Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε τα Galaxy A51 και A71 με οθόνη Infinity-O και τέσσερις κάμερες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, nikosss16497 είπε

 Ετσι νομιζω. Οι περισσοτεροι οντας ψυχαναγκαστικοι τι θελουν στη μεση και εσυ θες το αντιθετο. 

Και πώς βλέπουν τηλεόραση που το σήμα του καναλιού είναι στην άκρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

η samsung κοντευει να γινει κινέζικη εταιρια. σε λιγο δεν θα εχει ουτε ενα αξιολογο τηλέφωνο κατω απο 6,5 ιντσες. αυτη η μοδα να μεγαλωνουν τα τηλεφωνα θελω να δω που θα σταματησει. το Α52 θα ειναι 6,7 και το Α72 6,9. μετα το Α53 θα ειναι 6,8 και το Α73 7,1. ε κάπου στο 8ιντσο να υποθεσω θα σταματησουν?

Το νέο A51 (αντικαταστάτης του Α50) έχει 6,5 ίντσες διαγώνιο ενώ το Α71 6,7 ίντσες. Δεν υπάρχουν μοντέλα Α52 και Α72 (του χρόνου αυτά). To A50 έχει διαγώνιο 6,4 ίντσες και το Α70 είναι επίσης 6,7 ιντσών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

το 10ε ειναι πολύ δυνατο αλλα ακριβο. για πολύ κοσμο δεν ειναι επιλογη. το Α40 ειναι οκ, δεν το θεωρω καν midrange ομως, οσο ναναι δεν ειναι τιποτα αξιολογο. Απο τα 170 μέχρι τα 400 του s8 τι έχει η samsung εκτος απο παντόφλες? Τιποτα... εκτός απο κάτι σάπια 720π που τα κοστολογεί αδικαιολόγητα ακριβα. Το Α8 που ήταν πολύ ωραιο το κατήργησε..

Δηλαδή για να καταλάβω: πότε έβγαλε καποια εταιρεία κινητό μικρό, δυνατό και φθηνό; Αυτό περιγράφεις.

Το ένα μου λες ακριβο, το άλλο φθηνό, αλλα όχι τόσο δυνατό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panathatube είπε

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Α70 για τις ανάγκες που έχω. Είναι ένα πολύ όμορφο all around κινητό με αρκετά πλεονεκτήματα (25w ταχυφορτιστή, τέσσερις καλές κάμερες, φοβερή 6,7 ιντσών AMOLED οθόνη 128GB αποθηκευτικό χώρο, θύρα για ακουστικά δυνατότητα επέκτασης και τα 6GB). Σίγουρα το Α71 είναι καλύτερο και ομορφότερο θυμίζοντας την επερχόμενη ναυαρχίδα S11. Δεν μού αρέσουν οι μεγάλες εγκοπές αλλά το δάκρυ δε με ενοχλεί ιδιαίτερα και η οπή βέβαια είναι καλύτερη. 

ετσι ρε φιλε μονο samsung ......Γιατι τα samsung ειναι εγγυηση ......!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

το 10ε ειναι πολύ δυνατο αλλα ακριβο. για πολύ κοσμο δεν ειναι επιλογη. το Α40 ειναι οκ, δεν το θεωρω καν midrange ομως, οσο ναναι δεν ειναι τιποτα αξιολογο. Απο τα 170 μέχρι τα 400 του s8 τι έχει η samsung εκτος απο παντόφλες? Τιποτα... εκτός απο κάτι σάπια 720π που τα κοστολογεί αδικαιολόγητα ακριβα. Το Α8 που ήταν πολύ ωραιο το κατήργησε..

νομίζω ζητάς παράλογα πράγματα καμία εταιρεία δεν βγάζει κάτι τέτοιο και μικρο και δυνατό και με καλό λογισμικό και φτηνό..... όσο και να σκέφτομαι καμία εταιρεία δεν έχει τέτοιο κινιτο ακόμη και xiaomi δεν τα έχει (το λογισμικό και σταθερότητα της συσκευής είναι λαχείο εκεί)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Black Demis είπε

νομίζω ζητάς παράλογα πράγματα καμία εταιρεία δεν βγάζει κάτι τέτοιο και μικρο και δυνατό και με καλό λογισμικό και φτηνό..... όσο και να σκέφτομαι καμία εταιρεία δεν έχει τέτοιο κινιτο ακόμη και xiaomi δεν τα έχει (το λογισμικό και σταθερότητα της συσκευής είναι λαχείο εκεί)

αυτο λεω. ειχαν το Α8. τωρα εχει 200 κινητα η samsung και δεν έχει ΟΥΤΕ ενα που να ειναι 5,8 FHD με decent specs. Skroutz samsung: 64 τηλέφωνα. Απο το Α40 των 180ευρω το επόμενο HFD κάτω απο τις 6 ίντσες ειναι το s10e ή το s8 στα 400! 38 τηλέφωνα πάνω απο 6 ίντσες! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

αυτο λεω. ειχαν το Α8. τωρα εχει 200 κινητα η samsung και δεν έχει ΟΥΤΕ ενα που να ειναι 5,8 FHD με decent specs. Skroutz samsung: 64 τηλέφωνα. Απο το Α40 των 180ευρω το επόμενο HFD κάτω απο τις 6 ίντσες ειναι το s10e ή το s8 στα 400! 38 τηλέφωνα πάνω απο 6 ίντσες! 

