Προς το περιεχόμενο

Το νέας γενιάς Xbox ονομάζεται «Xbox Series X» και έρχεται στα τέλη του 2020


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

 

Εδω να σημειώσω απλά οτι το νέο ps4 pro είναι εξαιρετικά ήσυχο. Οπότε φαντάζομαι οτι έπαιξε κάποιου είδους τσιγκουνια απο μεριάς sony sto πρώτο version...

Εχοντας και τα δυο (νέο Ps4 Pro και Xbox One X), αν και όντως πολύ πιο ήσυχο σε σχέση με το προηγούμενο, όταν έμπαινε Spiderman ή God of War έκανε τον θόρυβο του (σε ανεκτό όμως επίπεδο). Το Xbox one X, με AC Odyssey πχ δεν έκανε κιχ. 

Για να δώσω και εγώ my 5 cents of opinion, πιστεύω πως σαν design ειναι όμορφο, και ευελπιστώ να ειναι κάτι αντίστοιχο και της Sony. Σαν χαρακτηριστικά είναι τούμπανο, οπότε όλα θα κριθούν στα παιχνίδια και πλέον, στα cloud services. 
Οντας και στα 2 οικοσυστήματα, προσωπικά είμαι πιο κοντά στα exclusives της Sony. Τα exclusives του Xbox δεν με συγκινούν (Halo, Gears, Forza, Sea of Thieves). Ευελπιστώ με τα studios Που πήρε να μπορεί να δώσει κάτι αξιόλογο και νέο στους χρήστες ώστε να πάρει τα πάνω του. Γιατί αν εχει καλά games, σε συνδιασμό με το άψογο Game Pass, θα μπορεί να πάρει ένα καλό μερίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Το Forza 5 το είδε κανείς στο trailer? Το Halo 6? Δεν χρειάζομαι τίποτε άλλο, αγορά series X day one να αντικαταστήσει το τωρινό Χ,  Shut up and take my money.  😍

Με τα specs που θα εχουν οι νέες κονσόλες μετά από 30 χρόνια pcgamer ήρθε η ώρα  να παει το pc για απόσυρση σιγά σιγά, μονο για να πληρώνω λογαριασμους το κρατάω άντε και κανένα party CRPG, ολο το gaming πλέον σε κονσόλα αραχτός στην καναπεδάρα. 

21 λεπτά πριν, bluesattack είπε

20 χρονια το ακουω αυτο :D

Ναι οι κονσολες παντα ηταν vfm σε σχεση με ενα μερακλιδικο pc , αλλα το pc παντα ειχε την γλυκα της αναβαθμισης .

Παντα ξεκινανε με διθυραμβους και την επομενη κιολας μερα αρχιζουν να λενε για την επομενη εκδοση,PRO,X,XXX , την απομενη day one :D

Τωρα δεν ξερω γιατι ενοχλουνται  καποιοι με τα σχολια περι αισθητικης (ισως γιατι στην πραγματικοτητα δεν τους ενδιαφερει αφου θα το κρυψουν το καημενο το..designατο η θα το βαλουν διπλα στο sub της logitech για ξεκαρφωμα :D)

Νομίζω ότι άλλο η πλατφόρμα του pc και άλλο οι κονσόλες και δεν πρέπει να τις συγχέουμε.
Τώρα το αν οι κονσόλες της γενιάς που έρχεται λειτουργήσουν και ως desktop replacements, αυτό είναι καλοδεχούμενο {και το εύχομαι προσωπικά). Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα μπορέσουν να προσεγγίσουν την δυνατότητα παραμετροποίησης σε hardware και software που προσφέρουν τα pc.

Θεωρώ ότι ένας φανατικός gamer θα προτιμήσει και τις δύο πλατφόρμες. Ίσως αποφύγει τις συχνές αναβαθμίσεις του hardware στο pc λόγω κονσόλας, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα αποφασίσει να αναβαθμίσει ολικά το pc του.

 

2 λεπτά πριν, sixamenos είπε

Οντας και στα 2 οικοσυστήματα, προσωπικά είμαι πιο κοντά στα exclusives της Sony. Τα exclusives του Xbox δεν με συγκινούν (Halo, Gears, Forza, Sea of Thieves). Ευελπιστώ με τα studios Που πήρε να μπορεί να δώσει κάτι αξιόλογο και νέο στους χρήστες ώστε να πάρει τα πάνω του. Γιατί αν εχει καλά games, σε συνδιασμό με το άψογο Game Pass, θα μπορεί να πάρει ένα καλό μερίδιο.

Σε όλα αυτά πρόσθεσε και τη δυνατότητα να είχε Windows και νομίζω ότι θα έκανε πωλήσεις, αφού είναι πιθανό να το αγόραζαν ακόμα και φανατικά Sony fanboys.

Επεξ/σία από svartevarg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

Εδω να σημειώσω απλά οτι το νέο ps4 pro είναι εξαιρετικά ήσυχο. Οπότε φαντάζομαι οτι έπαιξε κάποιου είδους τσιγκουνια απο μεριάς sony sto πρώτο version...

Εγώ θα διαφωνήσω σε αυτό, γιατί δεν έχω δει χειρότερη κατασκευή σε κονσόλα. Όχι μόνο κάνει πολύ θόρυβο αλλά ζεσταίνεται και πάρα πολύ. Γενικά όταν το είδα πρώτη φορά απογοητεύτηκα πολύ. Έτη φωτός μπροστά η Microsoft στο κομμάτι της κατασκευής. Όποιος έχει πιάσει XBOX One και PS4 Pro ή απλό θα καταλάβει την διαφορά αμέσως.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, rocco84 είπε

Υποκειμενικό είναι. Εγώ θα σου πω ναι άλλος όχι. Κάποιος που έχει δυνατό pc θα σου πει όχι κάποιος που δεν έχει θα σου πει ναι.

