Προς το περιεχόμενο

Τα δεδομένα 267 εκ. χρηστών του Facebook βρέθηκαν εκτεθειμένα online


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανυπομονώ να καταχωρήσω τις πιστωτικές μου, τα προσωπικά μου στοιχεία, καθώς και ότι θέλω να προστατεύσω από τα αδιάκριτα βλέμματα στο νέο OS του Facebook! Μιλάμε για την απόλυτη προστασία!

 

Δώστε ρε παιδιά όλα σας τα στοιχεία και τις συνήθειές σας στον Ζούκεμπεργκ για μερικά likes.

Θα σας κρατήσει προστατευμένους από κάθε ανήθικη εταιρική πρακτική...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Damned7 είπε

Ευτυχώς έχω παλιό λογαριασμό στο fb χωρίς τα πραγματικά μου στοιχειά.

Εγώ έχω ψεύτικα για να τους χαλάω τον αλγόριθμο :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, έχουμε δεν έχουμε λογαριασμό στο fb, το προφίλ μας προσπαθούν να το φτιάξουν.

Οι δρόμοι είναι 2, ή το αποδεχόμαστε και συνεχίζουμε έτσι, η γυρίζουμε σιγά σιγά στην σπηλιά.

Και για να προλάβω τυχόν αντιδράσεις, καιρό τώρα είμαι λίγο πιο έξω από την πόρτα της σπηλιάς.

Spoiler

#etc/resolv.conf

nameserver 0.0.0.0

-

#etc/hosts

127.0.0.1 localhost
23.50.53.179 ocsp.int-x3.letsencrypt.org
23.50.53.177 ocsp.int-x3.letsencrypt.org
104.24.6.31 www.insomnia.gr
104.24.7.31 www.insomnia.gr
104.24.6.31 cdn.insomnia.gr
104.24.7.31 cdn.insomnia.gr
104.24.6.31 cdn2.insomnia.gr
104.24.7.31 cdn2.insomnia.gr
104.24.6.31 cdn3.insomnia.gr
104.24.7.31 cdn3.insomnia.gr
104.24.6.31 cdn4.insomnia.gr
104.24.7.31 cdn4.insomnia.gr
104.26.0.241 cdn-bb-eu1.insomnia.gr
104.26.1.241 cdn-bb-eu1.insomnia.gr
104.26.0.241 cdn-bb-eu2.insomnia.gr
104.26.1.241 cdn-bb-eu2.insomnia.gr

..............................................

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψιλά γράμματα. 

Ζω για το "This was a big mistake on our part, and I'm sorry for it"

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, htaccess είπε

Δυστυχώς, έχουμε δεν έχουμε λογαριασμό στο fb, το προφίλ μας προσπαθούν να το φτιάξουν.

Οι δρόμοι είναι 2, ή το αποδεχόμαστε και συνεχίζουμε έτσι, η γυρίζουμε σιγά σιγά στην σπηλιά.

Και για να προλάβω τυχόν αντιδράσεις, καιρό τώρα είμαι λίγο πιο έξω από την πόρτα της σπηλιάς.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

#etc/resolv.conf

nameserver 0.0.0.0

-

#etc/hosts

127.0.0.1 localhost
23.50.53.179 ocsp.int-x3.letsencrypt.org
23.50.53.177 ocsp.int-x3.letsencrypt.org
104.24.6.31 www.insomnia.gr
104.24.7.31 www.insomnia.gr
104.24.6.31 cdn.insomnia.gr
104.24.7.31 cdn.insomnia.gr
104.24.6.31 cdn2.insomnia.gr
104.24.7.31 cdn2.insomnia.gr
104.24.6.31 cdn3.insomnia.gr
104.24.7.31 cdn3.insomnia.gr
104.24.6.31 cdn4.insomnia.gr
104.24.7.31 cdn4.insomnia.gr
104.26.0.241 cdn-bb-eu1.insomnia.gr
104.26.1.241 cdn-bb-eu1.insomnia.gr
104.26.0.241 cdn-bb-eu2.insomnia.gr
104.26.1.241 cdn-bb-eu2.insomnia.gr

..............................................

