Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
6 ώρες πριν, Θοδωρής005 είπε

3 μήνες ;;; θα είμαι χωρις ιντερνετ και τηλέφωνο;

Εχεις γραμμη αυτη τη στιγμη στο σπιτι (κλασικη τηλεφωνια) ?

αν ναι δεν θα εχεις καποιο "downtime" οταν ολοκληρωθουν οι εργασιες θα συνδεσεις το νεο modem και θα βαλεις εκει πανω το τηλεφωνο σου και θα εισαι κομπλε

Αν τωρα εισαι απο τους ατυχους που δεν εχεις γραμμη και δεν υπαρχουν ελευθερες γραμμες στην περιοχη σου ναι θα περιμενεις οσο χρειαστει για να γινει η εγκατασταση/ενεργοποιηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 λεπτά πριν, Θοδωρής005 είπε

Και παιρνει όντως 3 μήνες δεν είχα ακουσει τοσο πολυ μόνο κανα μηνα από ένα φίλο που έβαλε

Αναλογα σε τι σταδιο ειναι οι εργασιες στην γειτονια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έκανα την αίτηση 11/2 και ακομα δεν εχουν ολοκληρωσει τις εργασιες απ τον δρομο ως την πολυκατοικια. Κατα τ αλλα εχουν περασει τα κουτια στους οροφους και εχουν τραβηξει καλωδιο μεσα στο γραφειο. 

Περιμενω τις τελικες εργασιες και το νεο ρουτερ, αλλα πολυ αναμονη ρε παιδι μου :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πήραν τηλέφωνο και εμένα απο την Cosmote και μου είπαν αν θέλω να εκμεταλλευτώ το κουπόνι απο το sfbb και την προσφορά που τρέχει, που θα μου βγει ουσιαστικά και φθηνότερα απο την VDSL 50 που έχω τώρα.Μου είπαν οτι η καλωδίωση έχει περάσει απο το δρόμο μου και πρέπει να γίνει και στην πολυκατοικία μου. 

Απο οτι κατάλαβα, μπορεί να υπάρξει μεγάλη καθυστέρηση μηνών απο τη στιγμή που θα ξεκινήσω την διαδικασία για την πολυκατοικία? Πρέπει να ξέρω κάτι άλλο? Επειδή κάτι διάβασα ψάχνοντας τις προηγούμενες σελίδες για υποβάθμιση γραμμής σε adsl και μετά αναβάθμιηση πάλι, φαντάζομαι αυτό είναι μόνο για φορητότητα απο άλλο πάροχο, σωστά? Μην την πατήσουμε.

Η αναβάθμιση από Cosmote VDSL50 σε Cosmote Fiber100 είναι straighforward, απλά μπορεί να καθυστερήσει?

Επεξ/σία από Dimos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dimos13 είπε

Με πήραν τηλέφωνο και εμένα απο την Cosmote και μου είπαν αν θέλω να εκμεταλλευτώ το κουπόνι απο το sfbb και την προσφορά που τρέχει, που θα μου βγει ουσιαστικά και φθηνότερα απο την VDSL 50 που έχω τώρα.Μου είπαν οτι η καλωδίωση έχει περάσει απο το δρόμο μου και πρέπει να γίνει και στην πολυκατοικία μου. 

Απο οτι κατάλαβα, μπορεί να υπάρξει μεγάλη καθυστέρηση μηνών απο τη στιγμή που θα ξεκινήσω την διαδικασία για την πολυκατοικία? Πρέπει να ξέρω κάτι άλλο? Επειδή κάτι διάβασα ψάχνοντας τις προηγούμενες σελίδες για υποβάθμιση γραμμής σε adsl και μετά αναβάθμιηση πάλι, φαντάζομαι αυτό είναι μόνο για φορητότητα απο άλλο πάροχο, σωστά? Μην την πατήσουμε.

Η αναβάθμιση από Cosmote VDSL50 σε Cosmote Fiber100 είναι straighforward, απλά μπορεί να καθυστερήσει?

Από το πρόγραμμα που είσαι θα πας σε ftth. Αυτόπου διάβασες αφορά άτομα που δεν έχουν vdsl διαθεσιμότητα μονο ftth. Δεν παίζει ρόλο η φορητότητα. Μπορείς να κάνεις φορητότητα σε vdsl  50 αν υποστηρίζει και μετά ftth.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλημέρα, απο τον Φεβρουάριο 2021 έχω κανονικά FTTH 100 οπτική ίνα στο σπίτι. Απο την ημερομηνία αυτή ξεκίνησε κανονικά και το 2ετες συμβόλαιο με τον ΟΤΕ στον οποίο είχα δώσει κανονικά το κουπόνι κλπ.

Χθες μου ήρθε ένα mail που μου ζητάει

Α) Η υπογραφή του συνημμένου Δελτίου Παραλαβής (οπου εξουσιοδοτώ τον πάροχο ΟΤΕ να εισπράτει το ποσό της επιδότησης 

Β) Η έκδοση ηλεκτρονικής Υπεύθυνης Δήλωσης προς την ΕΥΔΕ-ΤΠΕ  

μου κάνει εντύπωση το γεγονός, έχει έρθει και σε άλλους με ενεργό συμβόλαιο FTTH παρόμοιο mail απο την εξυπηρέτηση πελατών του ΟΤΕ;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tempo είπε

καλημέρα, απο τον Φεβρουάριο 2021 έχω κανονικά FTTH 100 οπτική ίνα στο σπίτι. Απο την ημερομηνία αυτή ξεκίνησε κανονικά και το 2ετες συμβόλαιο με τον ΟΤΕ στον οποίο είχα δώσει κανονικά το κουπόνι κλπ.

