Προς το περιεχόμενο

Προστασία ΛΕΑ


Vagosman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Xacti είπε

Δεν το θυμάμαι καλά αυτό. Ή ήταν πολίτες που διαμαρτύρονταν λέγοντας ότι αν έβλεπαν ένστολους δε θα παρανομούσαν ή από ταρίφες. Τα πρόστιμα έπεφταν βροχή πάντως.

Για γέλια είναι αυτοί που αντέδρασαν έτσι και περισσότερο αυτοί που τους άκουσαν. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/12/2019 στις 10:04 ΜΜ, Xacti είπε

Έχω την αίσθηση ότι κάποιοι από σας, φαντάζεστε τον εαυτό σας τα βράδια να φοράει τη μπέρτα του και να βγαίνει να σώσει τον κόσμο

Εγω προχθές είδα το Σκοτεινό Ιππότη ξανά μετά από χρόνια κι είμαι έτοιμος για δράση 😎 

6 ώρες πριν, adi32 είπε

Το ρόλο του τιμωρού πρέπει να τον παίξει η ανύπαρκτη τροχαία και όχι εμείς. 

Ακριβώς αυτό. Καλώς ή κακώς δε ζούμε στην Αγρια Δύση να παίρνουμε το νόμο στα χέρια μας ούτε σε επεισόδιο της 10ης Εντολής. Οδηγεί την κοινωνία σε πολύ επικίνδυνα μονοπάτια μια τέτοια λογική. Γιατί αφού το κάνουμε στους δρόμους γιατί να μη το κάνουμε και σε άλλες περιπτώσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2019 στις 11:26 ΠΜ, pananton είπε

δεν νομίζω πως μπορείς ή έχεις το δικαίωμα να προστατέψεις κάτι δημόσιο πόσο μάλλον στον δρόμο που κινείται ο κάθε πικραμένος...απλά αν τύχει και κινούμαι στην δεξιά και υπάρχει ΛΕΑ τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτός που κινείται στην ΛΕΑ ΔΕΝ θα χωθεί μπροστά μου...μπορεί να χωθεί πίσω μου ή στον μπροστινό μου δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα απλά όχι μπροστά μου...θα μου πεις τι κερδίζω έτσι...θα σου απαντήσω πως δεν ψάχνω να κερδίσω κάτι αλλά είναι μία ηθική ικανοποίηση πως αυτός που παρανομεί μπορεί να πιάσει "κώτσο" όποιον άλλον θέλει εκτός από μένα... 

απλά το άξιο απορίας είναι ότι υπάρχουν πολλοί που τους αφήνουν..ότι τι? ναι οκ φίλε μου εγώ είμαι ο ηλίθιος εδώ που περιμένω, συγνώμη που υπάρχω θα σου κάνω χώρο να χωθείς και πάλι συγνώμη για την ενόχληση? δεν μπορώ να τους καταλάβω αλλά οκ αφού τους εκφράζει αυτή η νοοτροπία δικό τους πρόβλημα...

Κι εγώ το κάνω αυτό. Γενικά σε κάθε δρόμο όταν τον βλέπω ότι κάνει ταρζανια απλά κ μόνο για να κερδίσει μερικές θέσεις. Αν τρακάρει εμένα ή τον μπροστινό ή τον πισινό ή τον εαυτό του κ μονο είναι δικό του πρόβλημα.

Εγώ δεν έχω καμία ευθύνη να κοιτάω εκεί που θεωρητικά δεν υπάρχει αμάξι (κι ας τον έχω δει). 

Όταν αυτός γκαζωνει να με προσπεράσει ,απλά τυχαίνει εκείνη τη στιγμή να ήθελα κι εγώ ο ίδιος πιο πολύ γκάζι κ έτυχε να επιταχύνω. Πρόβλημα του από κει κ πέρα κ επιλογή του πάνω σε ποιον θα πέσει.

Δεν κάνω τπτ παράνομο. 

