Προς το περιεχόμενο

Προστασία ΛΕΑ


Vagosman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω δίκιο δηλαδη με αλλα λογια..................Ευχαριστω που το παραδέχεσαι ετσι απλα.

13 λεπτά πριν, Tompgr είπε

Ότι πεις.

 

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε έρχεται η πρωτοχρονιά που θα ειναι και η μεγάλη επιστροφή. Εχει να παραβιάσει κοσμοςςςςς τη ΛΕΑ..... Εχουμε να δούμε παλι γάιδαρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλάδα 2020 και μεγαλοεργολάβοι νταβατζήδες των ελληνικών δρόμων.

Έχεις έκτακτο δελτίο για έντονη χιονόπτωση και δεν έχεις βγάλει τις αλατιέρες στο κλασσικό σημείο της Μαλακάσας προληπτικά να στρώσεις αλάτι πριν ξεκινήσει ο χαμός.

Και σαν μ@λάκας Ελληναράς κλείνεις τη ΛΕΑ και δε περνάει ούτε ασθενοφόρο ούτε εκχιονιστικό να σε ξεμπλοκάρει. ΚΑΤΣΕ ΤΩΡΑ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΓΙΔΙ!

Φταίει το κράτος αλλά ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Η ΚΕΦΑΛΑ ΣΟΥ Η ΞΕΡΗ Η ΑΔΕΙΑ

 

 

lea1.jpg

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουράγιο φιλαράκι.Ότι και να πούμε δεν αλλάζει κάτι.Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου.

Αποκλεισμός τον οποίο όλοι θα κάνουν γαργάρα.Δεν υπάρχει σωτηρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν εκεί.  Δεν έχω λόγια,  καταρχήν πιο λίγοι πήγαιναν από τις κανονικές λωρίδες. Όλοι ήταν στην ΛΕΑ. Η τροχαία απλά κοιτούσε.  

Εντωμεταξύ το 75% είναι άσχετοι από χιόνι και με λιωμένα λάστιχα.  Αναγκαστικά βγήκα στον παράδρομο όπου για 4 χιλιόμετρα έκανα 4 ώρες. Περιττό να σας πω πως ακόμη και στον παράδρομο έμπαιναν στο αντίθετο ρεύμα με αποτέλεσμα να μην κινείται τίποτα.  Την είπα σε κάνα δυο τρείς και μου την είπαν και από πάνω. Ζουλαπια,  άγρια ζώα που δε ξέρουν πως με 5 πόντους χιόνι το πρώτο πράγμα που κάνεις, αν δεν έχεις χειμερινά ή αλυσίδες, είναι να βγάλεις το ESP και να μην ΠΑΤΑΣ ΦΡΕΝΟ. Αλλά τι περιμένεις όταν με 200 ευρώ σου φέρνουν το δίπλωμα σπίτι. 

#animalz 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greekfragma είπε

Ελλάδα 2020 και μεγαλοεργολάβοι νταβατζήδες των ελληνικών δρόμων.

δε ξέρω τι έφταιγε στη συγκεκριμένη περίπτωση μιας και δεν ήμουν εκεί αλλά έχει τύχει να είμαι σε παρόμοια σκηνικά.

Επειδή λοιπόν όλοι κατηγορούν το κράτος, το γνωστό πάντα φταίνε οι άλλοι και ποτέ εμείς.

2-3 φορές που έτυχα σε παρόμοιο σκηνικό η ζημιά γίνοταν από μερικούς ηλίθιους που πήγαιναν ξεβράκωτοι στα αγγούρια.

Ξέρεις ότι θα έχει χιόνι και μου πας με καλοκαιρινά λάστιχα, χωρίς αλυσίδες. Κολλάει το αμάξι, κλείνεις το δρόμο, δε περνάει κανένας και έχουμε αυτά τα τραγελαφικά.

αυτά τα γράφω για να μην αρχίζουμε πάλι να τα βάζουμε με τους άλλους...... 

Πιστεύω πάλι κάτι τέτοιο θα παίχτηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

όπως έγραψα και πιο πάνω δε φταίει μόνο το κράτος. ξαναδιάβασε και θα δεις :)

το διάβασα, μην αγχώνεσαι.

Αλλά οι περισσότεροι θα κολλήσουν σε αυτό που παρέθεσα. Είναι η άποψη των περισσοτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι διαβασα οτι το προβλημα ξεκίνησε απο κάποιες νταλίκες στις οποιες ενω τούς απαγορεύτηκε να συνεχίσουν αυτές συνέχισαν δίπλωσαν και έκλεισαν τον δρομο.Λογο του μεγεθους και του φορτιου η απομάκρυσή τούς ηταν χρονοβόρα και δυσκολη με αποτελεσμα να δημιουργηθεί αυτο το κομφουζιο.Αυτονον  τον κολο που ειναι και επαγελματιες ποιος θα τούς τον κοψει???????????????

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 hours ago, Γιαούρτι said:

Επειδή λοιπόν όλοι κατηγορούν το κράτος, το γνωστό πάντα φταίνε οι άλλοι και ποτέ εμείς.

Φταίμε εξαρχής που γκρινιάζουμε όταν υπάρχει "αυστηρότητα". Μετά μας αφήνουν χαλαρά αλλά όταν γίνονται αυτά λόγω χαλαρότητας (ακα μπουρδέλου) γκρινιάζουμε. Δεν μας πιάνεις πουθενα, ούτε με τα ζυγά ούτε με τα μονά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
5 ώρες πριν, Vagosman είπε

Και βέβαια οι έξυπνοι πίσω απο τα πυροσβεστικά. Μόνο για Κιμ είναι αυτή η χώρα με τους πολίτες της.

Σε μερικά χρόνια δεν θα χρειάζεται , με το ρυθμό των γεννήσεων θα αφανιστεί αυτή η χώρα μόνη της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

Σε μερικά χρόνια δεν θα χρειάζεται , με το ρυθμό των γεννήσεων θα αφανιστεί αυτή η χώρα μόνη της 

Μακάρι, ν' αρχίσει απ' το 0 ο τόπος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...