Προς το περιεχόμενο

Μαγαζιά με νόμιμη κάνναβη CBD


Lumini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Φυσικά και θα πάνε για φούντο.

Μάλλον  νόμισαν ότι οι χρήστες θα πάνε να ψωνίζουν σε αυτούς.:P

Και όσοι τα έχουν χρησιμοποιήσει για ιατρικούς σκοπούς  ακούγεται ότι συνήθως δεν  κάνουν τίποτε.Το συνέστησε σε μία γνωστή μου ένας γιατρός για το παιδί της που έχει αυτισμό αλλά όπως μου έλεγε μετά από 1-2 μήνες χειρότερα το έκανε παρά καλύτερα και το έκοψε.

Άρα εκ των πραγμάτων η άποψή μου είναι ότι δεν θα έχουν πέραση.

για την ακρίβεια, πολλοί χρηστες πηγανε και αγορασαν οταν ανοιξαν αυτα τα μαγαζια, και τοτε καταλαβαν οτι δεν μαστουρωνεις και δεν ξαναπηγαν

Επεξ/σία από Lumini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το cbd και τα προϊόντα κάνναβης αναμένεται να πηγαίνουν όλο και καλύτερα καθώς πολλές μελέτες αρχίζουν και δείχνουν ότι βοηθάει σε πολλές περιπτώσεις τον οργανισμό.
 

Απλά εμείς εδώ ανοίξαμε 1000 μαγαζιά γιατί το ειδαμε μεγάλη μπιζνα πριν προλάβει ο κόσμος να το γνωρίσει. Που σαν ελληνική κοινωνία είμαστε ακόμα πολύ συντηρητικη.
Επίσης, από προσωπική εμπειρία, το cbd  έχω δει ότι βοηθάει ιδιαίτερα στο άγχος .

Άρχικά δοκίμασα ένα με συγκέντρωση τρία τοις 100, και μπορώ να πω ότι δεν είχα κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Μετά δοκίμασα ένα με συγκέντρωση οκτώ τοις 100 και πρέπει να πω ότι είδα πολύ μεγάλη μείωση του στρες. Σε βαθμό που μείωσα λίγο τη δοσολογία γιατί είχα « παραηρεμησει». Ωστόσο να αναφέρει κάνεις ότι υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση. Ο ανθρώπινος  οργανισμός έχει κάποιους υποδοχείς καναβιοειδων .Παιρνοντας cbd ή άλλες ουσίες κάνναβης τροφοδοτείς αυτούς τους υποδοχείς . Η δοσολογία είναι σε μακροχρόνια βάση. Δηλαδή 1 σταγόνα πρωί μεσημέρι βράδυ και μετά από καμία εβδομάδα αρχίζεις να βλέπεις σιγά σιγά διαφορά στον πόνο, στο άγχος κλπ.  Το να παρεις 3 σταγόνες πριν κοιμηθείς ενώ δεν παίρνεις το υπόλοιπο διάστημα δεν σου κάνει τίποτα καθότι οι συγκεντρώσεις είναι πολύ χαμηλές. Εκτός αν παρεις κάτι σκευάσματα >40% αλλά αυτά είναι πανάκριβα.

Αν θες σκεύασμα να σε ηρεμεί σαν ζαναξ, καλύτερα να παρεις νόμιμο χόρτο με cbd ΜΟΝΟ, να το καπνίσεις/ατμισεις να δεις μετά το ωραία που θα κοιμηθείς. 

Να αναφέρω ότι αυτά τα γράφω με κάποια πράγματα που έψαξα διαδικτυακά και από προσωπική εμπειρία χωρίς να έχω κάνει ποτέ χρήση μαριχουάνας, όχι βέβαια γιατί συμφωνώ με την απαγόρευση της, αλλά σαν ιδεολογία δεν μου αρέσει να την «ακούω».

Το Netflix έχει κανα 2 ωραία ντοκιμαντέρ επι του θέματος. 

Επεξ/σία από n4sleep
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Lumini είπε

για την ακρίβεια, πολλοί χρηστες πηγανε και αγορασαν οταν ανοιξαν αυτα τα μαγαζια, και τοτε καταλαβαν οτι δεν μαστουρωνεις και δεν ξαναπηγαν

Το iq των χρηστων ειναι εντυπωσιακο.

Spoiler

Για να το πω ευγενικα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τίποτα σπουδαίο τελικά, απλά μια εναλλακτική θεραπεία ή εναλλακτική διατροφή, με πολλαπλάσιο κόστος σε σχέση με τα συμβατικά προιόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σοβαρα σκευάσματα ( υψηλή περιεκτικότητα - βιολογικά κλπ ) ειναι πανακριβα ( πχ 30ml 95€ ).
Τα μαγαζια της αλυσιδας αυτης δεν εχουν σοβαρα σκευασματα .
Υπαρχουν σοβαρα ( KANNAWAY ) , αλλα ο λαος δεν τα αγοραζει λογω κοστους .
Τυγχανει να το γνωριζω λογω υπαρξης ατομου με καρκινο που το χρησιμοποιεί στην οικογένεια .

Πλεον η κάνναβη ειναι παντου , το περίπτερο εδω στο Βασιλκο ευβοιας πουλάει νομιμα φουντα συσκευασμένη σε σακουλακι .....
Στην Αθήνα φούρνοι έχουν σκευάσματα με κάνναβη κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, n4sleep είπε

Το cbd και τα προϊόντα κάνναβης αναμένεται να πηγαίνουν όλο και καλύτερα καθώς πολλές μελέτες αρχίζουν και δείχνουν ότι βοηθάει σε πολλές περιπτώσεις τον οργανισμό.
 