Χθες μου ήρθε ένα mail που μου ζητάει

Α) Η υπογραφή του συνημμένου Δελτίου Παραλαβής (οπου εξουσιοδοτώ τον πάροχο ΟΤΕ να εισπράτει το ποσό της επιδότησης 

Β) Η έκδοση ηλεκτρονικής Υπεύθυνης Δήλωσης προς την ΕΥΔΕ-ΤΠΕ  

μου κάνει εντύπωση το γεγονός, έχει έρθει και σε άλλους με ενεργό συμβόλαιο FTTH παρόμοιο mail απο την εξυπηρέτηση πελατών του ΟΤΕ;

 

 

Καλημερα.

Στη wind που εχω εγω, το Α μου το εστειλαν με courier για υπογραφη 1 εβδομαδα μετα τη συνδεση.

Το Β δεν το θυμαμαι. Μια υπευθυνη δηλωση σχετικα με επιδοτησεις παντως τους ειχα δωσει με την αιτηση, επειδη το κουπονι βγηκε σε επαγγελματικο ΑΦΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ιδεα ποτε εγινε η 1η αιτηση που εφερε την ινα στην πολυκατοικια. Εγω βρηκα την εγκατασταση ετοιμη και με συνδεσαν σε περιπου 10 μερες μετα την αιτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω στην wind έκανα αίτηση χθες το ρουτερ με κούριερ σε ποσο καιρο περιπου θα έρθει και γενικά η εγκατάσταση της ίνας και ενεργοποίηση θα παρει κανα μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι συσκευες της Wind (τερματικο και ρουτερ) θα ερθουν οταν εισαι ετοιμος για συνδεση. Εμενα ηρθαν περιπου στη βδομαδα απο την αιτηση και την ιδια μερα νομιζω με πηραν οι τεχνικοι για να κλεισουμε ραντεβου για να περασουν την ινα στο διαμερισμα. Η ενεργοποιηση εγινε αμεσα μολις περασαν την ινα, με ενα τηλεφωνημα.

Ξαναλεω ομως οτι εγκατασταση υπηρχε ηδη.

Την εξελιξη της διαδικασιας τη βλεπεις απο το link στο SMS που σου εχει στειλει η wind. 

Επεξ/σία από stcp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stcp είπε

Οι συσκευες της Wind (τερματικο και ρουτερ) θα ερθουν οταν εισαι ετοιμος για συνδεση. Εμενα ηρθαν περιπου στη βδομαδα απο την αιτηση και την ιδια μερα νομιζω με πηραν οι τεχνικοι για να κλεισουμε ραντεβου για να περασουν την ινα στο διαμερισμα. Η ενεργοποιηση εγινε αμεσα μολις περασαν την ινα, με ενα τηλεφωνημα.

Ξαναλεω ομως οτι εγκατασταση υπηρχε ηδη.

Την εξελιξη της διαδικασιας τη βλεπεις απο το link στο SMS που σου εχει στειλει η wind. 

Ναι ποσο καιρό παίρνει η εγκατάσταση; περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει έρθει τέτοιο email?

 

cid:image002.png@01D6CD62.4ED7E870

Αγαπητέ πελάτη,

 

Σας ενημερώνουμε ότι το πρόγραμμα COSMOTE Double Play Fiberspeed με υποδομή Fiber To The Home που έχετε επιλέξει, παρέχεται σε μειωμένη τιμή μέσω επιδότησης από τη Δράση Superfast Broadband.

 Προκειμένου  να εγκριθεί από το Κράτος η επιδότηση , είναι απαραίτητη: Α) Η υπογραφή του συνημμένου Δελτίου Παραλαβής

Β) Η έκδοση ηλεκτρονικής Υπεύθυνης Δήλωσης προς την ΕΥΔΕ-ΤΠΕ  μέσω του www.gov.gr

Πιο συγκεκριμένα, στο πεδίο «δηλώνω ότι» της ηλεκτρονικής Υπεύθυνης Δήλωσης θα πρέπει να αναγράφεται το παρακάτω κείμενο:

 

Tο Δελτίο Παραλαβής που αφορά στην παραγγελία με κωδικό 2..1-2..2υπογράφηκε από εμένα και αποδέχομαι ρητά τα όσα αναφέρονται σε αυτό.

 

Είναι σημαντικό τα προσωπικά σας στοιχεία που αναγράφονται στην Υπεύθυνη Δήλωση να συμπίπτουν με εκείνα του συνημμένου Δελτίου Παραλαβής.

 

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε τα παραπάνω 2 (δύο )  έγγραφα σε ηλεκτρονική μορφή, εντός 2 ημερών, απαντώντας στο παρόν email

Σας ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία σας.

 

Με εκτίμηση,

Εξυπηρέτηση Πελατών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...