Γιατί να υπάρχει αυτό το ή να υπάρχει πάντα...? στο επέβαλε κάποιος? Δηλαδή θα έχουμε ή άσπρο ή μαύρο μόνο? Αν είσαι αυτής της άποψης τότε ναι είσαι άξιος της μοίρας σου! αν δεν είσαι.... τότε εκτός από εσένα πείσε και τους υπόλοιπους να ξεκολλήσουν από δίπολα, πρότρεψε να μποϋκοτάρουν και άρα να χάσουν κέρδη εταιρίες που σε βλέπουν σαν προϊόν και υποστήριξε εταιρίες που δεν σε βλέπουν απλά σαν αγοραστή...

απλά πραγματάκια δηλαδή, όπως εσύ, εγώ και ο καθένας μας έχει την δύναμη να κάνει τεράστια μια εταιρία, έτσι μπορούμε να την ρίξουμε και στα τάρταρα...

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Γιατί να υπάρχει αυτό το ή να υπάρχει πάντα...? στο επέβαλε κάποιος? Δηλαδή θα έχουμε ή άσπρο ή μαύρο μόνο? Αν είσαι αυτής της άποψης τότε ναι είσαι άξιος της μοίρας σου! αν δεν είσαι.... τότε εκτός από εσένα πείσε και τους υπόλοιπους να ξεκολλήσουν από δίπολα, πρότρεψε να μποϋκοτάρουν και άρα να χάσουν κέρδη εταιρίες που σε βλέπουν σαν προϊόν και υποστήριξε εταιρίες που δεν σε βλέπουν απλά σαν αγοραστή...

απλά πραγματάκια δηλαδή, όπως εσύ, εγώ και ο καθένας μας έχει την δύναμη να κάνει τεράστια μια εταιρία, έτσι μπορούμε να την ρίξουμε και στα τάρταρα...

Για τις πρακτικές συλλογής δεδομένων του fb (και όχι μόνο) αντιδρώ, και εκεί για μένα υπάρχει ή άσπρο ή μαύρο.

Προσπαθεί να το επιβάλλει με το έτσι θέλω (έχεις δεν έχεις λογαριασμό, σου φτιάχνουμε προφίλ), και να το δεχτώ ότι είναι για λόγους στοχευμένων διαφημίσεων, χωρίς καμία ενημέρωση ?

Όπως έχει χιλιοειπωθεί και μέσα από το insomnia, είναι πολλά τα λεφτά Άρη, εταιρίες τέτοιου βεληνεκούς, προιόν θα με βλέπουν, προιόν θα μας βλέπουν.... ένας αριθμός σε έναν πίνακα, μία μονάδα στα στατιστικά τους.

Είναι καθάρά προσωπική μου άποψη, δεν προσπαθώ ούτε προτρέπω κανέναν να κάνει αυτό που κάνω, το κάνω για το κέφι μου, είναι επιλογή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, htaccess είπε

Για τις πρακτικές συλλογής δεδομένων του fb (και όχι μόνο) αντιδρώ, και εκεί για μένα υπάρχει ή άσπρο ή μαύρο.

Προσπαθεί να το επιβάλλει με το έτσι θέλω (έχεις δεν έχεις λογαριασμό, σου φτιάχνουμε προφίλ), και να το δεχτώ ότι είναι για λόγους στοχευμένων διαφημίσεων, χωρίς καμία ενημέρωση ?

Όπως έχει χιλιοειπωθεί και μέσα από το insomnia, είναι πολλά τα λεφτά Άρη, εταιρίες τέτοιου βεληνεκούς, προιόν θα με βλέπουν, προιόν θα μας βλέπουν.... ένας αριθμός σε έναν πίνακα, μία μονάδα στα στατιστικά τους.

Είναι καθάρά προσωπική μου άποψη, δεν προσπαθώ ούτε προτρέπω κανέναν να κάνει αυτό που κάνω, το κάνω για το κέφι μου, είναι επιλογή μου.

Μην με παρεξηγήσεις, αλλά δεν κατάλαβα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...