Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, πρόσφατα στην περιοχή ο ΟΤΕ πέρασε σε όλη την πόλη οπτικές ίνες για VDSL, και σκέφτομαι την αναβάθμιση της γραμμής, το ερώτημα είναι ποιες εταιρείες μετέχουν σε αυτό το πρόγραμμα;

https://www.sfbb.gr/index.html

Στην Vodafone ρώτησα αλλά δεν ήξεραν κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαίνοντας στο site της δράσης, που παρέθεσες παραπάνω, και επιλέγοντας την επιλογή "έλεγχος διαθεσιμότητας" , θα βάλεις την ακριβή διεύθυνσή σου και ακολούθως θα σου δείξει εάν στην οδό σου υπάρχουν ενεργές προσφορές για οπτική ίνα και από ποιες εταιρίες. Μπορεί επίσης να σου λέει ότι πρόκειται να ενταχθεί σύντομα η οδός σε αντίστοιχη δράση. Δηλαδή από τη συγκεκριμένη σελίδα θα μάθεις ακριβώς εάν υπάρχει εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα οπτικών ινών και από ποιές εταιρίες. Στη δική μου περίπτωση, μου δείχνει για την οδό μου άμεσα διαθέσιμα εμπορικά προγράμματα οπτικών ινών της Cosmote, και σύντομα (όχι όμως τώρα) εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα της Wind.

Τέλος, άλλο πράγμα οι οπτικές ίνες (FTTH - fiber to the home) και άλλο το vdsl, το οποίο θεωρείται μία "ενδιάμεση" τεχνολογία, κατι ανάμεσα στην οπτική ίνα και το adsl. Δηλαδή η Cosmote δεν πέρασε στην πόλη σου οπτικές ίνες για να λειτουργήσει vdsl, όπως έγραψες παραπάνω, αλλά για FTTH δηλαδή για να φθάσουν οι οπτικές ίνες μέχρι το σπίτι σου.

Επεξ/σία από lamargos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Επειδή και εγώ έχω πλέον διαθεσιμότητα, για 100 και 200 με Κοσμοτε και Wind να ρωτήσω κάτι για λέω να βάλω. ( Δεν μπορώ άλλο με τα 16)

Τι ενέργειες πρέπει να κάνω εγώ σαν πελάτης?

Απλά καλώ και τους λέω ότι θέλω να βάλω οπτική ίνα?

Πληρώνω κάτι για εγκατάσταση στο χώρο μου? 

Επίσης το sfbb βοηθάει απλά στο να πάρω καλύτερη προσφορά για το πακέτο?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, divo είπε

1 )Έχεις διαθεσιμοτητα για FTTH? Αυτό το βλέπεις από εδω. Σε ποια εταιρεια εισαι? Αν εχει λυξει το συμβολαιο σου μπορεις να πας παντου, αν οχι για να πας σε αλλη εταιρεια πληρωνεις πεναλτυ.

2) Οσο αφορα τις διαδικασιες για το FTTH ειναι.

  • Κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά στο sfbb και παίρνεις το voucher.
  • κανεις αιτηση σε οποια εταιρεια θες και δινεις τον αριθμο του voucher. Μεγαλη προσοχη οταν θα δωσεις το νουμερο αν μετανιωσεις και θες να πας αλλου δεν θα μπορεις απο τη στιγμη που το καταχωρίσουν να το παρεις πισω. Γι αυτο ρωτα ακριβώς για το τι θα πληρωσεις για Προγραμμα, τελη συνδεσης, τελη ενεργοποιησης, ρουτερ, τεχνικο κλπ. Και αν ειναι δυνατόν ολα αυτα να τα παρεις γραπτα για να μην εχεις μετα εκπληξεις. Υπαρχουν εταιρειες που δεν χρεωνουν τιποτα για ολα αυτα αλλα ειναι πιο 'ακριβό' το προγραμμα τους και αλλες που για να ειναι πιο ελκυστικές εχουν φτηνο προγραμμα αλλα σε χρεωνουν με καποια ή ολα απο αυτα και σου βγαινει ακριβοτερο ή στα ιδια λεφτα.  Η επιδοτηση ειναι για 2 χρονια.  