Συμφωνω απολυτα ! Για καποιον που δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα για ενα pc 2000+ ευρω σαφώς και μια κονσολα 500 ευρω του κανει την δουλεια. Στην τελικη οτι σηκωνει η τσεπη του καθενος και τα γουστα.

Υπαρχει και το παραδειγμα συγκεκριμενων παιχνιδιων οπως π.χ. το FIFA -NBA2K - Racing games- Beat'em ups (Soulcalibur -Street fighter - tekken - Mortal Kombat)  που οι κονσόλες βολευουν παρα πολυ για head to head ,και καποια παιχνιδια κατα την γνωμη μου FPS που το PC βολευει περισσοτερο.

Καμια φορα η λυση ειναι και τα δυο αν υπαρχει η δυνατοτητα...

Επεξ/σία από soter79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aρε SEGA  βλεπεις αυτα τωρα και λες δεν ειναι δυνατων ΒΓΑΛΕ ΜΙΑ κονσολα να τους πατωσεις ολους ρεεε  

Χωρτσα απο video και παρουσιασεις εκει στην   microsoft δεν πειθεται κανεναν πλεον !

 

Mια ζωη αργει σε ολα και κακες αντιγραφες

ebaypos-00-DE028778-Mac-Pro-Cylinder.jpg

Επεξ/σία από kundi
  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά είναι το σχέδιο,όντος minimal λιτή και λειτουργική χωρίς να πιάνει και χώρο δέστε δίπλα στο χειριστήριο το μέγεθος.Το gamecube που ήταν απο τις αγαπημένες μου κονσόλες και ήταν ουσιαστικά ένας κύβος τα έσπαγε (και σε hardware για την εποχή του) 

Σίγουρα θα βγούν και διάφορες special εκδόσεις για αυτούς που θέλουν κάτι διαφορετικό όμως το μαύρο μου αρέσει ως χρώμα πολύ σε τεχνολογικά κομμάτια.

Το Hellblade 2 που είπαν έτρεχε σε real time δείχνει απίθανο,τα specs δείχνουν πολύ καλά τώρα για 8Κ gaming μου φαίνεται υπερβολικό αλλά ποτέ δεν ξέρεις,προσωπικά μου αρκεί τα 4Κ να τρέχουν στα 60fps με ψηλά τα settings και επιλογές για χαμηλότερες αναλύσεις πιθανός και σε 1440p σε 120hz 

Y.Γ φανταστείτε να γίνει κάνα τρελό και να μην είναι αυτό το πιο δυνατό μοντέλο ! 😸

Επεξ/σία από ELMastas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά μας ξάφνιασε η MS!!! Με αυτό δείχνει και πόσο αυτοπεποίθηση έχει και πόσο προετοιμασμένη είναι. Πέταξε το γάντι στην Sony, the game is on... 

40-50Ε για Game pass και Hellblade 2, Forza 5, Halo day 1.

 

Λατρεύω τον σχεδιασμό της κονσόλας.

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο σαν σχήμα, μινιμαλ και είμαι σίγουρος ότι από ψύξη και θόρυβο θα σκίζει όμως από όνομα είναι ένα μπρερδεμα. Είχαμε xbox one, one s, one x και τώρα series x, wtf ms?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ωραίο σαν σχήμα, μινιμαλ και είμαι σίγουρος ότι από ψύξη και θόρυβο θα σκίζει όμως από όνομα είναι ένα μπρερδεμα. Είχαμε xbox one, one s, one x και τώρα series x, wtf ms?

Συμφωνώ το όνομα Scarlett ήταν μια χαρά,δεν θα πρέπει να το αλλάξουν,με κάτι τέτοια μπερδεύουν τον κόσμο, δεν έχουν καταλάβει πως ο κόσμος θέλει ένα προσωπικό όνομα σε κονσόλα για να τον τραβήξει και να ακούγεται καλύτερα ? στο κάτω κάτω βγάλτε το Χ2 και τέλος.

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kundi είπε

Aρε SEGA  βλεπεις αυτα τωρα και λες δεν ειναι δυνατων ΒΓΑΛΕ ΜΙΑ κονσολα να τους πατωσεις ολους ρεεε  

Χωρτσα απο video και παρουσιασεις εκει στην   microsoft δεν πειθεται κανεναν πλεον !

 

Mια ζωη αργει σε ολα και κακες αντιγραφες

ebaypos-00-DE028778-Mac-Pro-Cylinder.jpg

Μην με γελούν τα μάτια μου ? Ή αυτό είναι κύλινδρος και το άλλο ορθογώνιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει με 12 teraflops 8Κ στα 120 fps δεν γινεται…. Τα νουμερα δεν βγαινουν …. Όταν το red dead redemption 2 τρεχει 4κ μετα βιας στα 30 fps με 6 TF στο xbox one x.... Νομιζω ότι μια 4Κ εκδοχή στα 60 fps ακούγεται πιο ρεαλιστικη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, kaklas13 said:

Καλά, αν το κάνουν dual boot με windows 10 το πήρα χθές οσο κ αν κάνει!!

Φαντάζεσαι μεγάλε?? Γιατί δεν σε έχουν κάνει ακόμα Ceo στην Microsoft μου λες????

All in one gaming workstation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...