Προς το περιεχόμενο

Μειώνεται η διαφορά μεταξύ των Samsung και Huawei για τον τίτλο του κορυφαίου κατασκευαστή smartphones


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια αναπαράσταση για την τρέχουσα κατάσταση. (Σεπ. 19)

Ίσως έτσι να εξηγείται και ο πανικός του Τραμπ για την Apple, με τις κυρώσεις εναντίον της Huawei, λόγω της δραστικής εξάπλωσης της.

Όπως διαφαίνεται σε λίγο καιρό ακόμη και η Xiaomi θα ξεπεράσει την Apple στο μερίδιο αγοράς.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, JaceKorn είπε

Α ναι , το κλασικο " Γραφε σωστα Ελληνικα " , "τι ορθογρφια ειναι αυτη" """επιχειρημα""" οταν ξεμενεις απο λογικα επιχειρηματα , πισω στην τρυπα σου ;) 

παίζει να είσαι και 20χρόνο 

δεν πειράζει ακόμη μικρός είσαι

προς το παρών τα κουβαδάκια σου και σε καμιά παραλία της χαβάης να σχεδιάζεις το P50 :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, insomnianoex είπε

Διαφωνώ κάθετα μαζί σου ειδικά στην ομάδα που είμαι έχουν γίνει άπειρα συγκριτικά και stretch Tests και τα σαμσουγκ κολλούσαν περισσότερο από όλα... Ειδικά όταν στο note 9 έφτιαχνες δύο κινούμενα gifs και τα έστελνε στο messenger και τα έβαζες και τα δύο να παίζουν ταυτόχρονα το κινητό βάραγε tilt και το λαγκ δεν είχε σταματημό. Δεν έχω να αποδείξω τίποτα σε κανέναν αλλά μόνο και μόνο που μου λες για την google και για την ποιότητά της ειδικά για το software τότε αδερφέ μου εκτός από fanboy είσαι και βαριά νυχτωμένος.. μέχρι και ο τελευταίος γνωρίζει ότι δεν υπάρχει πιο smooth λειτουργικό από το google λειτουργικό...

Και να διαχωρίζουμε λίγο τα πράγματα άλλο smooth άλλο γρήγορο κι άλλο ακαριαίο.

η samsung έχει ένα από τα πιο βαριά λειτουργικά που υπάρχουν εκεί έξω και ευτυχώς που αναβαθμίστηκε τελευταία και ξαλάφρωσαλε λίγο τα πράγματα

Δεν χρειαζεται να εχεις αυτο υφος, μπορεις να γραφεις αυτο που θες χωρις να προσβαλλεις. Ξερουν ολοι να το κανουν και ειναι ευκολος δρομος.. 

Αυτα που ειπα δεν αλλαζουν, ειναι πραγματικες εμπειριες δικες μου, δικων μου και γνωστων. Οπως προειπα λογο της δουλειας της μητερας μου γνωριζω παρα πολλα ατομα τα οποια μου λενε και για συγγενεις ή φιλους τους. Παιζει πολυ Σαμσουνγκ, Χιαομι και Χουαγουει (λιγοτερο), πλεον δεν ξερω κανεναν με αηφοουν, οσοι ειχαν εχουν στραφει σε σαμσουνγκ και χιαομι που ειναι κι ολας αυτα που παιρνουν πιο πολυ πλεον οποτε γι αυτα  εχω αποψη.

Για την γκουγκλ δεν ειπα τιποτα, ουτε για το στοκ ui της. Ειναι σημαντικο αλλά ενα κινητο ομως δεν ειναι μονο το UI του, προσωπικα δεν με απασχολει καθολου γιατι το ρουταρω κι απεγκαθιστω τις προεγκατεστημενες εφαρμογες που δεν χρειαζομαι. Αν και για το Note 3 μου κατεληξα να χρησιμοποιω παλι αυτην που ειχε προεγκατεστημενη γιατι τελικα ηταν η καλυτερη για την μπαταρια μου ολως περιεργως παρα που ηταν η πιο φορτωμενη ρομ απ ολες.  

Απαντησε μου εσυ πως γινεται κινητα με το ιδιο καλα χαρακτηριστικα και καλυτερο UI μετα απο λιγους μηνες/χρονο να λαγκαρουν και να αργοπορουν ιδιως οταν δεν ειναι φορτωμενα με παρα μονο απο τις πολυ βασικες εφαρμογες που ανεφερα στο μνμα που εκανες quote. Εγω δε ξερω να σου απαντησω, ξερω ομως πως συμφωνα με εμπειριες πολλων ατομων (κι ο εαυτος μου μεσα) συμβαινει. 

