Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Παίζει να είναι bug του συστήματος or something.

και στο τηλ τα ιδια μ ειπαν ,φορθνετ,οτε κ ιναλαν. μακαρι για μπαγκ τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, georgeps21 είπε

και στο τηλ τα ιδια μ ειπαν ,φορθνετ,οτε κ ιναλαν. μακαρι για μπαγκ τι να πω

Η ιναλαν καλυπτει μεχρι το σουπερμαρκετ γαλαξιας δηλαδη 30 μετρα απο εμενα περιπου και δεν μου φερνουν γραμμη

Κανε αιτηση ενδιαφοροντος μπας και επεκτεινουν προς τα εμας 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, DanielRGr είπε

Η ιναλαν καλυπτει μεχρι το σουπερμαρκετ γαλαξιας δηλαδη 30 μετρα απο εμενα περιπου και δεν μου φερνουν γραμμη

Κανε αιτηση ενδιαφοροντος μπας και επεκτεινουν προς τα εμας 😛 

εχω κανει εδω και 2 χρόνια, τπτ,

 

off topic

ψησου να μαζευτουμε να στειλουμε ομαδικά μηνυματα στους κατοικους της περιοχης  να δηλωσουν ολοι ενδιαφερον μπας και :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ThReSh είπε

Ναι ακόμα και για τις εργασίες στους υπόλοιπους ορόφους προβλέπει ο νόμος ότι δεν υπάρχει θέμα εφόσον θέλει έστω ένας.

Βέβαια αν θέλουν να το πάνε μέχρι τέλους (δικαστήριο) μπορούν να σε παιδέψουν, αλλά θα το χάσουν.

Πάρτην με το καλό, ότι θα πάρουν αξία τα διαμερίσματα/πολυκατοικία κτλπ κτλπ.

Ποιός είναι αυτός ο νόμος ξέρεις;
Θα χρειαστεί να τον επικαλεστούμε πολλοί!

Επεξ/σία από jpater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, jpater said:

Ποιός είναι αυτός ο νόμος ξέρεις;
Θα χρειαστεί να τον επικαλεστούμε πολλοί!

Αν δεν πηγαίνει κατευθείαν στο post του Spank, είναι στην 4η σελίδα πρώτο πρώτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι το SFBB δινει τετοια κουπονια; Τι κερδος εχει απο αυτο; Το να δινεις 15 ευρω το μηνα λιγοτερα επι δυο χρονια + δωρεαν το τελος ενεργοποιησης δε τα λες και λιγα λεφτα. Διαφερει ο τυπος συνδεσης που δινει το SFBB με αυτο που δινει η Cosmote πχ; Εχω 50αρα στην cosmote που παιρνω απο καφαο κοντα μου, ενω με το SFBB θα ειχα 100αρα στα ιδια λεφτα, παλι ομως μεσω της Cosmote.
 

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί θέλει το κράτος να βοηθήσει στην υιοθέτηση κι εξάπλωση της οπτικής ίνας μέχρι μέσα στο διαμέρισμα. 

Εσένα έρχεται με το κλασικό χάλκινο καλώδιο στο σπίτι η γραμμή ενώ σε αυτό έχουν οπτική στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Thresh είπε

Γιατί θέλει το κράτος να βοηθήσει στην υιοθέτηση κι εξάπλωση της οπτικής ίνας μέχρι μέσα στο διαμέρισμα. 

Εσένα έρχεται με το κλασικό χάλκινο καλώδιο στο σπίτι η γραμμή ενώ σε αυτό έχουν οπτική στο σπίτι.

