Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, gapostolidis είπε

Και βέβαια μπορείς θεωρείται αναβάθμιση εφόσον είσαι στην cosmote. Ωστόσο πρέπει να δεις εάν υπάρχει διαθεσιμότητα FTTH βάζοντας το νούμερο σου στο site της Cosmote https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod1290028_prod και εάν δικαιούσαι την επιδότηση της δράσης https://sfbb.gr/index.html.

Δλδ ποιοι ακριβώς δικαίουνται την επιδότηση; Δεν το καταλαβαίνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Luxx είπε

Δλδ ποιοι ακριβώς δικαίουνται την επιδότηση; Δεν το καταλαβαίνω. 

Θα μπεις εδώ https://www.sfbb.gr/LandingPage.html θα δώσεις τα στοιχεία που σου ζητά και θα το διαπιστώσεις εάν είσαι δικαιούχος. Εάν ναι σύμφωνα με τις οδηγίες τυπώνεις το voucher που έχει έναν μοναδικό κωδικό και πηγαίνεις στον Γερμανό της γειτονιάς σου να κάνεις την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση επ'αυτού...έχω μπει στην δράση...έχω εκτυπώσει το κουπόνι αλλά την ώρα που έκανα την όλη διαδικασία το σύστημα με ενημέρωσε ότι είμαι δικαιούχος, αλλά δεν υπάρχουν πάροχοι αυτή την στιγμή διαθέσιμοι.

Στην γειτονιά μου άρχισαν να σκαβουν...λογικά μέχρι την άλλη βδομάδα θα έχουν τελειώσει...τώρα θα με ενοχλήσουν οι πάροχοι ή θα πρέπει εγώ να το κυνηγήσω.

Έχω συμβόλαιο στην Wind Που λήγει τον Ιούλιο οπότε αν δεν μπορεί να με καλύψει η Wind τότε θα πρέπει να πάω στην Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, masteripper είπε

Να κάνω μια ερώτηση επ'αυτού...έχω μπει στην δράση...έχω εκτυπώσει το κουπόνι αλλά την ώρα που έκανα την όλη διαδικασία το σύστημα με ενημέρωσε ότι είμαι δικαιούχος, αλλά δεν υπάρχουν πάροχοι αυτή την στιγμή διαθέσιμοι.

Στην γειτονιά μου άρχισαν να σκαβουν...λογικά μέχρι την άλλη βδομάδα θα έχουν τελειώσει...τώρα θα με ενοχλήσουν οι πάροχοι ή θα πρέπει εγώ να το κυνηγήσω.

Έχω συμβόλαιο στην Wind Που λήγει τον Ιούλιο οπότε αν δεν μπορεί να με καλύψει η Wind τότε θα πρέπει να πάω στην Cosmote.

Εσυ τους κυνηγας ..... 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, masteripper είπε

Να κάνω μια ερώτηση επ'αυτού...έχω μπει στην δράση...έχω εκτυπώσει το κουπόνι αλλά την ώρα που έκανα την όλη διαδικασία το σύστημα με ενημέρωσε ότι είμαι δικαιούχος, αλλά δεν υπάρχουν πάροχοι αυτή την στιγμή διαθέσιμοι.

Στην γειτονιά μου άρχισαν να σκαβουν...λογικά μέχρι την άλλη βδομάδα θα έχουν τελειώσει...τώρα θα με ενοχλήσουν οι πάροχοι ή θα πρέπει εγώ να το κυνηγήσω.

Έχω συμβόλαιο στην Wind Που λήγει τον Ιούλιο οπότε αν δεν μπορεί να με καλύψει η Wind τότε θα πρέπει να πάω στην Cosmote.

Και βέβαια μπορείς θεωρείται αναβάθμιση εφόσον είσαι στην cosmote. Ωστόσο πρέπει να δεις εάν υπάρχει διαθεσιμότητα FTTH βάζοντας το νούμερο σου στο site της Cosmote https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod1290028_prod και εάν δικαιούσαι την επιδότηση της δράσης https://sfbb.gr/index.html.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gapostolidis είπε

Και βέβαια μπορείς θεωρείται αναβάθμιση εφόσον είσαι στην cosmote. Ωστόσο πρέπει να δεις εάν υπάρχει διαθεσιμότητα FTTH βάζοντας το νούμερο σου στο site της Cosmote https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod1290028_prod και εάν δικαιούσαι την επιδότηση της δράσης https://sfbb.gr/index.html.

Στην Wind είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιοχή μου έβγαζε διαθεσιμότητα από wind και cosmote. Πήγα στην cosmote για ευνόητους λόγους. Το κουπόνι το κρατάς μέχρι να υπάρξει διαθεσιμότητα ή κάνεις την αίτηση στην cosmote με υποβολή του κουπονιού εφόσον γίνει δεκτή για να φαινεται το αίτημα και έχεις προτεραιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gapostolidis είπε

Στην περιοχή μου έβγαζε διαθεσιμότητα από wind και cosmote. Πήγα στην cosmote για ευνόητους λόγους. Το κουπόνι το κρατάς μέχρι να υπάρξει διαθεσιμότητα ή κάνεις την αίτηση στην cosmote με υποβολή του κουπονιού εφόσον γίνει δεκτή για να φαινεται το αίτημα και έχεις προτεραιότητα.

