Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με καρτες Πειραιως..


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγα την ειδηση θα μου πειτε...Παω να βαλω βενζινη 63 ευρω δυο απορριψεις . Ευτυχως ειχα μετρητα γιατι θα πηγαινα να αλλαξω λαδια ...χωρις αποδειξη

Στο super market μετα ακουσα οτι το προβλημα για μια ακομα φορα ηταν γενικο . Και καλα στο super merket μπορει να βγεις χωρις να φταις ρεζιλι και να σε κοιταζουν καχυποπτα αν δεν εχουν μαθει για το προβλημα αλλα αφηνεις το καροτσι και φευγεις.

Στο βενζιναδικο τι να κανεις ? Να του πεις...παρε την βενζινη πισω ?

Μια πιθανη λυση να αφησεις κατι αξιας ή προσωπικο εγγραφο μεχρι να πας να βρεις λεφτα αλλα αν εισαι μακρυα απο το σπιτι σου  ή καπου να βρεις λεφτα ?

Φυσικα στα ψιλα της συμβασης η Τραπεζα ειναι κατοχυρωμενη .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

...δυστυχώς συμβαίνει συχνά (σε μένα τόσο στην Πειραιώς όσο και στην Αλφα) ...απο ανασφάλεια πλέον ρωτάω πρώτα αν ΄λειτουργούν οι κάρτες΄

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Γιάννης Platano said:

Σιγα την ειδηση θα μου πειτε...Παω να βαλω βενζινη 63 ευρω δυο απορριψεις . Ευτυχως ειχα μετρητα γιατι θα πηγαινα να αλλαξω λαδια ...χωρις αποδειξη

Στο super market μετα ακουσα οτι το προβλημα για μια ακομα φορα ηταν γενικο . Και καλα στο super merket μπορει να βγεις χωρις να φταις ρεζιλι και να σε κοιταζουν καχυποπτα αν δεν εχουν μαθει για το προβλημα αλλα αφηνεις το καροτσι και φευγεις.

Στο βενζιναδικο τι να κανεις ? Να του πεις...παρε την βενζινη πισω ?

Μια πιθανη λυση να αφησεις κατι αξιας ή προσωπικο εγγραφο μεχρι να πας να βρεις λεφτα αλλα αν εισαι μακρυα απο το σπιτι σου  ή καπου να βρεις λεφτα ?

Φυσικα στα ψιλα της συμβασης η Τραπεζα ειναι κατοχυρωμενη .

προσωπικα εχω και mastercard εχω και visa απο διαφορετικες τραπεζες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν Ολα τα ΠΣΚ, τις αργίες και τις ΜΕΓΑΛΕΣ καταναλωτικές ημέρες όπως η σημερινή η Πειραιώς έχει θέμα, είτε με τις κάρτες της είτε με τα atm της, γενικά με μέρος των συναλλαγών που πρέπει να διεκπεραίωνει. 

Απλά φεύγεις από την Πειραιώς και την αφήνεις με τους 13.000 υπαλλήλους της να πετάνε χαρταετό ή να λένε τα κάλαντα μέρες που είναι 😂😂😂

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα παντως αν βρεθουμε  σε τετοια θεση σε βενζιναδικο ειναι σοβαρο ...Χρονια μας πολλα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γι΄αυτό καλό είναι πάντα να έχουμε και μια δεύτερη κάρτα από άλλη τράπεζα! 
Επίσης πάντα υπάρχει και το ενδεχόμενο να έχεις περάσει το ημερήσιο όριο (συνήθως 600 ευρώ), αν έχεις πληρώσει τίποτα ΔΕΗ-ΟΤΕ κλπ μαζεμένα.

Η Πειραιώς μετά από τις συγχωνεύσεις είναι άθλια στην εξυπηρέτηση.

Αυτό που την σώζει είναι το καλό online σύστημα γιατί δεν χρειάζεται να πηγαίνεις συχνά. Αλλά και οι υπόλοιποι πλέον έχουν αρχίσει να αναβαθμίζονται και να την φτάνουν.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Το θεμα παντως αν βρεθουμε  σε τετοια θεση σε βενζιναδικο ειναι σοβαρο ...Χρονια μας πολλα !

