Προς το περιεχόμενο

[ΔΩΡΕΑΝ] Cosmote Απεριόριστα data για 10 ημέρες


grinder_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kostasallinone είπε

Κατά μέσο όρο στην Ευρώπη πάνω από 3 δεν θα δεις. 
Στην Αγγλία που ανέφερες σκέψου τα 67 εκ. διαμοιράζονται. Στην ελλαδίτσα των 11 εκ. φτωχών δεν αντέχουν 4 βιώσιμα δίκτυα. Ήδη η wind τα έχει σκούρα και ψάχνει επενδυτές.


Η μπιζνα των τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα εάν έδινε κέρδος να είσαι σίγουρος θα έβλεπες μεγάλα ονόματα του εξωτερικού να κάνουν επενδύσεις και να πιέζουν κυβερνήσεις. Τα παραρτήματα της COSMOTE στα Βαλκάνια ξεπουλήθηκαν όσο όσο. Οι Σαουδάραβες δεν μπόρεσαν να κάνουν την wind πρώτο όνομα. 
 

Σκέψου επίσης και τις συχνότητες. Στη περίπτωση που κάποιος θα νοικιάσει κεραία σε virtual δίκτυο αυτό δεν θα γίνει “αναίμακτα” μιας και ορισμένοι χρήστες δεν θα πιάνουν σήμα από τον κύριο πάροχο τους. Θα κοπούν εντελώς.

Η Wind έκανε το λάθος να στρέψει την πλειοψηφία του κόσμου εναντίων της με τις πρακτικές που ακολούθησε βάζοντας εξωτερικούς συνεργάτες να λένε πολλά ψέματα για να πουλήσουν συμβόλαια, έβγαλε κακό όνομα στην εξυπηρέτηση και στην αξιοπιστία του δικτύου της (σταθερή και κινητή) και άλλα πολλά. Μόνη της αυτοκαταστρέφετε βάζοντας 25 μέρες διάρκεια στα καρτοκινητα της και άλλα πολλά που χρειάζονται ώρες για να γράφω. Δεν τα κάνεις όλα αυτά όταν έχεις κάτω του μετρίου δίκτυο και τις ίδιες σχεδόν τιμές με τους ανταγωνιστές. 

Η μπιζνα των τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα μια χαρά κέρδος έχει τώρα που έχουν γυρίσει την ελάχιστη ανανέωση στα 10 και 12 ευρώ και έχουν κάνει τα καρτοκινητα σχεδόν καρτοσυμβολαια. Ανέτρεξε στους ισολογισμούς των εταιριών να δεις τι γίνεται. Όλα αναρτημένα και δημόσια είναι στα site τους. (ψιλοκρυμμένα μεν αλλά υπάρχουν) Το μόνο ίσως πρόβλημα που έχουν είναι η φορολογία αυτήν την στιγμή στην Ελλάδα. Αυτό που πιστεύω ότι γίνεται και είναι λάθος, αντί και οι 3 παίχτες να ασχοληθούν μόνο με το αντικείμενο τους δηλαδή τα δίκτυα σταθερής και κινητής επενδύουν και σε άλλους τομείς που (μπορεί) στο τέλος να μην πετύχουν και να χάσουν χρήματα. Που κολλάει μια εταιρεία κινητής στον χώρο της ασφάλειας αυτοκινητου η στο χώρο της εστίασης και του delivery και άλλα πολλά. Όταν εχω βρεθεί σε κατοικημένη περιοχή και δεν θα μπορώ να βγάλω κλήση η να μπω στο ίντερνετ τι να το κάνω? Το τι θα κάνουν οι εταιρίες τα χρήματα τους είναι δικό τους θέμα και δεν με νοιάζει κιόλας αλλά όταν αντιμετωπίζω πρόβλημα και το αναφέρω και μου λένε θα το φτιάξουμε και δεν το φτιάχνουν ποτέ ε αυτό είναι κοροϊδία. 

Επεξ/σία από likos_de
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα κατά την διάρκεια των απεριόριστων έπιαναν οικτρές ταχύτητες. Και σου λένε για 4G όταν ακόμα και τα 8mbps του σπιτιού είναι δύο φορές γρηγορότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Choutas είπε

Εμένα κατά την διάρκεια των απεριόριστων έπιαναν οικτρές ταχύτητες. Και σου λένε για 4G όταν ακόμα και τα 8mbps του σπιτιού είναι δύο φορές γρηγορότερο.