3) Δεν χρειαζεται το ξερουν ηδη

4) αναλογα την εταιρεια. 

5) Εινα συγκεκριμενο ποσο επιδοτησης στο προγραμμα .

Διαδικτυακή σύνδεση υπερυψηλής ταχύτητας – 13 € το μήνα για διάστημα 24 μηνών  Εφάπαξ κόστος σύνδεσης: 48 €

SFBB

Στη Κοσμοτε είμαι, και λέω να μείνω, καθώς εδώ και 2 χρόνια που έχω επανέλθει από Hol ( 🤢), είχα μόνο μια βλάβη και αυτή για μια μέρα.

Δεν έχω κανένα θέμα, και λέω να μείνω, και έχω και το Κοσμοτε τιβι για την μπάλα.

Κατάλαβα, άρα πρέπει πρώτα να πάρω το Voucher και μετά να μιλήσω μαζί τους, να το δώσω, και να προχωρήσει η διαδικασία.

Μπήκα στο site, έβαλα την οδό μου και μου δείχνει ότι έχω διαθεσιμότητα κανονικά.

Είχαν κάνει έργα το καλοκαίρι στη περιοχή. Οπότε φαίνεται ότι πλέον ενεργοποιήθηκαν γιατί μέχρι τώρα δεν μπορούσα να βάλω πάνω από 24

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, divo είπε

Και μια και εισαι σε εταιρεια που ξερω τι θα πληρωσεις απλα σου λεω οτι θα χρεωθεις μονο το προγραμμα και ενα τεραστιο ποσο συνδεσης και ενεργοποιησης🤣 2€. Τα υπόλοιπα ειναι δωρεαν ολα.

Παρε ομως πρωτα το voucher. η τιμη για το 100αρι ειναι πιο φτηνή και απο το 50αρι στη κοσμοτε.😉 και κοιτα μηπως σε συμφερει να εχεις και ΟΤΤ με androit tv box, αντι για το δορυφορικό cosmote tv. 

Σε ποια περιοχη εισαι?

Πατήσια βρίσκομαι

Σκεφτόμουν και το ott tv καθώς δεν το έχω ψάξει πολύ αλλά είδα κάτι για 4k

Και επειδή πρόσφατα έχω 4κ τηλεόραση, ακόμα δεν έχει αξιοποιηθεί, πάρα μονο στο playstation, γιατι με 14.5 wifi, ούτε Νετφλιξ ούτε Youtube, που χρησιμοποιώ φουλ μπορώ να δω σε 4κ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Στην γειτονιά μου έχουν σχεδόν τελειώσει τα σκαψίματα για την οπτικη ινα
Παλιότερα είχα καλέσει ένα τεχνικό του ΟΤΕ για ένα πρόβλημα στην γραμμή  μου και με ρώτησε αν ήθελα να με ειδοποιήσει όταν θα ήταν διαθέσιμη η υπηρεσία στην γειτονιά μου.
Τελικά με πήρε ξανά ο άνθρωπος και μου είπε ότι θα με καλέσουν από τον ΟΤΕ να το συζητήσουμε.
Έχω κάποιες ερωτήσεις εγώ τώρα.

Στο μήνυμα του site για την δράση, μου βγάζει το εξής μήνυμα.  "Η διεύθυνση που δηλώσατε περιλαμβάνεται στις περιοχές όπου θα προσφέρονται SFBB υπηρεσίες, αλλά ακόμη δεν υπάρχει καμία διαθέσιμη προσφορά."

Ξέρω ότι το κουπόνι μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι και της 31 Μαρτίου άρα πρέπει να κινητής σχετικά σύντομα.