πλέον τάση είναι για μεγάλες συσκευές για δυο λογους

1. κατανάλωση περιεχομενου

2. δυνατό cpu κλπ θέλουν και μεγαλη μπαταρία και μικρή συσκευή δύσκολα θα έχει καλή μπαταρία (βλέπε s8 που ήταν για τα μπάζα οτι αφορά την αυτονομία) ετσι κανείς δεν θα την πάρει ετσι θα χάσουν χρόνο και πόρους... ετσι κοιτανε τι θελει πλειοψηφία και προχωράνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, nikcrf είπε

Η οπή στην άκρη της οθόνης είναι όμορφη για εμένα αλλά στην μέση την βρίσκω αηδία. Είμαι ανώμαλος ;

Δεν είναι θέμα ανωμαλίας αλλά γούστου .

Αλλά  κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος, χάνεις την ουσία όπως και οι περισσότεροι Το κινητό είναι μια συσκευή επικοινωνίας και πλεον ενας μικρός φορητός υπολογιστής με multimedia δυνατότητες. Τώρα το που είναι η οπή για τις κάμερες έχει πολύ μικρή σημασία , το θέμα είναι τι φωτογραφίες μπορεί να βγάλει το συγκεκριμένο κινητό και όχι που τις έχει ή πόσες έχει.

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

αυτο λεω. ειχαν το Α8. τωρα εχει 200 κινητα η samsung και δεν έχει ΟΥΤΕ ενα που να ειναι 5,8 FHD με decent specs. Skroutz samsung: 64 τηλέφωνα. Απο το Α40 των 180ευρω το επόμενο HFD κάτω απο τις 6 ίντσες ειναι το s10e ή το s8 στα 400! 38 τηλέφωνα πάνω απο 6 ίντσες! 

Καταρχήν και πάλι δεν καταλαβαίνω τί θέλεις να πεις φίλε μου. Το A8 τις ίδιες ή μεγαλύτερες διαστάσεις με τα S10, S10e και Α40. Το θέμα είναι οι ίντσες; Δηλαδή το ότι χώρεσαν περισσότερη οθόνη στις ίδιες ή μικρότερες διαστάσεις είναι θέμα; 

Αν το πάρουμε από το θέμα με τις ίντσες δεν είναι αξιόλογα τα S10, S10+, S10e; Ναι, είναι ακριβά, αλλά αξιόλογα.

Επίσης: μια χαρά τηλέφωνο ήταν το Α8, αλλά με Exynos 7885 δεν το έλεγες και "κελεπούρι". Υπήρχαν και καλύτερες επιλογές στα χρήματα αυτά, ανάλογα τα γούστα. Το "αξιόλογα κινητά" συνήθως αναφαίρεται σε κορυφαίες συσκευές ή VFM συσκευές. Η Samsung δε φημίζεται για το δεύτερο. Αυτό πρέπει να το ξέρουν οι αγοραστές της. Προσωπικά σε Samsung ή θα πήγαινα για S σειρά ή (αν μου χρειάζονταν) Note σειρά ή τίποτα. Σε όλα τα άλλα ο ανταγωνισμός την έχει στριμώξει άσχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, nikcrf είπε

Η οπή στην άκρη της οθόνης είναι όμορφη για εμένα αλλά στην μέση την βρίσκω αηδία. Είμαι ανώμαλος ;

Μπα... Για μενα οπου και να ειναι αηδια ειναι. Ενα μικρο μπεζελ θα ηταν ποιο ομορφο για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Α70 ειναι ενα αξιοπρεπεστατο κινητο για τα λεφτα του. Με κατι λιγοτερο απο 300ε σου δινει: οθοναρα, μπαταρια τερας, ταχυτατη φορτιση, πολυ δυνατες καμερες, σχεδον μπεζελες σχεδιαση, snapdragon μετριο αλλα αξιοπρεπη για τις περισσοτερες εργασιες, 6gb ram, ονομα και αξιοπιστια samsung με οτι καλο ( για καποιους) ή κακο ( για αλλους) συνεπαγεται. Η εμπειρια απο τις λιγες μερες χρησης που ετυχε στα χερια μου αξιοπρεπεστατη. Ουτε κολληματα ουτε κρας τπτ. Ναι ειναι ενα δευτερολεπτο πιο αργο παντου σε σχεση με το s10 αλλα στα χερια του απαιτητικου. Για τους υπόλοιπους παιρνουν κινηταρα με 450ε λιγοτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...