Απλά εμείς εδώ ανοίξαμε 1000 μαγαζιά γιατί το ειδαμε μεγάλη μπιζνα πριν προλάβει ο κόσμος να το γνωρίσει. Που σαν ελληνική κοινωνία είμαστε ακόμα πολύ συντηρητικη.
Επίσης, από προσωπική εμπειρία, το cbd  έχω δει ότι βοηθάει ιδιαίτερα στο άγχος .

Άρχικά δοκίμασα ένα με συγκέντρωση τρία τοις 100, και μπορώ να πω ότι δεν είχα κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Μετά δοκίμασα ένα με συγκέντρωση οκτώ τοις 100 και πρέπει να πω ότι είδα πολύ μεγάλη μείωση του στρες. Σε βαθμό που μείωσα λίγο τη δοσολογία γιατί είχα « παραηρεμησει». Ωστόσο να αναφέρει κάνεις ότι υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση. Ο ανθρώπινος  οργανισμός έχει κάποιους υποδοχείς καναβιοειδων .Παιρνοντας cbd ή άλλες ουσίες κάνναβης τροφοδοτείς αυτούς τους υποδοχείς . Η δοσολογία είναι σε μακροχρόνια βάση. Δηλαδή 1 σταγόνα πρωί μεσημέρι βράδυ και μετά από καμία εβδομάδα αρχίζεις να βλέπεις σιγά σιγά διαφορά στον πόνο, στο άγχος κλπ.  Το να παρεις 3 σταγόνες πριν κοιμηθείς ενώ δεν παίρνεις το υπόλοιπο διάστημα δεν σου κάνει τίποτα καθότι οι συγκεντρώσεις είναι πολύ χαμηλές. Εκτός αν παρεις κάτι σκευάσματα >40% αλλά αυτά είναι πανάκριβα.

Αν θες σκεύασμα να σε ηρεμεί σαν ζαναξ, καλύτερα να παρεις νόμιμο χόρτο με cbd ΜΟΝΟ, να το καπνίσεις/ατμισεις να δεις μετά το ωραία που θα κοιμηθείς. 

Να αναφέρω ότι αυτά τα γράφω με κάποια πράγματα που έψαξα διαδικτυακά και από προσωπική εμπειρία χωρίς να έχω κάνει ποτέ χρήση μαριχουάνας, όχι βέβαια γιατί συμφωνώ με την απαγόρευση της, αλλά σαν ιδεολογία δεν μου αρέσει να την «ακούω».

Το Netflix έχει κανα 2 ωραία ντοκιμαντέρ επι του θέματος. 

Πολυ ωραια οσα γραφεις, πρεπει να εχω δει και τα ντοκιμαντερ αν και τα ξεχασα. Μονο δεν πρεπει να στα δωσει ψυχιατρος ολα αυτα; Μονο σου τα δινεις στο εαυτο σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προϊόντα κάνναβης που πωλούνται δημόσια στην Ελλάδα σε αυτά τα καταστήματα έχει μηδαμινά έως ελάχιστα ποσοστά THC. Όσοι πήρατε και νιώσατε κάτι, placebo effect λέγεται :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω δοκιμάσει αρκετά CBD προϊόντα... φτηνά ακριβά μεγάλη δόση μικρή (εχω ένα θέμα με υγεία όταν είναι στης μέρες του σε κάνει να μην μπορείς ούτε να περαπατας απο τον πόνο και αυτό είναι το λιγοτερο)
τέλος πάντων όσα δοκίμασα διαφορά δεν είδα καμιά η σχεδόν καμία καλύτερα να πω  ... εχω δοκιμάσει και άλλο (που λέμε καθαρή κάνναβη κάτι το οποίο είναι παράνομο προαφνος) αυτό ναι μαλιστα κάνει δουλειά αλλά δεν εχω καμία όρεξη να τρέχω για αυτήν

βέβαια υπάρχουν και υψηλής συγκέντρωσης χωρίς αλλά αυτά στην ελλαδα δεν παιζει να τα βρεις ετσι απλά έως και καθόλου και αν βρεις ενα μηνιάτικο θα τα σκάσεις

αλλιώς μονόδρομος THC με γνωστές παρενέργειες (με μη νομμιμο τρόπο απόκτησης του)

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Τα προϊόντα κάνναβης που πωλούνται δημόσια στην Ελλάδα σε αυτά τα καταστήματα έχει μηδαμινά έως ελάχιστα ποσοστά THC. Όσοι πήρατε και νιώσατε κάτι, placebo effect λέγεται :P.

Έχεις μπλέξει το thc με το cbd και τα μπούτια σου. Καλό είναι να ενημερώνεσαι λίγο καλύτερα. 

https://www.healthline.com/health/cbd-vs-thc

https://www.cbdgreece.gr/κανναβιδιόλη-CBD-vs-THC-ποιές-οι-διαφορές-των-δύο-ουσιών

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Malthador είπε

Ποιό το νόημα τότε;

λενε οτι η ουσια cbd δηλαδη αυτη που δεν μαστουρωνεις, ειναι ευεργετικη για πολλες ασθένειες, με αντιψυχωτικη δραση, κατα τους στρες κλπ

 

Επεξ/σία από Lumini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...