Ποια ειναι η διαφορα που εχουν απο την αποψη ταχυτητας; Και εγω καθαρο 50αρι πιανω και 5αρι Upload. Υπαρχουν πλεονεκτηματα;

Και στην οδο μου που βγαζει προσφορα, σημαινει οτι καποιος εκανε αιτηση για να μπει ή γενικα στο Βυρωνα βαζουν παντου; Θυμαμαι πριν μηνες εκαναν εργασιες για καμια εβδομαδα για να πουν οπτικες ινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε σχέση με κάποιον που πιάνει όσο πρέπει, καμμία, ειδικά σε αυτές τις ταχύτητες (50). Μπορεί όμως να δώσει χωρίς αλλαγή εξοπλισμού (ή ίνας) και 1000Mbps πακέτο (μελλοντικά), ενώ η VDSL μέχρι 200 άντε 300 αν είσαι κοντά στην καμπίνα.

Κάνει αίτηση ένας και μπαίνει οπτική ίνα σε όλους του κοινόχρηστους ορόφους της πολυκατοικίας, αλλά συνδέεται μόνο αυτός που έκανε την αίτηση. Αν κάνουν κι άλλοι στην πολυκατοικία συνδέονται κι αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Σε σχέση με κάποιον που πιάνει όσο πρέπει, καμμία, ειδικά σε αυτές τις ταχύτητες (50). Μπορεί όμως να δώσει χωρίς αλλαγή εξοπλισμού (ή ίνας) και 1000Mbps πακέτο (μελλοντικά), ενώ η VDSL μέχρι 200 άντε 300 αν είσαι κοντά στην καμπίνα.

Κάνει αίτηση ένας και μπαίνει οπτική ίνα σε όλους του κοινόχρηστους ορόφους της πολυκατοικίας, αλλά συνδέεται μόνο αυτός που έκανε την αίτηση. Αν κάνουν κι άλλοι στην πολυκατοικία συνδέονται κι αυτοί.

Τι γινεται οταν ληξει η συνδρομη μετα τα 2 χρονια; Εχει κανει καποιος συνδεση μεσω SFBB να μας πει εντυπωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Luxx είπε

Τι γινεται οταν ληξει η συνδρομη μετα τα 2 χρονια; Εχει κανει καποιος συνδεση μεσω SFBB να μας πει εντυπωσεις;

Μετά θα έχουν αναπροσαρμόσει τις τιμές. Ήδη η Cosmote είχε 5 € μείωση https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod1290028_prod σε σχέση με τιην τιμή του Μαρτίου. Πάντως εγώ έχω κάνει αναβάθμιση από Forthnet και η ταχύτητα είναι 100 Mbps σταθερά από 9 Mbps που είχα. Στο διάστημα αλλαγής παρόχου με ΑDSL μέχρι την ενεργοποίηση της FTTH η Cosmote κλείδωνε στα 13 Mpbs.

Έχω κάνει και χρήση του voucher (-13.00 € τον μήνα.)

Επεξ/σία από gapostolidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, gapostolidis είπε

Μετά θα έχουν αναπροσαρμόσει τις τιμές. Ήδη η Cosmote είχε 5 € μείωση https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod1290028_prod σε σχέση με τιην τιμή του Μαρτίου. Πάντως εγώ έχω κάνει αναβάθμιση από Forthnet και η ταχύτητα είναι 100 Mbps σταθερά από 9 Mbps που είχα. Στο διάστημα αλλαγής παρόχου με ΑDSL μέχρι την ενεργοποίηση της FTTH η Cosmote κλείδωνε στα 13 Mpbs.

Έχω κάνει και χρήση του voucher (-13.00 € τον μήνα.)

Να φανταστω εγω που ειμαι ακομα με ενεργο συμβολαιο της cosmote δεν μπορω να κανω καποια κινηση. Και μονο που σκεφτομαι οτι με τα ιδια λεφτα θα ειχα 100αρα..

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια μπορείς θεωρείται αναβάθμιση εφόσον είσαι στην cosmote. Ωστόσο πρέπει να δεις εάν υπάρχει διαθεσιμότητα FTTH βάζοντας το νούμερο σου στο site της Cosmote https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod1290028_prod και εάν δικαιούσαι την επιδότηση της δράσης https://sfbb.gr/index.html.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...