Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που έχουν εξαντληθεί τα κουπόνια τι γίνεται;

Ειμουν σε αναμονή διαθεσιμότητας μιας και έχουν σκάψει κανα 2 μήνα τώρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, hotcarver1 είπε

Τώρα που έχουν εξαντληθεί τα κουπόνια τι γίνεται;

Χάνεις την επιδότηση εγκατάστασης (48€) και την έκπτωση των 24 μηνών (312€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, turbat0s είπε

Χάνεις την επιδότηση εγκατάστασης (48€) και την έκπτωση των 24 μηνών (312€)

Όποτε περιμένουμε να ξανανοίξει η δράση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
38 minutes ago, hotcarver1 said:

Όποτε περιμένουμε να ξανανοίξει η δράση;

Παίζει να μην ανοίξει ξανά το SFBB. Λογικά θα ξεκινήσει σε κάποια φάση το Fiber Readiness αλλά μόνο για την εγκατάσταση, όχι για το πάγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αν είναι το λάθος μέρος να ρωτήσω, αλλά παρατήρησα στον τελευταίο λογαριασμό που εκδόθηκε τέλη Απριλίου ότι η έκπτωση λόγω του κουπονιού του SFBB είναι στα 26€ αντί για 13€ που ήταν εδώ και περίπου 6 μήνες που έχει ενεργοποιηθεί η FTTH.

Πριν επικοινωνήσω με τον πάροχο (Vodafone) ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο έχει συμβεί και σε μένα, από ότι είδα μπήκε εκπτωση από 2 μήνες μαζί γιατί είχε καθυστερήσει να μπει ο προηγούμενος μήνας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vassar είπε

Το ίδιο έχει συμβεί και σε μένα, από ότι είδα μπήκε εκπτωση από 2 μήνες μαζί γιατί είχε καθυστερήσει να μπει ο προηγούμενος μήνας

ναι πιθανότατα κάτι τέτοιο έγινε. Διπλή επιδότηση δεν παίζει.

Το πιο πιθανό είναι να αποδόθηκε η επιδότηση αμέσως μετά την έκδοση του προηγούμενου λογαριασμού, οπότε στον επόμενο, αν εκεί μπήκε στην ώρα της, φάνηκε διπλή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μέχρι πριν λίγο καιρό εμφάνιζε τα προγράμματα της Wind στο sfbb ενώ τώρα εμφανίζει αυτό. Τι εννοεί? Υπάρχει ήδη το καλώδιο έξω από την πολυκατοικία. Μήπως έχει ζητήσει κάποιος να βάλει στην πολυκατοικία? Εγώ δεν έχω κάνει κάτι ακόμα, αν και θέλω και έχω κουπόνι, είχα πάρει μόνο τη wind να ρωτήσω κάποια πράγματα. Και μια άλλη μέρα ήρθε μια κοπέλα και άφηνε χαρτί σε κάθε όροφο που λέει ότι σε λίγες μέρες θα γίνει εγκατάσταση οπτικής ίνας στην πολυκατοικία.. λίγο πριν το Πάσχα.

wind.PNG.0d91bea1a46f376688fff3090374c00c.PNG

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημοσιεύτηκε η Απόφαση με Αριθμ. οικ. 27738 ΕΞ 2022/28.6.2022 (ΦΕΚ Β΄ 3362/30.6.2022) των Υπουργών Ανάπτυξης και Επενδύσεων και Ψηφιακής Διακυβέρνησης και θέμα «Τροποποίηση της υπό στοιχεία 46097 ΕΞ 2021/30.12.2021 (Β’ 56/2022) κοινής απόφασης των Υπουργών Ανάπτυξης και Επενδύσεων και Ψηφιακής Διακυβέρνησης: «Τροποποίηση της υπό στοιχεία 121/Φ.Α.12/12.11.2020 απόφασης των Υπουργών Ανάπτυξης και Επενδύσεων και Επικρατείας (Β’ 4995) με την οποία τροποποιήθηκε η υπό στοιχεία 34/Φ.Α.12/11.2.2020 απόφαση των Υπουργών Ανάπτυξης και Επενδύσεων και Επικρατείας «Τροποποίηση της υπ’ αρ. 39734/207/23.05.2018 κοινής απόφασης των Υπουργών Οικονομίας και Ανάπτυξης, Ψηφιακής Πολιτικής, Τηλεπικοινωνιών και Ενημέρωσης και Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων με θέμα «Δράση ’’Κουπόνι Υπερυψηλής Ευρυζωνικότητας (Superfast Broadband)”» (Β’ 672)».