Εστιαζετε στο "σαμσουνγκ" κσι στο ποιοο ειναι καλυτερο οταν οι διαφορες στα καλα κινητα ειναι ελαχιστες, ενω εχω πει οτι της xiaomi ειναι καλα και γρηγορα αρχικα. Οποιο ατομο εχει smartphone πανω απο 3 χρονια ειναι παντα σαμσουνγκ.. Οποιος εχει σαμσουνγκ και πηρε καινουριο κινητο πριν τα 3-4 χρονια ειναι επειδη ηθελε απλως καινουριο κινητο κι οχι επειδη ειχε χαλασει. Ολοι οσοι ξερω μεχρι τωρα με οποιοδηποτε αλλο κινητο εχουν παρει καινουριο γιατι σερνοταν και λαγκαρε σε σημειο να θες να το σπασεις πολυ πριν τα 3 χρονια, τα χω δει με τα ματια μου παρα πολλες φορες μιας και μου τα φερνουν να τους τα "φτιαξω". Κινητα που ειναι σχεδον αδεια απο εφαρμογες με ελαχιστη χρηση τα φτυνουν χωρις εμφανη λογο. Μιλαω για ΑΝΤΟΧΗ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει ξα ξεκηναει με ακριβες τιμες η huawei αλλα μετα ρηχνει τις τιμες αρκετα οχι σαν το μυλο που κραταει τις τιμες στα υψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, insomnianoex είπε

Εγώ δεν έχω δει κανένα λαγκ αντιθέτως το s9+ της αδερφής μου μετά από ένα χρόνο σέρνετε, τώρα δεν ξέρω που και πως παραθέτεις όλα αυτά τα παραδείγματα. Κολλάνε όλες οι άλλες συσκευές ενώ της σαμσουγκ με το χειρότερο λειτουργικό όσο αφορά τη διαχείριση να μη σου κάνει κολλήματα πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.

Θα σου πω, η μητερα μου δουλευει με 250 ατομα περιπου τον χρονο για τα τελευταια 10 χρονια. Ξερουν το ενδιαφερον μου και οτι εχω μια δυο παραπανω γνωσεις απο το μεσο ατομο ετσι με ρωτανε και μου τα φερνουν πολλες φορες να τους βοηθησω.. Πανω στις συζητησεις μας θα μου αναφεριυν και τριτα ατομα αγνωστα σ εμενα πχ "και του αδερφου μου ετσι του γινεται, 3 εχει παρει (χιαομι) και τα 3 απο εναν χρονο το πολυ του κρατησαν, ολο προβλημα εβγαζαν" και καπως ετσι γινεται πολυ μεγαλο το ποσοστο αν σκεφτεις για ποσα ατομα μαθαινω ποσο τους βγαινουν οι συσκευες τους. Αν ηξερα καμια 50αρια ατομα θα λεγα οτι ετυχε αλλα συνολικα εχω μαθει σιγουρα για καμια 500αρια-600αρια ατομα τα γελευταια χρονια για πολλες απο τις συσκευες τους κι ας μην τα γνωριζω ολα τα ατομα αυτα. Θελω να πω δεν υπαρχει λογος να μου πουν ψεματα ισα ισα. 

 

Ουτε εγω ξερω να σου απαντησω πως συμβαινει αυτο κατο κανει καλα μαλλον η Σαμσουνγκ εστω για την πλειοψηφια αλλά οταν παψει να το κανει θα στραφω αλλου εννοειται. Εσυ ποιο κινητο εχεις αν επιτρεπεται? και ποσο καιρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καλύτερο κινητό είναι αυτό που σου δίνουν δώρο και όπως λένε και οι "παλιοί"... "Όταν σου χαρίζουν έναν γάϊδαρο... δεν τον κοιτάς στα δόντια" 😋

Επεξ/σία από skapodis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 16/12/2019 στις 1:13 ΠΜ, tsoubas είπε

Κατοχος mi9 και p30 pro ναι φυσικα και το huawei εχει την καλυτερη καμερα στην αγορα αλλα το χιαομι ειχε και 300 ευρω πιο κατω. Οσο για τα samsung αν εξαιρεσεις την amoled ειναι πολυ δευτερα 😃 σε ολα τα αλλα


Μάλλον δεν έχεις πάρει Samsung κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...