Προς το περιεχόμενο

Η 4η ταινία Matrix θα κάνει πρεμιέρα στους κινηματογράφους στις 21 Μαΐου του 2021


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

Από το 1 φυσικά. Είναι από τις τριλογίες που αξίζουν! 

Μη ξεχασεις να δεις και το Animatrix.... https://el.m.wikipedia.org/wiki/The_Animatrix

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

BULLET TIME... η σκηνή που τα άλλαξε όλα στον κινηματογράφο

Το μόνο που κάναν οι αδελφοι/ή Wachowski (που είναι 2 σε αντίθεση με τους Κατσιμιχέους που είναι μόνο η μία) είναι να αντιγράψουν και να τελειοποιήσουν τον τριμέγιστο με αρκετή δόση από hollywood/video game style εφεδιά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Blaspheme!!! Γιατί βιάζουν τα πάντα που έχουν σχέση με τις αναμνήσεις μας 😥

Δεν υπάρχει χώρος στην ιστορία του matrix για 4η ταινία... ήταν εξαρχής σχεδιασμένο να είναι τριλογία!!!!!! Θα πρέπει να κάνουν τεράστιες τρύπες στην υπόθεση για να χώσουν 4η ταινία... 

Τουλάχιστον ελπίζω  να μην ειναι 4 αλλά πχ 1,5 ή 2,5 κάτι δηλαδή που να αφορά πιο εκτενώς τι έγινε πριν ή μετά το reloaded (Matrix 2) αλλά και πάλι με γερασμένο cast και όχι τόσο σημαντικό θέμα δεν ξέρω.... 

Γιατί Γιατί Γιατί 😥😫😪

Δεν υπήρχε χώρος ούτε για δεύτερη ή τρίτη ταινία αλλά "είναι πολλά τα λεφτά Άρη". Οι υπόλοιπες ταινίες δεν είχαν να προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο εκτός από αδιάκοπη δράση με πολύ CGI και αμπελοφιλοσοφίες για τινέιτζερ. Εξαίρεση το Animatrix, καρπός σπουδαίων δημιουργών που δίνει συνοχή και βάθος στη μυθολογία του Matrix και δεν το αναφέρεις καν!

10 ώρες πριν, jerry banana είπε

Παιδια σοβαρη ερωτηση δεν εχω δει καμια ταινια,απο που να ξεκινησω ?Μιας και ερχονται οι γιορτες και θα εχω χρονο.Ευχαριστω.Επισης τη σειρα προβολης μου να μου πειτε για να καταλαβω την ιστορια.

Η σειρά είναι Matrix, Animatrix και ακολουθούν τα άλλα δύο. Πολύς κόσμος δεν έχει δει το Animatrix που αποτελεί την ραχοκοκαλιά της ιστορίας.

10 ώρες πριν, jerry banana είπε

 

 

Επεξ/σία από panathatube
  • Like 2
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς όλοι που δηλώνεστε αυθεντίες του matrix αναφέροντας την τριλογία σαν επιχείρημα, μήπως δεν έχετε ακούσει για το Animatrix που απαντάει σε όλα τα ερωτήματα και κλείνει κενά στις τρύπες του matrix?

οποίος θέλει να ξεκινήσει την τριλογία ας δει το animatrix πρώτα να καταλάβει καλύτερα την τριλογία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Matrix είναι το 1 και μόνο. Είναι η ταινία που άλλαξε τον κινηματογράφο,  είναι η ταινία που όσο προχωράμε στο μέλλον θα είναι όλο και πιο πολύ επίκαιρη.  Ήδη είναι! 

Όσοι δεν ήταν στην κινηματογραφική αίθουσα να δούνε την ταινία την εποχή που βγήκε δεν θα βιώσουν ποτέ την μαγεία που ένιωσαν αυτοί που ήταν. Οι λόγοι είναι πολλοί. 

Δυστυχώς ζούμε ήδη στο matrix. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα είναι λίγο γερός όμως ο Ματρικας;

Θα είναι αστείο πάντως που θα επιστρέψει στην Ελληνική μόδα το δερμάτινο παλτό μέχρι τον αστράγαλο.

Εντάξει οι ταινίες ήταν για τα μπάζα, αυτόν θα είναι 100 φορές χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι η ταινία θα επικεντρώνει στις ικανότητες του κεντρικού ήρωα αλλά θα μας δώσει μια νέα γεύση της αντίληψης της πραγματικότητας μέσα από θεωρίες και ίσως να δούμε άλλη προοπτική της τεχνολογίας, όπως και να έχει αν ισχύει η θεωρία των πολυσυμπάντων τότε θα έχουμε πολλά να πούμε...ας δούμε προς το παρόν τι έχει επιβεβαιωθεί ή όχι από την τριλογία του μάτριξ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SeXBOX είπε

Στο 4ο θα ξυπνάνε από το Matrix όσους σκότωσε ο John Wick και θα τον πάρουν στο κυνήγι... Matrix: John Wick Hunt (aka Matrix 4)

Εχει αφήσει και κανένα , με τους ρυθμούς αυτούς γύρω στο 5 6 θα έχει μείνει μόνος του στον πλανήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...