Υ.Γ όλοι μα όλοι που κάνουν αυτές τις μαγκιες, πώς βρίσκουν ως δια μαγείας πάντα το φλας και το βάζουν είναι φοβερό. Σου λέει σου έχω βάλει κ φλας,τι άλλο θες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα σκουπιδια που πανε στη ΛΕΑ ειναι τα ιδια σκουπιδια που στις αριστερες στροφες πηδανε την ουρα στο φαναρι.

Προφανως εγω θα παρω τη στροφη οσο πιο ανοιχτα γινεται ωστε να πεσουν στο απεναντι πεζοδρομιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αυτό που λες ότι κάνεις δηλ σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας να προσπαθείς να ρίξεις τον άλλο στον τοίχο ότι κι αν έχει κάνει, πως μπορεί να χαρακτηριστεί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2019 στις 10:04 ΜΜ, james01gr είπε

αυτή είναι εντελώς καμένη λογική. μου έρχεται άλλη σε μονόδρομο ανάποδα. δεν κάνω πίσω, της κορνάρω, κάνει πίσω γιατί έβλεπε πως έμπλεξε με ξερό κεφάλι.

ανοίγω το παράθυρο, της λέω γιατί πας ανάποδα σε μονόδρομο και μου απαντάει ''τροχονόμο σε βάλαμε'';

ίδια αντίδραση από οδηγό που την είδα να παρκάρει σε θέση σούπερ μάρκετ για ανάπηρους

Δεν μπορώ να μην ασχολούμαι με τους δίπλα γιατί κάποια στιγμή μπορεί να γίνει ένα τροχαίο που μπορεί ένας δικός μου άνθρωπος να φύγει επειδή η ΛΕΑ είναι κλειστή και δεν πρόλαβε να φτάσει ασθενοφόρο

λίγο εξυπνάδα. λωρίδα είναι. για κυκλοφορία δεν είναι

στην Ελλάδα εάν δώσεις στοιχεία για παρανομία κάποιου που φαινομενικά δεν σε επηρεάζει άμεσα σε λένε καρφί.

στον πεθερό μου που είναι στο εξωτερικό, του έφεραν αστυνομία επειδή ένας γείτονας τους ανέφερε πως έκαιγε σκουπίδια αντί για ξύλο (στο εξωτερικό ναι υπάρχουν τέτοιοι νόμοι). και ήρθε η αστυνομία να ελέγξει τι καίει. δεν θέλω να φανταστώ τι θα γινόταν εάν είχαμε τέτοιο περιστατικό στην Ελλάδα και εάν η αστυνομία θα ερχόταν τελικά να ελέγξει εάν καις επικίνδυνα υλικά.

Μου έχει τύχει ( εχω φορτηγάκι επαγγελματικό ) ...έσβησα ..άναψα alarm και περίμενα ήρεμος.Τον εκανα και πήγε με την όπισθεν 30 μέτρα  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, adi32 είπε

Φίλε αυτό που λες ότι κάνεις δηλ σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας να προσπαθείς να ρίξεις τον άλλο στον τοίχο ότι κι αν έχει κάνει, πως μπορεί να χαρακτηριστεί? 

Εγω δεν ριχνω κανεναν στον τοιχο, παω κανονικα στη πορεια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, adi32 είπε

Φίλε αυτό που λες ότι κάνεις δηλ σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας να προσπαθείς να ρίξεις τον άλλο στον τοίχο ότι κι αν έχει κάνει, πως μπορεί να χαρακτηριστεί? 

Προστασία του κακομοίρη που θα πάει άκλαυτος επειδή για κάποιο λόγο του ακινητοποιήθηκε το αυτοκίνητο λόγω κάποιας βλάβης και δεν έχει προλάβει να κατέβει να βάλει τρίγωνο, ο οποίος θα γίνει κιμάς από κάποιους έξυπνους.

Έτσι λέγεται.