Εγώ έχω ήδη 50 vdsl με τον ΟΤΕ.
Πως θα λειτουργήσει αυτό με την 100άρα τώρα ?
Θα πληρώνω την 50άρα και την διαφορα στην τιμή της 100αράς θα την καλύπτει για X μήνες το κουπόνι ?

Ποσο χρόνο συνήθως θέλει ώστε να έχω όντως υποστήριξη στην οδό μου εφόσον τώρα τελειωσαν το σκάψιμο... Δεν θέλω να δηλώσω κάτι στον ΟΤΕ και να περιμένω σε λίστα αναμονής κτλ.

Επεξ/σία από omega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, omega είπε

Καλημέρα. Στην γειτονιά μου έχουν σχεδόν τελειώσει τα σκαψίματα για την οπτικη ινα
Παλιότερα είχα καλέσει ένα τεχνικό του ΟΤΕ για ένα πρόβλημα στην γραμμή  μου και με ρώτησε αν ήθελα να με ειδοποιήσει όταν θα ήταν διαθέσιμη η υπηρεσία στην γειτονιά μου.
Τελικά με πήρε ξανά ο άνθρωπος και μου είπε ότι θα με καλέσουν από τον ΟΤΕ να το συζητήσουμε.
Έχω κάποιες ερωτήσεις εγώ τώρα.

Στο μήνυμα του site για την δράση, μου βγάζει το εξής μήνυμα.  "Η διεύθυνση που δηλώσατε περιλαμβάνεται στις περιοχές όπου θα προσφέρονται SFBB υπηρεσίες, αλλά ακόμη δεν υπάρχει καμία διαθέσιμη προσφορά."

Ξέρω ότι το κουπόνι μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι και της 31 Μαρτίου άρα πρέπει να κινητής σχετικά σύντομα.

Εγώ έχω ήδη 50 vdsl με τον ΟΤΕ.
Πως θα λειτουργήσει αυτό με την 100άρα τώρα ?
Θα πληρώνω την 50άρα και την διαφορα στην τιμή της 100αράς θα την καλύπτει για X μήνες το κουπόνι ?

Ποσο χρόνο συνήθως θέλει ώστε να έχω όντως υποστήριξη στην οδό μου εφόσον τώρα τελειωσαν το σκάψιμο... Δεν θέλω να δηλώσω κάτι στον ΟΤΕ και να περιμένω σε λίστα αναμονής κτλ.

Προφανώς για να σου τηλεφωνήσει ο τεχνικός του ΟΤΕ, σημαίνει ότι κατά το επόμενο διάστημα θα λειτουργήσει η οπτική ίνα στη γειτονιά σου, απλά δεν έχει ξεκινήσει ακόμα, για αυτό στο site του sfbb, σου λέει ότι στην περιοχή σου ΘΑ προσφερονται υπηρεσίες κτλ κτλ. Πιστεύω σε λιγότερο από ένα μήνα θα παρέχονται κανονικά υπηρεσίες οπτικής ίνας στο δρόμο σου, λίγη υπομονή χρειάζεται. Στην οδό, που διαμένω, τελείωσαν το σκάψιμο και μετά από λιγότερο από δύο μήνες έγινε διαθέσιμη η υπηρεσία με προσφορές από την Cosmote. Μόλις γίνει διαθέσιμη η υπηρεσία στην οδό σου, τότε θα μπορέσεις να βγάλεις το κουπόνι από το sfbb και να το δώσεις στον πάροχο, που θα επιλέξεις. Δεν παίζει κανένα ρόλο ότι τώρα έχεις vdsl 50 mbps. Με τις οπτικές ίνες αλλάζεις πρόγραμμα, δεν πληρώνεις καμία διαφορά στην τιμή. Καταργείται τελείως η vdsl που έχεις και τηλεπικοινωνιακή σου σύνδεση γίνεται πλέον μέσω οπτικών ινών. Η επιδότηση από το sfbb αφορά νέο πακέτο από τον πάροχό σου, θα πληρώνεις περίπου 33 ευρώ το μήνα τελική τιμή (για την Cosmote τουλάχιστον). Μην μπερδεύεις την vdsl με τις οπτικές ίνες, μόλις βάλουν στο σπίτι σου την οπτική ίνα τελείωσε η σύνδεσή σου μέσω vdsl. Σε κάθε περίπτωση περίμενε να σου τηλεφωνήσουν από τον ΟΤΕ ή έλεγχε ανά διαστήματα το site του sfbb, για να δεις εάν έχει γίνει διαθέσιμη η υπηρεσία στο δρόμο σου, προκειμένου να εκτυπώσεις το κουπόνι επιδότησης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, lamargos είπε

