξιολογήσεις να είναι αρνητικές έχει βαθμολογία 4.5. Εκεί αρχίζει, εκεί όμως τελειώνει κιόλας το σφάλμα από πλευράς Skroutz.

Από εκεί και πέρα όμως, δυστυχώς ισχύει το όταν κάτι ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, μάλλον δεν είναι κιόλας. Μακάρι όλοι οι παθόντες να βγάλουν άκρη και να πάρουν τα χρήματα τους πίσω. Από προσωπική εμπειρία πάντως, θα προτιμήσω να πληρώσω κάτι παραπάνω σε ένα μαγαζί με 400 κριτικές αντί κάτι λιγότερο για το ίδιο προϊόν από ένα κατάστημα με 10-20. Καλό κουράγιο, και θέλω να πιστεύω πως θα δικαιωθείτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω 2 ερωτηματα και οποιος  θελει  μου  απανταει.
1)Ποσο  καιρο  γινοταν αυτο  με  τις  τιμές  και τις  προσφορες και το  μπλακ  φράιντει;Ποσο  καιρο  ο  κοσμος  αφηνε  λεφτα  κατω απο  την  ομπρέλα  ή μη  του  Σκρούτζ;
2)Ενας  που  να  παρέλαβε κινητο  η  οτι  αλλο   τελος παντων  υπάρχει  να  μας επιβεβαιώσει  εστω και  το  αντιθετο!

Επεξ/σία από Fuel7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostpap είπε

Εννοείται πως δεν περιμένω λεφτά από το skroutz.
Αλλά η καταγγελία θα αφορά ΚΑΙ το skroutz καθώς με τις αξιολογήσεις που έγιναν παραπλανήθηκε κόσμος (μαζί και εγώ) 
Οπότε το skroutz πρέπει να ελεγχθεί προς αποφυγή παρόμοιας απάτης.
Έχει ευθύνη καθώς βγάζει λεφτά. 

Είσαι πολύ αγνός νομίζω. Οι πυραμίδες και το κάθε είδους scam είναι για κάποιο καιρό τυπικά και σωστά στις διαδικασίες τους. Πουλάνε προϊόντα, μαζεύουν αξιολογήσεις, μπαίνουν λίγο μέσα από τις καλές τιμές και όταν φτιάξουν έναν όνομα... Μπουμ. 

Σου λένε 10-15 μέρες, μαζεύουν 1000 παραγγελίες τις ημέρες τις φρενιτιδας (μέρες πληρωμών δημοσίων υπαλλήλων και bf) και τα λέγαμε... 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, papp0us είπε

Είναι σαν να κατηγορείς το Gmail που έκανες κατάθεση στον Νιγηριανό Πρίγκηπα τα έξοδα τραπεζικής συναλλαγής για να σου φέρει τα εκατομμύρια σε σακούλες, επειδή του επέτρεψε να σου στείλει Email.

Μπερδεύεσαι. 
Ο Νιγηριανός Πρίγκηπας ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ την google για να πιάσει πελάτες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά στην αρχή το καταστημα πρέπει να έκανε αποστολές 

Είχε και τις πιο χαμηλές τιμές 

Έχτιζε όνομα μέχρι το κανόνι !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manwlis77 είπε

Λογικά στην αρχή το καταστημα πρέπει να έκανε αποστολές 

Είχε και τις πιο χαμηλές τιμές 

Έχτιζε όνομα μέχρι το κανόνι !

ΔΕΝ είναι κανόνι. Είναι απάτη πολύ έξυπνα στημένη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manwlis77 είπε

Λογικά στην αρχή το καταστημα πρέπει να έκανε αποστολές 

Είχε και τις πιο χαμηλές τιμές 

Έχτιζε όνομα μέχρι το κανόνι !

Εχει  γινει  κανονι ή  το  λεμε  εμεις  οτι  εχει  γινει κανονι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...