  

34 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Εγω δεν ριχνω κανεναν στον τοιχο, παω κανονικα στη πορεια μου.

Δεν το είπε για εσένα, δυστυχώς διαγράφηκαν δύο μηνύματα, του Lacepo και το δικό μου και χάθηκε η ροή.

Επεξ/σία από Tompgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Tompgr είπε

Προστασία του κακομοίρη που θα πάει άκλαυτος επειδή για κάποιο λόγο του ακινητοποιήθηκε το αυτοκίνητο λόγω κάποιας βλάβης και δεν έχει προλάβει να κατέβει να βάλει τρίγωνο, ο οποίος θα γίνει κιμάς από κάποιους έξυπνους.

Δηλαδη εσύ έχεις αναλάβει το ρόλο να προστατεύεις τους άλλους οδηγούς χαλασμένων αυτοκινήτων ρίχνοντας στον τοίχο αυτούς που παρανομούν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, adi32 είπε

Δηλαδη εσύ έχεις αναλάβει το ρόλο να προστατεύεις τους άλλους οδηγούς χαλασμένων αυτοκινήτων ρίχνοντας στον τοίχο αυτούς που παρανομούν. 

Όχι αυτό είναι δουλειά της αστυνομίας , εγώ απλά αποφασίζω πως εκείνη την στιγμή θέλω να σταματήσω στην λεα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/12/2019 στις 12:35 ΜΜ, Tompgr είπε

Όχι αυτό είναι δουλειά της αστυνομίας , εγώ απλά αποφασίζω πως εκείνη την στιγμή θέλω να σταματήσω στην λεα.

ΟΚ αρα χανεται και η δυο τζαμπα το χρόνο σας κάνοντας την ιδια παρανομία, αφου  και οι δυο πατατε την ΛΕΑ.Περιεργη λογικη..................τζαμπα- μάγκικη..............Εκτος αν  μοναδικη σου ασχολια ειναι να μπλοκαρεις την ΛΕΑ και δεν εχεις τι αλλο να κανείς για να αποκτήσει νοημα η ζωη σου..................

Στις 25/12/2019 στις 12:02 ΜΜ, Ntinaras είπε

Εγω δεν ριχνω κανεναν στον τοιχο, παω κανονικα στη πορεια μου.

Ποιος σου ειπε οτι δεν θα πληρωσεις ειδικα που η ΛΕΑ εινα παντα δεξια. Ο άλλος θα φαει προστιμο οπως πρεπει αλλα εσυ αγορι μου θα τον πληρώσεις κανονικοτατα και με τον νομο .Αλλος τζαμπα-μαγκας

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε
  Στις 25/12/2019 στις 12:35 ΜΜ, Tompgr είπε

Όχι αυτό είναι δουλειά της αστυνομίας , εγώ απλά αποφασίζω πως εκείνη την στιγμή θέλω να σταματήσω στην λεα.

ΟΚ αρα χανεται και η δυο τζαμπα το χρόνο σας κάνοντας την ιδια παρανομία, αφου πατατε και η δυο πατατε την ΛΕΑ.Περιεργη λογικη..................τζαμπα- μάγκικη..............Εκτος αν  μοναδικη σου ασχολια ειναι να μπλοκαρεις την ΛΕΑ και δεν εχεις τι αλλο να κανείς για να αποκτήσει νοημα η ζωη σου..................

  Στις 25/12/2019 στις 12:02 ΜΜ, Ntinaras είπε

Εγω δεν ριχνω κανεναν στον τοιχο, παω κανονικα στη πορεια μου.

Ποιος σου ειπε οτι δεν θα πληρωσεις ειδικα που η ΛΕΑ εινα παντα δεξια. Ο άλλος θα φαει προστιμο οπως πρεπει αλλα εσυ αγορι μου θα τον πληρώσεις κανονικοτατα και με τον νομο .Αλλος τζαμπα-μαγκας

Ότι πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...