Προφανώς για να σου τηλεφωνήσει ο τεχνικός του ΟΤΕ, σημαίνει ότι κατά το επόμενο διάστημα θα λειτουργήσει η οπτική ίνα στη γειτονιά σου, απλά δεν έχει ξεκινήσει ακόμα, για αυτό στο site του sfbb, σου λέει ότι στην περιοχή σου ΘΑ προσφερονται υπηρεσίες κτλ κτλ. Πιστεύω σε λιγότερο από ένα μήνα θα παρέχονται κανονικά υπηρεσίες οπτικής ίνας στο δρόμο σου, λίγη υπομονή χρειάζεται. Στην οδό, που διαμένω, τελείωσαν το σκάψιμο και μετά από λιγότερο από δύο μήνες έγινε διαθέσιμη η υπηρεσία με προσφορές από την Cosmote. Μόλις γίνει διαθέσιμη η υπηρεσία στην οδό σου, τότε θα μπορέσεις να βγάλεις το κουπόνι από το sfbb και να το δώσεις στον πάροχο, που θα επιλέξεις. Δεν παίζει κανένα ρόλο ότι τώρα έχεις vdsl 50 mbps. Με τις οπτικές ίνες αλλάζεις πρόγραμμα, δεν πληρώνεις καμία διαφορά στην τιμή. Καταργείται τελείως η vdsl που έχεις και τηλεπικοινωνιακή σου σύνδεση γίνεται πλέον μέσω οπτικών ινών. Η επιδότηση από το sfbb αφορά νέο πακέτο από τον πάροχό σου, θα πληρώνεις περίπου 33 ευρώ το μήνα τελική τιμή (για την Cosmote τουλάχιστον). Μην μπερδεύεις την vdsl με τις οπτικές ίνες, μόλις βάλουν στο σπίτι σου την οπτική ίνα τελείωσε η σύνδεσή σου μέσω vdsl. Σε κάθε περίπτωση περίμενε να σου τηλεφωνήσουν από τον ΟΤΕ ή έλεγχε ανά διαστήματα το site του sfbb, για να δεις εάν έχει γίνει διαθέσιμη η υπηρεσία στο δρόμο σου, προκειμένου να εκτυπώσεις το κουπόνι επιδότησης.

Ναι αλλα το ήδη υπάρχων συμβόλαιο που έχω με τον ΟΤΕ για περίπου ενάμιση χρόνο ακόμα, σπάει και με κλειδώνει για 2 χρονια ξανά ?
Επίσης ενώ ξέρω ότι κλειδώνει στα 100 με fiber, ποσο σίγουρος είμαι ότι όντως θα κλειδώνει στα 100 και όχι στα 70 ή στα 85 και δεν θα μπορώ να κάνω πχ υπαναχώρηση

Επίσης η διορία του κουπονιού είναι μέχρι 31 Μαρτίου. Τι κάνουμε με αυτό  αν δεν προσφέρουν κανονικά υπηρεσίες μέχρι τότε πριν λήξει το κουπόνι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, omega είπε

Ναι αλλα το ήδη υπάρχων συμβόλαιο που έχω με τον ΟΤΕ για περίπου ενάμιση χρόνο ακόμα, σπάει και με κλειδώνει για 2 χρονια ξανά ?
Επίσης ενώ ξέρω ότι κλειδώνει στα 100 με fiber, ποσο σίγουρος είμαι ότι όντως θα κλειδώνει στα 100 και όχι στα 70 ή στα 85 και δεν θα μπορώ να κάνω πχ υπαναχώρηση

Επίσης η διορία του κουπονιού είναι μέχρι 31 Μαρτίου. Τι κάνουμε με αυτό  αν δεν προσφέρουν κανονικά υπηρεσίες μέχρι τότε πριν λήξει το κουπόνι ?

