Προς το περιεχόμενο

Το νέας γενιάς Xbox ονομάζεται «Xbox Series X» και έρχεται στα τέλη του 2020


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το character model της κοπελιάς ήταν πέρα από κάθε φαντασία για real time γραφικά ,θέλω να πω πως μιλάμε για τρελό polygon count παίζει να είναι γύρω στο 1εκατομμυριο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν με ενοχλεί το σχήμα του αρκεί να χωράει οριζόντια στο έπιπλο της τηλεόρασης μου. Βέβαια, θα πρέπει να κάνει κάτι πολύ λάθος η Σόνυ με το PS5 για να προτιμήσω το XBOX series X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Taurus_X είπε

DF/Penello και σια προέβλεπαν 8-9TF next gen..... no comment για τους έγκυρους δημοσιογράφους. 12TF θα είναι το minimum

Η MS μοίρασε πόνο και μαζικά meltdown εντός κ εκτός consoleχωριού!

Το λινκ που έστειλες το διάβασες? Τα 9tf Navi ισούται με 12.5tf gcn αυτό που λέγαμε όλοι δηλαδή ,άσε τις εξυπνάδες 

 

Στα γραφικά θα έχεις ένα 2χ από το Xbox one x που είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητικο αφού το πρόβλημα των κονσολών δεν ήταν οι κάρτες γραφικών αλλά οι σάπιες cpu jaguar ( τάμπλετ cpu) που είχαν ;)

Edit: όπα φίλε sorry μάλλον εγώ δεν το διάβασα😀 ναι ο πρόεδρος μιλάει για 12tf

Κοινώς θα πέσει πολύ κλάμα στο PC Master race 

Επεξ/σία από nikos5800
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο design ειναι minimal και τα σπαει... Απο επιδόσεις επίσης...

Apu με 12tf σε αρχιτεκτονικη rdna σημαινει οτι το 80+% των pc θα γινουν obsolete στις next gen μηχανες γραφικών...

Αν κρατήσει ιδιες ή αυξήσει και τις τιμές στις gpu, ο πέτσινος λογω 7nm, θα φευγει σαν ζεστο ψωμάκι.

Μπράβο στην MS.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Φίλε ομολογώ πως δυσκολεύομαι να ακολουθήσω τον συνειρμό σου, και χαζό δεν θεωρώ τον εαυτό μου.

Επειδή δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο θα σου πω την λέξη ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει! Μακάρι να παίξει δυνατά στην επόμενη γενιά και η μικρομαλακη , φαίνεται να έχει μάθει από τα λάθη του παρελθόντος. Το xbox360 μου πάντως το θεωρώ την καλύτερη κονσόλα μαζί με το ps1! Σε αυτή την γενιά δίκαια επικράτησε άνετα το ps4 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τέτοια δύναμη, θερμοκρασίες... λογικά από κάτω θα έχει fan και από πάνω έξοδο..... :-) Φουγάροοοοοοοοοο κανονικό.....

14421166-ciminiera-di-una-centrale-nucle

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NotAliki177 είπε

Πάει το επιχείρημα του χώρου/πρακτικότητας που μας είχατε ζαλίσει τόσα χρόνια... Πλέον οι κονσόλες θα είναι κανονικά towers.

Το μέγεθος το έχεις καταλάβει συγκριτικά με το controller ή απλά είπες να μπεις και να γράψεις τα δικά σου;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DarthGRE είπε

Το μέγεθος το έχεις καταλάβει συγκριτικά με το controller ή απλά είπες να μπεις και να γράψεις τα δικά σου;

Μάλλον κανείς δεν διαβάζει το κείμενο:

Η ιστοσελίδα Gamespot επίσης λέει ότι η κονσόλα έχει πλάτος όσο περίπου εκείνο του χειριστηρίου του Xbox One και περίπου τρεις φορές το ύψος του.

Είναι αρκετά μικρό σε μέγεθος.

  • Like 1
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, DarthGRE said:

Το αστείο ξέρεις ποιο είναι?

Οι gamers θέλουν καλύτερα γραφικά, πιο γρήγορη κονσόλα, πιο γρήγορο σκληρό δίσκο, και όλα αυτά σε ένα μικρό κουτάκι χωρίς να αναρωτιούνται γιατί τα pc δεν μικραίνουν ποτέ σαν όγκος. Θέλουν PS4 Pro που λόγω μεγέθους και ανεπαρκούς σχεδιασμού ventilation απογειώνεται σαν σινούκ. Όταν έρχεται η Microsoft και βάζει νέο σύστημα ψύξης, λένε οτι είναι ακριβή η κονσόλα, ενώ σε άλλα thread ποστάρουν το γνωστό PCMR και δείχνουν τα rig τους που κοστίζουν 2.000 ευρώ. Έρχεται τώρα η MS με μια κονσόλα που, σε σύγκριση με τους PC players και τα setup τους, είναι πιο δυνατή απο το 90% των gaming rigs στα σπίτια, και κάποιους τους ενοχλεί ή το κοροϊδεύουν επειδή βρίσκουν το κουτί μεγάλο. 

Διαλέξτε τι θέλετε παίδες.

 

Chill γιατί θα βγουν και για PC DDR6 κλπ. Απλά όλα είναι θέμα μαρκετινγκ ώστε να ξεζουμίσουν τον κόσμο...

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...