Υπάρχουν και εξαιρέσεις, μάλλον είσαι μια απ' αυτες όπου θα μπορούσε να είναι θέμα στον εξοπλισμό σου και άλλα πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά λίγο προσοχή για αυτούς που έχουν ακόμα ενεργή την προσφορά.
Υπάρχουν αναφορές ότι το πακέτο με τα απεριόριστα έληξε αρκετές ώρες νωρίτερα από αυτήν που αναγράφεται στην εφαρμογή, με αποτέλεσμα να υπάρχει κατανάλωση από τα υπόλοιπα πακέτα ή χρεώσεις.
Μιας και δεν έρχεται κάποιο sms που να σε προειδοποιεί, καλό θα ήταν για αυτούς που θα "ξεχαστούν" να ενεργοποιήσουν την υπηρεσία COSMOTE My Internet (SMS στέλνοντας MI στο 1333) εάν δεν την έχουν ενεργοποιήσει ήδη ώστε να μην την πατήσουν και χρεωθούν άδικα.

***PS: Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 2 Ιανουαρίου 2020.

Επεξ/σία από grinder_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Choutas είπε

Εμένα κατά την διάρκεια των απεριόριστων έπιαναν οικτρές ταχύτητες. Και σου λένε για 4G όταν ακόμα και τα 8mbps του σπιτιού είναι δύο φορές γρηγορότερο.

Πιάνω ταχύτητα 0.06mbps (σήμερα) και 0.2 mbps (είχα χθες) χειρότερα δεν γίνεται νομίζω. Μακάρι να τελειώσει να χρησιμοποιήσω τα υπάρχοντα GB μου σε φυσιολογικές ταχύτητες. 

 

S9 από cosmote αγορασμένο (για να προλάβω μερικούς).

Επεξ/σία από Lanc3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως υπαρχουν και οι περιοχες που το δικτυο γονάτισε αλλά και αυτο μεσα στο προγραμμα ειναι. προσωπικά την καταευχαριστήθηκα την προσφορα, bonus το γεγονος ότι τελικα ενεργοποιείται και με easy transfer οπότε προσωπικά μεχρι τις 10/1 θα εχω απεριόριστα data. Δηλαδη πρακτικά για 24 ημέρες (σε 3 σιμ εναλλαξ) απεριοριστα data. μια χαρά μπορώ να πω

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, bbbb said:

οντως υπαρχουν και οι περιοχες που το δικτυο γονάτισε αλλά και αυτο μεσα στο προγραμμα ειναι. προσωπικά την καταευχαριστήθηκα την προσφορα, bonus το γεγονος ότι τελικα ενεργοποιείται και με easy transfer οπότε προσωπικά μεχρι τις 10/1 θα εχω απεριόριστα data. Δηλαδη πρακτικά για 24 ημέρες (σε 3 σιμ εναλλαξ) απεριοριστα data. μια χαρά μπορώ να πω

Έχω μια απενεργοποιημένη SIM, με easy trasfer ενεργοποιείται; Και μπορώ να πάρω και την προσφορά; Δ¨ηλαδή ο χρόνος που στέλνω με easy transfer αρκεί για να πάρω την προσφορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, grinder_ είπε

Παιδιά λίγο προσοχή για αυτούς που έχουν ακόμα ενεργή την προσφορά.
Υπάρχουν αναφορές ότι το πακέτο με τα απεριόριστα έληξε αρκετές ώρες νωρίτερα από αυτήν που αναγράφεται στην εφαρμογή, με αποτέλεσμα να υπάρχει κατανάλωση από τα υπόλοιπα πακέτα ή χρεώσεις.
Μιας και δεν έρχεται κάποιο sms που να σε προειδοποιεί, καλό θα ήταν για αυτούς που θα "ξεχαστούν" να ενεργοποιήσουν την υπηρεσία COSMOTE My Internet (SMS στέλνοντας MI στο 1333) εάν δεν την έχουν ενεργοποιήσει ήδη ώστε να μην την πατήσουν και χρεωθούν άδικα.

***PS: Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 2 Ιανουαρίου 2020.

Εμένα έληξε σήμερα η προσφορά, την είχα βάλει πριν 10 μέρες, και μου ήρθε κανονικά SMS λίγο νωρίτερα από την λήξη, που με ενημέρωνε ότι το πακέτο έληξε. Επίσης μου είχε στείλει sms και χθες που με ενημέρωνε ότι το πακέτο λήγει σε 24 ώρες. Δηλαδή όχι μόνο έλαβα sms, αλλά έλαβα και 2. Έχω What's Up αν έχει σημασία.

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Errik είπε

Έχω μια απενεργοποιημένη SIM, με easy trasfer ενεργοποιείται; Και μπορώ να πάρω και την προσφορά; Δ¨ηλαδή ο χρόνος που στέλνω με easy transfer αρκεί για να πάρω την προσφορά; 

Απενεργοποιημενη σημαινει οτι εχεις φραγη? Αν ναι, τοτε δεν γινεται να του στειλεις easy transfer..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...