1) Αφού δεν ξέρεις ακριβώς τί είναι οι οπτικές ίνες (αφού έχεις την απορία ότι μπορεί η γραμμή σου να κλειδώνει στα 70 mbps προφανώς δεν έχεις καταλάβει τί ακριβώς είναι) γιατί βιάζεσαι τόσο πολύ να βάλεις? Όπως σου είπαν παραπάνω η ταχύτητα των 100 mpbs είναι σχετικά εγγυημένη. Μήπως τελικά δεν τις χρειάζεσαι τις οπτικές ίνες?

2) Εάν έχεις απορίες σχετικά με τη σύμβαση που έχεις με τον πάροχό σου, είναι πιο απλό να τηλεφωνήσεις στο 13800, που έχουν τη σύμβαση, που υπέγραψες με τους αναλυτικούς όρους, και μπορούν να σου απαντήσουν ακριβώς. Πάντως, επειδή το πακέτο των οπτικών ινών είναι πιο ακριβό από αυτό της vdsl (άσχετα που εσύ θα πληρώνεις λιγότερο επειδή υπάρχει η επιδότηση από το κράτος) λογικά δε θα υπάρχει πρόβλημα να φύγεις αζημίως από το vdsl και να πας στην οπτική ίνα. Αλλά, όπως είπα, όλα αυτά λύνονται με ένα τηλεφωνάκι και όχι με ερωτήσεις στο φόρουμ....

3) Εάν δεν πάρει παράταση η ισχύς του προγράμματος επιδότησης και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις λογικά το χάνεις. Ό,τι ξέρεις, ξέρουμε. Μπορεί να πάρει παράταση το πρόγραμμα, μπορεί και όχι, μπορεί χίλια δυο πράγματα.... Πάλι το πιο απλό είναι να τηλεφωνήσεις στο Γραφείο Αρωγής Χρηστών στο 215-215-7848, (Δευτέρα-Παρασκευή, 09:00 - 17:00) ή στο https://www.sfbb.gr/ContactForm.html

4) Όλες οι ερωτήσεις σου είναι υποθετικές. Και δεν υπάρχει από αυτά που γράφεις, βάσιμος λόγος για όλη αυτή τη βιασύνη και τις συνεχείς απορίες, λες και αύριο χάνεις καμιά προθεσμία. Ωστόσο, ακόμα δεν έχεις κάνει ούτε τα απλά, δηλαδή να μιλήσεις με τον πάροχό σου. Μπορεί το δίκτυο στην περιοχή σου να ενεργοποιηθεί αύριο, μπορεί και σε έξι μήνες. Σε κάθε περίπτωση, εάν δεν αρχίσει η εμπορική λειτουργία του, όλα αυτά είναι υποθετικά. Επικοινώνησε πρώτα με τον πάροχό σου και αυτοί ξέρουν όλες τις λεπτομέρειες και θα σε κατευθύνουν. Εάν έχεις βγάλει ήδη το κουπόνι ακόμα καλύτερα. Από εδώ δεν πρόκειται να πάρεις περισσότερες απαντήσεις.