Μία φορά το έπαθα κι εγώ ο έρμος. Ευτυχώς δια καλήν μου τύχη, είχα το αντίστοιχο ποσό σε μετρητά. Ερωτηθείσα η μανδάμ τί θα γινόταν αν -φευ!- δεν ετύγχανε να είχον ρευστό στην πορτοφόλα μου, με χαμογέλασε και λάγνα μου ψιθύρισε: «ε δεν θα σου πάρουμε και το κεφάλι»

Από τότε ηρέμησα και σκέψεις εύλογες ωσάν τη δική σου έπαψαν το κουρασμένο μου μυαλό εφεξής να απασχολούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως χτες περα απο τις καρτες στα pos ακομα και τα ΑΤΜ ειχαν θεμα καθως το pos στο μαγαζι που ημουν δεν τη δεχοταν αλλα ουτε και το ΑΤΜ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου έφαγε ανάκληση πάω χθες στην Πειραιώς (τηλέφωνα δε σηκώνουν dont even try) και μου λέει έχουν φάει άκυρο κάμποσες VISA μαζικά οπότε δείτε αν είναι αυτό γιατί αν ναι δεν επαναφέρεται εγώ την αντικατέστησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου φαινεται λογικο παντως. Κοστιζει πολυ να βελτιώσουν τα συστηματα και δε ξερω αν αξιζει. Αν ειχα δηλαδη τη πειραιως δε θα με ενοιαζε αν επεφταν και δε μπορουσαν να πληρωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, whoose είπε

Σε βενζινάδικο πάντα πρώτα μου χτυπάει την κάρτα και μετά μου βάζει το καύσιμο. 

Οταν ομως θελεις να γεμισεις ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Οταν ομως θελεις να γεμισεις ?

Γιάννη μη λες να γεμίσεις 63 ευρώ γιατί πολλοί ζηλεύουν.:P

Όλα τα γουρούνια την ίδια μουσούδα έχουν.

Κυρίως Alpha χρησιμοποιώ αλλά έχω και μία Περαιώς με 5-6 κατοστάρικα υπόλοιπο που σπάνια χρησιμοποιώ και την έχω για τέτοιες περιπτώσεις να μην με βρίζουν στα s/m και οι παραπίσω αν τύχει και δεν κρατάω μετρητά.

Δυστυχώς με τις πλάτες τις δικές μας που πληρώσαμε εμείς τις μ@@@κίες που έκαναν στο παρελθόν  τώρα μας έγραψαν κανονικά.Κατήργησαν τα περισσότερα ΑΤΜ με το πρόσχημα των ληστειών αυτά που έμειναν δεν τα υποστηρίζουν σωστά άστα να πάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Γιάννη μη λες να γεμίσεις 63 ευρώ γιατί πολλοί ζηλεύουν.:P

Όλα τα γουρούνια την ίδια μουσούδα έχουν.

Κυρίως Alpha χρησιμοποιώ αλλά έχω και μία Περαιώς με 5-6 κατοστάρικα υπόλοιπο που σπάνια χρησιμοποιώ και την έχω για τέτοιες περιπτώσεις να μην με βρίζουν στα s/m και οι παραπίσω αν τύχει και δεν κρατάω μετρητά.

Δυστυχώς με τις πλάτες τις δικές μας που πληρώσαμε εμείς τις μ@@@κίες που έκαναν στο παρελθόν  τώρα μας έγραψαν κανονικά.Κατήργησαν τα περισσότερα ΑΤΜ με το πρόσχημα των ληστειών αυτά που έμειναν δεν τα υποστηρίζουν σωστά άστα να πάνε.

Δε βαρεθήκατε αυτό που λέτε συνέχεια «με τις πλάτες αλλονών» δηλαδή νομίζεις ότι αν τα φράγκα δε πήγαιναν στις τράπεζες θα τα έπαιρνες εσυ; Η δεν θα τα έδιναν η θα τα έτρωγαν τα κομματόσκυλα. Και πάμε ξανά ποτέ θα καταλάβετε ότι όλοι η κρίση ήταν φιάσκο για να μας ξεπούλησαν. Πραγματικά ποσό πρόβατα μπορεί να είναι οι Έλληνες πραγματικά ποσό πια. Η κρίση ήταν κρατική δεν ξεκίνησε από τράπεζες με Τίς μλκιες του κράτους τον ήπιαν και οι τράπεζες απλα.

 

 

καλα χριστουγεννα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...