Προς το περιεχόμενο

Αγορά από gearbest μέσω paypal


noobogadgetakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

Πλήρωσες 85 ευρώ αλλά τόσο έκανε η έκανε λιγότερο και σου πήγε 85;;; Η συντομόγραφια pdm τι σημαίνει;

85€ έκανε το προιον και τα έξοδα αποστολής 1,50€ .

PDM η μέθοδος απoστολής Priority Direct Mail .

Τα στέλνουν με τριγωνική αποστολή και δεν υπάρχει πρόβλημα με τελωνείο . Επιβεβαιωμένα απο το Banggood 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

Άρα μπορώ να παραγγείλω και ένα κινητό που θέλω στα 140 ευρώ και να είμαι κομπλέ;;;δεν θα μου έρθει ο ουρανός σφοντιλι;

Εγώ έχω αγοράσει άπειρες φορές από το banggood.

Βάλε μέθοδο pdm και πληρωμή με paypal

Τώρα λόγω γιορτών ίσως κάνει 25 ημέρες.

Πρόσεξε μη βάλεις κούριερ !

Μόνο Priority Direct Mail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noobogadgetakias είπε

Η επιλογή αυτή στην βγάζει μόνο όταν προχωρήσεις την παραγγελία;;η το κάνεις και από πριν;;;

Θα συνδεθείς ως χρήστης , θα προχωρησης προς αγορά και θα στο βγάλει κάτω δεξιά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, meletis_m είπε

Πρόσεξε μη βάλεις κούριερ !

Τι εννοείς με αυτό.εκανα την παραγγελία αλλά δεν είδα καπου να λέει αυτό το pdm.λεει ότι θα ξεκινήσει η παραγγελία βέβαια από 25 μέχρι 27 Δεκεμβρίου για να μου σταλεί.απο τα 7ευρω σύνολο Μ βγήκε κάπου στα 8.90 τελική.θα έχω θέμα;

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το βρήκα νομίζω.αλλα εγώ είχα επιλέξει χωρίς να το θελω βεβαια την επιλογή china unregistered air mail.με επιβάρυνση 20cent.

Στην επιλογή pdm έλεγε περίπου 4ευρω επιπλέον χρέωση αλλά κάνει σχέδον τις μισές μέρες για να έρθει.λαθος μεγάλο έκανα;

 

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noobogadgetakias είπε

Το βρήκα νομίζω.αλλα εγώ είχα επιλέξει χωρίς να το θελω βεβαια την επιλογή china unregistered air mail.με επιβάρυνση 20cent.

Στην επιλογή pdm έλεγε περίπου 4ευρω επιπλέον χρέωση αλλά κάνει σχέδον τις μισές μέρες για να έρθει.λαθος μεγάλο έκανα;

μπορεί να πληρώσεις τελωνείο ... γιατι απο κινα τα κυνηγανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, noobogadgetakias είπε

Το βρήκα νομίζω.αλλα εγώ είχα επιλέξει χωρίς να το θελω βεβαια την επιλογή china unregistered air mail.με επιβάρυνση 20cent.

Στην επιλογή pdm έλεγε περίπου 4ευρω επιπλέον χρέωση αλλά κάνει σχέδον τις μισές μέρες για να έρθει.λαθος μεγάλο έκανα;

Πόσης αξίας είναι το προιόν ;

Εάν ειναι <22 € λογικα δεν εχεις θεμα. Στο καλαθι αγορων πριν πατησεις επιβεβαίωση έχει τη μεθοδο priority direct mail.

Απο ποιο μαγαζί το πήρες θα σου κανω ενα απόσπασμα εικονας να το δεις

@noobogadgetakias

Για το banggood σε περιπτωση που ειναι πάνω απο 22€ εγω το προσθετω στο καλαθι αγορων και επιλέγω priority direct mail.

Δές την εικονα

Καταγραφή.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το προιόν  κοστίζει σύνολο 8ευρω.,,2 screen protectors είναι για δύο ίδια κινητά που θέλω.xiaomi redmi note 8t.3ευρω το ένα έκανε οπότε σύνολο μαζί με τα μεταφορικά έφτασε 8ευρω.απο gearbest.

Το μαγαζί νομίζω αν είναι σωστό αυτο πoυ βλέπω είναι το nice deal store.

Εντωμεταξύ ακόμα είναι στο not shipped πεδίο.

Έλεγε ότι θα φύγει μεταξύ 25 και 27 Δεκεμβρίου η παραγγελία.συνηθως φεύγει όταν περάσει αυτή η περίοδος;;απλά μου την δίνει που το βλέπω ακόμα εκεί.οχι τπτ άλλο.ειναι και η πρώτη μου παραγγελία κιόλας.σιγα το ποσό που κοστίζει αλλά δεν θέλω να γίνει καμια χαζομάρα.

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, noobogadgetakias είπε

Το προιόν  κοστίζει σύνολο 8ευρω.,,2 screen protectors είναι για δύο ίδια κινητά που θέλω.xiaomi redmi note 8t.3ευρω το ένα έκανε οπότε σύνολο μαζί με τα μεταφορικά έφτασε 8ευρω.απο gearbest.

Το μαγαζί νομίζω αν είναι σωστό αυτο πoυ βλέπω είναι το nice deal store.

Εντωμεταξύ ακόμα είναι στο not shipped πεδίο.

Έλεγε ότι θα φύγει μεταξύ 25 και 27 Δεκεμβρίου η παραγγελία.συνηθως φεύγει όταν περάσει αυτή η περίοδος;;απλά μου την δίνει που το βλέπω ακόμα εκεί.οχι τπτ άλλο.ειναι και η πρώτη μου παραγγελία κιόλας.σιγα το ποσό που κοστίζει αλλά δεν θέλω να γίνει καμια χαζομάρα.

Δεν έχεις πρόβλημα λογικά . Εάν περάσει από τελωνείο , ίσως σου ζητηθεί η απόδειξη πληρωμής .

Εάν είναι πάνω από 22€ θέλει μέθοδο priority direct mail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, noobogadgetakias είπε

Σε 24 εργάσιμες μέρες θα μάθουμε.μου έδειξε ότι η παραγγελία έχει πακεταριστει και είναι για αποστολή.

Βάλε ακόμα έναν μήνα και καθάρισες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχαχαχα...μπορεί να χεις καί δίκιο.λογικα θα έχω αλλάξει κινητο μεχρι τοτε και θα παραγγείλω για το καινούριο..

Τώρα όσον αφορά την παραγγελία που έφυγε Μ βγάζει δύο επιλογές.η.μια λέει receipt και η άλλη track.

Στην δεύτερη καταλαβαίνω ότι είναι για να βλέπω που βρίσκεται μάλλον ανά τακτά χρονικά διαστήματα;

Η πρώτη όμως τι σημαίνει;ότι το παρέλαβα;

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...