Επεξ/σία από lamargos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/1/2020 στις 2:29 ΜΜ, lamargos είπε

1) Αφού δεν ξέρεις ακριβώς τί είναι οι οπτικές ίνες (αφού έχεις την απορία ότι μπορεί η γραμμή σου να κλειδώνει στα 70 mbps προφανώς δεν έχεις καταλάβει τί ακριβώς είναι) γιατί βιάζεσαι τόσο πολύ να βάλεις? Όπως σου είπαν παραπάνω η ταχύτητα των 100 mpbs είναι σχετικά εγγυημένη. Μήπως τελικά δεν τις χρειάζεσαι τις οπτικές ίνες?

2) Εάν έχεις απορίες σχετικά με τη σύμβαση που έχεις με τον πάροχό σου, είναι πιο απλό να τηλεφωνήσεις στο 13800, που έχουν τη σύμβαση, που υπέγραψες με τους αναλυτικούς όρους, και μπορούν να σου απαντήσουν ακριβώς. Πάντως, επειδή το πακέτο των οπτικών ινών είναι πιο ακριβό από αυτό της vdsl (άσχετα που εσύ θα πληρώνεις λιγότερο επειδή υπάρχει η επιδότηση από το κράτος) λογικά δε θα υπάρχει πρόβλημα να φύγεις αζημίως από το vdsl και να πας στην οπτική ίνα. Αλλά, όπως είπα, όλα αυτά λύνονται με ένα τηλεφωνάκι και όχι με ερωτήσεις στο φόρουμ....

3) Εάν δεν πάρει παράταση η ισχύς του προγράμματος επιδότησης και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις λογικά το χάνεις. Ό,τι ξέρεις, ξέρουμε. Μπορεί να πάρει παράταση το πρόγραμμα, μπορεί και όχι, μπορεί χίλια δυο πράγματα.... Πάλι το πιο απλό είναι να τηλεφωνήσεις στο Γραφείο Αρωγής Χρηστών στο 215-215-7848, (Δευτέρα-Παρασκευή, 09:00 - 17:00) ή στο https://www.sfbb.gr/ContactForm.html

4) Όλες οι ερωτήσεις σου είναι υποθετικές. Και δεν υπάρχει από αυτά που γράφεις, βάσιμος λόγος για όλη αυτή τη βιασύνη και τις συνεχείς απορίες, λες και αύριο χάνεις καμιά προθεσμία. Ωστόσο, ακόμα δεν έχεις κάνει ούτε τα απλά, δηλαδή να μιλήσεις με τον πάροχό σου. Μπορεί το δίκτυο στην περιοχή σου να ενεργοποιηθεί αύριο, μπορεί και σε έξι μήνες. Σε κάθε περίπτωση, εάν δεν αρχίσει η εμπορική λειτουργία του, όλα αυτά είναι υποθετικά. Επικοινώνησε πρώτα με τον πάροχό σου και αυτοί ξέρουν όλες τις λεπτομέρειες και θα σε κατευθύνουν. Εάν έχεις βγάλει ήδη το κουπόνι ακόμα καλύτερα. Από εδώ δεν πρόκειται να πάρεις περισσότερες απαντήσεις.

Αγαπητέ μου προφανώς και ξέρω τι είναι η σύνδεση fiber και ευχαριστώ για την αγωνια σου για το αν πρέπει να βάλω ή όχι. Αυτό που δεν κατάλαβες καν στην ερώτηση μου είναι το αν ο ΟΤΕ βάζει FTTH ή FTTB.
Για όλα αυτά και παραπάνω έκανα τα τηλεφωνα μου και ενημερώθηκα, ευχαριστώ πολύ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2019 στις 12:59 ΜΜ, dr_psiloulis είπε

Ολα ετοιμαααααα..... Παρασκευή τελικές μετρήσεις και μετά αναμονή να τελειώσει η απεργία για να συνδεθώ ....

IMG_20191224_100548.jpg

IMG_20191224_123934.jpg

IMG_20191224_130954.jpg

IMG_20191224_133241.jpg

IMG_20191224_111256.jpg

Συνδεθηκες φιλε μου; Αν οχι, επικοινωνησαν μαζι σου για να κλεισετε καποιο ραντεβου για την ενεργοποιηση;  🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...