Προς το περιεχόμενο

ECDL-κοστος


GR-HERMIT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο αδεφος μου κερδισε μια υποτροφια για ecdl profile 6 ενοτιτων και θα κανει δωρεαν τα μαθηματα αξιας 300.

θα πληρωσει μονο την εξεταση που ειναι 330+35 η εκδοση πτυχιου.

σαν πολλα δεν ειναι 360 για εξεταση και το πτυχιο  αφου ειναι δωρεαν τα μαθηματα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Χαχαχχα τι σφάξιμο είναι αυτό??

πολλα δεν ειναι και με δωρο τα μαθηματα?

6 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Χαχαχχα τι σφάξιμο είναι αυτό??

αλλα ποσο παει κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρεις την παροιμία για τον τύπο που του χάριζαν το γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια; Για ποιο σφάξιμο μιλάτε κάποιοι;

  6x70 είναι τα μαθήματα, 6x50 + έκδοση ταυτότητας + έκδοση πιστοποιητικού βγαίνει μια χαρά 365. Θεωρητικά τα δωρεάν μαθήματα είναι εντός ενός έτους, εκεί είναι και το τυράκι πώς θα καταφέρει κάποιος να δώσει τόσες πολλές ενότητες. Αυτό έπρεπε να κοιτάζετε και το αν είναι δωρεάν η επανεξέταση έως και 1 φορά. 

Επεξ/σία από mourouzis2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα με δωρεάν μαθήματα ήταν 140€ οι 3 ενότητες και 170€ οι 6 ενότητες. 

Γνωστός μου που πήγε σε γνωστή αλυσίδα ξένων γλωσσών που έχει και ecdl, πλήρωσε κανονικά για όλα περίπου 300-400€. (Μαθήματα+εξέταση+έκδοση)

Οπότε, είναι λίγο κλέψιμο η "υποτροφία" που σας προσφέρουν.

Επεξ/σία από pintourikio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχνα δώρο/υποτροφίες και τα λοιπά τα οποία ακούγονται γλυκά στα αυτιά σου.

Δες το ως εξής, Επι της ουσίας καλείσαι να δώσεις 360€ για τις 6 ενότητες. Ε είναι οκ. 

Τώρα απόψεις του στυλ εγώ βρήκα με 300€ και ο αδελφός μου με 200€, δε λένε κάτι.

Τι θέλω να πω. Ότι απλά δεν υπάρχει καμία απολύτως προσφορά και αυτή είναι η κανονική τιμή. Αν ψάξεις σε διάφορα κέντρα θα βρεις το ίδιο πακέτο σε υψηλότερη τιμή αλλά και σε χαμηλότερη. Ο μέσος όρος των τιμών όμως είναι όσα σου ζητάνε.

Οπότε αν έχεις σκοπό να το κάνεις απλά και μόνο επειδή κέρδισες το "δώρο" , ξέχασε το γιατί δεν υπάρχει δώρο. Αν έτσι κι αλλιώς θα το έκανες, προχώρα, είναι μια νορμαλ τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φάνηκε μούρα το όλο θέμα γιατί άμα βάλεις μαθήματα + εξετάση βγενει 600€+ 

Εγώ με 650 έβγαλα δυπλομα οδηγήσεις.

Άρα μούρα η προσφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα ποτέ και γιατί να πάει κάποιος να κάνει μαθήματα ECDL ή οποιοδήποτε άλλο παρόμοιο δίπλωμα, χαμένες ώρες είναι. Τα βιβλία αν πάρεις και εξασκηθείς λίγο δεν υπάρχει περίπτωση να κοπείς αν πας μόνο για εξετάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ecdl, unicert, system... όλα αυτά έχουν την ίδια ισχύ μεταξύ τους;
Ισχύουν όλα το ίδιο για τον ΑΣΕΠ;

Ρωτάω καθότι άσχετος (μια φίλη με ρώταγε αλλά δεν έχω "μπλέξει" ποτέ με το θέμα) και σε κάποια "φροντιστήρια" της λένε ότι συμφέρει το unicert γιατί είναι (όντως) πολύ φθηνότερο (σχεδόν η μισή τιμή)...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...