 

https://www.e-forologia.gr/cms/viewContents.aspx?id=226118

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να ρωτήσω τη γνώμη σας γιατί είμαι λίγο άσχετος. Επειδή μετακομίζω (Την Κυρισκή 3/7) και δεν θέλω να κρατήσω το υφιστάμενο νούμερο, έκανα στις 29/6 αίτηση online στο site της Vodafone για νέα σύνδεση 100 αρα με FTTH, Vodafone TV Disney κλπ. Μου έστειλαν ένα κωδικό παραγγελίας αλλά όχι email/sms επιβεβαίωσής της ακόμα στα 35€ περίπου. Είχα πάει και σε κοντινό κατάστημα Vodafone αλλά μου έδιναν προσφορά με 1,5 € παραπάνω από το online και με χάλασε. Σήμερα βλέπω ότι ξανάνοιξε η πλατφόρμα του SFBB, μπαίνω και παίρνω κουπόνι για τη νέα μου διεύθυνση. Παίρνω τηλ. στη VODAFONE του λέω για το κουπόνι και μου λένε κάτι παράξενα, άλλος ότι έχει καταργηθεί, άλλος να πάω με τον πρώτο λογαριασμό και το κουπόνι σε κατάστημα της Vodafone για να μου το αφαιρέσουν. Εντωμεταξύ την αίτησή μου δεν την βρίσκουν. Ξαναπαίρνω τηλ. στις online πωλήσεις και δεν τους λέω τίποτα για την προηγούμενη αίτησή μου, αλλά τους λέω ότι άνοιξε η πλατφόρμα και θέλω να κάνω αίτηση νέας γραμμής με χρήση του κουπονιού που πήρα σήμερα. Μου λένε θα σας καλέσουμε σε λίγο και δεν με κάλεσαν ακόμα.

Τι λέτε.Μπορώ να κάνω χρήση του κουπονιού και πως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου και σε μένα σήμερα πήγα στη νόβα κουπόνι επειδή δεν μου έχει περαστεί ακόμα η οπτική ίνα και μου είπαν ότι δεν ισχύει πλέον.

Τι παίζει τελικά δεν ξέρω ξέρει κανείς που μπορούμε να ρωτήσουμε το τι ισχύει;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για να δω αν τα εχω καταλάβει σωστά μπορει καποιος που το εχει κάνει να μου πει αν είναι σωστά τα παρακάτω??

Η επιδότηση που παρέχει το κουπόνι είναι

  1. 13€/μήνα για 2 χρόνια για το πάγιο του FTTH προγραμματος του παρόχου που θα επιλέξω.
  2. 48€ κόστος σύνδεσης  
  3. όλα τα έξοδα εγκατάστασης όλων των εργολάβων που θα χρειαστούν???? ή μέχρι ένα συγκεκριμένο ποσό ? Επίσης γίνονται οι εργασίες και φτανουν τις γραμμές σε όλους τους ορόφους της πολυκατοικίας by default ? ουσιαστικά το κόστος προσπαθώ να καταλάβω της εγκατάστασης πόσο πάει και αν το γλυτώνουμε ολόκληρο ή μέρος του. Σε καποιο site διάβασα για ενα ποσό 360€ αλλα δεν είμαι σίγουρος τι αφορά καθως δεν το βρίσκω στο sfbb.gr

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...