Μάλλον θα κάνω μια κρούση μέσω FB να δω τι θα μου πούνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, masteripper είπε

Να κάνω μια ερώτηση επ'αυτού...έχω μπει στην δράση...έχω εκτυπώσει το κουπόνι αλλά την ώρα που έκανα την όλη διαδικασία το σύστημα με ενημέρωσε ότι είμαι δικαιούχος, αλλά δεν υπάρχουν πάροχοι αυτή την στιγμή διαθέσιμοι.

Στην γειτονιά μου άρχισαν να σκαβουν...λογικά μέχρι την άλλη βδομάδα θα έχουν τελειώσει...τώρα θα με ενοχλήσουν οι πάροχοι ή θα πρέπει εγώ να το κυνηγήσω.

Έχω συμβόλαιο στην Wind Που λήγει τον Ιούλιο οπότε αν δεν μπορεί να με καλύψει η Wind τότε θα πρέπει να πάω στην Cosmote.

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι.  Έχουν σκάψει όλη τη γύρω περιοχή και έχουν βάλει παντού καμπίνες.

Πήρα κουπόνι και περιμένω για διαθεσιμότητα από τους παρόχους. Συνήθως πόσο καιρό παίρνει;  Θα κουμπώσουμε πριν το 2021 άραγε; :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε πολυκατοικίες παίζει μερικούς μήνες, σε μονοκατοικία έχουν σπάσει το record με 1 μήνα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δυνατούς λύτες:

Η Σπύρου Μερκούρη στο Παγκράτι (Αθήνα) σε ένα σημείο της, σε κάθε πλευρά έχει άλλο ΤΚ: η πλευρά μου είναι 11635 απέναντι είναι 11634.

Ο 11634 υποστηρίζεται στο sfbb ενώ ο 11635 όχι.

Ποτς γενεν αυτό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2020 στις 10:53 ΠΜ, red7genius είπε

Για δυνατούς λύτες:

Η Σπύρου Μερκούρη στο Παγκράτι (Αθήνα) σε ένα σημείο της, σε κάθε πλευρά έχει άλλο ΤΚ: η πλευρά μου είναι 11635 απέναντι είναι 11634.

Ο 11634 υποστηρίζεται στο sfbb ενώ ο 11635 όχι.

Ποτς γενεν αυτό;

Απλό. Κάθε ΤΚ είναι ένα πολύγωνο που περιέχει οικοδομικά τετράγωνα. Το όριο δύο ΤΚ που βρίσκονται δίπλα δίπλα είναι ο δρόμος. Άρα από τη μια πλευρά είναι ο ένας και από την άλλη ο άλλος. Κατανοητό;

Εγώ έχω μια άλλη ερώτηση.

Έστω σκάβει τώρα η Cosmote  και περνάει δίκτυο οπτικών ινών.

Στο μέλλον αυτό το δίκτυο θα μπορεί να το εκμεταλλευτεί κι άλλος πάροχος ή θα πρέπει να σκάψει και να περάσει δικές του;

Είναι δλδ κάτι αντίστοιχο με το κλασικό δίκτυο που ήταν ιδιοκτησία του ΟΤΕ και το υπενοικίαζε και στους άλλους ή όχι;

Και τέλος σε εμένα που βγάζει ότι δεν υπάρχει ενεργή προσφορά αλλά με προτρέπει να βάλω τα στοιχεία μου για μελλοντικές προσφορές, αν μετά αλλάξω γνώμη και δεν θελήσω να εξαργυρώσω το κουπόνι υπάρχει κάποια ποινή;

 

Μπορεί κάποιος να πει αναλυτικά τι πλήρωσε τελικά για την εγκατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, sik4ski είπε

Απλό. Κάθε ΤΚ είναι ένα πολύγωνο που περιέχει οικοδομικά τετράγωνα. Το όριο δύο ΤΚ που βρίσκονται δίπλα δίπλα είναι ο δρόμος. Άρα από τη μια πλευρά είναι ο ένας και από την άλλη ο άλλος. Κατανοητό;

Ευχαριστώ πολύ για την θεμελιώδη εξήγηση Γεωμετρίας, αλλά δεν ρώτησα πως γίνεται ένας δρόμος να έχει διαφορετικό ΤΚ σε κάθε πλευρά του.

Η ερώτηση ήταν πώς γίνεται απέναντι να έχουν κάλυψη οπτικής ίνας (που σημαίνει έχουν περάσει καλώδια στον δρόμο) και εμείς απέναντι να μην έχουμε.

Κατανοητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

 

από χθές έχουν πέσει οι τιμές,

 

πλέον για 100άρα ftth η τιμή είναι 29€, τουλάχιστον στη WIND.

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...